Stomacni Grip,Da li sam zarazan ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ThaKilla

Početnik
Poruka
41
I tako i ja zakacih nesrecni stomacni grip,sve je pocelo u Nedelju uvece uz konstantne bolove u kicmi,praceno sa jednim povracanjem ujutru(Ponedeljak oko pola 3),ceo Ponedeljak mi je bio katastrofalan sav izmoren,grcevi u stomaku,blago preznojavanje(temperatura),juce sam imao proliv (zelenu stolicu)veoma cudno , dakle i to je proslo .. Koristio sam Brufen i Sinacilin(antibiotik),i danas se osecam dosta solidno,nema grceva,preznojavanja,i stolica je doduse normalnija.. E sad posto sam cuo da je Stomacni Grip zarazan , zanima me da li sam jos uvek zarazan .. ?Posto znam da kod Stomacnog Gripa prvo stoji 2-3 dana dok traje infekcija stomacnih virusa(a to se prelezi)i onda jos dodatnih 1-2 dana proliv i kraj.. :sad2:
 
Sinacilin tj antibiotici se ne koriste kod stomacnog virusa vec (Flovinil,Loperamid,Lineks ili kesice Smekte,Liobif -ampule ili tablete) da bi ponovo uspostavio normalnu crevnu floru u digestivnom traktu i prekinuo proliv. Lineks ti je odlican kod jakog proliva.Takodje uzmi nesto za rehidrataciju da povratis tecnost koju si izgubio npr Orosal.
Moguce je da si nesto lose pojeo pa si se otrovao,a mozda stvarno imas stomacni virus koji mozes da preneses ukucanima u koliko ne vodis dobru licnu higijenu.Moj ti je savet da dobro peres ruke i koristis svoju casu za vodu (da posle tebe niko ne pije iz te case)
 
"Sinacilin tj antibiotici se ne koriste kod stomacnog virusa",ali se moze koristiti za jacanje organizma , imuniteta zar ne,tjs da dodatno zastiti organizam ili kako vec ? No dobro..
Pa,proliv je juce bio neverovatno konstantan,a danas ni traga .. :?:

Da,sto se higijenske strane tice , ok slazem se , mislim i do sada sam se pridrzavao toga mada sada mogu samo vise da obratim paznju ..

Nego,govorim u smislu .. Primer .. Odem do druga ,dve-tri kuce od mene (kupio komp a inace se bavim tim stvarima servisiranje itd),kakve su sanse da ce se zaraziti? Ne zelim da rizikujem .. Mada s obzirom da se osecam Ok virus ne bi trebao biti vise toliko aktivan ili nikad se ne zna ? :neutral:
 
O Boze....Sinacilin i brufen na povracanje i proliv? A ko ti je rekao d ato radis, zivota ti?! Imate li vi sta pametnije d aradite nego da ugrozavate svoje zdravlje, pobogu ljudi?! I kazes - juce je bio proliv a danas - nista?! (Hm da, i jutros bi dan, a sad - pazi ga molim te, mrkli mrak i ni traga suncu?!?!). D ali ti je mozda palo na pamet da je danas 'nista' zato sto je proslo, a ne zato sto si gutao lekove koji ti svakako pomogli nisu a samo su ti odmogli (bolovi i proliv sasvim izvesno mogu ti biti od toga!).
Nisi zarazan, mozes da ides gde oces, nemas lepru nego pokvaren stomak, peri ruke. I ne kljukaj se lekovima zato sto mislis da je to bas hit, nego pitaj pre nego sto napravis glupost. Virusi se ne lece antibioticima, niti grcevi, proliv i povracanje Brufenom. Ako se osecas dobro, zivi normalno.
 
Ok,Ok Omg .. Cemu takav agresivan stav pobogu? Necu umreti valjda od tih lekova .. Pricate o Sinacilinu i Brufenu kao da su,kao da su .. Ne znam ni ja .. Nebitno .. I nisam ih pio zato sto je hit,bzv..Pio sam ga zato sto sam uz sve to imao i bolove u kicmi i glavobolju i temperaturu .. "!" ..

Vecinom je sustina pitanja bila da li sam zarazan i da li sam potencionalni prenosioc virusa ..

Nisam trazio da mi neko cita bukvicu ovde .. -.-
 
Da , Agresivan Stav "!" .. Znam o cemu pricam , nemoj da pametujes.. Da je u pitanju obican User drugacije bi se to proformulisalo .. pfff .. Ovako ga samo branis .. Kao da ces i postici nesto time ..

No dobro hvala monji i esperanci .. i ovako je topic otisao u nedogled koliko vidim ..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top