Uverenje suda pri konkurisanju

diki1981

Početnik
Poruka
3
Za posao u skoli pored ostalih dokumenata potrebno je pribaviti i uverenje suda. E sad u opstinskom sudu su mi izdali uverenje da nisam pod istragom kao i da se protiv mene ne vodi postupak pred ovim sudom. Ali u konkursu stoji da je uslov za zaposljenje da lice nije osudjivano za krivicno delo za koje je izrecena bezuslovna kazna zatvora u trajanju od najmanje sest meseci ili nije pravosnaznom presudom osudjen za krivicno delo protiv dostojanstva licnosti i morala. Moje pitanje je da li cu morati da vadim novo uverenje i da li (ako moram) to uverenje izdaje opstinski ili okruzni sud ili mozda sluzba MUP-a, SUP-a?
 
Da li je? Ne bih rekao. Ima li neko da se zaposlio u prosveti sa ovim uverenjem (uverenjem suda da se protiv njega ne vodi krivicni postupak) Naime u Zakonu o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja u clanu 111. u kome se nabrajaju opsti uslovi za prijem nastavnika u radni odnos u stavu 1. tacka 3. se izmedju ostalog kaze "da nije osudjivan za krivicno delo za koje je izracena bezuslovna kazna zatvora u trajanju od najmanje sest meseci ili nije pravosnaznom presudom osudjen za krivicno delo protiv dostojanstva licnosti i morala".

Dakle zakonodavac je precizan DA NIJE OSUDJIVAN, prema tome mislim da bi trebalo izvaditi uverenje o neosudjivanosti (koje izdaje MUP, SUP) a ne o nevodjenju postupku (koje izdaje sud).
 

Back
Top