LARINGITIS

  • Začetnik teme marijamarija
  • Datum pokretanja
Izazivaju ga virusi i bakterije,a predisponirajuci faktori su prasina,dim,centralno grejanje.
Simptomi su suvoca i grebanje grla,glas je sve slabiji,pa se to krece od promuklosti do disfonije(gotovo da ne moze da govori)sve to prati nadrzajni ,suv kasalj,povisena temperatura oko 38c,bol u misiscima,malaksalost,gubitak apetita.
Kod dece je stanje da kazem malo ozbiljnjije jer je lumen larinksa uzi pa i najmanji otok sluznice moze prouzrokovati poremecaj disanja.
Uglavnom to sve se sanira za par dana,dete treba da miruje,da vazduh u prostoriji bude vlazan,da se uzimaju cajevi,sredstva za skidanje temperature,antibiotici ako ih ordinira lekar.
 
Pa jeste li bili kod lekara?
Larings se kod nas zove grkljan ,to nije zdrelo ili farinks ili ono sto se u narodu zove grlo...to se nastavlja na grlo...kako sad da vam objasnim a da me razumete...pregled ne izgleda ono klasicno zini i kazi aaaaaaaa.Radi se laringoskopija...e sad posto je tako mala beba u pitanju najbolje da je pregleda deciji otorinolaringolog.
 
Nisam, jer je tek danas poslepodne pocelo da se primecuje. Odvescu je sutra, mada me je malo strah jer ne verujem drugim dr. iz naseg doma zdravlja, a nasa je na odmoru. Moracu malo da ih ogovaram cisto da vam objasnim moj strah.
Prva je ukinula starijoj cerki ad kapi oko prvog rodjendana, dete je posle 2 meseca imala povisenu alkalnu fosfatazu (1300). Ako ne mozete da se setite max. vrednosti ona je 300.
Druga je detetu dala vakcinu MMR dok je detetu cureo nos. 5 dana nakon vakcine dete je dobilo visoku temperaturu.
Treca je detetu dala antibiotik i zakazala kontrolu u petak kada je dete dobilo potvrdu da u ponedeljak ide u vrtic. Dete je u sredu zaglavilo bolnicu sa teskim bronhitisom.
 
A sto je davan nisatin kapi?Jeli dete imalo neku gljivicnu infekciju ili...
Ma razumem ja vasu zabrinutost i nepoverenje ipak ako je dete promuklo onda treba da ga odvedete na pregled samo ipak mislim da je to vise u domenu otorinolaringologa nego pedijatra,jednostavno pedijatar pregledom moze videto samo zdrelo,nema instrumente za orl pregled,bar ne taj deo pregleda.
Pa vidite nekako da nadjete zajednicki jezik sa doktorkom.
 
Imala je neku infekciju verovatno sto trpa sve u usta, to se sada povuklo. Davala sam joj 1x10-15 kapi. Koja su nezeljena dejstva kod Nistatina?
Znam da je to za orl, ali mislim da treba uput, a posto su sve one pune sebe i sujetne, nisam sigurna da li ce hteti da daju uput. Probacu
 
Gljivicna infekcija, da nastavimo sa Nistatinom, a za ojed koji je tkdj. prouzrokovan gljivicom triderm krema. U svakom slucaju hvala na savetu.
 

Back
Top