Ren

tihi.d.grejt

Primećen član
Banovan
Poruka
612
E, mene interesuje kako se pravi domaci ren.
Ustvari mom caletu treba pomoc oko pravljenja domaceg rena.
Znam da se ren oriba i prelije vrelom supom, ali dalji postupak ne znam.
Pa ako neko zna neka napise ili okaci neki sajt, da vidim kako se ceo postupak izvodi.
Unapred hvala!
 
U vecini slucajeva se dodaje narendan pastrmak (koren). To mu doda neku slast i to je fazon zasto je madjarski ren drugaciji. Ne bude toliko ljut. Neki ljudi dodaju i malo mleka ali meni se to ne dopada
 
Šta ćeš opširnije? Izrendaš ren na trenici (na one sitnije rezančiće), pošto si ga prvo oprao i ostrugao mu kožicu (kao kad se čisti šargarepa, ili peršun). Onda u vrelu (ili hladnu, može i mlaku, ranije naveden razlog) vodu (ili supu), stavljaš po malo sirćeta, soli i šećera, dok ne dobiješ ukus na koji si navikao, koji ti se sviđa..pa izmešaš sa renom, ostaviš da odstoji 15-tak minuta, pa za svaki slučaj probaš još jednom - ako ništa ne treba da se dodaje, sipaš u teglicu, (ili teglu), pa u frižider...može duuugo da stoji. :bye:
 
Poslednja izmena:
U vecini slucajeva se dodaje narendan pastrmak (koren). To mu doda neku slast i to je fazon zasto je madjarski ren drugaciji. Ne bude toliko ljut. Neki ljudi dodaju i malo mleka ali meni se to ne dopada


A i zgodno je to sa paštrnakom ako neko neće da koristi šećer. Ja volim baš jako ljut, pa ništa ne dodajem, a ovo sa mlekom...valjda je i to protiv ljutine, ali to može samo pred služenje, jer mleko se kvari...
Ja često koristim mešavinu sa majonezom (može i sa pavlakom, ko neće jaja) kao preliv za neka jela, ili pravim sos od rena uz junetinu iz supe.
 
Pa da...ali je zato moj stariji sincic nagrabusio. Imao je prosle godine fazu da sve mirise, pa potrazio od svog tate da pomirise ren, a on jos ludji:think:, otvorio teglu i pruzio mu je. Maki je ne sluteci pomirisao iz sve snage :eek:(ljut kakav ja volim) i zacrveneo se, izgubio vazduh, poceo da kaslje, da place i cak da povraca. Jedva se smirio i posle toga nista vise nije iz radoznalosti pomirisao:whistling:Jadno dete, ja sam blago pomirisala cisto da vidim sta ga je snaslo, i odmah pocela da smrcem i suzim....
 
Posto jos uvek ima zelenog paradajza mnogo je lepa zalata sa renom. Samelje se 2.5kg svezegzelenog paradajza i ostavi preko noci da se dobro ocedi u cediljki. Sutra dan se pomesa sa 350g naribanog rena i 350g senfa, posoli po ukusu, doda jos 200g ulja i pola konzervansa pa stavi u tegle i ostavi u frizider da odstoji 24 casa. Moji to obozavaju, cak mazu na hleb.
Pre sam imala recept sa pecenim zelenim paradajzom ali mi se nije svideo.
 
Pa da...ali je zato moj stariji sincic nagrabusio. Imao je prosle godine fazu da sve mirise, pa potrazio od svog tate da pomirise ren, a on jos ludji:think:, otvorio teglu i pruzio mu je. Maki je ne sluteci pomirisao iz sve snage :eek:(ljut kakav ja volim) i zacrveneo se, izgubio vazduh, poceo da kaslje, da place i cak da povraca. Jedva se smirio i posle toga nista vise nije iz radoznalosti pomirisao:whistling:Jadno dete, ja sam blago pomirisala cisto da vidim sta ga je snaslo, i odmah pocela da smrcem i suzim....


Jadničak! Ali sad je iskusan...:lol:
 
Posto jos uvek ima zelenog paradajza mnogo je lepa zalata sa renom. Samelje se 2.5kg svezegzelenog paradajza i ostavi preko noci da se dobro ocedi u cediljki. Sutra dan se pomesa sa 350g naribanog rena i 350g senfa, posoli po ukusu, doda jos 200g ulja i pola konzervansa pa stavi u tegle i ostavi u frizider da odstoji 24 casa. Moji to obozavaju, cak mazu na hleb.
Pre sam imala recept sa pecenim zelenim paradajzom ali mi se nije svideo.


Meni ovo izgleda primamljivo. Koliko to može da stoji? Predpostavljam da i ne može da se pokvari, zbog rena...
 
ja takođe najviše volim ren bez ikakvih dodataka.Očistim ga,izrendam,a onda miksam u blenderu sa dodatkom malo vode.Posolim i dodajem ne sirće nego esenciju,po malo do željene kiselosti.I ne mirišite nikako.Ovako može dugo da stoji u zatvorenim teglama.I moj mlađi sin je imao ružno iskustvo kad je bio sasvim mali.Pomirisao je i gotovo se onesvestio,počeo da gubi dah,baš smo se prepali.Pozdrav!
 
Ja ne mogu baš toliko ljuto, pa kada je izrendan i začinjen malo ga prelijem mlekom i prokuvam (minut-dva).
Druga varijanta je da u ren pre služenja umešam malo krem sira.
 

Back
Top