Instaliranje Control Panela

wow_

Zainteresovan član
Poruka
221
Pozdrav. Zakupio sam jedan domen, ali izgleda da nemaju nikakav control panel, tj. da se za npr. kreiranje subdomaina ili podešavanje mail naloga mora kontaktirati t a hosting firma. Zanima me da li se može instalirati neki control panel (potrazio sam na internetu imaju free, kao webmin ili sl).
 
wow_

ako si zakupio domen u domain registru onda treba da odatle targetujes DNS kompanije u kojoj kupis hosting

mozda ti to zvuci konfuzno ali je vrlo lako ustvari

DNS targeting se u vecini slucajeva sastoji od dva stringa adrese koji treba da edituje u registru gde si zakupio domain prema stringovima koje dobijes u hosting kompaniji

od tog trenutka imas opet u vecini slucajeva

Kod:
cpanel 
http://www.cpanel.net/

u toj hosting kompaniji prema kome radi tvoja adresa iz registra

zatrazi pomoc oko DNS forwardinga u hosting kompaniji gde ce sajt da lezi i onda podesi to u registru gde si registrovao ime
kad se to uradi onda cesto promena bude smooth i u roku od 5,10 minuta dok nekad treba par sati dok se to "ispropagira" na raznorazne backbone ISPe
 
Poslednja izmena:
ako firma koja hostuje ti je ujedno registrovala domain onda oni mora da ti daju kljuc u ruke nema ti tu onda sta da se patis oko DNS-a ili kreiranja control panela

situacija o kojoj sam govorio je samo kad ime registrujes na jednom mestu a hoces da sajt vozis sa druge lokacije i u slucajevima kad si vlasnik servera na jednoj lokaciji a kupujes adrese na drugoj. samo u tom slucaju ustvari sebi kreiras cpanel kad imas root izlaz na webhost

proveri sa podrskom hosting kompanije gde da se loginujes i sa kojim podacima da bi gradio svoj sajt ako su ti prodali hosting onda treba da ti daju taj hosting sto je i logicno
 
Koliko sam te shvatio ti si kupio domen a ne hosting???

U tom slucaju moras da zakupis i hosting i odradis DNS transfer...Ako je to samo reci koji host koristis i ja cu ti pomoci da podesi DNS ...Samo saznaj name servere od hostinga.
Sto se tice emaila ti@domen.com to ti pruza/nepruza sajt na kome si kupio domen :) .
Ako pruzaju tu opciju onda to odradis iz panela za domen.Sorry ako nisam bio jasan .Ako imas pitanja pitaj :D
 
kako radi cPanel, jel moze da se instalira na client(kucnom) racunaru, kao npr. total commander pa da komandujes od kuce svojim nalogom???
Ovo pitam zato sto sam nasao neku instalaciju na netu cPanel pro v1.0 pa kada sam pokusao da konfigurisem hosting nalog, trazio mi je da nalog napravim u nekoj on-line bazi na Internetu ! Pitam gluposti, ali ne razumem !

Dajte neki download !!!
 
Ne, kupio sam i domen i hosting. No, problem sam nekako rešio....i dalje nemaju control panel, ali su mi otvorili poddomene koje sam trazio, a e-mail nalozima upravljam preko google-ovog servisa.
Ako ne instaliraju control panel do isteka ugovora, moracu preci na neki drugi hosting.
Hvala na pomoci, pozdrav.:)
 
kako radi cPanel, jel moze da se instalira na client(kucnom) racunaru, kao npr. total commander pa da komandujes od kuce svojim nalogom???
Ovo pitam zato sto sam nasao neku instalaciju na netu cPanel pro v1.0 pa kada sam pokusao da konfigurisem hosting nalog, trazio mi je da nalog napravim u nekoj on-line bazi na Internetu ! Pitam gluposti, ali ne razumem !

Dajte neki download !!!


http://layer1.cpanel.net/


P.S. Cpanel ne sluzi za to sto ti hoces.
 
kako radi cPanel, jel moze da se instalira na client(kucnom) racunaru, kao npr. total commander pa da komandujes od kuce svojim nalogom???
Ovo pitam zato sto sam nasao neku instalaciju na netu cPanel pro v1.0 pa kada sam pokusao da konfigurisem hosting nalog, trazio mi je da nalog napravim u nekoj on-line bazi na Internetu ! Pitam gluposti, ali ne razumem !

Dajte neki download !!!

cPanel je webhosting control panel

ne moze da se instalira u kucnom racunaru

cpanel se nalazi na

https://IP:2083/

gde je IP - IP adresa sajta
 
screenshot_cpanel_x.jpg


x theme cpanel
 
ljubafmagarin ne brini bar si josh drzak bezobrazan i nezahvalan ako nishta drugo ;)

cpanel je najbolji website control panel

moze da se instalira ako imash pristup DNS forwardingu i web host manageru
(svaki hosting iznad shared hostinga)

Kod:
na nekim besplatnim hostinzima isto dobijesh cpanel
http://www.free-webhosts.com/free-cpanel-hosting.php

mada ja volim da sam gospodar sudbine svojih stranica tako da besplatni hosting ne dolazi u obzir
 

Back
Top