Tvojih 5 minuta krofnice, od svitanja do sumraka

mariobre

Ističe se
Banovan
Poruka
2.138
Čokoladne krofnice... Čim su se pojavile - odma sam krenuo da ih kupujem jer su bile fantasticne uz dorucak, punjene cokoladom i bogato prelivene i posute cokoladnim mrvicama...
Ma milina kako su bile ukusne...

E onda je polako poceo da nedostaje fil na krofnama... Sve manje i manje, sve tanje i tanje... Dok danas nisam zagrizao u cokoladu koja je kao neki karton :sad2:
Covek je odlucio da nista ne stavlja u tu krofnu a da je proda za 90 dinara :whistling:
Da li će propasti kao većina koja pokusava da zavrne krajnjeg potrosaca... Jel on misli da smo mi slepi, gluvi i ludi pa necemo provaliti? :super:
Sto se mene tice - jos jedan mali privrednik koji se cudi kako mu odjednom ne idu proizvodi, kako propada a razlog će naći u lošoj drzavi :hahaha:

Ja sam se grdno razočaro...

 
Poslednja izmena:
Najbolje ti je da nađeš dobar recept, pa da sam sebi spremaš bogate krofnice ......
A te krofnice su stvarno bile fantatične kada su se pojavile .....
I sladoled (onaj na štapićima) je nekada bio veći, a sada je svake godine sve manji i manji, i sve skuplji i skuplji ....
Ništa novo .....
Ko zna zašto je to tako ...
 
Najčešće nije lako biti preduzetnik i svakodnevno se boriti sa 1001 problemom (ne preterujem, verujte mi). Naročito u početku kad bukvalno ništa ne znaš o stvarima sa kojima se silom prilika susrećeš (fiskalne kase, knjige i knjigovođe, propisi, zakoni, inspekcije...), o konstantnom manjku novca da ne govorim...
Zato nikad neću ukapirati tu jeftinu logiku kada kroz sve to prođeš i (bar) jedan proizvod odlično plasiraš, pa ga sam srozaš!?
Konstantan kvalitet je jedan od preduslova uspešnog posla... bilo o čemu da se radi. Čudno je da mnogi to nikako da ukapiraju... :dontunderstand:
A krofna je jedan od vrlo jeftinih proizvoda (makoliko čokolade da ima u sebi!) i 90 dinara je više nego pristojna cena!
 
U pekari-poslastičarnici-kafiću-whatever! blizu moje kuće krofne koštaju 35 dinara, imaju punjene džemom i posute prah-šećerom i punjene i prelivene čokoladom. Ogromne su, rekla bih, 2-3 puta veće od Tvojih 5 minuta, uvek sveže ali ih je teško zagristi onako velike. Meni lično nikad nijedna krofna neće moći da se meri sa onim Tominim malim, malim krofnicama upravo zbog toga što ne želim da posle njih izgledam kao moje dete od 2,5 godine. I, naavno, uvek se postavlja pitanje odnosa cene i kvaliteta, teško da bi sa višom cenom, pa makar i onako kvalitetne kao pre, bile konkurentne na tržištu.
 
krofne.jpg


Jedem ih i sjajne su.

Raj :vatromet: :vatromet: :vatromet: .
 

Back
Top