Filmski Mitovi i Jos Neke Gluposti

u vezi "Star Wars"-a
elem...
fabula četvrte, ili prve epizode ("New Hope"), kako ko voli je drpljena iz Kurosavinog filma Kakushi-toride no san-akunin ili ti na srpskom/sličnim jezicima Tri zlikovca i skrivena tvrđava. U tom filmu imamo dva ugursuza-lopova, kapetana i princezu koji se trude da prođu kroz neprijateljske linije do slobodne teritorije, a cela priča je smeštena u srednjovekovni Japan...Naravno, to je posle prebačeno u galaksi fentazi okruženje i dobili smo dva androida, Hana Soloa i princezu. Ne, nije ovo samo trabunjanje Kurosavinog poštovaoca, sam Lukas nije nikada dematovao a ni potvrdio doduše ovaj mit, ali ostaje nedorečeno zašto je tri godine kasnije on (sa Kopolom doduše) producirao Kurosavin film Kagemusha. Navodno, tada je rečeno da mlađe kolege žele da pomognu legendi, ali, otkud baš tad u jeku snimanja epizode 5...autorska prava....?
tt0051808_largeCover.jpg
 
Poslednja izmena:
evo inache jednog crnohumornog,vishe tragichnog momenta al verovatno istinitog:

Jedan od najgorih filmova svih vremena The Conqueror (1956) sa Dzon Vejnom kao Temujinom a.k.a Dzingis Kanom navodno je snimljen na striktno insistiranje glavnog protagnoniste koji je sluchajno u studiu nabasao na scenario dok je isti bio na putu za kantu
Scenario je toliko odushevio americhku vestern ikonu da kad su kasnije upitali reditelja ZASHTO?
on je samo slego ramenima i odgovorio"kako sam mogao da odbijem Dzona Vejna?"
Ali tu se pricha ne zavrshava.
Lokacije centralnoazijskih stepa i pustinje gobi docharala su peschana besputja Jute,blizu mesta na kome je testirana A bomba.....tako da su svi-i Dzon Vejn i glavna glumica Suzan Hejvort i reditelj i josh par glumaca umrili od raka u godinama koje slede.

The Conqueror,film koji uz plan 9 iz svemira i ofarbaj svoju kochiju,vestern mjuzikl s Klint Istvudom predtsavlja svojevrstnu triologiju koja se ne propsuhta.:lol:

genghis_khan-john-wayne.JPG

Dzon Vejn
cistunac iz Vestern Filmova
u Holivudu su dugo kolale price o tome da li je on ucestvovao u Drugom Svetskom ratu
jer on je za sebe volio da misli da se sam iskrcao u Normandiji
i da je sa Tompsonom polokao sve Njemce
zatim oslobodio citavu zapadnu Evropu
unistio tenkovsku diviziju Majkla Vitmana
a zatim usao u Berlin
oslobodio ga
prema Vejnu
Paton se okitio njegovim perjem.
Ono sto je istina je da covjek ne zna ni pistolj da ocisti
ma ne zna ni sta je fiseklija
nije taj u ratu bio
osim u onom na celuloidu
 
Poslednja izmena:
Kad smo vec kod Lukasa ne znam da li je tacno da je propustio
svoje matursko vece jer je smisljao pricu o evoksima koji su mu se
kasnije isplatili...Ali kako to biva kasno se setio da novac ne moze da
kupi vreme i da je zazalio sto je propustio svoje matursko vece pravi film
Americki grafiti, kako bi bar na trenutak zasao u srz maturske veceri...Misterija nema sta...:)
 
Griselda.jpg

Ko je bio Scarface
da li je zista postojao
da li je De Palmi i Stounu neki lik posluzio za realizaciju Tonija Montane
legenda kaze da je Scarface pravi Scarface upravo ova kucka iznad
cije ime je Griselda Blanco
naime onaj bila boss jednog od vodecih narko kartela u Majamiju
i beskrupulozno se obracunavala sa svojim protivnicama
godinama je uspjesno izbjegavala ruku pravde
i njeno sadasnje prebivaliste ostaje nepoznato
.......................

Scarface (1932)
 
Citala sam skoro da je Nikol Kidman izjavila da je zatrudnela za vreme snimanja filma ''Australija'' i to zahvaljujuci kupanju u nekom posebnom,lekovitom vodopadu,u zemlji iz naslova filma.Navodno je rekla i da je jos sest zena-clanica filmske ekipe zatrudnelo tokom snimanja istog filma,i sve su se kupale pod vodopadom.
 
Citala sam skoro da je Nikol Kidman izjavila da je zatrudnela za vreme snimanja filma ''Australija'' i to zahvaljujuci kupanju u nekom posebnom,lekovitom vodopadu,u zemlji iz naslova filma.Navodno je rekla i da je jos sest zena-clanica filmske ekipe zatrudnelo tokom snimanja istog filma,i sve su se kupale pod vodopadom.

da nije neka kasarna u blizini uzvodno, pa se vojska kupa?
 

Back
Top