Windows Vista Ultimate

tobra

Zainteresovan član
Poruka
301
Instalirao sam Vistu Ultimate na kompjuteru. U prilog ovog posta postavicu ocenu Viste.

Processor Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz 4,2
Memory (RAM) 512 MB 2,9
Graphics NVIDIA GeForce 6600 GT 4,9
Gaming graphics 192 MB Total available graphics memory 4,6
Primary hard disk 133GB Free (149GB Total) 5,6
Windows Vista (TM) Ultimate

System
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Manufacturer To Be Filled By O.E.M.
Model To Be Filled By O.E.M.
Total amount of system memory 512 MB RAM
System type 32-bit operating system
Number of processor cores 1
64-bit capable No

Storage
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Total size of hard disk(s) 225 GB
Disk partition (C) 133 GB Free (149 GB Total)
Disk partition (D) 31 GB Free (76 GB Total)
Media drive (E) CD/DVD
Media drive (F) CD/DVDCD/DVD
Media drive (G) CD/DVDCD/DVDCD/DVD

Graphics
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Display adapter type NVIDIA GeForce 6600 GT
Total available graphics memory 192 MB
Dedicated graphics memory 128 MB
Dedicated system memory 0 MB
Shared system memory 64 MB
Display adapter driver version 7.15.11.7813
Primary monitor resolution 1280x1024
DirectX version DirectX 9.0 or better

Network
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Network Adapter Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zvučna karta E-MU1616M PCI
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

E' sad moje pitanje dali se neko upuštao u ovakvu egzibiciju i dali ima iskustva sa ovim. Uopšteno komp. radi dobro i prilikom aktiviranja dva softwera (SoundForge v9,0 i Acrobat v9.0. ProExtended) u oba softwera sam pokrenu malo jaču obradu zvuka/fotografije i nije došlo do pucanja u radu kompa. Želeo bi da čujem vaše miščlenje o ovoj tematiki.


POZDRAV!!!
 
Poslednja izmena:
moje misljenje je sta ce ti Vista.
Sacekaj da se pojavi sa integrisanim SP-om i to 2 ;) pa onda razmisljaj o njoj.
Ja ni XP nisam stavljao dok se nije pojavio sa integrisanim SP1 :)

Vista nista ne donosi a mnogo odnosi od resursa racunara.
 
Donekle sam i ja tog mišljenja, mada u opciji zvuka vidi zvučnu kartu u svim frekvencijama od 44,1 - 192kHz što kod XP Pro. sa SP3 nije slučaj. A potrebna mi je zvučna za rad i radi dobro u ASIO modu.
 
moje misljenje je sta ce ti Vista.
Sacekaj da se pojavi sa integrisanim SP-om i to 2 ;) pa onda razmisljaj o njoj.
Ja ni XP nisam stavljao dok se nije pojavio sa integrisanim SP1 :)

Vista nista ne donosi a mnogo odnosi od resursa racunara.


heheh... ja volim sarenilo i vista ej pravi melem za oci, pored sitnica koje su izmenjene u odnosu na XP a koje su me tamo nervirale.
 
Da, da lepo šarenilo al' to šarenilo radi lepo na ovih 512Mb. Mada bi trebalo dodati rama na 2Gb, za sada nisam imao većih problema osim što je bios zajebavao pa sam flešovo na predhodnu verziju biosa i radi još bolje. U pitanju je mat. ploča Asus P4P800SE čip set na njoj je 865PE socket 478. Recimo primetio sam kada aktiviram više programa e tu malo se ulenji ali to se dešava zbog RAM memorije, sve u svemu lepo za sada radi a ima napretka u Op. Sistemu, za sada ne bi se vraćao na XP. Ukratko po mom mišljenju odličan Op. Sistem.

POZ...
 
Ma Vista je OK OS.
Instalirao sam Vista x64 Ultimate sp1.
I radi mnogo bolje i stabilnije od Xsp3.
A to sto trosi vise resursa tj memorije nije nikakav problem,bar je memorija sada jeftina.
Sto se tice sminke,dobra je.Pa ***. i mi volimo kad smo lepo obuceni i lepo izgledamo.
Tako je i sa Vistom.
Ne pada mi napamet da se vracam na XP.
A da ne kazem da mi 99% programa radi na Visti koji su radili i na XP-u.
 
Ma Vista je OK OS.
Instalirao sam Vista x64 Ultimate sp1.
I radi mnogo bolje i stabilnije od Xsp3.
A to sto trosi vise resursa tj memorije nije nikakav problem,bar je memorija sada jeftina.
Sto se tice sminke,dobra je.Pa ***. i mi volimo kad smo lepo obuceni i lepo izgledamo.
Tako je i sa Vistom.
Ne pada mi napamet da se vracam na XP.
A da ne kazem da mi 99% programa radi na Visti koji su radili i na XP-u.

Da, slažem se sa tobom. I kod mene 90% programa radi. Dešavalo mi se da na XP SP3 kad pokrenem pluginse u SoundForge v9.0 (znači više njih) dolazi do blokade sistema dok na Visti lepo radi, kad renderujem u Vegasu v8.0 video materijal brže završi na Visti nego na XP, a tek VST efekte kad koristim e tu dolazi do izražaja.

POZ...
 
moje misljenje je sta ce ti Vista.
Sacekaj da se pojavi sa integrisanim SP-om i to 2 ;) pa onda razmisljaj o njoj.
Ja ni XP nisam stavljao dok se nije pojavio sa integrisanim SP1 :)

Vista nista ne donosi a mnogo odnosi od resursa racunara.

Osim šarenila što i nije tako bitno, mogu i salvete da se skupljaju ako je do šarenila :lol:

Ubijeno kod mene skroz, za programe koje koristim Vista je iritantna.
Ako neko ne veruje, neka proba Adobe CS3 kako radi pod Vistom, o CS4 ne smem
ni da pomislim.
 
Ovo piše na zvaničnom sajtu Adobe-a za verzije CS4 Design Premium, Design Standard, Web Premium, Web Standard, Production Premium i Master Collection, osim što za ove zadnje dve verzije treba jaći procesor (2GHz or faster processor for DV; 3.4GHz for HDV; dual 2.8GHz for HD) grafička karta dosta RAM memorije.

System requirements
Windows
- 2GHz or faster processor
- Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 (Service Pack 3 recommended) or Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 (certified for 32-bit Windows XP and Windows Vista)
- 1GB of RAM or more recommended
- 9.3GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on flash-based storage devices)
- 1,024x768 display (1,280x800 recommended) with 16-bit video card
- Some GPU-accelerated features require graphics support for Shader Model 3.0 and OpenGL 2.0
- Some features in Adobe® Bridge rely on a DirectX 9–capable graphics card with at least 64MB of VRAM
- DVD-ROM drive
- QuickTime 7.4.5 software required for multimedia features
- Broadband Internet connection required for online services

POZ...
 
Ovo piše na zvaničnom sajtu Adobe-a za verzije CS4 Design Premium, Design Standard, Web Premium, Web Standard, Production Premium i Master Collection, osim što za ove zadnje dve verzije treba jaći procesor (2GHz or faster processor for DV; 3.4GHz for HDV; dual 2.8GHz for HD) grafička karta dosta RAM memorije.

System requirements
Windows
- 2GHz or faster processor
- Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 (Service Pack 3 recommended) or Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 (certified for 32-bit Windows XP and Windows Vista)
- 1GB of RAM or more recommended
- 9.3GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on flash-based storage devices)
- 1,024x768 display (1,280x800 recommended) with 16-bit video card
- Some GPU-accelerated features require graphics support for Shader Model 3.0 and OpenGL 2.0
- Some features in Adobe® Bridge rely on a DirectX 9–capable graphics card with at least 64MB of VRAM
- DVD-ROM drive
- QuickTime 7.4.5 software required for multimedia features
- Broadband Internet connection required for online services

POZ...

Sve to lepo piše, međutim Vista se pokazala kao jako loša na 64--bitnoj mašini pogotovo za navedene programe.. Kada mi je potrebna stabilnost
operativnog sistema, tada je nema. Kapacitet mog računara poprilično prevazilazi ovaj njihov spisak.
Ne tvrdim ultimativno da je Vista loša generalno.. Meni nije dobra, jednostavno mi ne odgovara.
 
Poslednja izmena:
Sve to lepo piše, međutim Vista se pokazala kao jako loša na 64--bitnoj mašini pogotovo za navedene programe.. Kada mi je potrebna stabilnost
operativnog sistema, tada je nema. Kapacitet mog računara poprilično prevazilazi ovaj njihov spisak.
Ne tvrdim ultimativno da je Vista loša generalno.. Meni nije dobra, jednostavno mi ne odgovara.


Eh sad Feelgooodićka... pretera ga malko :D
Ako je 64-bitna mashina dobro optimizovana, ima dovoljno RAM-a (donji ali donji minimum je 2GB) ima dva odvojena hard-a (ne dve particije), ima CS bilo koji (3 ili 4) da leti... potpisujem...
Otvorim u photoshopu B1 u 450dpi rotiram ceo layer za 0,5 stepeni i sve kliza...
 
Sve to lepo piše, međutim Vista se pokazala kao jako loša na 64--bitnoj mašini pogotovo za navedene programe.. Kada mi je potrebna stabilnost
operativnog sistema, tada je nema. Kapacitet mog računara poprilično prevazilazi ovaj njihov spisak.
Ne tvrdim ultimativno da je Vista loša generalno.. Meni nije dobra, jednostavno mi ne odgovara.

"certified for 32-bit Windows XP and Windows Vista" Po ovome ne bi radila dobro na 64-bitnoj mašini to stoji zvanično na sajtu Adobe-a.

Definitivno Vista ce ti lose raditi,MNOOOGO JEDU RAM oni silni efekti.Meni se smucila 3. dan pa sam je zamenio za xp.

Moj komp je 32-bitni, na početku ovog posta sam postavio ocenu Viste jedinu lošu ocenu ima RAM memorija što je i mala (512Mb). Naravno ja sam isključio vizuelne efekte (ne sve) da bi radio kod mene. I za sada nisam imao problema, jedini problem je bio bios na mat. ploči koji sam flešovo na predhodnu verziju.

Voleo bih da još neko iznese mišljenja o ovome i da li je probao da gura Vistu na ovakvim mašinama, slušao sam dosta priča treba dosta RAM-a pa slab procesor itd.

POZ...
 
Mada je ovo možda više za pdf. "Igre", ae da pitam ovde, jer ste u toku. Imam Vistu Ultimate SP1 64-bit, i nemam veće zamerke za komp uopšte (izuzev što mi je za kameru sada potreban i.Link, umesto USB kabla, što još nisam kupio), ali ne radi mi jedna malo starija igra- "The Fall of Max Payne" (MP2). Sad, mislio sam da je do pogrešnog krek fajla, ali moj drug, koji to bolje razume, skinuo mi je drugi fajl. On je stigao "malko oštećen" na mom pokvarenom USB Drive-u, pa sam tražeći neko drugo rešenje shvatio, da ova igra nije uopšte licencirana za 64-bitne sisteme (ni XP ni Vistu)... Navodno, na XP-u još i radi, a šta siroma ja da preduzmem? :) Hvala unapred...
P.S.: Odgovori a la vrati se na XP se u startu odbijaju, Vista Rules zbog brzine. Hvala
 
Meni Vista radi bolje od XP-a.
a ti se smej do sutra.
To sto izlazi Win 7.Pa i Wolkswagen izbacuje golfa 6.Sto po tebi znaci da golf 5. ne valja.

bolje ne moze da ti radi pa da si kifla :)

a sto se tice nove verzije, u pravu si, ali razmisli zasto tako ekspresno izbacuju sedmicu.
Seti se Viste , koliko se godina spremala i kad je izbacena u odnosu na xp (Cak je imala i radni naziv LongHorn) Vista je lansirana 2006. xp 2001. pa uzmi digitron i racunaj ;)
I ne kapiram zasto branis Vistu kad su i iz Microsofta svesni koliki je promasaj pa tako ekspresno lansiraju sedmicu.
 

Back
Top