Zašto neki imaju...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

taote

Iskusan
Poruka
5.349
Zašto neki ljudi imaju obraza, i drskosti da posetivši neki pdf, videvši da mu nisu dorasli, i ne pročitavši prvi post, a ni odgovore na njega, krenu sa postavljenjem gomile već apsolviranih pitanja, beztrunke stida"zatvore" (tj. oteraju zainteresovane diskutante) temu koja ih, u stvari, i ne interesuje?

Ovo pitanje postavljam na ovom PDF, jer mi je tu "prekipelo", ali ovo se dešava i na drugim PDF, i želela bih da čujem ima li neko neku predstavu zašto oni to čine?
Ima mnogo "ubijenih" tema, koje su imale interesente, ali se onda pojavi jedan ili više "minera", koji svojim postovima dotle iritiraju prisutne da ili moderator prosto bude prisiljen da zaključa temu, ili posetioci sami odustanu, i ostanu samo "mineri", koji, pošto su oterali sve koje tema interesuje, i sami napuste temu koja ih nije ni zanimala...:otkacio:
 
Poslednja izmena:
zelis odgovor ili znas odgovor?
mineri su tu, oni koji nemaju svoj stav i ogranicavaju temu svojim nebulozama..
a mineri koji se protive nekoj temi, ponudi, ili ideji, u stvari nisu mineri nego imaju svoj stav, i dele ga, mada se mogu protumaciti na pogresan nacin...
koja tema?
postoji moderator...on odlucuje ko je i sta je miner...u svakom PDF(podforum za one koji ne znaju,pdf u komp jeziku znaci nesto drugo)
 
Znaš kako je sa šalom? "Zasviraj, pa i za pojas zadeni" - ali ovo o čemu pišem je mnogo više od toga - oni sprečavaju ostale, (većinu) da razmenjuju misli i ideje koje žele.
Sa kojim pravom?
Zar nije normalno da posećujemo one podforume i one teme koje nas interesuju? Pa i kad posetimo neku temu, i ne interesuje nas kao tema baš previše, ali nas je neki post zainteresovao, ili iritirao, odgovorimo sa nekoliko postova, pa se vratimo temama i "društvu" koje nam je slično, i koje nam odgovara, i temama koje nas interesuju, i u kojima imamo šta da kažemo. Ali podrivanje neke teme, i ometanje drugih ljudi - nije ponašanje dobronamernih ljudi. Čak sam nekoliko i upamtila da idu sa teme na temu i "miniraju" - nisam još proveravala da li na nekoj temi postuju sa interesovanjem, a na ostalima su destruktivni, ili im je to jedina "zabava" na forumu - ja ih, kad po mom osećaju preteraju, stavim na listu nepoželjnih, i ne bunim se, ali kad mi se desi da već nekoliko tema koje su me interesovale budu "ubijene" (nisu sve zaključane, samo su ostali "pobegli" od provokacija), za to ne pomaže lista nepoželjnih.
Znam da ne mogu ja da uravljam ponašanjem pojedinaca, ali pokušavam da shvatim da li su te osobe baš toliko prazne da nemaju drugu zabavu do da ometaju druge ljude?
Možda je u pitanju i nešto treće, čega se ja trenutno nisam setila.
 
Poslednja izmena:
taote,
mozes da ih prozoves, branis svoju teritoriju..
mozes da ih prijavis preko opcije prijavi poruku, da branis svoju misao, i temu...
mozes da ih ignorises, sto vecina radi, i sto je najbolji lek...
mozes da filozofiras i dalje, uvek ce se takav neko pojaviti...i uglavnom su to neiskusni i spori klinci...
 
zelis odgovor ili znas odgovor?
mineri su tu, oni koji nemaju svoj stav i ogranicavaju temu svojim nebulozama..
a mineri koji se protive nekoj temi, ponudi, ili ideji, u stvari nisu mineri nego imaju svoj stav, i dele ga, mada se mogu protumaciti na pogresan nacin...
koja tema?
postoji moderator...on odlucuje ko je i sta je miner...u svakom PDF(podforum za one koji ne znaju,pdf u komp jeziku znaci nesto drugo)

Nisam sigurna, možda sam ti već u međuvremenu odgovorila pošto su nam se postovi preklopili...
Ne mislim ja na one koji imaju drugačije mišljenje, pa nekog iritiraju, i većina tema na koje sam mislila i nisu zaključane od strane moderatora (ima i zaključanih), već se skupi po nekoliko ljudi, i pišu toliko postova sa nebulozama, koje čak nemaju ni veze sa temom, jedan za drugim, toliko da se gubi nit, i ostali, jedan po jedan, polako prestanu da posećuju temu.... koja je obećavala... Ne shvatam motive za tako nešto.
a koje teme? Pa, to znaju oni koji su ih otvorili - ako su ih i pratili, naravno... Ja baš i nisam do sada bila sklona otvaranju novuh tema - nadam se da neće to raditi i na mojim temama...
 
taote,
mozes da ih prozoves, branis svoju teritoriju..
mozes da ih prijavis preko opcije prijavi poruku, da branis svoju misao, i temu...
mozes da ih ignorises, sto vecina radi, i sto je najbolji lek...
mozes da filozofiras i dalje, uvek ce se takav neko pojaviti...i uglavnom su to neiskusni i spori klinci...

Ma, ignorišem ja... ali žao mi tema... kad pametni pobegnu, ovi nemaju koga da zezaju...pa odu i oni...a tema, naravno, zamre... to nije nikome u interesu.
Drugo je kada se neka tema iscrpi - neke nisu ni zamišljene da traju...
Ne shvatam motiv!
Ni ova tema nije zamišljena da traje, naravno. Samo do kakvog-takvog zaključka...rešenja...ili odgovora..:)
 
hajde da rešimo zajedno....kaži konkretno... ( :


Tja! Konkretno...učestvujem na mnogo tema i podforuma, pa moram da pregledam dobar deo foruma unazad bar nekoliko meseci, da se ne bih "gađala" nepreciznim podacima... i, naravno, da navučem sebi "na glavu" ne samo one koje trenutno ignorišem, već i one koje sam izbegla da stavim na svoju listu (nije mi cilj da ignorišem veći broj članova, samo one koji me trenutno iritiraju, i to ne kao trajnu meru).
Mada, nisam od onih koji se plaše da "stanu na crtu" - ali moram verovati da to neće biti uzalud. Za sada ne vidim kako bi, prema pravilima foruma, mogao da se "kultiviše" nečiji, da kažem uslovno - bezobrazluk (dok ne shvatim motive, nemam adekvatno ime) - svi imaju pravo da "izraze svoje mišljenje"! Čak i kad ga nemaju...Po tome, moderatori bi morali da budu, verovatno, sveci, ili čarobnjaci, pa da čitaju baš svaki post, i da ga procenjuju da li je nebuloza ili nije, i koja je kome to nebuloza po redu na nekoj temi...što mi izgleda prilično nemoguće..
Zato mi je potrebno da shvatim motive - bez toga ništa.
Ako te baš jako interesuje, mogu da se potrudim, pa da ti pošaljm na pp...ako ti vidiš svrhu...ali mislim da su do sada svi već shvatili na kakve postove mislim...
 
deco moja, moji sokolovi..sve izokola...taote..je l' ima neka tema da je zaključana, a dopala ti se..da nije, da nije to teeemaaa.. "šta da radi čovek koji ima sve"..?? molim te, odgovori... e, da i na ovoj temi nemojte da imenujete neke nickove koji vam "smetaju"....jer nije dozvoljeno otvarati teme o korisnicima foruma, pa bi pod to mogla i čitava tema da se podvede.....
i, želeo bih da kažem, za sve važi: za sva, ali sva pitanja koja se tiču podforuma možete da se obratite moderatorima, pišite pp, ako ne želite da korisite alatke foruma. taote je, inače, jedan od najozbiljnijih korisnika.
 
nadji zrtvu onda..pokusaj da im promenis svest o nebulozama na forumu..
ravno na crtu...

mada ne savetujem ti to, bolje ignore, i samo podsetis moderatora koji je zaduzen za taj podforum da pogleda tu i tu temu, i on ce to i uraditi...i ende :)


:lol: Ček' dok ti z*ebu nekoliko tema...pa se javi...:lol: Ne mogu moderatori da prevaspitavaju...što majka ispusti...:(

"Ma, Ignore" bi' ja, ali nestale teme! Tj. nisu baš nestale, ali se pribojavam da ih oživim, da se demoni ne vrate..:lol: Možda kad malo zaborave šta su lupetali... Ili ako primetim da su se "kultivisali" (postoje i takvi, neverovatni slučajevi).
Vidim da se neki "spasavaju od pošasti" otvaranjem novih tema, umesto da oživljavaju stare...pa, kad ni to ne pomogne (demoni ih stignu), promene PDF, pa opet...:lol:
Samo mi treba malo pomoći da shvatim suštinu pojave...setiću se ja nekog protivotrova..
 
Poslednja izmena:
Koje su teme tako propale? Aj da ih ozhivimo. Taote, navedi neke od tih pa da se divani ponovo.


Dobro, pregledaću sve pdf koje sam posećivala, pa ću da "pokrenem" teme koje su zmrle zbog "miniranja", a ne zbog prestanka interesovanja... mada, neke teme, posle dužeg vremena i ožive, a neke... su izgubile čar.. no, videćemo.
To će potrajati, pa ne bih večeras... ako ne zamerate, ja bih na spavanje. A možda do sutra "padne" još koji zanimljiv i koristan post...
I navešću teme koje su bile zaljučavane, bar privremeno, zbog sličnih razloga...
A ima ih koje su preživele, posle brojnih opomena moderatora, pa i nekih banovanja... ima svašta na ovom šarenom forumu!
"čitamo" se..:bye:
 
Zašto neki ljudi imaju obraza, i drskosti da posetivši neki pdf, videvši da mu nisu dorasli, i ne pročitavši prvi post, a ni odgovore na njega, krenu sa postavljenjem gomile već apsolviranih pitanja, beztrunkestida"zatvore" (tj. oteraju zainteresovane diskutante) temu koja ih, u stvari, i ne interesuje?

Ovo pitanje postavljam na ovom PDF, jer mi je tu "prekipelo", ali ovo se dešava i na drugim PDF, i želela bih da čujem ima li neko neku predstavu zašto oni to čine?
Ima mnogo "ubijenih" tema, koje su imale interesente, ali se onda pojavi jedan ili više "minera", koji svojim postovima dotle iritiraju prisutne da ili moderator prosto bude prisiljen da zaključa temu, ili posetioci sami odustanu, i ostanu samo "mineri", koji, pošto su oterali sve koje tema interesuje, i sami napuste temu koja ih nije ni zanimala...:otkacio:

Paa... Dešava se.
A zašto - ne znam. Ubijaju vreme, gomilajući postove? Ne razumeju temu ali imaju potrebu da nešto kažu? U gro slučajeva to nema veze sa nedostatkom stida, već sa nečim drugim.
Spamera (namernih i nenamernih), nažalost, ima svuda.

U nedostatku pdf. Psihologija i Sociologija, tvoju temu ćemo - do daljeg - ostaviti ovde, da vidimo šta i drugi misle o navedenom problemu.
 
aha..pa što otvaraš temu, između ostalog, o temama koje ne znaš koje su..?? ja sam oduvek znao svoje omiljene teme iz topa da nabrojim...


Zašto sam otvorila temu, to sam napisala i čim dođem do nekakvog smisla, što se mene tiče, ona može ne samo da se zatvori, već i da se izbriše - osim ako se slučajno ne nađe interesenata da je razvijaju...
Da li me neka tema interesuje ili ne, nekada ne znam samo na osnovu naslova, već mi treba bar uvodni post, i nekoliko komentara, da vidim "šta je pisac time hteo da kaže", i u kom ptavcu se tema razvija... pa onda ili nastavim, ili se više ne vraćam na tu temu..
Sada mi nešto znači i ko je postavljač, ali uvek ima novih...
A mene svašta interesuje..:)
 
Evo ja sam jedan od minera ali ne tih koje navodiš.
Obrisao sam svoju temu jer me moderatori optužuju za nešto što nije tačno.
Mogu mi zabraniti pristup forumu ali ne mogu i neću im dopustiti da lažu na mene
 
Zašto neki ljudi imaju obraza, i drskosti da posetivši neki pdf, videvši da mu nisu dorasli, i ne pročitavši prvi post, a ni odgovore na njega, krenu sa postavljenjem gomile već apsolviranih pitanja, beztrunkestida"zatvore" (tj. oteraju zainteresovane diskutante) temu koja ih, u stvari, i ne interesuje?

Ovo pitanje postavljam na ovom PDF, jer mi je tu "prekipelo", ali ovo se dešava i na drugim PDF, i želela bih da čujem ima li neko neku predstavu zašto oni to čine?
Ima mnogo "ubijenih" tema, koje su imale interesente, ali se onda pojavi jedan ili više "minera", koji svojim postovima dotle iritiraju prisutne da ili moderator prosto bude prisiljen da zaključa temu, ili posetioci sami odustanu, i ostanu samo "mineri", koji, pošto su oterali sve koje tema interesuje, i sami napuste temu koja ih nije ni zanimala...:otkacio:

najvejrovatnije obicno gubljenje vremena, tesko da na krstarici ima toliko dubokoumnih tema da im neko nije dorastao

postoji tu nekoliko opcija - prvi korak je da udahnes nekoliko puta duboko i opustis se jer bedaste reakcije ozbiljnih forumasa su 2/3 zabave mineru,
a onda -
da ignorises i nastavis da pricas sa onim sa kim si ranije pricala
da kliknes na onaj trougao i prijavis spam (tako da modovi ne moraju da citaju sve) i rijesis to po kratkom postupku
stavis ljude na ignore
sacekas neko vrijeme i pokrenes temu ponovo
pokusas da razumijes sto taj drugi kaze, mozda nije onako kako se cini na prvi pogled

ps- kako to neko moze da otjera nekog sa teme koja ga zanima? :rumenko:
pps- ne potcjenjujte tjelesne potrebe, ikad pokusali da pisete kilometarski post dok vam se ide u wc?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top