Kad smo bili mali... :)

Uz kakvu literaturu, filmove i crtaće smo rasli kao deca? Da li su tadašnji favoriti – i u kojoj meri – uticali na formiranje naših ličnosti? Da li smo se poistovećivali sa junacima filma i knjige? :)

Najvise sam rastao uz Politikin zabavnik i Tempo. 2 knjige su mi ostale u secanju, to su "Kralj Macus prvi" i "20 000 milja pod morem"
Filmova se ne secam... palio sam se kao i vecina klinaca na Shvarcenegera i tako te bilmeze, Mocni Rendzeri su mi bili neprevazidjeni :lol: voleo sam i crtace koji su se vrteli na RTS-u, Tom i Dzeri, Duska Dugouska i kompaniju... slabo me sad sluzi secanje, bilo je dosta crtaca koje sam obozavao!
 
go go power rangers....xD
skupljao sličice(falilo mi 3 da popunim album, i onda sam ja rekao da te 3 sličice ne postoje i da je skovana zavera samo da ja ne bih sakupio sve ... :roll:) i za razliku od drugih koji su uvek hteli da budu beli rendžer (jel se Tom zvaše?) ja sam hteo da budem Zordan :cool:
nisu mi baš čitali knjige, ali imao sam slikovnice... mačak u čizmama - omiljena :D
sa tatom sam gledao naučnu fantastiku...i sanjao sam svašta i onda bi zabranili da gledam ... xD
omiljeni crtać(i dan danas ga pogledam ponekad ) Lion King, prvi deo... uvek sam plakao kad umre Mufasa :sad2:
 
Gledala sam dugometrazne diznijeve crtane filmove, nindza kornjace, mocne rendzere, duska dugouska&co, cipelice, od filmova su mi omiljeni bili Ratovi zvezda i Peti element, citala sam dosta, politikin&mikijev zabavnik, knjige kojih se secam...hm, Hajduk (u Beogradu, sa druge strane, i koji josh nastavci imaju), Dr Dulitl, Druzba Pere Kvrzice, Zovem se Aram, secam se neke knjige o Tesli koju sam imala na cirilici i latinici, i obozavala sam da je chitam (: A da, slushala sam The Offspring, K2, Tap011, Bijelo Dugme, Bajagu...
Vecinu vremena sam provodila van kuce, vozila rolere, bajs, igrala GTG, uvek sam negde jurcala- naravno igrala se Mocnih rendzera :lol: I bila sam jedina devojka koja je htela da bude zuti rendzer :lol:
Nisam se mnogo poistovecivala sa junacima crtanih/filmova/knjiga... mozda sam skupljala neke ideje :mrgreen: Npr imala sam obichaj, kao shto je to radio i Pera Kvrzica, da okupim svoju ekipu, i onda npr sredjujemo zajednichko dvorishte, krechimo, pravimo neshto, popravljamo...
Davno beshe.
Nije tema, ali me na detinjstvo josh podsecaju nas crveni Yugo Koral 45 Junior kog smo zvali Besni Orlando (nastradao 5 oktobra 2000 :( ), kupovanje benzina kod komsije Zuce preko prozora, redovni odlasci u Madjarsku, odusevljenje Nesquick-om, Nutellom, patike kojima svetli djon, pakovanje humanitarne pomoci, odlasci sa mamom u magacine po hranu &higijenu, vrtic, jestive narukvice, bombardovanje, selo, letovanja&zimovanja sa vrticem&osnovnom...
 
Poslednja izmena:
obično su sve devojke koje znam, a da su gledale moćne rendžere želele da budu ona:
PinkPowerRanger.jpg
:lol: Kimberli :P
 
Poslednja izmena:
I bila sam jedina devojka koja je htela da bude zuti rendzer :lol:
eee i ja sam :mrgreen:

mapet shoy i ono laq notj detzo je neshto chega se najranije setjam ;D
yglavnom sam gledala CN omiljeni sy mi bili tom i dzeri i cow and chiken :mrgreen:
poistovetjivala sam se sa mini mays i miki je bio moj idol :lol:
volela sam da mi se qpyjy diznijevi tzrtatji i znala sam ih napamet sve redom...
prvi film koji sam gledala y bioskopy (koga sam se strashno plashila) je bio zvonar bogorodichne tzrkve (:
volela sam da sqpljam slichitze za barbie albym i shtrymfove...
tzipelitji sy mi bili gotivni isto... skityljka sam najvishe volela ;D

shto se tiche slobodnog vremena...provodila sam ga ispred zgrade sa brojnom ekipom...
igrali smo se raznih igara...omiljena mi je bila tzare tzare gospodare :hahaha:
onda smo kopali bynkere iza zgrade i stavljali vaty y yshima da nam ne bi yshle bybe i onda se zavlachili y njih i prichali strashne priche :hahaha:
chega se seti' :lol:
imali smo igraonitzy y blizini...i Tamara,Tijana i ja smo bile jedine tzyre koje sy tamo zalazile i yvek sy nam davali besplatno da igramo need 4 speed i gta :D
sa jednom tzyrom koja je tamo radila smo se baaash sprijateljile i bykvalno smo bile nerazdvojne sa njom...y igraonitzy sy ishli raznorazni likovi na koje smo se opasno lozile :D
i tak'...
eeeeeh lepo beshe stvarno :/
al' prodje...brzo :neutral:
 
Talicni Tom. Kako sam voleo taj crtani, a da me pitate zasto, ne bih znao da odgovorim.

Od literature "bela griva" lektira i to je.. toliko se secam.

Da. Ja sam imala gomilu stripova. :D:D
I Dilan Dog, Marti Misterija.

Omiljeni crtani film mi je bio Alfred Džonatan Kvak!
Zatim Hiljadu i jedna Amerika, Nindža kornjače, Asteriks i Obeliks.

Ima dosta toga.
Nastaviću drugom prilikom.
 
Jao da, cartoon network... ja sam volela dextera, zato shto me dosta podsecao crtani na mene i burazera :mrgreen:
Albumi sa slichicama... mirishljavi papirici, sharene salvete...arachkinje barachkninje, lastish, GTG, hulahop, zmurke, skolice...shock zvake, sladoled Bolero, uvijachi za sveske, porodichno blago, milion predstava koje sam pravila sa drushtvom, spomenari, leksikoni, simpatije...
:heart:
edit: sad sam se setila, imala sam gomilu Asterix i Obelix stripova na srpskom i francuskom, stalno sam to chitala... takodje celu kolekciju Snoopy stripova (tj knjiga) na engleskom... i da:
Hej hej Blinki Bile
Sachuvaj nas od zle sile
Kuckaj, gradi, travu sadi
Heeej Blinki Bile
 
Poslednja izmena:
Ona uvodna pesma mi je i dan danas ostala u pamcenju.

Alfred je veseljak, veliki je seljak
raspolozen je cak i kad je crno sve
Ponekad je tuzan, ali kad je tuzan
ubrzo mu lice osmeh prekrije

Politički crtani film. Genijalan! Moram da ga nabavim! :D:D:D

Kopnom i po vodi Alfred svetom brodi
Osmeh ne krije i nikad ne posustaje


edit:
Evo pesme:
:D:D:D

Jaoj, gde je sad Azathoth, on ima svašta da kaže na ovu temu a i taman samo da citiram i kažem isto.
 
Poslednja izmena:
Seća li se neko ovoga?
super-mario-bros-20080429110130403_640w.jpg

Najzaraznija igra svog vremena.Jedino mi ni dan-danas nije jasno kako sam bio toliko glup da nikako nisam mogao da skontam da u F1 igri treba skrenuti čim naiđeš na krivinu.:think:Obično sam išao samo pravo i tako izgubio za manje od minuta.:lol:Eeee,a sad postavljam rekorde u rFactor-u.Takođe su bili i oni mali tenkovi gde si solo ili sa nekim trebao da čuvaš"komadanta"koji mnogo liči na crnog orla sa šiptarske zastave,tako da sam ga namerno skidao čim počnem partiju.:hahaha:Bilo nekad,nikad više...
 

Back
Top