KVAZIELITA

gost 129003

Primećen član
Poruka
960
Napomena: tekst je preuzet sa www.mojakritika.com

...Takve emisije na televiziji su uvreda za novinarstvo, za prost svet, za sve. Zaključujem da se malo ljudi pojavljuje na televiziji, jedni te isti se naizmenično ukrug svakodnevno pojavljuju po svim tim televizijama i svoje maloumništvo, nasilništvo i bezobrazluk promovišu kao trend ili brend, svejedno.

U istoj emisiji na televiziji koju gleda dva do tri miliona ljudi gostuju, pod budnim okom nevaspitane voditeljke: jedan političar ("propali" – nije na položaju, a drzak i rečit, oštro kritikuje i večito proziva nekog, zaboravljajući pritom da je godine i godine proveo u poziciji, a na svaok pitanje odgovara drugim pitanjem), jedna pevačica popularne muzike (koja se vrlo dobro razume u sve što tišti "narod" i čini sve za taj isti "narod"), jedna zgodna i uspešna u svom poslu mlada devojka (raspoložena, neobrazovana, ali sa čvrstim principima, višedecenijskim uskustvom i pogledom na svet), jedan fudbaler (kompetentan sagovornik u svemu, odeven kao da će da peva na audiciji u Trsteniku), jedna manekenka, jedan homoseksualac i jedan poznati psihijatar ili analitičar nečega. I svi oni zajedno, takvi kakvi jesu, čine srpsku elitu. Elitu. Oni su bitni u državi i za državu, njihovi problemi se tiču svih, a problemi običnog čoveka se ne tiču nikoga. I svi oni, da se sastave nisu pročitali jednu knjigu od vremena pada berlinskog zida (osim možda onih knjiga koje su sami napisali), veliki su intelektualci i poznavaoci svega i svačega, kritičari, teoretičari i demagozi, a najčešće pratični (kao "praktična žena") i pragmatični. Oni – ta vrsta elite, imaju viziju razvoja svog naroda i države, ekonomske perspektive, evroatlantskih integracija, a da pritom još nisu ustanovili ko je gde šupalj...

Takvoj eliti i njihovoj velikoj medijskoj zastupljenosti najviše se raduju oni koji žele nešto naše: našu teritoriju, naše organe, jetru, bubrege, naše resurse, nas kao jevtine radnike, nas kao tržište kome se može prodati bilo šta, nas kojima je dobar svaki lider koji ne zarati ili koji neće nikome da se zamera, nas kao nezaiteresovane za bilo šta nas se ne tiče lično i danas, itd .

Ali, oni krivi, oni koji čine našu "kvazielitu". Kriv je prost svet. Prvo, zato što je on sam rodio takvo nešto, a drugo, zato što ne ume da kaže: Ja to ne želim.

Neka se zapita svako ko ima više od trideset godina života, a sedne uveče ispred televizora da gleda jednu takvu emisiju: Kad sam poslednji put igrao fudbal sa ortacima iz škole? Kad sam poslednji put vozio bicikl? Kad sam izveo suprugu na večeru poslednji put? Decu u bioskop, na predstavu? Kad sam jednostavno šetao pored reke? Sedeo na klupi koju volim? Popio piće u nekada omiljenom kafeu? Kad sam poslednji put pročitao knjigu? Igrao preferans sa starim društvom? Umesto toga, sedim ispred televizora i satima gledam ovo smeće...
 
Тачно је...с тим што тај проблем није настао с Милошевићем или од ове несрећне власти...кренуло с Тилетом.;)
 
Тачно је...с тим што тај проблем није настао с Милошевићем или од ове несрећне власти...кренуло с Тилетом.;)
Pa sad... Krenulo je to nešto ranije, s pravljenjem Jugoslavije, na primer. (Pogotovo s NAČINOM kako je pravljena). Ali je problem doveden do ekstrema, i "tačke bez povratka" sa Zlobodanom.
 
Pa sad... Krenulo je to nešto ranije, s pravljenjem Jugoslavije, na primer. (Pogotovo s NAČINOM kako je pravljena). Ali je problem doveden do ekstrema, i "tačke bez povratka" sa Zlobodanom.
Не бих рекла да је кренуло од прављења краљевине...ипак је Тито дозволио да највећи шљам исплива на површину, тј. комунизам.
 
Не бих рекла да је кренуло од прављења краљевине...ипак је Тито дозволио да највећи шљам исплива на површину, тј. комунизам.
Sve je jako važno, u tom nizu. A ipak, Tito, iako jeste veoma kriv za mnoge stvari, nam je na silu nametnut, a 1918. naša elita mogla je da bira. I mislim da u stvari generacije do danas plaćaju taj loš izbor. takođe, ako je merilo krivice u odnosu na mogućnosti i sredstva koje neko ima, krivlji je i Zlobodan nego Tito. Znači, malo uprošćeno, ali je u suštini tako: Kralj Aleksandar Karađorđević i Zlobodan, dve najmračnije figure (što se tiče sopstvene elite) u srpskoj istoriji.
 
sto se socilane piramide i isplivavanja tice, teoretski u doba mira struktura okostava i otezano je promeniti drustveni sloj, za vecinu skoro nemoguce - stratifikacija ili tako nesto
u uzburkanim, mutnum, vremenima pa i ratnim i tranzicionim isplivavanje na povrsimu je pravilo
primer kod nas vladajuca garnitura od pre 8 godina koja je `isplivala` i danasnji sastav koji je delom evoluisao
 
Не бих рекла да је кренуло од прављења краљевине...ипак је Тито дозволио да највећи шљам исплива на површину, тј. комунизам.

Može biti, ali u tom slučaju ih je Sloba izvadio iz vode, obukao ih, očešljao, utoplio, napojio, nahranio, dao im posao i kuće, uticaj i podršku. Tako je od tog šljama koji je isplivao, napravio "elitu".
 
Tekst nije los.Ne znam doduse o kojoj emisiji je rec ali nije ni vazno,svaki srpski talk shaw poziva "propalog politicara","pevaljku","pedera" i "analiticara" da javno iznesu svoje misljenje o svemu i svacemu...a voditeljka je po pravilu agresivna.Mozda smo vec oguglali na sve to,nebitno od kada i koliko traje.
Vazna je gledanost i rejting, a kako to postici nego pozivajuci kojekakve...
A opet to najvise govori o onima koji gledaju.Daljinac u ruke i:bye:
 
Tekst nije los.Ne znam doduse o kojoj emisiji je rec ali nije ni vazno,svaki srpski talk shaw poziva "propalog politicara","pevaljku","pedera" i "analiticara" da javno iznesu svoje misljenje o svemu i svacemu...a voditeljka je po pravilu agresivna.Mozda smo vec oguglali na sve to,nebitno od kada i koliko traje.
Vazna je gledanost i rejting, a kako to postici nego pozivajuci kojekakve...
A opet to najvise govori o onima koji gledaju.Daljinac u ruke i:bye:

..pa kako se ne sete da pozovu neke normalne, pametne ljude..to bi bio hit..novina...razljichito..originalno..ali ne, ochigledno se to radi sa namerom da se narod zaglupljuje i sludjuje..
 
Vojo, stvarno misliš da Sloba nije izvadio najgori šljam na površinu? Zaista veruješ da DOS prednjači u tome? To mi je neverovatno, ne deluješ kao dileja, ali ova izjava...

Ne.ne mislim da je sloba iznedrio,ali da jeste ratno stanje u drzavi to jeste.a ne sloba,a to je ogromna razlika.
pricati da je sloba smisljeno nesto radio povodom toga moze samo neki narkoman ispran karikiranjima sa b92.
povodom toga DOS radi isto sto i sloba,cak je vise debila prepunih para.........isti ljudi sa jos vise para,da je za to sloba kriv toga vise ne bi bilo a ne da se povecava iz dana u dan.
 
Pa poenta i jest u tome, što - nisi u pravu. A inače, nema nikakve "zabrane mišljenja", slobodno iznosi i dalje svoju (do ekstrema iskrivljenu) percepciju stvari. Tvoje je to puno pravo, tim pre se pokazuje šta si (dileja/provokator).

a po cemu si zakljucila da je ono islrivljeno............ja mislim da sam u pravu kao i ti........a i jesam,lepo sam naveo,lepo sama vidi.......jer neko od tih dileja iz 90-tih osiroasio-NE.
samo su se jos vise napunili od 5 oktobra :rtfm:
 
a po cemu si zakljucila da je ono islrivljeno............ja mislim da sam u pravu kao i ti........a i jesam,lepo sam naveo,lepo sama vidi.......jer neko od tih dileja iz 90-tih osiroasio-NE.
samo su se jos vise napunili od 5 oktobra :rtfm:
Pa prva stvar je što - omašuješ osnovnu postavku. Nije poenta u tome da li je neko osiromašio ili se obogatio, već da je suštinski uništio ovu zemlju, potro sve postignuto do 1918. A to je upravo - Zlobodan. :mrgreen:
 
Sve je jako važno, u tom nizu. A ipak, Tito, iako jeste veoma kriv za mnoge stvari, nam je na silu nametnut, a 1918. naša elita mogla je da bira. I mislim da u stvari generacije do danas plaćaju taj loš izbor. takođe, ako je merilo krivice u odnosu na mogućnosti i sredstva koje neko ima, krivlji je i Zlobodan nego Tito. Znači, malo uprošćeno, ali je u suštini tako: Kralj Aleksandar Karađorđević i Zlobodan, dve najmračnije figure (što se tiče sopstvene elite) u srpskoj istoriji.
Ajde ti nama sad objasni,kako su tebi to srpske vodje krivlje,od jednog ustase Tita,a uz to,ti mrzis komuniste,a ustasu branis...........nametnut nam........znas sta Milunka,ti si jedna hrvatska Milunka.........odajes se svaki dan sve vise i vise...........provaljena si ..........a sad mos ici na hrvatski forum i hvaliti tvog Hrvata
 

Back
Top