[b]Ljubomora -sebicnost ili ljubav?[/b]

apotekarka:
Milow:
milos1312:
Da li ljubomorni ljudi stvarno vole, ili su to samo zato sto se plase da ne budu ostavljeni, odnosno da im ne bi bila povredjena sujeta. Da li je u pitanju sebicnost ili iskrena ljubav?
Ljubomora, dragi Miloše, je samo znak lične nesigurnosti.

E, baš tako!
Kako si nam ti? Jesi li ozdravio?
Izgleda da jesam ... ništa me ne boli (previše) i idem dalje :roll:
 
Milow:
apotekarka:
Milow:
milos1312:
Da li ljubomorni ljudi stvarno vole, ili su to samo zato sto se plase da ne budu ostavljeni, odnosno da im ne bi bila povredjena sujeta. Da li je u pitanju sebicnost ili iskrena ljubav?
Ljubomora, dragi Miloše, je samo znak lične nesigurnosti.

E, baš tako!
Kako si nam ti? Jesi li ozdravio?
Izgleda da jesam ... ništa me ne boli (previše) i idem dalje :roll:
Nesigurnost u sebe ili u osobu koju volis?
 
lady me:
milos1312:
Da li ljubomorni ljudi stvarno vole, ili su to samo zato sto se plase da ne budu ostavljeni, odnosno da im ne bi bila povredjena sujeta. Da li je u pitanju sebicnost ili iskrena ljubav?

Zasto: ili - ili?

Moguce je da covek voli ali ujedno i strepi da ne izgubi tu svoju ljubav.
U toj silnoj strepnji vrlo lako se izgubi ljubav. Tada vise obracas paznju na druge, a pozitivne emocije prerastaju u negativne.
 
milos1312:
Da li ljubomorni ljudi stvarno vole, ili su to samo zato sto se plase da ne budu ostavljeni, odnosno da im ne bi bila povredjena sujeta. Da li je u pitanju sebicnost ili iskrena ljubav?
Da ljubomora nije normalna, zdrava, uobicajena, pozitivna pojava ne bi postojala "bolesna ljubomora".
Sto znaci odredjena kolicina ljubomore ne mora znaciti sebicnost, ali ajd ti sad pronadji pravu meru, odnosno raspoznaj sta je u pitanju!?
Ako je u pitanju iskrena ljubav spoznaces je na neki drugi nacin (ne preko ljubomore), a ako nije onda je sebicnost.
Mada ne mora da znaci :lol:
 
Chernobill:
goodday:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: koje ste vi svi neznalice.....ljubomora se radja iz zaljubljenosti....ne iz ljubavi.....
vidim i neki matoriji su odgovorili na ovu temu a ne znaju da razlikuju te dve stvari.....jadno :?
Najmudriji, zbori dalje. Zapisujemo.
O Veliki, hvala ti sto svoju mudrost podeli sa nama.
slazem se i dodajem upamticu svaku istipkanu rec i dest puta ponoviti pre spavanje, o presvetli nastavi da zboris gledam te skamenjeno (naravno , sa strahopostovanjem) :)
 
milos1312:
Freja:
Ako postoji iskrena ljubav sa obe strane, ona ne moze da se sakrije, isuvise je ocigledna. Tu onda stvarno nema mesta ni sujeti ni ljubomori! Ako se pojave, znaci da ljubav nije prava!
Sta je sa nevernicima, odnosno prikrivenim vernicima?
Nema sanse da ne osetis! Mozes samo da ubedjujes sebe i druge, ali duboko u sebi.... Ma daj, kad nekog volis stvarno, ali mislim stvarno... znas kako dise, znas svaku misao koja se rodi u glavi, mozda cak i pre nego sto se rodi! Nemoguce je sakriti bilo sta, a tek tako veliku stvar...
 
Freja:
milos1312:
Freja:
Ako postoji iskrena ljubav sa obe strane, ona ne moze da se sakrije, isuvise je ocigledna. Tu onda stvarno nema mesta ni sujeti ni ljubomori! Ako se pojave, znaci da ljubav nije prava!
Sta je sa nevernicima, odnosno prikrivenim vernicima?
Nema sanse da ne osetis! Mozes samo da ubedjujes sebe i druge, ali duboko u sebi.... Ma daj, kad nekog volis stvarno, ali mislim stvarno... znas kako dise, znas svaku misao koja se rodi u glavi, mozda cak i pre nego sto se rodi! Nemoguce je sakriti bilo sta, a tek tako veliku stvar...
Sta je sa tajnama? Da li u potpunosti treba da disemo zajednicki, ili postoji prostor za licno?
 
milos1312:
Freja:
milos1312:
Freja:
Ako postoji iskrena ljubav sa obe strane, ona ne moze da se sakrije, isuvise je ocigledna. Tu onda stvarno nema mesta ni sujeti ni ljubomori! Ako se pojave, znaci da ljubav nije prava!
Sta je sa nevernicima, odnosno prikrivenim vernicima?
Nema sanse da ne osetis! Mozes samo da ubedjujes sebe i druge, ali duboko u sebi.... Ma daj, kad nekog volis stvarno, ali mislim stvarno... znas kako dise, znas svaku misao koja se rodi u glavi, mozda cak i pre nego sto se rodi! Nemoguce je sakriti bilo sta, a tek tako veliku stvar...
Sta je sa tajnama? Da li u potpunosti treba da disemo zajednicki, ili postoji prostor za licno?
Mora da postoji prostor za licno. Ne mislim zbog zasicenja, ili gusenja, vec zbog individualne ravnoteze. Oba partnera treba da se razvijaju na svim poljima, ne samo u zajednickoj vezi. Mnogo je vazno da zadrzis prijatelje, da budes ponekad sam sa njima, da imate teme o kojima samo vi caskate... Nisu to tajne, to je jednostavno deo zivota koji mora da postoji odvojeno od partnera, ako hoces da ti veza uspe. Mozes ti i da dises zajednicki sa nekim i kad oboje imate svoj prostor.
 
sada_vec_ozbiljan_momak:
Chernobill:
goodday:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: koje ste vi svi neznalice.....ljubomora se radja iz zaljubljenosti....ne iz ljubavi.....
vidim i neki matoriji su odgovorili na ovu temu a ne znaju da razlikuju te dve stvari.....jadno :?
Najmudriji, zbori dalje. Zapisujemo.
O Veliki, hvala ti sto svoju mudrost podeli sa nama.
slazem se i dodajem upamticu svaku istipkanu rec i dest puta ponoviti pre spavanje, o presvetli nastavi da zboris gledam te skamenjeno (naravno , sa strahopostovanjem) :)
ahaaaaaaaaaaa...oceeeeeeeshhhh......
pa posle da to svi znaju......ma nima shansiiiii... :wink:
 
[/quote]
Mora da postoji prostor za licno. Ne mislim zbog zasicenja, ili gusenja, vec zbog individualne ravnoteze. Oba partnera treba da se razvijaju na svim poljima, ne samo u zajednickoj vezi. Mnogo je vazno da zadrzis prijatelje, da budes ponekad sam sa njima, da imate teme o kojima samo vi caskate... Nisu to tajne, to je jednostavno deo zivota koji mora da postoji odvojeno od partnera, ako hoces da ti veza uspe. Mozes ti i da dises zajednicki sa nekim i kad oboje imate svoj prostor.[/quote]



mnogo bre lupas ..al tako profesionalno da sam malo gluplji pa da ti i poverujem....kakav je to deo zivota koji mora da postoji odvojeno od partnera... to jeste ako imas nameru da ga sutnes kasnije onda je to korisno....a ako nekoga stvarno volis ne znam kako uspevas da krijes nesto od njega ili ko sto bi ti rekla drzis odvojeno... gluposti... danas su devojke takve da ih ne mozes nmogo pustati! padaju im svakakve gluposti na pamet...kao na primer drugarski sex (ima jedan topic)....ti ribu pustis kao sa drugom.....ona se drugarski kresne....u najgorem slucaju moze da ti ispostavi dete koje nije tvoje i ti tako celog zivota gajis tudje.....nije to toliki blam kojiki je blam za nju ceog zivota mora da cuva tu laz....ma bre ta filozofija me do zla boga nervira....taj liberalizam u vezama ovde ne radi......na sa ovakvim nasim curama....
 
to cure sto su vama danas svrake popile pamet zalite se nekom drugom.... sex&grad pa to su heroine danasnjih devojaka....sve bi volele da se u mladosti DELJU ko one ...da su pune love....shopping zezanje blud itd....a na kraju su sve postene i kao se udale.... pitam se ima li tog coveka koji bi takve kurave pustio u kucu.... i mala deca znaju da zivot nije film....da supermen ne postoji.....al ove ribe danasnje misle da je zivot ko na filmu....upijaju sex&grad aktivno... ma ko vas je8e tako lude sve bre.....
 
Mora da postoji prostor za licno. Ne mislim zbog zasicenja, ili gusenja, vec zbog individualne ravnoteze. Oba partnera treba da se razvijaju na svim poljima, ne samo u zajednickoj vezi. Mnogo je vazno da zadrzis prijatelje, da budes ponekad sam sa njima, da imate teme o kojima samo vi caskate... Nisu to tajne, to je jednostavno deo zivota koji mora da postoji odvojeno od partnera, ako hoces da ti veza uspe. Mozes ti i da dises zajednicki sa nekim i kad oboje imate svoj prostor.[/quote]



mnogo bre lupas ..al tako profesionalno da sam malo gluplji pa da ti i poverujem....kakav je to deo zivota koji mora da postoji odvojeno od partnera... to jeste ako imas nameru da ga sutnes kasnije onda je to korisno....a ako nekoga stvarno volis ne znam kako uspevas da krijes nesto od njega ili ko sto bi ti rekla drzis odvojeno... gluposti... danas su devojke takve da ih ne mozes nmogo pustati! padaju im svakakve gluposti na pamet...kao na primer drugarski sex (ima jedan topic)....ti ribu pustis kao sa drugom.....ona se drugarski kresne....u najgorem slucaju moze da ti ispostavi dete koje nije tvoje i ti tako celog zivota gajis tudje.....nije to toliki blam kojiki je blam za nju ceog zivota mora da cuva tu laz....ma bre ta filozofija me do zla boga nervira....taj liberalizam u vezama ovde ne radi......na sa ovakvim nasim curama....[/quote]
Ti mora da si sam... i to mnogo dugo... a ocigledno je i zasto! Ako si nekad imao dugu vezu, uspeo da je odrzis bar godinu dana ( sto i nije dugo, ali vidi kakav si), znao bi o cemu ja pisem. Nemas ti koga da drzis, pa da ga pustas! Sta mislis ti o devojkama? Glupo pitanje, kad pogledam tvoju drugu poruku. I moj deo o individualnom vremenu nema bas nista sto upucuje da to moras da krijes, ja naglasavam da je sve otvoreno. Stvar je u tome sto bi i ti bar jednom ili dva puta mesecno izasao sam sa drustvom, da pijete pivo i gledate fudbal ili nesto slicno, bez devojke, ne zato sto je ne volis, ili ona ne voli tebe, vec zato sto je to prirodna potreba. Za koju treba prvo da porastes.
Nadam se da se nisi uvredio, posto ja definitivno nisam. Drago mi je da cujem i tudje misljenje, ali stvarno mislim da ti treba vreme i iskustvo u odnosu sa nekim da bi shvatio o cemu ti pricam. Ja ti zelim da sve to saznas sam. :)
A za drugarski seks, takodje mislim da je glupost. Ako ti je seks dobar sa deckom, sta ce ti drugarski. A ako nije, onda nesto nije u redu, pa se zapitaj. Nisu svi isti! Evo ja mislim da ni svi muskarci nisu takvi kao ti! :D
 

Back
Top