Lov na fazana i zeca

Kao što rekoh po snegu je pravi ugođaj!
Ima li šta lepše od nežnog minusa u nedelju ujutru,u sedam,u polju,u dobrom društvu,u akciji.
Normalno,moja kurata sreća i neopren rukavice omašiše dve (2) šumske šljuke!
Ceh su platili nedužni fazani a potekla je i medvedja krv...
 

Prilozi

  • Photo-0021.jpg
    Photo-0021.jpg
    21,5 KB · Pregleda: 10
Lov smo zapoceli 19-og OKTOBRA.
Nedeljno jutro se smenjivalo,maglovitim,kisnim i suncanim casovima.
Kokotanje gizdavog petla,gakanje pataka i gusaka,pesma Kosave,pravile su predivnu sinfoniju koja se sirila mojim zavicajem.Kuvana rakija i vino,miris sunke i slanine,vruc hleb kupljen u maloj pekari u selu,druzenje i pricanje lovackih prica,upotpunile su jedan vid hobija-LOV.
Lavez pasa,marke i aporti budili su adrenalin svakom lovcu...
Kad je sunce bilo u zenitu,bokerice i petlare su bile prelomljene,redenici prazni...
Iz torba su virili repovi,lukavih fazana.Putem su ostajali tragovi cizama i poneki baceni patron nekog nesavesnog lovca...
U kuci,na stolu cekao je mirisni Banatski rucak,topla supa,rinfles i pilece meso.Kao slag na tortu bila je strudla sa makom iz tek izvadjene rerne starog smederevca....
Za koji dan opet ce nedelja.Lovci nestrpljivo cekaju taj blazen dan,kada ce po hladnom jutru pobati da okusaju svoju lovacku srecu....


 
Kao što rekoh po snegu je pravi ugođaj!
Ima li šta lepše od nežnog minusa u nedelju ujutru,u sedam,u polju,u dobrom društvu,u akciji.
Normalno,moja kurata sreća i neopren rukavice omašiše dve (2) šumske šljuke!
Ceh su platili nedužni fazani a potekla je i medvedja krv...

moram da pitam , kakvu medvedju krv pominjes ovde?

Vidim da si sa svojom crnkom bio opet na nekom mnogo lepom mestu.

Nema lova bez zime i snezica, malog minusa, tek da nije blato...:ok:

dobar pogled svima:)
 
moram da pitam , kakvu medvedju krv pominjes ovde?

Vidim da si sa svojom crnkom bio opet na nekom mnogo lepom mestu.

Nema lova bez zime i snezica, malog minusa, tek da nije blato...:ok:

dobar pogled svima:)
Lovimo pored Moravice pa kad se u nju uliju Skrapež i Đetinja ona postane Zapadna Morava!E onda lovimo pored Morave.
Kod nas nema previše oranica tako da smo pošteđeni blata.Tereni su uglavnom ispresecani ponekom tablom kukuruza,livadicama,šumarcima i kako mi kažemo vrzinama(zaraslim međama).Polje je široko,nema kuća a i lovaca je malo.
Sa lovačkom ekipom se družim i mimo nedelje(ljudi u srednjim tridesetim),nas trojica:poenter,breton i nemački oštrodlaki.
A što se tiče one krvi,zaista smo preterali u nedelju...
pozdrav Capreolus
 
Poslednja izmena:

Back
Top