ЗАШТО БИТИ АТЕИСТА?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bidziiii

Početnik
Poruka
10
Упознала сам неколико особа које су атеисти и стварно ми није јасно какво је њихово схватање како смо ми настали? И још ме нервира једна ствар АКО СИ ПРАВОСЛАВАЦ буди ПРАВОСЛАВАЦ до КРАЈА!!!!!!!! Ако си АТЕИСТА буди АТЕИСТА до краја! Гледала сам емисију ДА МОЖДА НЕ и једна девојка је рекла да је атеиста а крштена је и вероватно заједно са својим родитељима слави крсну славу, чак и моје две познанице су атеисте а сваке године славе славу и преславу????????????:dash::dontunderstand::dontunderstand:
Реците ми искрено какво је ваше мишљење?
 
Упознала сам неколико особа које су атеисти и стварно ми није јасно какво је њихово схватање како смо ми настали?

Odgovoricu ti na ovo :)
http://www.teorijaevolucije.com/

I rasprava na ovom forumu:
http://forum.krstarica.com/threads/166903

Drugi link je malo bolji, s obzirom da imamo dve strane koje brane razlicite stvari :)


Dodatak:
Ne moras da budes ateista da bi prihvatala evoluciju.
 
Зашто бити атеиста?

Зато што је коол ових дана бити атеиста. Иде у стаж. ЛОЛ :mrgreen:
Шалу на страну, али зашто би тебе занимало шта мисле атеисти о настанку света. Ја не знам којој религији припадаш, али сигурно имаш неки став о томе.
Или можда желиш да убеђујеш неког у сопствене ставове, па ајд' да чујемо шта ће ови да кажу па да их мало зезамо. XD

Моје мишљење о атеистима који славе славу?
Хмм, па коол је то... Гости, прасе, пиво, вино...:super:
Мислиш ли да атеисти не воле да се забављају? :mrgreen:
 
Упознала сам неколико особа које су атеисти и стварно ми није јасно какво је њихово схватање како смо ми настали? И још ме нервира једна ствар АКО СИ ПРАВОСЛАВАЦ буди ПРАВОСЛАВАЦ до КРАЈА!!!!!!!! Ако си АТЕИСТА буди АТЕИСТА до краја! Гледала сам емисију ДА МОЖДА НЕ и једна девојка је рекла да је атеиста а крштена је и вероватно заједно са својим родитељима слави крсну славу, чак и моје две познанице су атеисте а сваке године славе славу и преславу????????????:dash::dontunderstand::dontunderstand:
Реците ми искрено какво је ваше мишљење?

Necije shvatanje postanka ljudske vrste ili sveta ne mora da bude uslovljeno religijom. Moj primer, ne verujem u Boga, krstena sam, tu nisam imala izbora, ali ne mogu da prihvatim ucenjivacku dogmu od strane bilo koje religije, uslovljavanjem i samim tim uskracivanjem moje slobodne volje da odlucujem kako i koje odluke donosim. Majka i sestra su veoma religiozne, otac donekle i tu je oduvek postojao neki precutni jaz izmedju nas po tom pitanju. Recimo na praznik, odemo zajedno do crkve (nemam pojma zasto im to znaci) ali odbijam da udjem u crkvu i prisustvujem bilo kakvim obredima.. sacekam ih u autu, a slave kod nas Srba su festival kica i razvrata na najvisem (ili najnizem) mogucem nivou. Misljenje moje, iskreno, svako ima svoju volju ali jos vise i najbitnije pravo da je iskaze.
 
Pa znas kako, biti vernik ne znaci odbijati teoriju evolucije, kada je sveto pismo napisano nije se znalo nista o genetici,biologiji,fizionomiji,itd. Sve je uprosteno napisano. Ja licno verujem u Boga ili da kazem u vecu/visu silu, ali naravno ne verujem u neke stvari iz Biblije......tipa Mojsija i podela crvenog mora, Aavram-a koji je ziveo 175 godina itd.
Da je Isus Hrist postojao u to svakako verujem, ali su druge stvari u pitanju zasto ljudi sve vise pocinju da postaju ateisti,na to nazalost nema niko pravi odgovor.
 
Упознала сам неколико особа које су атеисти и стварно ми није јасно какво је њихово схватање како смо ми настали? И још ме нервира једна ствар АКО СИ ПРАВОСЛАВАЦ буди ПРАВОСЛАВАЦ до КРАЈА!!!!!!!! Ако си АТЕИСТА буди АТЕИСТА до краја! Гледала сам емисију ДА МОЖДА НЕ и једна девојка је рекла да је атеиста а крштена је и вероватно заједно са својим родитељима слави крсну славу, чак и моје две познанице су атеисте а сваке године славе славу и преславу????????????:dash::dontunderstand::dontunderstand:
Реците ми искрено какво је ваше мишљење?
Много си нервозна у последње време. :mrgreen:

О ''схватању како смо настали'' ме нешто мрзи да ти пишем..
Покушала бих да ти објасним овај лакши део, али не знам колико си нервозна и колико ћеш ме заиста саслушати...:roll:

Ја не верујем.. из тога произилази да не верујем ни да ће ме у Цркви нешто ујести...:lol:
Нити да ће прскање водицом и певање песмице изменити моју личност или личност мога детета...
Моји родитељи и мој супруг верују, а можда ће и моја деца веровати....
Ако њима не сметам у цркви и на слави, што теби сметам? :dontunderstand:
 
Упознала сам неколико особа које су атеисти и стварно ми није јасно какво је њихово схватање како смо ми настали? И још ме нервира једна ствар АКО СИ ПРАВОСЛАВАЦ буди ПРАВОСЛАВАЦ до КРАЈА!!!!!!!! Ако си АТЕИСТА буди АТЕИСТА до краја! Гледала сам емисију ДА МОЖДА НЕ и једна девојка је рекла да је атеиста а крштена је и вероватно заједно са својим родитељима слави крсну славу, чак и моје две познанице су атеисте а сваке године славе славу и преславу????????????:dash::dontunderstand::dontunderstand:
Реците ми искрено какво је ваше мишљење?

Možda bi ti bilo jasno da si pokušala da saslušaš i njihovu stranu.Čini mi se da će to malo teže ići.Dobar deo ateista ne slavi slavu,odnosno ne organizuje istu,ali svakako može da prisutvuje prilikom slavlja,pa čak i ako je organizuju njegovi roditelji.U principu ateista nema za cilj da misionari te ni nema želju da menja uverenja svojih roditelja. E,vidiš to se zove tolerancija i prihvatanje različitosti.
Uostalom kakve veze tvoja pitanja imaju sa naslovom teme? :roll: (copyright by Kojica :D)
 
Ateista znaci misliti svojom glavom. A sto se tice slava, ja ih licno ne volim, malo mi je gadno to kolektivno prejedanje i prepijanje. Mada sto rekose ovi iznad picence, prasence, sarmice (mmmmmm sarmice) ajde sad Sv. Nikola je posna slava, pa i nije nesto za mezence, kao ove mrsne- ljudi vole to, da se opuste.
 
postoje ljudi koji se izjasnjavaju kao ateisti ali to nisu prirodne narodnosne grupe kod kojih bi ateizam poticao iz same ljudske prirode nego vaspitani i prevaspitani ateisti medjutim nisu oni pravi ateisti u apsolutnom smislu reci. pravi ateista bi bio onaj covek koji ne bi u toku celog svog veka imao nikakva saznanja o bogu nikakva religiska ni momentalna osecanja, a takav covek ne postoji ima ljudi koji ne zele religiju jer ona smeta njihovim gresnim prohtevima ima ih koji su razocarani zivotnim nevoljama pa tako prkose bogu neverovanjem sto je stvorio takav svet pa im pricinjava nevolje,ima ih koji su se sablaznili na nedela pojedinaca koji su prestavnici neke religije,ima i onih koji bi na silu uzeli od boga odgovore zasto cini kako cini a ne kako bi oni uredili svet .ali to su samo subjektivni razlozi njihovog raspolozenja a ne dokaz da su ateisti.niko se ne radja kao ateista nego ili odpadne od vere ilibude vaspitan tako ali vecinu njih neki strasan dogadjaj vrati na prav put pa lepo kaze poslovica bez nevolje nema bogomolje.neki se izjasnavaju iz politickih razloga neki iz snobizma a u srcu cuvaju neku veru najcesce sujeverje. religija je sveopsta pojava pa cak i da postoje pravi ateisti u odnosu na debelo stablo religioznog coveka predstavljaju izuzetak.religija je sveopsta pojava u covecanstvu. ono sto je sveopsta pojava u covecanstvu to je izraz same ljudske prirode ,ono sto je izraz ljudske prirode ne moze biti lazno,mora u osnovi biti istina, dakle religija je u osnovi istinita ,to jest Bog postoji....:worth:
 
imam primerke u široj familiji koji datum slave koriste da ne bi išli na posao....u pravu si - ako si ateista, budi to do kraja, nemoj da koristiš rupe u zakonu.
poštujem svačije mišljenje (sem ako nije ubica u pitanju) i nemam ništa protiv neverujućih...ali je frivolna situacija da neko kao slavi sv. nikolu i ne ode na posao, a nema pojma ni šta je uradio pri tom....
sem što se naspavao taj dan.
 
Hm, e svašta... ljudi, ajte malo razdvojite tu tradiciju... mislim, ako je neko ateista i poštuje tradiciju... to nema nikakve veze...
Хм.. :lol: када би издвојили традицију и сујеверје, питам се шта би им остало...:confused:

велика већина оних који се изјашњавају као верници, славе славу да се неко не би страшно разболео на тај дан...:roll:
 
U ovoj plejadi besmislenih varijacija ateista da dodamo još jednu.Ateista sklon kritičkoj misli shodno tome ne uzima ništa zdravo za gotovo,razlikuje mitove od stvarnosti i na kraju shvata da se ne nalazi u pustinji u periodu odprilike pre 3000 godina,niti mu ista ne nalazi glavi.Varaš se ako misliš da se radjamo kao vernici.Upravo je obrnuto.Barem ja nisam nikada upoznala bebu koja ima predstavu o konceptu boga.Grešni prohtevi.Ne bih da komentarišem samo ću da dodam da po američkim zatvorima po statističkim podacima najviše ima vernika raznih konfesija.Čini mi se da na 3000 vernika dolazi jedan ateista.Isti model može da se primeni i na Srbiju,jer se vernici ponose podatkom da ih ima 95%.Šta je zapravo izraz same ljudske prirode.Tačnije šta pretstavlja prirodu.Nagon za hranom,seksom,majčinski instinkt,nagon za samoodražanjem i na kraju krajeva i smrt.Ovo što si ti naveo je društveni uticaj kako celog društva tako i porodice kao dela istog.
 
Hm, e svašta... ljudi, ajte malo razdvojite tu tradiciju... mislim, ako je neko ateista i poštuje tradiciju... to nema nikakve veze...

ne vidim kako neverujući može da slavi sveca kad ne veruje da sveci uopšte postoje? ne vidim tu nikakvu tradiciju, jer njegovi preci, tj. preci ateiste nisu bili bezbožnici i slavili su sveca zaista. a šta slavi ateista....pravi žurku u ''tradiciji'' predaka.
nit' se krsti, niti ide u crkvu, niti sveštenik sveti vodicu.....ništa....i kakva je to onda tradicija?
 
Poslednja izmena:
Упознала сам неколико особа које су атеисти и стварно ми није јасно какво је њихово схватање како смо ми настали? И још ме нервира једна ствар АКО СИ ПРАВОСЛАВАЦ буди ПРАВОСЛАВАЦ до КРАЈА!!!!!!!! Ако си АТЕИСТА буди АТЕИСТА до краја! Гледала сам емисију ДА МОЖДА НЕ и једна девојка је рекла да је атеиста а крштена је и вероватно заједно са својим родитељима слави крсну славу, чак и моје две познанице су атеисте а сваке године славе славу и преславу????????????:dash::dontunderstand::dontunderstand:
Реците ми искрено какво је ваше мишљење?

Stvarno pitanje zasto bi? Zasto bi neko pokupio identitet ateista, neke religijske skupine ili revnog navijača... Kakve koristi njemu od toga... ma ko ovde i prica o nekom iskoriscavanju, bitno je biti nesto, a roditelji najbolje znaju sta je za nas najbolje, bar dok ne odrastemo i ne shvatimo da je ipak najbolje za nas biti ATEISTA

:)
 
ne vidim kako neverujući može da slavi sveca kad ne veruje da je sveci uopšte postoje? ne vidim tu nikakvu tradiciju, jer njegovi preci, tj. preci ateiste nisu bili bezbožnici i slavili su sveca zaista. a šta slavi ateista....pravi žurku u ''tradiciji'' predaka.
nit' se krsti, niti ide u crkvu, niti sveštenik sveti vodicu.....ništa....i kakva je to onda tradicija?

Kakva god, tradicija je... ;) Uostalom, kad se već hvatamo tih slava... pa to su stari paganski običaji... znači... tradicija... :mrgreen:
 
ne vidim kako neverujući može da slavi sveca kad ne veruje da je sveci uopšte postoje? ne vidim tu nikakvu tradiciju, jer njegovi preci, tj. preci ateiste nisu bili bezbožnici i slavili su sveca zaista. a šta slavi ateista....pravi žurku u ''tradiciji'' predaka.
nit' se krsti, niti ide u crkvu, niti sveštenik sveti vodicu.....ništa....i kakva je to onda tradicija?

Zašto slavimo rođendane,zašto proslavljamo venčanja,zašto godišnjice.Čovek je socijalno biće između ostalog.Tačno je da je svaka slava posvećena određenom svecu,ali se takođe koristi u svrhu interakcije ljudi.Osim toga slave imaju duboke korene u paganizmu i pre svega su posvećene kultu predaka.Zbog njih smo ovo što jesmo kako u fizičkom tako i psihičkom smislu.Prosto i jednostavno akcenat se stavlja na poštovanje predaka i poštivanje različitosti.
 
Niko nije ateista. Koliko god covek govori za sebe da je ateista, on to nije. Kako ? Lepo. Covek se radja ne samo sa telom nego i sa dusom, a sta je dusa. Dusa u coveku je bozija. Dusu covek po svojoj slobodi kako ga je Bog stvorio slicnom sebi, puni onim sto on zeli. Dusa ti je puna zelje za raznim starima umetnoscu, naukom, novcem, raznim bogovima, ili jedinim istinitim Bogom koji nas je stvorio.

Kako covek da poveruje u istinitog Boga i da kaze jeste to je moj Bog i drugih bogova nemam.

Po mom licnom iskustvu, a svasta sam probao (muzika, nauka, meditacija, borilacke vestine) sve je bilo sad vidim traganje za istinitim Bogom Gospodom Isusom Hristom.

Njega sam upoznao u pravoslavnoj crkvi i vise je ne napustam jer sam iskusio da je jedino u njoj spasenje (spasenje od smrti).
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top