Narušavanje ugleda Srbije

munjoliki

Domaćin
Poruka
4.324
Objavljena je vest da je šest dana pre početka otkazan veliki PRO-tur stonoteniski turnir na kojem su trebali da učestvuju neka od svetski velikih imena ovog sporta.Za dobijanje ovog takmičenja je trebala velika podrška i lobiranje kod svet.stonoteniske federacije.Problem je što su neki od takmičara bili na putu za Srbiju a gomila ih je zakupila smeštaj i sada treba da se isplate troškovi takmičarima i zemljama učesnicima.
Takođe je objavljeno da nije moguće organizovati takmičenja u nekoliko sportova na takmičenju univerzijade 2009-te u Beogradu.Ako je naša zemlja dobila mogućnost da se predstavi svetu kao domaćin,ko je kriv za uništavanje ugleda Srbije i stvaranje slike o nesposobnosti.Pominje se nedostatak novca,čak je za predsednika org.komiteta za organizovanje univerzijade skoro postavljen Đelić u nastojanjima da bar nešto spase u organizaciji da i ovo takmičenje ne propadne.Nikakva saopštenja od minisra za sport da se objavi kome je dato da izvrši organizaciju takmičenja,ko je zadužen za finansije a ko za smeštaj.
Ko je kriv?
 
koji ugled Srbije ?

odgovaram tebi jer polazim od toga da ces ti to razumijeti...sto kazem...
moj odgovor se ne tice konkretne doticne manifestacije, nego opcenito, odgovor na pitanje "tko rusi ugled Srbije"
to su oni koji ruse Beograd, to su oni, od kojih strani novinari imaju strah posjetiti Srbiju, to su oni, zbog kojih sportisti traze misljenje svojih ambasada dali su bezbjedni u Srbiji, to su oni (sve glasniji...a imas ih na ovom forumu takoder--- dijasporski velikosrbi--iz opanka u evt. cipelu) kojima je srpstvo zanimanje (bez znanja o istom) to su oni koji sramote Srbiju na svakom cosku svojim neobrazovanim i primitiivnim ponasanjem zapanjuju okolinu ( kako objasniti velikosrbinu da u Austriji, Njemackoj ili Francuskoj nemoze otvoriti muziku "do kraja" gdje arlauce mali knindza ili ceca svejedno) to su oni koji nisu u stanju da se prilagode (a medu njima ima i pametnih , ali totalno frustriranih...vidi Pobednoscev...kojima nije uspijelo da se adaptiraju a trudili su se, i koji siju mrznju i zuc vlastitog neuspijeha)
to su oni koji biraju SRS, fasisticku organizaciju (iako vecina biraca nisu fasisti nego zele samo bolje za sebe i Srbiju)
to su oni koji imaju pogresnu percepciju o Srbiji , a vide je kao neki bitan medunarodni faktor(koja je mala i neznatna drzava, kao i Hrvatska uostalom) i o sebi samima, to su oni patrijote koje zive u 19 stoljecu i ruse sve sto je srpska vlada, na celu sa adicem postigla...
a postigla je nevjerojatno mnogo (u internacionalnim okvirima) i zato bi svaki Srbin trebao biti zadovoljan Tadicem...
da me nebi pogresno shvatio, nismo ni mi Hrvati bolji, mi smo samo drugaciji...
i nista licno (iliti osobno)
 
ma nema taj toboze ugled neke velike veze sa sadasnjom situacijom to se vuce jos od proslog rata od kada u svetu vlada uvrezeno misljenje da ove prostore naseljavaju iskljucivo krvolocni divljaci ,nesposobni za bilo sa korisno u zivotu , kojima su rad , odgovornost i postenje strana stvar
ne kazem ja da je to pravedno i opravdano daleko od toga ali je nazalost tako , slicno su nas shvatali i pre 100 i vise godina , pa se to posle malo primirilo , a sada smo se pre 15 godina vratili na velika vrata
 
to su oni koji biraju SRS, fasisticku organizaciju (iako vecina biraca nisu fasisti nego zele samo bolje za sebe i Srbiju)
SRS nije fasisticka organizacija , vec ultradesnicarska partija .Gde se to fasisti zalazu za liberalno trziste ? Hrvatskom danas vlada partija ciji je finansijer sa pocetka 90 - ih bila ustaska emigracija a i retorika se nije puno razlikovala . Hasim Taci je jedan od najvecih ubica na Balkanu u 20.veku ali i on i Sanader su prihvatljiva resenja za Zapad , jer se uklapaju u njihovu geopoliticku matricu . Verovatno bi i SRS bio tu ( partija je pocetkom 90-ih odrzavala mitinge podrske Americi protiv Sadama Husaeina ) , ali politicka taktika i okolnosti su bile drugacije .

to su oni koji imaju pogresnu percepciju o Srbiji , a vide je kao neki bitan medunarodni faktor(koja je mala i neznatna drzava, kao i Hrvatska uostalom) i o sebi samima

Srbija ima znacajan geopoliticko - strateski polozaj , kao izmedju ostalog i vecina zemalja Balkana . Ne bi se Amerikanci toliko otimali oko onih pacifickih prcoljaka od ostrva da im nista ne znace .

a postigla je nevjerojatno mnogo (u internacionalnim okvirima) i zato bi svaki Srbin trebao biti zadovoljan Tadicem...

Naravno da nisam zadovoljan , kao uostalom ni jednom vladom koja je vladala Srbijom poslednjih 20 godina . Tadicevo vreme okruzuje partitokratska drzava , neefikasna i glomazna birokratija , ogromna korupcija , niska platezna moc stanovnistva , demografski problemi , nasledjeni poljuljani nacionalni identitet . Covek je koji mnogo prica , uz ogromnu medijsku propagandu i neki njegov ( ne znam koji ) sarm mnoge stvari izvrce , a malo radi . Kao i svaki pre njega i posle njega .
 
ma nema taj toboze ugled neke velike veze sa sadasnjom situacijom to se vuce jos od proslog rata od kada u svetu vlada uvrezeno misljenje da ove prostore naseljavaju iskljucivo krvolocni divljaci ,nesposobni za bilo sa korisno u zivotu , kojima su rad , odgovornost i postenje strana stvar
ne kazem ja da je to pravedno i opravdano daleko od toga ali je nazalost tako , slicno su nas shvatali i pre 100 i vise godina , pa se to posle malo primirilo , a sada smo se pre 15 godina vratili na velika vrata

ne, grijesis...
prije 100 godina Srbija je bila pijemont ..i uzivalla velik ugled (ako je to uopce danas bittno..jer nikoga u biti nezanima sto je bilo prije 100 godina)
i Srbija je prokockala svoj ugled...
prokockala ga od 87-e nadalje...i do dana danasnjega nije shvatila sto je ucinila...
mozda bi ga povratila da shvati sto je ucinila 90-ih---a za to doasada nema naznaka ni politicke volje ( negovorim o zlocinima, kojih su 80% ucinili Srbi, 10% Hrvati i ostalih 10% svi ostali...prema izvjestaju svih relevantnih organizacija i tajnih sluzbi)
a, mi Hrvati, moramo biti zahvalni Srbiji sto nas je , nehoticno, oslobodila krimena fasistiodnosti, nitko ziv u svijetu vise neprica i pise o NDH (sto isto nije bas u redu), mi smo clanica vijeca UN (za poredbu...jedna Svicarska pet puta se kandidirala i nije jooj uspijelo) time sukreatori( ma dobro, klimaci glave, ali ipak) svjetske politike za slijedece dvije godine, uzivamo visok ugled (zahvaljujuci dobrom dijelu i cirkusantu i lazovu Mesicu)
mi smo prestali da budemo krvoloci i divljaci...i na Srbiji je red da to isto rijesi...i onemoguci djelovanje fasista i sovinista
 
PRO-tur stonoteniski turnir u zemlji gde se preko dva miliona gradjana javno izjasnilo da ne zeli u evropsku uniju, da insistira na napadu kosova i obracunavanje sa svim siptarima. Sankcije prema celom svetu..
:hahaha:

Kakva sprdnja od zemlje :lol:
 
ne, grijesis...
prije 100 godina Srbija je bila pijemont ..i uzivalla velik ugled (ako je to uopce danas bittno..jer nikoga u biti nezanima sto je bilo prije 100 godina)
i Srbija je prokockala svoj ugled...
prokockala ga od 87-e nadalje...i do dana danasnjega nije shvatila sto je ucinila...
mozda bi ga povratila da shvati sto je ucinila 90-ih---a za to doasada nema naznaka ni politicke volje ( negovorim o zlocinima, kojih su 80% ucinili Srbi, 10% Hrvati i ostalih 10% svi ostali...prema izvjestaju svih relevantnih organizacija i tajnih sluzbi)
a, mi Hrvati, moramo biti zahvalni Srbiji sto nas je , nehoticno, oslobodila krimena fasistiodnosti, nitko ziv u svijetu vise neprica i pise o NDH (sto isto nije bas u redu), mi smo clanica vijeca UN (za poredbu...jedna Svicarska pet puta se kandidirala i nije jooj uspijelo) time sukreatori( ma dobro, klimaci glave, ali ipak) svjetske politike za slijedece dvije godine, uzivamo visok ugled (zahvaljujuci dobrom dijelu i cirkusantu i lazovu Mesicu)
mi smo prestali da budemo krvoloci i divljaci...i na Srbiji je red da to isto rijesi...i onemoguci djelovanje fasista i sovinista
Sve bi ovo ovo još i moglo biti u redu, u smislu da Srbija doista jeste od druge polovine 80-tih i u devedesetim prokockala svoj ugled, da ti nije onog "baš" viška, tamo, u zagradi u vezi s NDH. :think: Sem toga, zar stvarno misliš da se u svetu više ne priča i ne piše o tome? :roll:
 
odgovaram tebi jer polazim od toga da ces ti to razumijeti...sto kazem...
moj odgovor se ne tice konkretne doticne manifestacije, nego opcenito, odgovor na pitanje "tko rusi ugled Srbije"
to su oni koji ruse Beograd, to su oni, od kojih strani novinari imaju strah posjetiti Srbiju, to su oni, zbog kojih sportisti traze misljenje svojih ambasada dali su bezbjedni u Srbiji, to su oni (sve glasniji...a imas ih na ovom forumu takoder--- dijasporski velikosrbi--iz opanka u evt. cipelu) kojima je srpstvo zanimanje (bez znanja o istom) to su oni koji sramote Srbiju na svakom cosku svojim neobrazovanim i primitiivnim ponasanjem zapanjuju okolinu ( kako objasniti velikosrbinu da u Austriji, Njemackoj ili Francuskoj nemoze otvoriti muziku "do kraja" gdje arlauce mali knindza ili ceca svejedno) to su oni koji nisu u stanju da se prilagode (a medu njima ima i pametnih , ali totalno frustriranih...vidi Pobednoscev...kojima nije uspijelo da se adaptiraju a trudili su se, i koji siju mrznju i zuc vlastitog neuspijeha)
to su oni koji biraju SRS, fasisticku organizaciju (iako vecina biraca nisu fasisti nego zele samo bolje za sebe i Srbiju)
to su oni koji imaju pogresnu percepciju o Srbiji , a vide je kao neki bitan medunarodni faktor(koja je mala i neznatna drzava, kao i Hrvatska uostalom) i o sebi samima, to su oni patrijote koje zive u 19 stoljecu i ruse sve sto je srpska vlada, na celu sa adicem postigla...
a postigla je nevjerojatno mnogo (u internacionalnim okvirima) i zato bi svaki Srbin trebao biti zadovoljan Tadicem...
da me nebi pogresno shvatio, nismo ni mi Hrvati bolji, mi smo samo drugaciji...
i nista licno (iliti osobno)
pa mogla si odma napisati,sportisti se boje jevrope iz Minhena:dash::dash:
 
pa nema ni Hrvatska mnogo bolji "ugled " u svetu,mozda malo bolji od naseg , Hrvati takodje vaze za primitivine , lenje i ksenofobicne kompleksase koji zive u ucmaloj balkanskoj banana - vukojebini, a tripuju da su kao neki zapad i mitteleuropa i da im je obala "najlepsa na svetu " i da su zbog toga bogom dani da im se svi klanjaju i dive
slicno kao i Srbi koje opet pored svega toga dozivjavaju i kao pretnju za okolinu zbog ucesca u svim sranjima na ovoj teritoriji u poslednjih 20 godina
yebiga mi to objasnjavamo time sto smo kao "kuca na sred puta " pa kao svima smetamo i zato sto do yaya volimo slobodu , a drugi te osobine shvataju kao primitivizam i bolesnu megalomaniju izazvanu kompleksom vise vrednosti .
 
]SRS nije fasisticka organizacija [/B], vec ultradesnicarska partija .Gde se to fasisti zalazu za liberalno trziste ? Hrvatskom danas vlada partija ciji je finansijer sa pocetka 90 - ih bila ustaska emigracija a i retorika se nije puno razlikovala . Hasim Taci je jedan od najvecih ubica na Balkanu u 20.veku ali i on i Sanader su prihvatljiva resenja za Zapad , jer se uklapaju u njihovu geopoliticku matricu . Verovatno bi i SRS bio tu ( partija je pocetkom 90-ih odrzavala mitinge podrske Americi protiv Sadama Husaeina ) , ali politicka taktika i okolnosti su bile drugacije .



Srbija ima znacajan geopoliticko - strateski polozaj , kao izmedju ostalog i vecina zemalja Balkana . Ne bi se Amerikanci toliko otimali oko onih pacifickih prcoljaka od ostrva da im nista ne znace .



Naravno da nisam zadovoljan , kao uostalom ni jednom vladom koja je vladala Srbijom poslednjih 20 godina . Tadicevo vreme okruzuje partitokratska drzava , neefikasna i glomazna birokratija , ogromna korupcija , niska platezna moc stanovnistva , demografski problemi , nasledjeni poljuljani nacionalni identitet . Covek je koji mnogo prica , uz ogromnu medijsku propagandu i neki njegov ( ne znam koji ) sarm mnoge stvari izvrce , a malo radi . Kao i svaki pre njega i posle njega .

SRS jeste( dali si procitao njen program) fasisticka stranka (iako je vecina srba ne dozivljava takvom, u razloge kojih se ne upustam jer nisa srpkinja i ne poznajem dovoljno dnevnopolitiocka zbivanja u istoj)i kao takva, tretira se u cijelom svijetu...fasisti su upravo ti koji se zalazu za liberalno trziste (bez drzavno-politickih kontrolnih mehanizama) jer time imaju neogranicenu mogucnost financiranja...
Hrvatskom danas vlada stranka HDZ u koaliciji sa Srbima (znaci i Srbi vladaju Hrvatskom)koja je , kako kazes bila financirana ustaskom emigracijom...znaci li to, da ti sve Hrvate u emigraciji smatras ustasama ? (a oni su financirali HDZ) osim toga, sve, koji su imalo mirisali na ustase pobili su komunjare i partizani na Bleiburgu, obicni svijet...a glavni su ionako pobjegli i spasili se...samo koliko godina je proslo od NDH? i, prave ustase su vec odavno pocrkli...ili je tebi sinonim Hrvat u dijaspori jednako Ustasa....kako netko moze biti ustasa, a star je nekih 40-ak godina? i koliko jos ima u svijetu zivucih ustasa ? i koliko ih je bilo koji su mogli financirati HDZ? ocito brkas ustase sa hrvatima...
a sto se tice retorike, naravno da je bila dijelom neprimjerna, ali ona je bila samo (neophodna ) reakcija na balvane i vascelo srpstvo (od Milvokija do Tokija) i neophodan poziv na solidarnost...da jednostavno prezivimo...
sve zemlje u tradiciji boluju od iste bolesti, koju si doista tocno naveo...prevelika , nesposobna administracija i sve ostao...to stoji, ali time ratuju i sve bivse zemlje socijalizma, cak i one koje su vec u EU, i da bi se to promijenilo potrebne su generacije (vrijedi i za Hrvatsku)
iako ne razumijem vas, promatrajuci sa strane, neutralno, kako ne vidit uspijeh Tadiceve vlade....na internacionalnom planu...samo malo da te podsjetim, od "kasapina Balkana" i mase koja ga je na demokratskim izborima velikom vecinom podrzala i prezrene zemlje zbog masovnih zlocina koji su pocinjeni u ime "srpstva", do jedne normalne drzave...bio je to, za vasu vladu tezak i mukotrpan put, ciji najveci uspjeh jeste rezolucija u UN (bez obzira na ishod)
neznam sto da jos kazem...ili niste svijesni polazaja u kome ste (zasluzno i nazalost) bili zadnjih 15-ak godina ili niste svjesni sto je, pocevsi sa Dindicem (da nije ubijen jednim od najperspektivnijim policarima Europe) Tadic ucinio za Srbiju..
pozz
 
ne, grijesis...
prije 100 godina Srbija je bila pijemont ..i uzivalla velik ugled (ako je to uopce danas bittno..jer nikoga u biti nezanima sto je bilo prije 100 godina)
i Srbija je prokockala svoj ugled...
prokockala ga od 87-e nadalje...i do dana danasnjega nije shvatila sto je ucinila...
mozda bi ga povratila da shvati sto je ucinila 90-ih---a za to doasada nema naznaka ni politicke volje ( negovorim o zlocinima, kojih su 80% ucinili Srbi, 10% Hrvati i ostalih 10% svi ostali...prema izvjestaju svih relevantnih organizacija i tajnih sluzbi)
a, mi Hrvati, moramo biti zahvalni Srbiji sto nas je , nehoticno, oslobodila krimena fasistiodnosti, nitko ziv u svijetu vise neprica i pise o NDH (sto isto nije bas u redu), mi smo clanica vijeca UN (za poredbu...jedna Svicarska pet puta se kandidirala i nije jooj uspijelo) time sukreatori( ma dobro, klimaci glave, ali ipak) svjetske politike za slijedece dvije godine, uzivamo visok ugled (zahvaljujuci dobrom dijelu i cirkusantu i lazovu Mesicu)
mi smo prestali da budemo krvoloci i divljaci...i na Srbiji je red da to isto rijesi...i onemoguci djelovanje fasista i sovinista
Evo ovo boldovano si sasvim dobro uocila,i ako si sama dosla do tog zakljucka,na pravom si putu da razumes sustinu svega.E,upravo to je bio cilj.......napraviti vestacki novu fasisticku naciju,kazem novu,zato sto Srbija to u svojoj istoriji nikad nije bila,i upravo joj je to greh bio,da bi se zaboravili pravi fasisti.A pri tome im cak ni nije bio neki cilj,baciti u zaborav hrvatske zlocine,nego svoje licne,sto im ih je prepuna istorija,i tako kao pobednici,nad jedinim nepobedivim i zlocinom ne okaljanim narodom,Srbima,pisati novu istoriju,naravno u svoju korist
 
odgovaram tebi jer polazim od toga da ces ti to razumijeti...sto kazem...
moj odgovor se ne tice konkretne doticne manifestacije, nego opcenito, odgovor na pitanje "tko rusi ugled Srbije"
to su oni koji ruse Beograd, to su oni, od kojih strani novinari imaju strah posjetiti Srbiju, to su oni, zbog kojih sportisti traze misljenje svojih ambasada dali su bezbjedni u Srbiji, to su oni (sve glasniji...a imas ih na ovom forumu takoder--- dijasporski velikosrbi--iz opanka u evt. cipelu) kojima je srpstvo zanimanje (bez znanja o istom) to su oni koji sramote Srbiju na svakom cosku svojim neobrazovanim i primitiivnim ponasanjem zapanjuju okolinu ( kako objasniti velikosrbinu da u Austriji, Njemackoj ili Francuskoj nemoze otvoriti muziku "do kraja" gdje arlauce mali knindza ili ceca svejedno) to su oni koji nisu u stanju da se prilagode (a medu njima ima i pametnih , ali totalno frustriranih...vidi Pobednoscev...kojima nije uspijelo da se adaptiraju a trudili su se, i koji siju mrznju i zuc vlastitog neuspijeha)
to su oni koji biraju SRS, fasisticku organizaciju (iako vecina biraca nisu fasisti nego zele samo bolje za sebe i Srbiju)
to su oni koji imaju pogresnu percepciju o Srbiji , a vide je kao neki bitan medunarodni faktor(koja je mala i neznatna drzava, kao i Hrvatska uostalom) i o sebi samima, to su oni patrijote koje zive u 19 stoljecu i ruse sve sto je srpska vlada, na celu sa adicem postigla...
a postigla je nevjerojatno mnogo (u internacionalnim okvirima) i zato bi svaki Srbin trebao biti zadovoljan Tadicem...
da me nebi pogresno shvatio, nismo ni mi Hrvati bolji, mi smo samo drugaciji...
i nista licno (iliti osobno)

Nije meni namenjeno, ali bih u odbranu Srbije i srpskih običaja rekla da je strah tih novinara i sportista posledica njihove neobaveštenosti.

Primitivaca, nacionalista i rušitelja imaš na svim meridijanima. Nije to srpski specijalitet.

U Italiji imaš primitivaca koliko ti duša hoće... nije kultura biljka koja uspeva, kao što se pogrešno veruje, samo na zapadu.... Često je baš suprotno.
 
pa nema ni Hrvatska mnogo bolji "ugled " u svetu,mozda malo bolji od naseg , Hrvati takodje vaze za primitivine , lenje i ksenofobicne kompleksase koji zive u ucmaloj balkanskoj banana - vukojebini, a tripuju da su kao neki zapad i mitteleuropa i da im je obala "najlepsa na svetu " i da su zbog toga bogom dani da im se svi klanjaju i dive
slicno kao i Srbi koje opet pored svega toga dozivjavaju i kao pretnju za okolinu zbog ucesca u svim sranjima na ovoj teritoriji u poslednjih 20 godina
yebiga mi to objasnjavamo time sto smo kao "kuca na sred puta " pa kao svima smetamo i zato sto do yaya volimo slobodu , a drugi te osobine shvataju kao primitivizam i bolesnu megalomaniju izazvanu kompleksom vise vrednosti .

ako cemo o kompleksima imamo ih i jedni i drugi..svaki na svoj nacin...ali to je tema za sebe...
ali mi doista imamo ugled u svijetu (zahvaljujuci i Srbima) i nasa zemlja i obala i jesu jedna od najljepsih u svijetu...a zapad mi jos dugo nismo, ( 100 godina Balkana je ucinilo svoje) ali smo na dobrom putu da se tamo vratimo...i mozda jedina razlika izmedu nas i Srba ( u kompleksima ) jeste sto mi nemislimo da se cio svijet oko nas vrti, da smo mi "naj" u svakom pogledu, da mi odredujemo smjernice zbivanjima. svjetske politike., da smo mi neki bitan faktor i da, mi, unatoc velikoj individualnosti, imamo nekakav nacionalni konsenzus o svim bitnim pitanjima za drzavu i naciju..i da smo mi dovoljno samokriticni..nasa zemlja je jedna od najljepsih na svijetu (bogom dana)i mi smo je obranili a sto se tice svega ostaloga (krade, korupcije itd...ne vidim veliku razliku) i sto se tice dijaspore (nasa je najorganiziranija u svijetu) razlika je u ttome sto su Hrvatsku pretezno napustali obrazovani koji se nisu slagali sa sistemom (prema udbi-ustase) a srpska prvenstveno oni "trbuhom za kruhom" ili oni koji nisu uspijeli u policiji i vojsci...i takvo im je ponasanje u svijetu, i oni vise stete Srbiji od bilo kojeg "ustase"...i mi jesmo mitteleuropa, unatoc 100 god. balkana (sto, da me ne shvatis pogresno ne mislim negativno) i to mozes vidjeti na svakom koraku...otidi u bilo koji dalmatinski grad npr. i u sumadiju, to su dva razlicita svijeta...pri cemu ne vrednujem, nego samo kazem drugaciji...
 
Nije meni namenjeno, ali bih u odbranu Srbije i srpskih običaja rekla da je strah tih novinara i sportista posledica njihove neobaveštenosti.

Primitivaca, nacionalista i rušitelja imaš na svim meridijanima. Nije to srpski specijalitet.

U Italiji imaš primitivaca koliko ti duša hoće... nije kultura biljka koja uspeva, kao što se pogrešno veruje, samo na zapadu.... Često je baš suprotno.

slazem se...
ja sam proputovala pola svijeta, ako ne i vise, ali takve gostoljubivosti kao u Beogradu nisam nigdje primjetila...
pitanje je samo zasto to svijet nezna?
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
Nije meni namenjeno, ali bih u odbranu Srbije i srpskih običaja rekla da je strah tih novinara i sportista posledica njihove neobaveštenosti.

Primitivaca, nacionalista i rušitelja imaš na svim meridijanima. Nije to srpski specijalitet.

U Italiji imaš primitivaca koliko ti duša hoće... nije kultura biljka koja uspeva, kao što se pogrešno veruje, samo na zapadu.... Često je baš suprotno.

slazem se...
ja sam proputovala pola svijeta, ako ne i vise, ali takve gostoljubivosti kao u Beogradu nisam nigdje primjetila...
pitanje je samo zasto to svijet nezna?
 
Objavljena je vest da je šest dana pre početka otkazan veliki PRO-tur stonoteniski turnir na kojem su trebali da učestvuju neka od svetski velikih imena ovog sporta.Za dobijanje ovog takmičenja je trebala velika podrška i lobiranje kod svet.stonoteniske federacije.Problem je što su neki od takmičara bili na putu za Srbiju a gomila ih je zakupila smeštaj i sada treba da se isplate troškovi takmičarima i zemljama učesnicima.
Takođe je objavljeno da nije moguće organizovati takmičenja u nekoliko sportova na takmičenju univerzijade 2009-te u Beogradu.Ako je naša zemlja dobila mogućnost da se predstavi svetu kao domaćin,ko je kriv za uništavanje ugleda Srbije i stvaranje slike o nesposobnosti.Pominje se nedostatak novca,čak je za predsednika org.komiteta za organizovanje univerzijade skoro postavljen Đelić u nastojanjima da bar nešto spase u organizaciji da i ovo takmičenje ne propadne.Nikakva saopštenja od minisra za sport da se objavi kome je dato da izvrši organizaciju takmičenja,ko je zadužen za finansije a ko za smeštaj.
Ko je kriv?


forumski rezimski dusebriznici i ne citaju sta pise, a vec sve znaju, i gle cuda kriva opozicija.

ko je bre ovde jeo pecurke sa crvenim sesiricem i belim tufnama, velikim.

sam postavljac nagovestava koje kriv. bilo bi dobro da malo procitaju, pa da malo (vise) razmisle, pa da onda opale po nekome/neceme.

ako im se atmosfera u srbiji ne svidja ili nek promene (ne mogu manjina su) ili nek se prilagode kao u vladi sa sps (procitati deklaraciju o pomorenju).

da podsetim ,srecom, su prosla vremena apsolutne vlasti i sablje, curik more!
 

Back
Top