Lov na fazana i zeca

Evo ukačih se i ja najzad na neki lovački forum!pozdrav svima,posebno vlasnicima ptičara i ljubiteljima poljskog lova.Sezona je odlična mada je previše toplo za ovo doba godine pa kerovi brzo padaju.Na prepelice smo se otkinuli a fazana ima dovoljno(uglavnom da doručka-dok kerovi rade kako treba),zec-tek poneki...dobar pogled!
 
I opet odlična nedelja!Nema više pilana pa moradosmo da se potrudimo(i kučka i ja).Sav fazan je u vegetaciji,izvlači se,ne vidiš marku ali kad ga oboriš prava nagrada(za razliku od prvih nedelja kad je bilo suviše lako).Grupa mi omanjala,svi navodno imaju neke obaveze pa je celo polje bilo moje!Videh samo par likova sa kerovima koji podsećaju na goniče kako besciljno tumaraju okolo...
Rezultat-dovoljno lovine,kučka koja verovatno neće izlaziti iz kućice par dana a meni je kita do zemlje(da ne bude zabune-noge mi se skratile!!!).
Sve u svemu čekamo sledeću nedelju.Pozdrav.
 
Imam 18 dina i idem u lov sa calom,nisam uzeo dozvolu za pusku ni lovacku ove godine jer smatram da je bolje da sacekam i ovu sezonu i uzmem sledece,*** bolje da budem spreman nego da se s...em u startu :),ono matorci su profi lovci,dosta sam naucio od njih(i jos dosta cu da naucim) a u lov sam krenuo totalno bzvz pre 5 godina i eto srce pocelo da lupa,andrenalin me izludeo pa sam nastavio :).E sad,ja sam "vrzinar" sto bi rekli,pa mi je zanimljivo da lovim sve ali opet zec mi je izazov jer je najtezi plen i za lovca i za kerove...kod nas u GM lovistu,deo Brezne,ima dosta klempa :) pa sam se nagledao ali nisam jos ubio ni jednog dok fazane tamane sa pticarima,ono i nije lov po meni.Trip mi je sa kerovima,gonicima,a fazan ono ako naidjes usput pa moze.Tako...poz svima :)
 
I opet odlična nedelja!Nema više pilana pa moradosmo da se potrudimo(i kučka i ja).Sav fazan je u vegetaciji,izvlači se,ne vidiš marku ali kad ga oboriš prava nagrada(za razliku od prvih nedelja kad je bilo suviše lako).Grupa mi omanjala,svi navodno imaju neke obaveze pa je celo polje bilo moje!Videh samo par likova sa kerovima koji podsećaju na goniče kako besciljno tumaraju okolo...
Rezultat-dovoljno lovine,kučka koja verovatno neće izlaziti iz kućice par dana a meni je kita do zemlje(da ne bude zabune-noge mi se skratile!!!).
Sve u svemu čekamo sledeću nedelju.Pozdrav.

Koliko izlazaka imate za ovu sezonu?
 
par slika iz ovogodišnjeg lova
 

Prilozi

  • Picture 239.jpg
    Picture 239.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 18
  • Photo-0073.jpg
    Photo-0073.jpg
    22,6 KB · Pregleda: 22
  • Picture 230.jpg
    Picture 230.jpg
    72,2 KB · Pregleda: 26
Sretosmo se jutros mimo običaja.U lovištu.
Bez kafe,vina,loze i svih onih jutarnjih špecija što lov čine lovom.
Nas trojica(Brut-breton,Ilija i ja)i ona(crnooka čigra).
Idu slave pa kao nemamo vremena!Ustvari smo se zadovoljili!Sezona traje od prvog avgusta,ramena su nam dosad ko zna koliko puta poplavela od kundaka!
Lepo jutro,lep lov,od 7 do 9.Dosta je.
Pa onda kod Marije na doručak.Daj Maro još litar crnog, voziće me žena na slavu danas popodne!
Donosila Mara,bogami,dok ne popismo četri litra.Ilija ode da prošeta štene setera-veli bilo je dobro i posle.
Ja na slavu pa kući.
Evo sad šaljem sliku od jutros!
Zubi mi crni,slatko sam umoran,nedelja je uvek dan za merak!
 

Prilozi

  • Photo-0011.jpg
    Photo-0011.jpg
    46,2 KB · Pregleda: 22

Back
Top