Porođaj u Srbiji i u inostranstvu

Priroda je sve regulisala - kao kod životinja oko porodilje se okupe samo ženski primerci vrste mada može i samostalno.
Svedoci smo da očevi ratko prisustvuju porodjaju žene a valjalo bi jer tu nema ničeg intimnog - sve već znate gde se nalazi jedno kod drugog. Glavni razlog za prisustvo je taj što porodilja gleda u plafon a ne šta radi babica ili babac. Zato je tu vaš partner da bi se smanjio rizik za sumnjive izgovore, daleko bilo. Da ne bi pobegao - vezati ga za stolicu.

A opet, mnogi taksisti i policajci su morali da budu i babice silom prilika.
A kakvu hranu i uslove traže NVO?
Daj ako je dobro da se prijavim kao trudnica.
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram poentu tvog posta?
Ako pokusavas da kazes da nam porodilista nisu idealna - pa nisu, to je tacno. Samo, kako je ko, realno, prosao na porodjaju razlikuje se bar 50% od licnog dozivljaja zene.

Iliti da citiram jednu moju bivsu koleginicu:
"Svi su bili fini i ljubazni i bas su se trudili oko mene i hvala Bogu da je muz bio sa mnom da mi posle preprica. Jer ja se od svega secam samo da je bila ona babica i da je imala neke ogromne makaze iako nemam pojma sta je sa njima radila - toliko sam se uplasila!"

:p
 
Inace...
Poenta postavljanja ove teme je bila popularizacija teme o uslovima u kojima se u Srbiji radjaju deca ,dok se kuka na belu kugu.

Kako Iron rece, same smo krive, ali ne iz razloga koje je naveo, nego zato sto cutimo i trpimo.
Eto, neke su resila da vise ne cute i ne trpe... Medju njima i ja. Dakle za pocetak pricam o tome...

I nije to tema o porodjaju, pa da je svako doziveo razlicito nego o nehumanim uslovima u bolnicama i o nehumanom ponasanju prema porodiljama kao i o suludim i ponizavajucim bolnickim procedurama za koje ne postoje racionalna objasnjenja...
 
Poslednja izmena od moderatora:
jezivo...mada nista me ne iznenadjuje,imala sam odvratna iskustva po bolnicama,doduse drugog tipa,i kad citam neke od ovih prica u opste ne sumnjam da je zaista tako...

sramota je nase drzave i kompletnog zdravstva je sto se porodilje tako katastrofalno tretiraju :neutral: a jos veca sramota je sto ne mozes ni da se oslonis na doktora,nego pre svega na zdrav razum i medicinsko poznavanje sopstvene situacije...(procitala sam onu pricu o zeni sto joj nisu verovali da se poradja :neutral: )
 
Sasvim je svejedno gde se žena porađa ili abortira - u srpskoj ili nekog ino-bolnici, u sali, štali ili kući - bol joj je zagarantovan.
Međutim, kako bebe ne ostavljaju u kupusu da ga buduće mame u njemu pokupe - ko hoće dete - neka stisne zube i istrpi.
Novi život je čudo :)
ma dobro sve to stoji,ali uz sve te muke,pristojnost i normalni uslovi su minimum onoga sto porodilja treba da dobije.
a zdravstveni radnici su ocigledno u velikom broju od toga operisani (cast izuzecima a zaista ima i takvih).e pa ako nisi covek,nije ni trebalo da se bavis medicinom :neutral:

a tek o strucnosti ne bih :neutral:
 
Besmisleno je destimulisati buduće mame zbog akrepa koji rade u porodilištima, nedostatka čistoće ili medikamenata... stisneš zube i nadaš se da će sve uskoro proći na najbolji mogući način.

Država, čini se ima pametnija posla nego da se stara o stvaranju normalnih uslova u porodilištima. Šta da se radi.
 
Besmisleno je destimulisati buduće mame zbog akrepa koji rade u porodilištima, nedostatka čistoće ili medikamenata... stisneš zube i nadaš se da će sve uskoro proći na najbolji mogući način.

Država, čini se ima pametnija posla nego da se stara o stvaranju normalnih uslova u porodilištima. Šta da se radi.

Kako mislis sta da se radi!?
Pa upravo da se NESTO radi, da se razglasi ljudima, da znaju i da zahtevaju od drzave da to promeni! Na kraju krajeva, zasto se onda uopste prica o beloj kugi? Bela kuga- sta da se radi.
Mislim da svako zasluzuje minimum ljudskosti, zasto onda to ne bi zasluzivala i jedna porodilja?
 
Besmisleno je destimulisati buduće mame zbog akrepa koji rade u porodilištima, nedostatka čistoće ili medikamenata... stisneš zube i nadaš se da će sve uskoro proći na najbolji mogući način.

Država, čini se ima pametnija posla nego da se stara o stvaranju normalnih uslova u porodilištima. Šta da se radi.

U celoj priči, upravo se o njima i radi, o budućim mamama.. Ni jedna od žena koja je ispričala tu priču verovatno nije imala za cilj da je neko sažaljeva zbog tužne sudbine, već da se nešto promeni zarad budućih porodilja.
Ne znam da li imaš dece ili ne, ali veruj mi, retko koja bol može da se uporedi sa bolom koji izaziva mastitis, porođaj je mačji kašalj.
 
Sasvim je svejedno gde se žena porađa ili abortira - u srpskoj ili nekog ino-bolnici, u sali, štali ili kući - bol joj je zagarantovan.
Međutim, kako bebe ne ostavljaju u kupusu da ga buduće mame u njemu pokupe - ko hoće dete - neka stisne zube i istrpi.
Novi život je čudo :)

Bol je najmanji problem,sve se istrpi.Problem je,na primjer, kad zena dobije sepsu zbog propusta medicinskog osoblja.Mozda je tebi svejedno gdje bi se poradjala-u stali ili bolnici ali,ne daj boze,kad se nesto zakomplikuje sa bebom ili porodiljom nije svejedno.Zar treba da smo zadovoljni uvijek sa minimumom zdravstvenih usluga i higijenom u zemlji Srbiji?Ne moze li nesto da se poradi na poboljsanju istih?Mi smo mnogo aljkav narod i jedino nas novcane kazne,inspekcije i kontrole mogu prosvjetliti
 
Да се у било ком случају према мојој будућој бившој жени овако понашају и то на порођају, побио бих их ко мачиће... Морам мало насиља да буде, да се људи мало трзну и да почну да се понашају как треба... Нема џабе она стара батина је из раја изашла... xD
 

Back
Top