"Demokratija" - kad čujem tu reč, meni pozli...a vama ?

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
41.900
http://srpskapolitika.com/Tekstovi/Analize/2008/125.html

Наш саговорник, академик Љуба дотиче и тему демократије:
- Кад чујем ту реч, мени позли. Кад чујем да неко прича о демократији, а нарочито Американци, згади ми се свет у коме живим. Демократија је шарена лажа, маска иза које се заклања перфидно лице светске политичко-економске мафије. Разне примитивне будале и хохштаплери машу барјаком демократије а притом мисле само на сопствени бедни интерес. Жао ми је наших људи, који ту игру још нису прозрели или се просто не усуђују да погледају истини у очи. Јер, није лако ни бити слободни стрелац, као ја. Не припадати ниједној идеологији, ниједној организацији, било да је политичка, интелектуална, масонска...

:klap:
 
@ Anđin Sana

A ne pozli ti od kanadskih demokratskih dolara?!?!?!?

CAD100front.jpg


@ Bancho-Boy :hahaha:

Valuta je "Canadian Dollar" i nije vezana za politicku i stranacku pripadnost ;)
 
@ Anđin Sana

Znaš ti dobro šta te ja pitam................Ne pravi se Toša (kanadski)..............

@ Bancho-Boy

Ne, ne pozli mi, obozavam kanadske dolare, obozavam sve kanadsko :twisted: :hahaha: LOL ....O Canada, our home and native land, true patriJot love in all thy sons command... hahaha si video, i u himni se spominju patriJote, ne demoNkrate :rotf::hahaha:
 
На то академик Љуба креће у анализу:
- На Србију су извршени разни удари. Прво јој је уништена војска, како рече онај у затвору, Легија: "Војску су свели на ловачко удружење." После војске, извршен је велики удар на спорт, па смо у спорту остали само на индивидуалним варијантама, а онда је на ред дошла култура и то тако што су се такозване невладине организације убациле у врхове државног апарата и почеле да увозе из иностранства ствари који не одговарају нашем менталитету. Тако смо добили перформансе, западни кич и западно ђубриште, које нашу културу систематски уништавају.

Ово што каже Љуба је потпуно тачно, посебно ово везано за националну културу...

Никада нисмо били пусто острво, нити треба да будемо пусто острво, али су се некада у нашим позориштима
играли врхунски страни драмски текстови, од Шекспировог Отела и Краља Лира, Молијеровог Дон Жуана,
Шоовог Пигмалиона, Шуме, Острвског, Младића и Идиота од Достојевског.... А данас... :roll:

Некада је ФЕСТ, стварно био озбиљан и респектабилан фестивал у светским, односно европским размерама и
долазила су најзначајнија имена из света филма у Београд...А београдска публика је била филмски
најобразованија публика, може се слободно рећи у целој Европи.

БИТЕФ је такође својевремено имао значај и тежину у време док га је водила Мира Траиловић, док је то сада
једна нижеразредна смотра оф, офф (маргиналних) трупа, које готово ништа не представљају ни у срединама
из којих долазе...

Сада смо дошли дотле, да нам најрепрезентативнији музеји, без икаквог ваљаног образложења не раде већ пар
година, а да нам се под фирмом културе подмећу којекаве будалаштине, назване згодним именом -перформанс...

Када за нешто не знаш да ли је сликарство, скулптура, дизајн, музика, позориште или филм, прилепиш му згодан
и необавезан назив - перформанс и прогласиш га за чудо невиђено...

Тако би се могло рећи и за владавину овог типа, "згодно" названу демократија, али то је за разлику од
ових "уметничких" перформанса, "перформанс" са крајње неизвесним крајем. :confused:
 
Poslednja izmena:
http://srpskapolitika.com/Tekstovi/Analize/2008/125.html

Наш саговорник, академик Љуба дотиче и тему демократије:
- Кад чујем ту реч, мени позли. Кад чујем да неко прича о демократији, а нарочито Американци, згади ми се свет у коме живим. Демократија је шарена лажа, маска иза које се заклања перфидно лице светске политичко-економске мафије. Разне примитивне будале и хохштаплери машу барјаком демократије а притом мисле само на сопствени бедни интерес. Жао ми је наших људи, који ту игру још нису прозрели или се просто не усуђују да погледају истини у очи. Јер, није лако ни бити слободни стрелац, као ја. Не припадати ниједној идеологији, ниједној организацији, било да је политичка, интелектуална, масонска...

:klap:

Siroti akademik Ljupče Dragoljupče - on još uvek veruje u Deda Mraza. Ne bi me čudilo da mu napiše u pismu za poklon kako je cele godine bio dobar tj ništa nije ****. Elem, ako nije član Akademije Nauka i Umetnosti Srbije, moram da mu šanem da svako društveno uredjenje nosi svoje nadredjene i podredjene. Ima sreće što živi u demokratiji jer da živi u ruskom kgbnizmu sad bi ga strpali u kombi za prevoz hleba.
Ipak mu je bolje da piše Deda Mrazu.
 
http://srpskapolitika.com/Tekstovi/Analize/2008/125.html

Наш саговорник, академик Љуба дотиче и тему демократије:
- Кад чујем ту реч, мени позли. Кад чујем да неко прича о демократији, а нарочито Американци, згади ми се свет у коме живим. Демократија је шарена лажа, маска иза које се заклања перфидно лице светске политичко-економске мафије. Разне примитивне будале и хохштаплери машу барјаком демократије а притом мисле само на сопствени бедни интерес. Жао ми је наших људи, који ту игру још нису прозрели или се просто не усуђују да погледају истини у очи. Јер, није лако ни бити слободни стрелац, као ја. Не припадати ниједној идеологији, ниједној организацији, било да је политичка, интелектуална, масонска...

:klap:



Demokratija je najveca ljudska glupost . Barem ova demokratija koju smo u stanju danas da vidimo
 

Back
Top