s'kim si takav si?

kafeholicarka

Iskusan
Poruka
5.890
da li mislite da je to istina?

poznavala sam dosta parova za koje sam se cudila zasto su jedno sa drugim.
ona bi delovala kao divna osoba, a on kao negativac u svakom pogledu ili obratno - on bi delovao divan, a ona losa osoba.

posle nekog vremena druzenja sa njima, provalila bih da su u stvari veoma slicni i da ona/on odobrava postupke svog partnera, koliko god oni losi bili i prihvata ih kao nesto normalno i potpuno ispravno.

kako ljudi mogu da budu u vezi sa nekim za koga znaju da je los covek, osim ako oni sami nisu isti takvi?
 
nisam mislila na negativnost, nego ono kad je neko los po karakteru:
voli da koristi druge ljude, laze ili cak ne preza da ukrade...
a taj neko ko je sa njim ne nalazi nista lose u tome.
kako je to moguce?
uvek sam se cudila tome, jer ja nikad ne bih mogla da budem sa nekim za koga znam da je u biti los ili cije postopke ne smatram ispravnim.
 
da li mislite da je to istina?

poznavala sam dosta parova za koje sam se cudila zasto su jedno sa drugim.
ona bi delovala kao divna osoba, a on kao negativac u svakom pogledu ili obratno - on bi delovao divan, a ona losa osoba.

posle nekog vremena druzenja sa njima, provalila bih da su u stvari veoma slicni i da ona/on odobrava postupke svog partnera, koliko god oni losi bili i prihvata ih kao nesto normalno i potpuno ispravno.

kako ljudi mogu da budu u vezi sa nekim za koga znaju da je los covek, osim ako oni sami nisu isti takvi?

:roll: nije rec o tome ko je kakav....razlog za ostajanje u vezi moze biti raznog porekla....znam veze u kojima jedan od partnera mnoga ponizenja istrpi, da bi veza opstala...ali, da s godinama nastaje simbioza (jer ne mozes citav zivot da ogradis od nekoga koga gledas svaki dan), to ima istine....a ako joj se odupires veza propada.....:roll:
 
btw...oni ih ne kapiraju kao da su losi,to je samo tvoj 3p



kapiram sta hoces da kazes...ali ako ne primecujes da je neko los covek
po karakteru, da li to znaci da si i ti takav, pa ti nije cudno sto ta osoba
laze ili se, na primer, grebe o druge ljude?
ili, npr. moj dragi zapali nekog neduznog coveka za pare... ako ja ne opravam tako nesto,
kako onda mogu uopste da budem sa njim?
 
nisam mislila na negativnost, nego ono kad je neko los po karakteru:
voli da koristi druge ljude, laze ili cak ne preza da ukrade...
a taj neko ko je sa njim ne nalazi nista lose u tome.
kako je to moguce?
uvek sam se cudila tome, jer ja nikad ne bih mogla da budem sa nekim za koga znam da je u biti los ili cije postopke ne smatram ispravnim.

ja sam bila u braku sa takvim covekom...nije bilo tako u pocetku....a i dosta sam saznavala kasnije...jedino sto mozes da uradis (jer da resavas nema 'leba) je da se razvedes, sto sam na kraju i odradila...ali, volela sam tog coveka, imala sa njim dete, i nije to bio lak korak...a i mnogo vode je proteklo da skupim snage....a on je za to vreme varao ljude i meni mazao oci....:roll:
 
:roll: nije rec o tome ko je kakav....razlog za ostajanje u vezi moze biti raznog porekla....znam veze u kojima jedan od partnera mnoga ponizenja istrpi, da bi veza opstala...ali, da s godinama nastaje simbioza (jer ne mozes citav zivot da ogradis od nekoga koga gledas svaki dan), to ima istine....a ako joj se odupires veza propada.....:roll:



da...ili jednostavno zatvaras oci na neke stvari koje u sustini ne odobravas,
ali kad bi to priznao, nebi vise mogao da budes sa tim nekim.
 
da...ili jednostavno zatvaras oci na neke stvari koje u sustini ne odobravas,
ali kad bi to priznao, nebi vise mogao da budes sa tim nekim.

:roll: pa ja sam pokusala da pricam, da objasnim da nije uredu to sto radi, molila sam ga....bilo ga je briga...ostavljena sam da se odlucim: ili cu zmuriti i ziveti u pozoristu u kuci ili cu se razvesti....i razvela sam se.....mada, ne osudjujem one koji i pored svega ostanu zajedno....nije za svakoga da sam odgaja dete i da zivi sam....pored prednosti takav zivot ima i mane....
 
ili, npr. moj dragi zapali nekog neduznog coveka za pare... ako ja ne opravam tako nesto,
kako onda mogu uopste da budem sa njim?
pa on ti onda od tih para kupi cipele ili ne znam...sminku i ti se pravis luda
d015.gif
 
ja sam bila u braku sa takvim covekom...nije bilo tako u pocetku....a i dosta sam saznavala kasnije...jedino sto mozes da uradis (jer da resavas nema 'leba) je da se razvedes, sto sam na kraju i odradila...ali, volela sam tog coveka, imala sa njim dete, i nije to bio lak korak...a i mnogo vode je proteklo da skupim snage....a on je za to vreme varao ljude i meni mazao oci....:roll:



ja sam znala jedan par : on je bio ljigav, lazov, sitna dusa. na poslu na kom je radio je krao od drugih ljudi koji su radili sa njim, znaci uzimao ljudima iz dzepa.
njegova devojka, sada zena, je bila fina, dobra, plemenita osoba. susta suporotnost njemu.
medjutim, njegove postupke je uvek nekako opravdavala.
uvek sam se cudila i pitala da li ne vidi kakav je on ili jednostavno ne zeli da vidi?
ili je i ona ista kao on, cim moze da bude sa njim?
 
da li mislite da je to istina?

poznavala sam dosta parova za koje sam se cudila zasto su jedno sa drugim.
ona bi delovala kao divna osoba, a on kao negativac u svakom pogledu ili obratno - on bi delovao divan, a ona losa osoba.

posle nekog vremena druzenja sa njima, provalila bih da su u stvari veoma slicni i da ona/on odobrava postupke svog partnera, koliko god oni losi bili i prihvata ih kao nesto normalno i potpuno ispravno.

kako ljudi mogu da budu u vezi sa nekim za koga znaju da je los covek, osim ako oni sami nisu isti takvi?

:worth::worth::worth::worth::worth:
Grejt tru!
:ok:
 
ja sam znala jedan par : on je bio ljigav, lazov, sitna dusa. na poslu na kom je radio je krao od drugih ljudi koji su radili sa njim, znaci uzimao ljudima iz dzepa.
njegova devojka, sada zena, je bila fina, dobra, plemenita osoba. susta suporotnost njemu.
medjutim, njegove postupke je uvek nekako opravdavala.
uvek sam se cudila i pitala da li ne vidi kakav je on ili jednostavno ne zeli da vidi?
ili je i ona ista kao on, cim moze da bude sa njim?

ne verujem da je ista, verovatno si je dobro procenila....samo mozda ne uvidja da pored sebe ima manipulanta...zena je puno okrenuta kuci, deci, poslu...nema ona vremena da cunja za njim....a i ako i zna, mozda je nesto vrlo jako drzi uz njega, da je spremna da pojede i g'ovno....e cest je to slucaj, na opstu zalost.....
 
Mozda se njih dvoje drugacije ponasaju jedan prema drugom, a pojedinacno svaki od njih se ponasa prema drugim ljudima po svom nahodjenju...mislim da nisu uslovljene stvari...naprotiv, cesto mogu da se koriguju...koliko to dozvoljavaju i jedan i drugi....
 
pa slican se slicnom raduje,
u pitanju je i odgovor,
iliti svaka krpa nadje zakrpu.....

ja bih isto ovo rekla...:ok:

nema šanse da bih mogla opravdati loše ophođenje prema ljudima...
ni najrođenijima, a kamoli nekome drugom...
niti bih bila s takvom osobom...osim ako nisam u zabludi,
ako nije u pitanju neko ko dugo vremena jako dobro glumi dobru osobu,
pa se tek vremenom opusti i pokaže svoje pravo lice...toga se treba plašiti :neutral:
 
da li mislite da je to istina?

poznavala sam dosta parova za koje sam se cudila zasto su jedno sa drugim.
ona bi delovala kao divna osoba, a on kao negativac u svakom pogledu ili obratno - on bi delovao divan, a ona losa osoba.

posle nekog vremena druzenja sa njima, provalila bih da su u stvari veoma slicni i da ona/on odobrava postupke svog partnera, koliko god oni losi bili i prihvata ih kao nesto normalno i potpuno ispravno.

kako ljudi mogu da budu u vezi sa nekim za koga znaju da je los covek, osim ako oni sami nisu isti takvi?

Ljudi uvijek traze nekoga da ih dopuni, tako svi mi biramo ono sto nismo a u sustino sto jesmo!
 
da li mislite da je to istina?

poznavala sam dosta parova za koje sam se cudila zasto su jedno sa drugim.
ona bi delovala kao divna osoba, a on kao negativac u svakom pogledu ili obratno - on bi delovao divan, a ona losa osoba.

posle nekog vremena druzenja sa njima, provalila bih da su u stvari veoma slicni i da ona/on odobrava postupke svog partnera, koliko god oni losi bili i prihvata ih kao nesto normalno i potpuno ispravno.

kako ljudi mogu da budu u vezi sa nekim za koga znaju da je los covek, osim ako oni sami nisu isti takvi?

Dva zla tesko da mogu da budu zajedno..a ostajanje ..ima vise razloga..strah od nepoznatog..nepoverenje..nemanje vere u sebe..finansije..i bla bla..u svakom slucaju..svako sam bira....
 
neko jednostavno nije u stanju da pogleda sliku realno... dok je sa nekim... ima jedna izreka koja kaze 'ne vidi se suma od drveca'... al', kad se malo udaljis, vidis sliku jasnije... da to i nije bilo bas tako sjajno i bajno... kako nam se cinilo... i shvatis da si ti, otprilike, jedina osoba koja nije videla to... ili nije htela da vidi... onda, malo mislis da neces moci nikad da nadjes bolju osobu... i vec ona sledeca zaseni prethodnu... i ucini da je zaboravis... jer svako od nas uvek pokusava da nesto sledece, ma sta to bilo, bude bolje od prethodnog... vecina nas prodje kroz to... i to je dobro... jer nas izgradi, na neki nacin... ucini boljim osobama... i nauci nas kako da volimo najbolje onu osobu koja ce tek doci...
 
ja bih isto ovo rekla...:ok:

nema šanse da bih mogla opravdati loše ophođenje prema ljudima...
ni najrođenijima, a kamoli nekome drugom...
niti bih bila s takvom osobom...osim ako nisam u zabludi,
ako nije u pitanju neko ko dugo vremena jako dobro glumi dobru osobu,
pa se tek vremenom opusti i pokaže svoje pravo lice...toga se treba plašiti :neutral:

Da, uvek prepoznam kod nekoga tu preteranu ljubaznost i familijarnost.
To je UVEK znak da je tamna strana duboka i nepredvidiva.
 

Back
Top