Zapadna obala Francuske

Evo, mozda ja mogu da ti pomognem posto sam se pre nepunih mesec dana vratio upravo iz tog dela Evrope, tacnije francuskog i delimicno spanskog dela Baskije ukljucujuci gradove kao sto su Bordo, Bijaric, Arkason, San Sebastijan te La Rochelle koji lezi nesto severnije, tacnije nadomak Bretanje.
Moja preporuka bi ti bila da obidjes sve ove gradove na po par dana, a sto se kupanja i suncanja tice, tu bih ti svakako predlozio San Sebastian koji lezi na svega 20-ak km od francuske granice, on ispunjava sve uslove da se u njemu provede recimo 5-7 dana, ima tri plaze koje se nadovezuju jedna na drugu, odlicne gastronomske poslastice, filmski festival u septembru, zanimljivu arhitekturu, i par odlicnih mesta za izlazak.

Koji dan manje trebalo bi provesti u Bijaricu, te Arkasonu jer su ipak u pitanju manja mesta gde sem par ulica imas jos nekoliko plaza.


Ipak, ako si zaljubljenik u Mediteran, ovo definitivno ne moze da ispuni ocekivanja, po pitanju kupanja i suncanja, ali u kombinaciji sa turistickim oblilaskom cele regije moze da bude predlog za jedan sasvim zanimljiv mini-odmor.
 

Back
Top