Друг Фидел хвали Православље!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
То је духовна снага. У критичним тренутцима руске историје, Православна црква играла је значајну учогу. Када је почео Велики Отаџбински Рат са АНцистичким издајничким нападом, Стаљин се окренуо ка Цркви тражећи њену подршку за државу радника и сељака насталу Октобра 1917.

Када се СССР рапско, империјализам ниеј имао упоришта у Православној цркви. Оз тог разлога његова еминенција, Владимир Мијаилович Гундијав. Митрополит Кирил од Смоленска и Калињинграда, посетио је нашу земљу 2004, и ја сам предложио њему да подигнемо Руску Православну цркву као споменик Кубанско-Руском пријатељству. Градски историчар Еузебио Леал је преузео на себе тај задатак. Пошто је ово тло где су сахрањени многи Совјетски војници који су умрли бранећи Кубу осетио сам потребу да разговарам са високодостојником Руске цркве.

Представник Руске Православне цркве ће сутра посетити Хуга чавеза и Венецуелу, оба човека су инспирусана дубоком бригом за људе и хуманистичким погледом на свет. Обојица имају погледе који произилазе из учења Исуса Христа, што је њихово заједничко веровање. Након тога посетиће и Еквадор чији председник је учен и веруеј у теорију ослобођења и слободе.

Његова еминенција, није непријатељ социјализма, он не мисли да ће људи који верују у праведни свет на бази Марксизма-Лењинизма горети у паклу.
Речи овог свештеника слупају се пажљиво у УН и на Руској телевизији сваке недеље по 15 минута, где сваку његову реч слуша десетине милиона људи.

Наш главни град је обогаћен за храм достојан величине и славе Руске Православне Цркве. То је необорив доказ да наша револуција поштује све аспекте људских права, онако како је прогласила социјалистичка револуција.

Нема ни једногф разлога да попустимо Јенкијевским захтевима, и стекао сам утисам да његова еминенција дели то мишљење.
Он није анти-муслиман, јер поштује ту религију, он сматра да Католичка црква може да реши проблем са Вијетнамом и Кином, у духу екуменског духа у који верује.

Било је часно и инспиришуће разговарати са њим
firma22.jpg

Фидел Кастро Руз,
21. октобар 2008.


http://www.granma.cu/ingles/2008/octubre/mier22/Reflections-21oct.html
 

Back
Top