Legalno placanje

Poruka
4.292
Voleo bih da mi neki pravnik odgovori na sledeca pitanja:.........1. Kada recimo neko radi na crno i uhvati ga inspekcija, po kom clanu zakona ga krivicno kaznjavaju??? I konkretno po kojoj pravnoj logici? Da li sama cinjenica da recimo radi neki poso bez posedovanja firme, ili kaznjavaju zbog nepostoanja fiskalne kase a ne zbog samog rada,..... Na primer da li ce biti kaznjen i onaj ko radi neki poso (na primer zida nekome kucu) a ne naplati svoj rad?........2. Sto se tice naplacivanja konkretno bez fiskalne kase da li je glavni problem to sto se ne obracunava PDV??? A sta recimo nekome naplatim svoj rad preko dopune za mobilni telefon, da li to moze biti kaznjeno po osnovu neplacanja poreza zbog pdv? To pitam jer kad je taj kupio kredit, za taj kredit je mobilni operater platio porez i pdv i glupo je da me kaznjavaju ako nekom naplatim poso kreditom jer ako i ja platim pdv na taj kredit to bi znacilo duplo platiti porez, odnosno za isti novac je dva puta placen porez. Ili se i dopuna smatra robom, pa bi to znacilo da ja naplacujem svoj rad naturalno?.........3. I da li je kaznjivo ako ja svoj rad naplatim u naturi? Na primer da li je kaznjivo kad zavrsim neki poso i covek mi plati tako sto mi da svoj polovni mobilni?
 

Back
Top