U KAKVOM MI TO DRUŠTVU ŽIVIMO?

gost 129003

Primećen član
Poruka
960
Napomena: tekst je preuzet sa www.mojakritika.com

U kakvom mi to društvu, državi, vremenu, prostoru živimo, najuopštenije se pitam?

U društvu koje je prethodna vlast ("režim Slobodana Miloševića"), ako baš ništa drugo ne može da joj se stavi na dušu (ratovi, stradanja), pokrala za više milijardi evra koje je i bukvalno džakovima tokom devedesetih godina XX iznela na Kipar. U redu, dogodilo se, istorija je zabeležila, ali podatak pred kojim staje mozak je da samo jedna slabo gledana i u narodu omražena televizijska stanica (B92, Insajder) pokušava da sazna ko je i kako izneo koliko para i da utvrdi postoji li neki mehanizam da se te pare vrate u zemlju, a počinioci kazne. Ne zanima nikoga, ni vlast, ni opoziciju, ni tužilaštvo, ni pravosuđe, ni medije, a ponajmanje "građane". Neću u ovom tekstu da tražim ni uzrok ni posledice ni da nudim kakvo psihološko tumačenje niti vlastito viđenje. Prosto, zdrav mozak staje pred samom činjenicom da niko ne reaguje, da nikoga ne zanima, da su baš svi namireni ili nezainteresovani u celoj priči.

U navedenom televizijskim emisijama izneti su dokazi da su ljudi iz tadašnje Socijalističke partije Srbije i Jugoslovenske levice iznosili državne pare iz zemlje i prebacivali ih na privatne račune po inostranstvu. I ponovo zdrav mozak staje pred dvema činjenicama, prvo da su mnogi od tih ljudi na slobodi i da i dalje žare i pale demokratskom zemljom Srbijom, i drugo da nova demokratska vlast ne da ih nije proglasila za jeres, spalila na lomači, lustrirala i krivično gonila, nego sa njima i danas deli vlast (odgovornost, kako se to kaže). Ponovo pitanje: zar je moguće da su baš svi namireni?

U kakvom mi to društvu živimo? Zar je moguće da jedino jednu privatnu televizijsku stanicu u Srbiji (B92) zanima ko je i zašto ubio premijera Zorana Đinđića? Zar je moguće da su profesionalne ubice ubile premijera, a da nije bilo naručioca posla? Nije li šarlatansko zvanično tumačenje da su specijalci i Legija (vojnici koji samo znaju da primaju i izvršavaju naređenja) na svoju ruku ubili predsednika Vlade svoje zemlje, a da im niko nije izdao takvu instrukciju, nego su se samoorganizovali? I ponovo zdrav mozak staje, da li su svi jedva dočekali smrt Zorana Đinđića, pa stoga ćute, ili su svi na neki način namireni, pa stoga nikoga i ne zanima?

U kakvom mi to društvu živimo? Veronauka se u XXI veku vratila u osnovnu školu promovišući sistem vrednosti iz XIII veka, a desi se i da neki pop (ne daj bože, vladika) siluje dečaka ili tuče decu nekom gvođžurijim po licu. Ja dignem spomenik pokojnom ocu i zovem sveštenika da ga osvešta, a on mi kaže: "Dok ga ja ne osveštam, ne vidi se od gore" (ponovo da naglasim, u XXI smo veku). Ili za parastos, dođe neki drugi pop – "predstavnik Boga na zemlji" (neki Pantić iz Kragujevca), omaja nešto pet minuta i posle mi egzaktno kaže: 2650 dinara (ne znam koliko je to u evrima po kursu iz oktobra 2003. godine)... Došlo mi da mu tražim fiskalni račun... Za mene je neprihvatljiva sintagma "kakav narod, takvi i popovi, a kako je narod loš, tako ne može ni sveštenstvo da bude bolje". Onaj ko se usuđuje da na zemlji zastupa lično Gospoda Boga i uživa privilegije takvog položaja (poštovanje i puni zamrzivači) ne sme da ima karakter šibicara. Čast izuzecima i pravim vernicima među sveštenstvom.

U kakvom mi to društvu živimo? Pitam se, kako je moguće da se svaka crkva u Srbiji zida po sto godina, večito se skupljaju prilozi, večito neka fama i nikako da se neki objekat sazida, a popovi koji mahom imaju po sto kila i visok krvni pritisak (zbog posta, verovatno) voze džipove i šalju decu na školovanje u Ameriku? Zašto vlast u XXI veku ne reaguje, pitam se, jer ja kad kupim žvaku na kiosku – dobijem fiskalni račun da sam žvaku platio, pa zašto onda i popovi ne bi meni izdavali fiskalne rečune za sve što mi urade: opevaju mrtvog oca, osvete vodicu pred Uskrs ili slavu, ili ne znam bilo šta??? Našlo bi se neko tehničko rešenje kako to izvesti, siguran sam. Ne kažem da bi država trebalo da Crkvi oduzima te novce niti da im lupa PDV, ne bi im trebalo uzeti ni jedan dinar (kaže narod oteto–prokleto, Crkva to najbolje zna), ali bi se u svakom trenutku znalo koliko je para prihodovala crkva, i siguran sam da bi se, ako ništa drugo, svi verski objekti koji se grade decenijama završili za godinu dana... U kakvom mi to društvu živimo, kad i meni takve stvari bodu oči?

U kakvom mi to društvu živimo? Neka se svako seti naših pozantih narodnih izreka, onih kojima se deca uče. "Nije grehota srknuti iz punog čanka". "Nije lopov onaj koji ukrade, nego onaj koga uhvate". "Malom lopovu se skida glava, a velikom kapa". Pred svim tim narodnim izrekama zdrav mozak staje. Umesto da se deca uče tome da ne treba krasti, da je sramota krasti, da ne postoje veliki i mali lopovi, nego da postoje lopovi i da postoje pošteni ljudi, da je krađa i nečega male materijalne vrednosti takođe krađa i da svaka krađa treba da bude sankcionisana, generacije se podučavaju podvali i promovisanju sitnog lopovluka. Ta pojava je, nažalost, deo karakterologije našeg društva, svima je poznata takođe ona narodna "utopio se pop što nije dao ruku"...

U kakvom mi to društvu živimo, najuopštenije se pitam? A primera koji iniciraju ovo pitanje je bezbroj...
 
Zivimo u drustvu u kojem je taj pokradeni novac 90tih godina opran na kipru, vraćen odmah u Srbiju. Odmah je preko posrednika (Mišković) kupovana opozicija sa raznim donacijama (radikali i demokrate).
Posto su svi kupljeni 90tih godina jos, ne vidim razlog za brigu ;)

Niko nista nece pominjati, svi ce se praviti blesavi kao da su pare nestale...
Jednom recju i ta emisija je zamazivanje naroda...
Treba otići iz Srbije, na žalost...
 
A sto bi narod zanimalo gde su pare sa Kipra, kada je taj isti narod licno izabrao one koji su ga opeljesili, kao i one cije je interesovanje za tu lovu, ako uopste postoji, vezano za trpanje iste u svoj dzep?

Sto bi taj narod zanimalo ko je ubio Djindjica kad su njega ubili ljudi koji su dobijali platu od poreza koji smo mi placali. A nije ni da je pokojni premijer bio cvecka.

I na kraju, B92 vrlo selektivno istrazuje, tako da je sada opstepoznato da je Cobe krao k'o nenormalan i da je Kostunica nacionalista-romanticar sa kompleksom Napoleona, ali je zato DS cist k'o suza (dok Boki ne kaze drugacije), a LDP i svi njegovi clanovi su lepo lice Srbije, idealisti koji se nikad nisu ogresili ni o zakon ni o "gradjanstinu". Ma nemoj.

A sto se tice poslovica, one su nastale iz iste frustracije koja se oseca u tekstu iz uvodnog posta.
 
Napomena: tekst je preuzet sa www.mojakritika.com

U kakvom mi to društvu, državi, vremenu, prostoru živimo, najuopštenije se pitam?

U društvu koje je prethodna vlast ("režim Slobodana Miloševića"), ako baš ništa drugo ne može da joj se stavi na dušu (ratovi, stradanja), pokrala za više milijardi evra koje je i bukvalno džakovima tokom devedesetih godina XX iznela na Kipar. U redu, dogodilo se, istorija je zabeležila, ali podatak pred kojim staje mozak je da samo jedna slabo gledana i u narodu omražena televizijska stanica (B92, Insajder) pokušava da sazna ko je i kako izneo koliko para i da utvrdi postoji li neki mehanizam da se te pare vrate u zemlju, a počinioci kazne. Ne zanima nikoga, ni vlast, ni opoziciju, ni tužilaštvo, ni pravosuđe, ni medije, a ponajmanje "građane". Neću u ovom tekstu da tražim ni uzrok ni posledice ni da nudim kakvo psihološko tumačenje niti vlastito viđenje. Prosto, zdrav mozak staje pred samom činjenicom da niko ne reaguje, da nikoga ne zanima, da su baš svi namireni ili nezainteresovani u celoj priči.

U navedenom televizijskim emisijama izneti su dokazi da su ljudi iz tadašnje Socijalističke partije Srbije i Jugoslovenske levice iznosili državne pare iz zemlje i prebacivali ih na privatne račune po inostranstvu. I ponovo zdrav mozak staje pred dvema činjenicama, prvo da su mnogi od tih ljudi na slobodi i da i dalje žare i pale demokratskom zemljom Srbijom, i drugo da nova demokratska vlast ne da ih nije proglasila za jeres, spalila na lomači, lustrirala i krivično gonila, nego sa njima i danas deli vlast (odgovornost, kako se to kaže). Ponovo pitanje: zar je moguće da su baš svi namireni?

U kakvom mi to društvu živimo? Zar je moguće da jedino jednu privatnu televizijsku stanicu u Srbiji (B92) zanima ko je i zašto ubio premijera Zorana Đinđića? Zar je moguće da su profesionalne ubice ubile premijera, a da nije bilo naručioca posla? Nije li šarlatansko zvanično tumačenje da su specijalci i Legija (vojnici koji samo znaju da primaju i izvršavaju naređenja) na svoju ruku ubili predsednika Vlade svoje zemlje, a da im niko nije izdao takvu instrukciju, nego su se samoorganizovali? I ponovo zdrav mozak staje, da li su svi jedva dočekali smrt Zorana Đinđića, pa stoga ćute, ili su svi na neki način namireni, pa stoga nikoga i ne zanima?

U kakvom mi to društvu živimo? Veronauka se u XXI veku vratila u osnovnu školu promovišući sistem vrednosti iz XIII veka, a desi se i da neki pop (ne daj bože, vladika) siluje dečaka ili tuče decu nekom gvođžurijim po licu. Ja dignem spomenik pokojnom ocu i zovem sveštenika da ga osvešta, a on mi kaže: "Dok ga ja ne osveštam, ne vidi se od gore" (ponovo da naglasim, u XXI smo veku). Ili za parastos, dođe neki drugi pop – "predstavnik Boga na zemlji" (neki Pantić iz Kragujevca), omaja nešto pet minuta i posle mi egzaktno kaže: 2650 dinara (ne znam koliko je to u evrima po kursu iz oktobra 2003. godine)... Došlo mi da mu tražim fiskalni račun... Za mene je neprihvatljiva sintagma "kakav narod, takvi i popovi, a kako je narod loš, tako ne može ni sveštenstvo da bude bolje". Onaj ko se usuđuje da na zemlji zastupa lično Gospoda Boga i uživa privilegije takvog položaja (poštovanje i puni zamrzivači) ne sme da ima karakter šibicara. Čast izuzecima i pravim vernicima među sveštenstvom.

U kakvom mi to društvu živimo? Pitam se, kako je moguće da se svaka crkva u Srbiji zida po sto godina, večito se skupljaju prilozi, večito neka fama i nikako da se neki objekat sazida, a popovi koji mahom imaju po sto kila i visok krvni pritisak (zbog posta, verovatno) voze džipove i šalju decu na školovanje u Ameriku? Zašto vlast u XXI veku ne reaguje, pitam se, jer ja kad kupim žvaku na kiosku – dobijem fiskalni račun da sam žvaku platio, pa zašto onda i popovi ne bi meni izdavali fiskalne rečune za sve što mi urade: opevaju mrtvog oca, osvete vodicu pred Uskrs ili slavu, ili ne znam bilo šta??? Našlo bi se neko tehničko rešenje kako to izvesti, siguran sam. Ne kažem da bi država trebalo da Crkvi oduzima te novce niti da im lupa PDV, ne bi im trebalo uzeti ni jedan dinar (kaže narod oteto–prokleto, Crkva to najbolje zna), ali bi se u svakom trenutku znalo koliko je para prihodovala crkva, i siguran sam da bi se, ako ništa drugo, svi verski objekti koji se grade decenijama završili za godinu dana... U kakvom mi to društvu živimo, kad i meni takve stvari bodu oči?

U kakvom mi to društvu živimo? Neka se svako seti naših pozantih narodnih izreka, onih kojima se deca uče. "Nije grehota srknuti iz punog čanka". "Nije lopov onaj koji ukrade, nego onaj koga uhvate". "Malom lopovu se skida glava, a velikom kapa". Pred svim tim narodnim izrekama zdrav mozak staje. Umesto da se deca uče tome da ne treba krasti, da je sramota krasti, da ne postoje veliki i mali lopovi, nego da postoje lopovi i da postoje pošteni ljudi, da je krađa i nečega male materijalne vrednosti takođe krađa i da svaka krađa treba da bude sankcionisana, generacije se podučavaju podvali i promovisanju sitnog lopovluka. Ta pojava je, nažalost, deo karakterologije našeg društva, svima je poznata takođe ona narodna "utopio se pop što nije dao ruku"...

U kakvom mi to društvu živimo, najuopštenije se pitam? A primera koji iniciraju ovo pitanje je bezbroj...

e pa sinko zivis u kapitalisticku srbiju sto podrazumeva haos. sve ovo sto si nabrojao odlike su tog sistema. neradnicima lopuzama ubicama muvarama pederima manijacima cvetaju ruze u kapitalizmu dok ti i ja postavljamo ovake teme.
a narod i ne treba nista da pita jer se izborio za kapitalizam pa sad po onom trazili ste gledajte
 
A sto bi narod zanimalo gde su pare sa Kipra, kada je taj isti narod licno izabrao one koji su ga opeljesili, kao i one cije je interesovanje za tu lovu, ako uopste postoji, vezano za trpanje iste u svoj dzep?

Sto bi taj narod zanimalo ko je ubio Djindjica kad su njega ubili ljudi koji su dobijali platu od poreza koji smo mi placali. A nije ni da je pokojni premijer bio cvecka.

I na kraju, B92 vrlo selektivno istrazuje, tako da je sada opstepoznato da je Cobe krao k'o nenormalan i da je Kostunica nacionalista-romanticar sa kompleksom Napoleona, ali je zato DS cist k'o suza (dok Boki ne kaze drugacije), a LDP i svi njegovi clanovi su lepo lice Srbije, idealisti koji se nikad nisu ogresili ni o zakon ni o "gradjanstinu". Ma nemoj.

A sto se tice poslovica, one su nastale iz iste frustracije koja se oseca u tekstu iz uvodnog posta.

:ok:
........
 
onoliki TXT samo zato sto mu je pop naplatio mrsomudjenje!?!?!? taj kao da i ne zivi u Srbiji (zemlji bivsih srpskih i buducih lopova i zrtava)
kao da nemamo precih stvari.
danas u srbiji nije po zakonu braniti se od napadaca u sopstvenoj kuci
lopovu se ne sme stajati na putu jer je isto kaznjivo
za materijalnu stetu osiguranje ne daje naknadu jer nema potrebe
diploma ne znachi nista, veza znachi sve (cak iako ste nepismeni)
za auto je potrebno raditi vise godina (cak i ako je stariji od vas)
za stan se ne moze zaraditi u toku samo jednog zivota
mesec dana zivota je potrebno zrtvovati zarad jedne korpe hrane, II ili III kvaliteta
morate obozavati takvu zemlju ili ste izdajnik
toliko o drustvu (mada bih mogao celu noc)
 
Prvo pre odgovora/postova želim da vas pozdravim, kao novi član foruma.
A pročitavši ovu temu kao i vaše replike, moram reći da - kada se svi postovi sakupe zajedno - svi imate pravo. Možda će vam to izgledati blesavo i neozbiljno ali sve ono, što je svako od vas rekao je istina.
Sve navedene primere stanja u kome se nalazi Srbija osećamo debelo na sopstvenoj i koži naše dece ili porodice.
Opšti haos je zavladao, primitivizam, obmane i da ne nabrajam dalje, u svakom segmentu života.
Ako pokušate da ispravite neku nepravdu postajete Don Kihot ! Sve je otišlo u maj***nu. Izvinjavam se na ovoj maloj vulgarnosti ali i ja sam isto revoltirana. A ne poznajem nikoga ko nije.
Ono što me najviše pogađa je otuđenje ljudi jednih od drugih. Danas u sveopštem ludilu u trci za novcem ne bi li kao običan čovek uspeli da obezbedite pristojan (pod tim podrazumevam sredstva za pristojan život a ne preživljavanje) postali smo ne samo usamljeni, već što je još gore nervozni i netolerantni. Nemamo vremena da se ni posvetimo sopstvenoj deci a kamoli prijateljima, a to je ono što spaja ljude.
Stresovi koje zbog novca ili ekonomske situacije, čine to što bi neki rekli, da ljudi imaju sve manji "fitilj".
No, i pored toga ja sam i dalje optimista, ništa ne traje večno, a na nama je da poradimo na sebi, uvidimo sopstvene greške (mislim na napetost, nervozu, druženja i sl.) jer niko nam neće pomoći, prepušteni smo sami sebi, pa nismo toliko ajd' da kažem "nesposobni" da porazmislimo i počnemo menjati malo sebe. Time ćemo ne samo olakšati sebi već i ljudima sa kojima smo bliski - porodica na prvom mestu i prijatelji. Kada se ta turbina pokrene, postepeno, vremenom širiće se kao lančana reakcija.
Shvatite ovo kao dobronameran savet i moj lični stav i mišljenje . To vam govorim iz ličnog iskustva. Došla sam do toga, da tkzv. "fitilja" više nisam ni imala. Svaka sitnica me je nervirala a o krupnijim problemima da i ne govorim. I na kraju šta sam postigla time? Ništa, bilo je sve gore i gore! Pa ko će sa takvom osobom da razgovara a kamoli još i druži?
Od pre par meseci sam rešila da to postepeno počnem da menjam, sebe i svoj način razmišljanja, reakcije i toleranciju E ovo poslednje mi je bilo najteže. Ali to je veoma bitno što bi rekli za živce, a samim tim i stres.
I moram vam reći da se sada mnogo bolje osećam . Svakako da kao svaki živ čovek/žena ponekad puknem, normalno, no to je u odnosu na ranije smanjeno za, slobodno mogu reći 60%.
Da, samo bih još da dodam još nešto.
Pre otprilike 6 mesci, održavala se se prezentacija žandarmerije u S.C. Vračar. Na početku prezentacije je govorio g-din Čanak (ne onaj političar) ali imena se sada ne mogu setiti. Rekao je otprilike ovako:
Zamislite da stojite i imate oko sebe iscrtan krug u kome možete delovati, što će reći - imati uticaja. Van tog kruga ne možete. Greška koju većina ljudi pravi je upravo u tome, žele da menjaju nešto što je van njihovog domašaja, što je nemoguće. Troše silnu energiju, nerve, a ništa od toga nisu postigli i polako gube nerve i doživljavaju stresove. Skoncentrišite se na vas, vaše najbliže i delajte u tom krugu na najpozitivniji način koji možete. Recite mi- pitao je - kako se osećate kada se sretnete sa komšijom recimo i on vas pozdravi onako iskreno, sa prijateljskim osmehom i razmeni par prijateljskih ili utešnih reči? Naravno to važi i obrnuto. Zar se tada, bar malo ne osećate prijatnije zbog toga, i vi i on/ona?
Možda sam otišla predaleko u odnosu na temu, ali samo sam želela da iskažem ono što mislim a to je: kako da u ovakvoj situaciji u kakvoj smo, pomognemo prvo sebi a sve ostalo je ko što napomenuh - lančana reakcija.
 
Napomena: tekst je preuzet sa www.mojakritika.com

U kakvom mi to društvu, državi, vremenu, prostoru živimo, najuopštenije se pitam?

U društvu koje je prethodna vlast ("režim Slobodana Miloševića"), ako baš ništa drugo ne može da joj se stavi na dušu (ratovi, stradanja), pokrala za više milijardi evra koje je i bukvalno džakovima tokom devedesetih godina XX iznela na Kipar. U redu, dogodilo se, istorija je zabeležila, ali podatak pred kojim staje mozak je da samo jedna slabo gledana i u narodu omražena televizijska stanica (B92, Insajder) pokušava da sazna ko je i kako izneo koliko para i da utvrdi postoji li neki mehanizam da se te pare vrate u zemlju, a počinioci kazne. Ne zanima nikoga, ni vlast, ni opoziciju, ni tužilaštvo, ni pravosuđe, ni medije, a ponajmanje "građane". Neću u ovom tekstu da tražim ni uzrok ni posledice ni da nudim kakvo psihološko tumačenje niti vlastito viđenje. Prosto, zdrav mozak staje pred samom činjenicom da niko ne reaguje, da nikoga ne zanima, da su baš svi namireni ili nezainteresovani u celoj priči.

U navedenom televizijskim emisijama izneti su dokazi da su ljudi iz tadašnje Socijalističke partije Srbije i Jugoslovenske levice iznosili državne pare iz zemlje i prebacivali ih na privatne račune po inostranstvu. I ponovo zdrav mozak staje pred dvema činjenicama, prvo da su mnogi od tih ljudi na slobodi i da i dalje žare i pale demokratskom zemljom Srbijom, i drugo da nova demokratska vlast ne da ih nije proglasila za jeres, spalila na lomači, lustrirala i krivično gonila, nego sa njima i danas deli vlast (odgovornost, kako se to kaže). Ponovo pitanje: zar je moguće da su baš svi namireni?

U kakvom mi to društvu živimo? Zar je moguće da jedino jednu privatnu televizijsku stanicu u Srbiji (B92) zanima ko je i zašto ubio premijera Zorana Đinđića? Zar je moguće da su profesionalne ubice ubile premijera, a da nije bilo naručioca posla? Nije li šarlatansko zvanično tumačenje da su specijalci i Legija (vojnici koji samo znaju da primaju i izvršavaju naređenja) na svoju ruku ubili predsednika Vlade svoje zemlje, a da im niko nije izdao takvu instrukciju, nego su se samoorganizovali? I ponovo zdrav mozak staje, da li su svi jedva dočekali smrt Zorana Đinđića, pa stoga ćute, ili su svi na neki način namireni, pa stoga nikoga i ne zanima?

U kakvom mi to društvu živimo? Veronauka se u XXI veku vratila u osnovnu školu promovišući sistem vrednosti iz XIII veka, a desi se i da neki pop (ne daj bože, vladika) siluje dečaka ili tuče decu nekom gvođžurijim po licu. Ja dignem spomenik pokojnom ocu i zovem sveštenika da ga osvešta, a on mi kaže: "Dok ga ja ne osveštam, ne vidi se od gore" (ponovo da naglasim, u XXI smo veku). Ili za parastos, dođe neki drugi pop – "predstavnik Boga na zemlji" (neki Pantić iz Kragujevca), omaja nešto pet minuta i posle mi egzaktno kaže: 2650 dinara (ne znam koliko je to u evrima po kursu iz oktobra 2003. godine)... Došlo mi da mu tražim fiskalni račun... Za mene je neprihvatljiva sintagma "kakav narod, takvi i popovi, a kako je narod loš, tako ne može ni sveštenstvo da bude bolje". Onaj ko se usuđuje da na zemlji zastupa lično Gospoda Boga i uživa privilegije takvog položaja (poštovanje i puni zamrzivači) ne sme da ima karakter šibicara. Čast izuzecima i pravim vernicima među sveštenstvom.

U kakvom mi to društvu živimo? Pitam se, kako je moguće da se svaka crkva u Srbiji zida po sto godina, večito se skupljaju prilozi, večito neka fama i nikako da se neki objekat sazida, a popovi koji mahom imaju po sto kila i visok krvni pritisak (zbog posta, verovatno) voze džipove i šalju decu na školovanje u Ameriku? Zašto vlast u XXI veku ne reaguje, pitam se, jer ja kad kupim žvaku na kiosku – dobijem fiskalni račun da sam žvaku platio, pa zašto onda i popovi ne bi meni izdavali fiskalne rečune za sve što mi urade: opevaju mrtvog oca, osvete vodicu pred Uskrs ili slavu, ili ne znam bilo šta??? Našlo bi se neko tehničko rešenje kako to izvesti, siguran sam. Ne kažem da bi država trebalo da Crkvi oduzima te novce niti da im lupa PDV, ne bi im trebalo uzeti ni jedan dinar (kaže narod oteto–prokleto, Crkva to najbolje zna), ali bi se u svakom trenutku znalo koliko je para prihodovala crkva, i siguran sam da bi se, ako ništa drugo, svi verski objekti koji se grade decenijama završili za godinu dana... U kakvom mi to društvu živimo, kad i meni takve stvari bodu oči?

U kakvom mi to društvu živimo? Neka se svako seti naših pozantih narodnih izreka, onih kojima se deca uče. "Nije grehota srknuti iz punog čanka". "Nije lopov onaj koji ukrade, nego onaj koga uhvate". "Malom lopovu se skida glava, a velikom kapa". Pred svim tim narodnim izrekama zdrav mozak staje. Umesto da se deca uče tome da ne treba krasti, da je sramota krasti, da ne postoje veliki i mali lopovi, nego da postoje lopovi i da postoje pošteni ljudi, da je krađa i nečega male materijalne vrednosti takođe krađa i da svaka krađa treba da bude sankcionisana, generacije se podučavaju podvali i promovisanju sitnog lopovluka. Ta pojava je, nažalost, deo karakterologije našeg društva, svima je poznata takođe ona narodna "utopio se pop što nije dao ruku"...

U kakvom mi to društvu živimo, najuopštenije se pitam? A primera koji iniciraju ovo pitanje je bezbroj...

Sva ta ekipa iz 90-ih je prisutna i danas.S.Popović ima zanimljivu izjavu"osmi putnik je još uvek prisutan samo menja gazdu" tj.stranku radi političke zaštite.Briga njih za Srbiju gde će i šta će,njima je bitno nepoštovanje zakona zbog svojih interesa.
 
Pa dok se mi zamajavamo sa Slobinim ukradenim parama,za to vreme nam ovi aktuelni natenane,na miru kradu ovo sto je ostalo.Valjda prvo treba krenuti redom,i pohapsiti sadasnje lopove,pa kad njih nebude bilo ,onda traziti dalje.Al ovo je opet tipicno skretanje sa aktuelnog problema,na neki bivsi
 
A sto se crkve tice,kad sve probleme ove drzave svaljujete na Slobu ,sto i ovaj ne svalite.Ako neko kaze da je i tad bilo problema zasto je se pocelo pisati o tome tek pre godinu i dve.Nije vise bilo Slobinog mraka u informisanju.Neki problemi su se pojavili u SPC,da al to su upravo oni faktori koji namerno zele da predstave tu versku zajednicu uopsteno kao problem...............sacekacemo papu,kog ce ova problematicna crkva uskoro pozvati..............pa ce nam on sve objasniti
 
Pa dok se mi zamajavamo sa Slobinim ukradenim parama,za to vreme nam ovi aktuelni natenane,na miru kradu ovo sto je ostalo.Valjda prvo treba krenuti redom,i pohapsiti sadasnje lopove,pa kad njih nebude bilo ,onda traziti dalje.Al ovo je opet tipicno skretanje sa aktuelnog problema,na neki bivsi

Jednom recju bezizlazna situacija... Demokrate i radikali su primali taj novac 90tih godina... Primaju ga i dan danas i ćute :sad2:
 
Jednom recju bezizlazna situacija... Demokrate i radikali su primali taj novac 90tih godina... Primaju ga i dan danas i ćute :sad2:
Radikali su osam godina opozicija,za to vreme je svaka vlast imala vremena da ih pohapsi,ubije,obesi...........sta bilo,ako su nesto ukrali.............sta vise, kolika su smetnja vlasti mogli su ih pohapsiti i da nisu nista krivi..........STO NISU
 
Radikali lupaju u klupe kada govore poslanici Napred Srbijo
Tanjug - Pre 33 minuta
BEOGRAD - Tokom popodnevne rasprave u Skupštini Srbije, poslanici Srpske radikalne stranke izražavali su negodovanje kada su za govornicom bili poslanici kluba "Napred Srbijo" i to lupajući šakama i kljucevima o poslaničke klupe.

I pored upozorenja predsednice parlamenta Slavice Djukić -Dejanović, da će izricati mere ukoliko ne prestanu da ometaju rad i izlaganje kolega, radikali su nastavili sa svojim protestom, čiji je uzrok sporenje o poslaničkim mandatima sa doskorašnjim kolegama koji su prešli u novi klub posle raspada SRS.

U Skupštini je, inače, u toku rasprava o predlogu rebalansa budžeta za 2008. godinu.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...396f6642b43c12544&dan=24&mesec=10&godina=2008

Mislim da je ovo "vest" za ovu temu. Između ostalog i ovo je naša slika i prilika. Sramota. I zaista ne krivim SRS zbog ovoga, oni samo koriste svoje legitimno pravo da ne dozvole Skupštini da radi i donosi zakone.
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...396f6642b43c12544&dan=24&mesec=10&godina=2008

Mislim da je ovo "vest" za ovu temu. Između ostalog i ovo je naša slika i prilika. Sramota. I zaista ne krivim SRS zbog ovoga, oni samo koriste svoje legitimno pravo da ne dozvole Skupštini da radi i donosi zakone.

I ona *celava pevachica, Jovanovicka, sedi na mestu predsedavajucih i lupa li lupa, na shta smo vec navikli, samo ovaj put rukom o sto :rotf:
Trebalo bi i naprednjaci da im vrate istom merom, poshto su ista bagra i nishta pametnije ne mogu da smisle
 
Tuzni kojotski krik druge Srbije nad bespucima balkanske povijesne zbilje.

coyote-thumb.gif
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...396f6642b43c12544&dan=24&mesec=10&godina=2008

Mislim da je ovo "vest" za ovu temu. Između ostalog i ovo je naša slika i prilika. Sramota. I zaista ne krivim SRS zbog ovoga, oni samo koriste svoje legitimno pravo da ne dozvole Skupštini da radi i donosi zakone.

meni je najzanimljivije sto se oni jos uvrede kada se kaze da su najgora stoka seljacka ili skupina majmuna u politici kako ih je nazivao pokojni Tosic ,ne sms vise ni stoki sitnog zuba da kazes da je stoka , a da oni ne pocnu da se pozivaju na svoja ljudka prava prava i dostojanstvo a, ne ispunjavaju ni osnovne preduslove za pripadnost ljudskom rodu , al to oce prava .:think:
 
Poslednja izmena:
Radikali lupaju u klupe kada govore poslanici Napred Srbijo
Tanjug - Pre 33 minuta
BEOGRAD - Tokom popodnevne rasprave u Skupštini Srbije, poslanici Srpske radikalne stranke izražavali su negodovanje kada su za govornicom bili poslanici kluba "Napred Srbijo" i to lupajući šakama i kljucevima o poslaničke klupe.

e, kad covek ni u skupstini vise ne moze da dremne . . . .
:mad:
 

Back
Top