Bankarska kriza stize na Balkan

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Bankarska kriza u zapadnoevropskim zemljama preti da se prelije na istok, u nove članice Evropske unije i balkanske zemlje, piše danas londonski Fajnenšel Tajms.

Direktor Evropske banke za obnovu i razvoj Tomas Mirov izjavio je da se kriza prenosi na istok zato što najveći deo bankarskog sektora u bivšim socijalističkim zemljama čine ogranci zapadnoevropskih banaka.
Nastavak teksta ▼


Suočene sa krizom bez presedana, zapadne banke možda više neće biti u stanju da podržavaju svoje ogranke na istoku, što bi moglo da dovede do manjka investicija i da ostavi ozbiljne posledice po privrede bivših socijalističkih zemalja.
Mirov apeluje na zapadnoevropske vlade da, kada spasavaju svoje banke, ne izgube iz vida da te banke imaju ogranke u Istočnoj Evropi, kojima je takođe potrebna pomoć, prenosi Radio BBC.
Ako to ne uradi, Zapad rizikuje da ugrozi sopstvene šanse za ekonomski razvoj, jer je od privrednog razvoja Istoka do sada koristi imala cela Evropa, upozorava Mirov.

http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=61680

Ja sam josh pre 2 nedelje povukao svu ushtedjevinu iz banke.
Za svaki sluchaj.
 
Спремни смо као запете пушке, Динкић и Цветковић су спремили оштар систем финансијских мера које ће се супртставити глобалном колапсу и учинити Србију банкарском престоницом универзума са све веселим банкарима са гитарама.
 
Sinoć je na B92 kod Olje, bio lik iz vlade i govorio je o bankarskom sistemu i upravo o ovom problemu!

Rekao je da vlada garantuje uloge do 3000 €, a da će i zvanično da se oglasi premijer i da kaže da vlada da poveća sumu za koju garantuje!

Samo, mislim se nešto..... Ko garantuje vladi da će i dalje da bude "vlada":think:

:hahaha:
 
Sinoć je na B92 kod Olje, bio lik iz vlade i govorio je o bankarskom sistemu i upravo o ovom problemu!

Rekao je da vlada garantuje uloge do 3000 €, a da će i zvanično da se oglasi premijer i da kaže da vlada da poveća sumu za koju garantuje!

Samo, mislim se nešto..... Ko garantuje vladi da će i dalje da bude "vlada":think:

:hahaha:

Она друга два професора растурили су га као свиња масан џак.
 
Sinoć je na B92 kod Olje, bio lik iz vlade i govorio je o bankarskom sistemu i upravo o ovom problemu!

Rekao je da vlada garantuje uloge do 3000 €, a da će i zvanično da se oglasi premijer i da kaže da vlada da poveća sumu za koju garantuje!

Samo, mislim se nešto..... Ko garantuje vladi da će i dalje da bude "vlada":think:

:hahaha:

Samo radi informacije,Ruska vlada garantuje do 30 000$ tj.da isplati novac u roku od 2 nedelje ako banka bankrotira.
 
Beograd -- Država će od danas povećati garancije za štednju sa 3.000 na 50.000 evra i predložiće ukidanje poreza na kamatu na štednju radi jačanja finansijskog sektora.


Kako je najavio premijer Mirko Cvetković, porez na štedne uloge biće privremeno ukinut do kraja 2009. godine, a biće ukinut i porez na kapitalnu dobit, kao i porez na prenos apsolutnih prava. Reč je o merama za ublažavanje efekata svetske finansijske krize, objasnio je Cvetković.

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izjavio je da će država povećati garanciju za štednju sa 3.000 na 50.000 evra po jednom ulogu i privremeno ukinuti porez na štedne uloge.

Cvetković je, predstavljajući nove mere Vlade Srbije za ublažavanje efekata svetske finasijske krize, kazao da će naknadno biti razmatrano podizanje osiguranog štednog uloga i na 100.000 evra, ako za to bude potrebe.


eto, da ne kukate više:mrgreen:
 
319223215v5_350x350_Front_Color-Royal.jpg
 
Nema sanse da novci budu pokradeni.
Ako novci budu pokradeni u Srbij, Bugarskoj, Engleskoj , Americi, Rusiji, Indoneziji, Brazilu... onda je to novi Svjetski Rat.

Zato, mirno spavajte i pustite naka se vas novac oplodjava.[/QUOTE

:hahaha::hahaha::hahaha:Pa vi ste stvarno nepopravljivi,neko bi reko optimisti,al ja kazem,naivci........pa jel stvarno mislite da bi vam oni rekli da nema para........ znate sta bi se desilo kad bi vam rekli, vasa stednja nije sigurna..........navedite mi jedan razlog zasto drzava ukida porez na stedne kamate.........zato sto ima viska para?.........ili da bi zamazala oci takvim alavima ko sto ste vi,kojima nikad nije dosta,i koji misle da ce jos profitirati:dash::dash:........ne mogu da verujem
 

Back
Top