Priznavanje Kosova dug narkomafiji

Johnny_taraba_9

Domaćin
Poruka
4.590
Priznavanje Kosova dug narkomafiji

V. RADOJEVIĆ, 23.10.2008 19:29:01

PODGORICA - Crnogorsko priznanje Kosova i Metohije posledica je dugova crnogorskog državnog vrha narko-kartelu koji mesečno preko Turske, KiM i Crne Gore prebacuje više od tone čistog heroina iz Avganistana prema zemljama Zapadne Evrope. U tome im dugi niz godina pomažu visoki čelnici crnogorske Udbe, koji su poslovnim vezama sa podzemljem stekli milionsku imovinu.

Ova, i slične tvrdnje Nebojše Medojevića, lidera Pokreta za promjene i poslanika u crnogorskom parlamentu, bile su u sredu tema njegovog razgovora sa državnim i specijalnim tužiocima Crne Gore Rankom Čarapić i Stojankom Radović. Kako za "Novosti" tvrdi Medojević, pozvan je na razgovor "po nalogu premijera Mila Đukanovića koji je bio pritisnut spolja."

- Mogu gotovo sigurno da tvrdim da je Đukanović naložio istragu, ali pod pritiskom spolja, jer ja već duže vreme prikupljam te podatke zbog lične bezbednosti i dostavljam ih ambasadama i međunarodnim organizacijama u Crnoj Gori - kaže Medojević. - Da je tužilac želeo da reaguje samoinicijativno imao je vremena i pre ovoga, pošto to već godinama saopštavam.
On naglašava da se, kada je tvrdio da mu je bezbednost ugrožena upravo pripadnika tajne policije, "pripadnici MUP Crne Gore prema tome su se odnosila sa podsmehom i ironijom". Tužiocima je tako pružio iscrpne podatke o saradnji države sa organizovanim kriminalom. Ipak, ne može javno da ih saopšti.

- Tokom dvosatnog razgovora saopštio sam imena, veze i načine saradnje ljudi iz tajne policije sa narkomafijom i kriminalnim krugovima, koje već duže dobijam od poštenih policijaca - objašnjava lider PZP.- Verujem da su samo ti podaci više nego dovoljni za pokretanje postupka. On dodaje da "imajući u vidu dugogodišnje veze visokih čelnika crnogorske Udbe sa kartelom nije bez osnova sumnja da su ti "poslovni partneri" od crnogorske vlasti zatražili kontrauslugu" u vidu priznanja Kosova. A, narkokartelu to nije lako odbiti, posebno ako su vas godinama pre toga podržavali i ako ste im za određene usluge možda uzimali i veliki novac.

Medojević navodi da je Đukanović pod velikim pritiskom opasnih i brutalnih centara moći da uradi nešto za šta nema političkog opravdanja. Neposredan povod za otvaranje istrage, smatra predsednik PZP, jeste njegov verbalni duel sa Đukanovićem u parlamentu tokom premijerskog sata, uglavnom posvećenom priznanju Kosova, kada mu je sve to rekao u oči.
- Izgledao mi je zbunjen, kao da nije verovao da znam te konkretne stvari i da imam hrabrosti da ih kažem - veli Medojević.
Đukanović je, odgovarajući na Medojevićeve optužbe u parlamentu rekao da "nema dugova niti poslovnih aranžmana" koji su ga primorali na priznanje Kosova.

LOBISTIČKI CENTRI
JEDINO objašnjenje crnogorskog priznanja Kosova su privatne obaveze koje Milo Đukanović ima prema lobističkim centrima, navodi Nebojša Medojević.
- Ti centri su mu u više navrata pomagali u prošlosti i u političkim i u poslovnim poduhvatima vladajuće crnogorske familije - podvlači lider PZP.
 

Back
Top