Problem sa browserima i virusima

ssaki

Početnik
Poruka
9
Imam instalirana tri browsera: ie6, Mozilla i opera.

mozilla koja vise ne radi cak i kad se ponovo instalira (odbija da se pokrene ioako je instalacija prosla bez problema), izmedju ostalog izbaci poruku: ,,firefox had a problem and crashed”.

Internet explorer prilikom povezivanja sa tako reci nekim obicnim sajtovima kao yahoo I sl. zakuca jer antivirus mi (u pitanju je avast) izbaci poruku: prekini povezivanje, pronadjen trojanski konj itd i tako. Nekad to izbaci nekad ne. a sve je krenulo kad je Mozilla riknula.

pretpostavivsi da mi je komp krcat virusima il s cim vec skinem hirenc's boot, skeniram sve particije sa nekim antivirusum odatle sve kao ok prodje to, radi neko vreme ok i opet isti problem.

Opera ima nekih problema sa pluginovima najverovatnije, pa neke sajtove koje je bez problema otvarala nece da otvori. Nekad recimo ne mogu da proverim postu na yahoou, ili skinem neki pdf dokument I sl.

Na kraju ja instaliram google chrome kao neka beta verzija sta vec I kao radi ok.

zbog cega mi je prestala da radi mozilla? dal to znaci da na kompu i dalje imam trojance il sta vec koje izgleda ne mogu nikako da uklonim?
 
Moguce je da imas trojanca ako ti avast javlja na pokretanju,preporuka je da skeniras WINDOWS i Documents and settings foldere,ako nadje ista izbrisi (sve to sa avastom).
Ako je pronadjen koji nametnik i da javlja antivirus da ga je izbriso onda ok,ako ga nemoze izbrisati zbog nekog razloga,izbrisi firefox skeniraj documents and settings folder i ako nadje nesto i uspije da izbrise vrati si firefox na prvobitno stanje to jesti instaliraj ga ponovo.
Za backup od firefox settings se ne isplati radit jer ako je ista zarazeno onda je bolje da se sve pobrise.

Isto vredi i za IE probaj da ga deaktiviras na Controla Panel->AddRemove Programs->sa lijeve strane izaberi "Add/Remove Windows components" i deaktiviraj check sa IE i onda Nextitd... Zatim napravi scan na windows folder ili kompletan komp. Nadje li nesto izbrisi,ukoliko ne,vrati se na "Add/Remove Windows components" i ponovo aktiviraj IE dalje sljedi upute (nextnext...itd...sta vec ide za aktivaciju).

Valjda bi trebalo nesto od toga da pomogne pa ti vidi :)
 

Back
Top