Šta treba obavezno uraditi pre nego se razvedete?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Dakle.
Prekipelo vam je.
Vara vas.
Idemo od one najgore vrste : )
Po vasceli dan drži daljinac. Naravno, onaj vasceli dan kad je tu, kad je kod kuće, što će reći, dva puta godišnje. Ne obriše za sobom kupatilo. Ne diže dasku kada pravi pi-pi. Rečnik je sveo na. Jedi g.... i sl.
Sa decom je grub.
Odlučili ste da se razvedete.
e da ne bi posle bilo, gde mi je bila pamet. Ne žurite.
Da vidimo, šta je NEOPHODNO da uradite pre nego potpišete: RAZVEDENI?
- Obavezno savetovanje sa DOBRIM advokatom. Tu nemojte žaliti novac.
Zatim... kakva su vaša iskustva. I kako biste sada, da vam je ova pamet?
 
Betty Blue, provalila sam te:klap:
ti ovde smišljaš savršen razvod ili savršen zločin, još nisam uspela sve konce da pohvatam:mrgreen:
sve teme koje postavljaš ukazuju na to: "Kako se osigurati od razvoda", "Šta treba obavezno uraditi pre nego se razvedete?", pa onda lepo, skoro hronološki "Da li je životno osiguranje potrebno i važno", "Gde čuvate novac", "Letovanje iz snova" (to kad ga ili opelješiš ili ukloniš:mrgreen:), "Koliko košta školovanje u inostranstvu", itd.
Jedva čekam rasplet situacije:klap::mrgreen:
 
Betty Blue, provalila sam te:klap:
ti ovde smišljaš savršen razvod ili savršen zločin, još nisam uspela sve konce da pohvatam:mrgreen:
sve teme koje postavljaš ukazuju na to: "Kako se osigurati od razvoda", "Šta treba obavezno uraditi pre nego se razvedete?", pa onda lepo, skoro hronološki "Da li je životno osiguranje potrebno i važno", "Gde čuvate novac", "Letovanje iz snova" (to kad ga ili opelješiš ili ukloniš:mrgreen:), "Koliko košta školovanje u inostranstvu", itd.
Jedva čekam rasplet situacije:klap::mrgreen:

mislis temu tipa:
"Razvela se, situirana...sta dalje?"

ps sta reci osim; pametna zena
cestitam. :)
 
Dakle.
Prekipelo vam je.
Vara vas.
Idemo od one najgore vrste : )
Po vasceli dan drži daljinac. Naravno, onaj vasceli dan kad je tu, kad je kod kuće, što će reći, dva puta godišnje. Ne obriše za sobom kupatilo. Ne diže dasku kada pravi pi-pi. Rečnik je sveo na. Jedi g.... i sl.
Sa decom je grub.
Odlučili ste da se razvedete.
e da ne bi posle bilo, gde mi je bila pamet. Ne žurite.
Da vidimo, šta je NEOPHODNO da uradite pre nego potpišete: RAZVEDENI?
- Obavezno savetovanje sa DOBRIM advokatom. Tu nemojte žaliti novac.
Zatim... kakva su vaša iskustva. I kako biste sada, da vam je ova pamet?

Treba da vidiš šta ćeš i kako sa decom, da im smanjiš(te) traume, da im obezbediš neku pristpjnu budućnost i finansijski i ovako psihički... da se vas dvoje ne ujedate pred njima jer ste im podjednako roditelji...
A ako izuzmemo decu - ne znam... kastriraj ga...
 
  • Podržavam
Reactions: Zak
Dakle.
Prekipelo vam je.
Vara vas.
Idemo od one najgore vrste : )
Po vasceli dan drži daljinac. Naravno, onaj vasceli dan kad je tu, kad je kod kuće, što će reći, dva puta godišnje. Ne obriše za sobom kupatilo. Ne diže dasku kada pravi pi-pi. Rečnik je sveo na. Jedi g.... i sl.
Sa decom je grub.
Odlučili ste da se razvedete.
e da ne bi posle bilo, gde mi je bila pamet. Ne žurite.
Da vidimo, šta je NEOPHODNO da uradite pre nego potpišete: RAZVEDENI?
- Obavezno savetovanje sa DOBRIM advokatom. Tu nemojte žaliti novac.
Zatim... kakva su vaša iskustva. I kako biste sada, da vam je ova pamet?
Ја бих се само потрудила да деца не испаштају више него што морају.
Боле ме уши за све што је унео у брак: стан, кола, ниј ме брига ни за његов новац...ако је нормалан човек он ће давати својој деци и без мојих притисака, ако не жели да даје својој деци, па кој' ће ми ђаво онда нешто његово, али бих деци објаснила како ствари стоје. Морају да знају колико отац жели да им пружи...друга је ствар ако не може и нема шта...иначе сам ситуирана цица, свој газда, тако да ме заиста ништа осим минималне дечије патње не би занимало.
И нисам материјалиста, плус ме не занима туђи новац, значи ни мужевљев.
 
ma moze da se nalozi na nepoznatog koji je leshi pa da se opet uzNu nako krevetno il ulichno.... :lol:


paaa...dogadja se;
moja Tetka se tako vise puta udavala za Tetka...
ono; dramatican razvod pa...erupcija strasti...pa opet vjencanje...

iskreno, mislim daTetka ima neku uvrnutu sklonos' ka zadriglim muskarcima u uniformama, ali to je...samo moje misljenje :)
 
Dakle.
Prekipelo vam je.
Vara vas.
Idemo od one najgore vrste : )
Po vasceli dan drži daljinac. Naravno, onaj vasceli dan kad je tu, kad je kod kuće, što će reći, dva puta godišnje. Ne obriše za sobom kupatilo. Ne diže dasku kada pravi pi-pi. Rečnik je sveo na. Jedi g.... i sl.
Sa decom je grub.
Odlučili ste da se razvedete.
e da ne bi posle bilo, gde mi je bila pamet. Ne žurite.
Da vidimo, šta je NEOPHODNO da uradite pre nego potpišete: RAZVEDENI?

Razgovarajte sa njim. Recite mu sta vam smeta. Hrabro podnesite njegove primedbe na vase ponasanje. Pokusajte da zajedno potrazite resenje, kompromis. Ako to ne urodi plodom, onda...

- Obavezno savetovanje sa DOBRIM advokatom. Tu nemojte žaliti novac.
Zatim... kakva su vaša iskustva. I kako biste sada, da vam je ova pamet?
 
paaa...dogadja se;
moja Tetka se tako vise puta udavala za Tetka...
ono; dramatican razvod pa...erupcija strasti...pa opet vjencanje...

iskreno, mislim daTetka ima neku uvrnutu sklonos' ka zadriglim muskarcima u uniformama, ali to je...samo moje misljenje :)

pa normalno da sam mislio da je strasno oleshi a ne onako qrvavo... al za to mu ne treba uniforma.... :lol:
 
Bice mu dovoljno da mu uzmes pola imovine....cesace se.Ma j... mu kevu u svakom pogledu!

Klasichni serbino retardo, nemam komentar

Da i prvo treba potpisati predbracni ugovor!

Da, gde je svachija imovina u momentu sklapanja braka nedodirljiva i gde je svachije nasledstvo nedeljivo. Aha, znachi taj ne odgovara.

Betty Blue, provalila sam te:klap:
ti ovde smišljaš savršen razvod ili savršen zločin, još nisam uspela sve konce da pohvatam:mrgreen:
sve teme koje postavljaš ukazuju na to: "Kako se osigurati od razvoda", "Šta treba obavezno uraditi pre nego se razvedete?", pa onda lepo, skoro hronološki "Da li je životno osiguranje potrebno i važno", "Gde čuvate novac", "Letovanje iz snova" (to kad ga ili opelješiš ili ukloniš:mrgreen:), "Koliko košta školovanje u inostranstvu", itd.
Jedva čekam rasplet situacije:klap::mrgreen:

Zavrshava se tako shto ona ostaje na ulici, taj ce prvo da se razvede od nje zbog previshe planiranja.

Ја бих се само потрудила да деца не испаштају више него што морају.
Боле ме уши за све што је унео у брак: стан, кола, ниј ме брига ни за његов новац...ако је нормалан човек он ће давати својој деци и без мојих притисака, ако не жели да даје својој деци, па кој' ће ми ђаво онда нешто његово, али бих деци објаснила како ствари стоје. Морају да знају колико отац жели да им пружи...друга је ствар ако не може и нема шта...иначе сам ситуирана цица, свој газда, тако да ме заиста ништа осим минималне дечије патње не би занимало.
И нисам материјалиста, плус ме не занима туђи новац, значи ни мужевљев.

Hvala na komadu razuma u ovoj temi. Pri tom, ne mislim o mushkarcima i zenama, potpuno mi je svejedno, ako je doshlo vreme da se razilazimo, ok, ajde malo bez vredjanja, paklenih planova i sl.
 
ovaj, deponirati neki cash na stranu...umjesto da placas racune
trust me... :)

Betty Blue, provalila sam te:klap:
ti ovde smišljaš savršen razvod ili savršen zločin, još nisam uspela sve konce da pohvatam:mrgreen:
sve teme koje postavljaš ukazuju na to: "Kako se osigurati od razvoda", "Šta treba obavezno uraditi pre nego se razvedete?", pa onda lepo, skoro hronološki "Da li je životno osiguranje potrebno i važno", "Gde čuvate novac", "Letovanje iz snova" (to kad ga ili opelješiš ili ukloniš:mrgreen:), "Koliko košta školovanje u inostranstvu", itd.
Jedva čekam rasplet situacije:klap::mrgreen:

Treba da vidiš šta ćeš i kako sa decom, da im smanjiš(te) traume, da im obezbediš neku pristpjnu budućnost i finansijski i ovako psihički... da se vas dvoje ne ujedate pred njima jer ste im podjednako roditelji...
A ako izuzmemo decu - ne znam... kastriraj ga...


Ovo gorenavedeno sve stoji, a ja još da dodam:
Pre nego što pokrenete razvod, izneti iz kuće na sigurno mesto sledeće stvari:
Svu svoju dokumentaciju, lične dragocenosti, stvari od sentimentalne vrednosti, slike i pisma kojima bi mogao da vas ucenjuje kad nađete novog (a on ne :mrgreen: ), isprazniti kopjuter od svojih "dela", kako bi ih sačuvali za sledeći komp, a ne da vam izbriše nešto važno, i nešto ličnih stvari za slučaj da postane agresivan pri pomenu razvoda, pa vas, onako neobučene, izbaci napolje (a odeću spali :mrgreen: ).


Kvinsi, provaljena ili ne, "zločin" ili ne, ali pametna osoba se mora osigurati da se neće naći "gola i bosa" , pa iz te pozicije se razvoditi, bez potrebnih dokumenata, sa neplaćenim račuima na svoje ime, bez kartica koje su ostale u drugoj tašni, sa uništenim uspomenama...
Naravno, ne savetujem pelješenje njegovih stvari, i nije svaki isti, ali ni mi same ne možemo znati kako bi smo reagovale na njegovom mestu, a malo predostrožnosti nikome nije naškodilo.
 

Back
Top