Gimnazijalac ubijen ispred diskoteke!

Boris SC

Ističe se
Poruka
2.557
Gimnazijalac ubijen ispred diskoteke
Блиц - Пре сат и 11 минута

Aleksandar Vujičić (18) iz Lučana ubijen je pretprošle noći u tuči ispred diskoteke "Soto Zero" u Ulici Vojvode Mišića u centru Požege. Nesrećni gimnazijalac stradao je od uboda oštrim predmetom u predelu srca, a policija je pod sumnjom da su izvršili ubistvo uhapsila Tomislava Jovanovića (20) i Sašu Novakovića (20) iz Požege.

Nemile scene u kojima je stradao Vujičić, maturant požeške gimnazije, odličan učenik i primeran mladić, zbile su se u noći između petka i subote, u neosvetljenom uličnom kraku koji pored hotela "Požega" vodi ka diskoteci. Kako je saopštila Policijska uprava Užice, najpre je došlo do svađe, a zatim i tuče između Tomislava Jovanovića i Aleksandara Vujičića, da bi se posle nekoliko trenutaka u gužvu umešao i Saša Novaković. Tuča, koju je prema nezvaničnim saznanjima "Blica nedelje" posmatralo više desetina posetilaca diskoteke, ubrzo se prenela na trotoar uz Ulicu Vojvode Mišića, gde je jedan od dvojice Požežana potegao oštar predmet i ubo Vujičića u grudi. Novaković i Jovanović potom su pobegli s lica mesta, ostavivši ranjenog mladića da krvari na pločniku.

- Čuo sam nesnosnu galamu, a zatim sam kroz prozor stana video da se neko tuče. Iako se sve dešavalo u mrklom mraku, jer lampioni u ovom delu ulice ne rade, spazio sam da su dvojica ili trojica momaka batinali jednog. Za to vreme pedesetak ljudi je iz blizine sve to posmatralo. Zatvorio sam prozor i pošao da se vratim u krevet, a onda su se čuli panični vrisci. Ponovo sam pogledao napolje i video da neko leži na pločniku. Jedva je ustao sa trotoara, krenuo korak unapred, a zatim je ponovo pao ispred trafike - priča jedan od stanara ovog požeškog kvarta.

Teško povređenom Vujičiću, kako saznajemo, u pomoć su pritekli jedan drug sa kojim je mladi Lučanac kobne večeri bio u diskoteci i taksista Milovan Luković koji se zatekao na obližnjem parkingu. Gimnazijalca, koji je u tim trenucima još disao, njih dvojica su ubacili u taksi i prevezli do požeškog Doma zdravlja. Na rukama su ga izneli do lekarske ordinacije u kojoj je mladić ubrzo izdahnuo.

Tokom noći, Tomislav Jovanović i Saša Novaković su uhapšeni, a policija je saopštila da je u toku istraga koja će utvrditi ko je od njih dvojice naneo smrtonosni ubod Aleksandru Vujičiću. Za sada nije poznato čime je izvršeno ubistvo, mada se prema relativno maloj rani na Vujičićevom telu sumnja da je u pitanju šrafciger ili neki drugi sličan predmet. Ispred hotela "Požega" policija je juče češljala teren tragajući za bodežom koji su Novaković ili Jovanović tokom bekstva bacili.

Sagovornik "Blica nedelje" koji živi nedaleko od mesta ubistva priča da je tuči prethodila žestoka svađa i psovanje.

- Tuče ispred diskoteke su redovna pojava gotovo svakog petka i subote, a dešavalo se nekoliko puta da pijana mladež staklenim flašama bombarduje kuće u ovom naselju. Zato svakog vikenda spavamo u dnevnom boravku jer od galame i straha ne smemo da zanoćimo u spavaćoj sobi - priča ovaj Požežanin.

V. Lojanica
 
za to ne mozes da krivish drustvo jer ne idu svi okolo da ubadaju ljude i da se fajtaju. Isto povezivanje toga sa evropskom srbijom isto nema blage veze jer takvih situacija i zlocina ima od kad je sveta i veka

krivci su donekle uslovi u kojima su vaspitani vinovnici i njihove porodice ali ako su ti uslovi iole normalni onda definitivno ne mogu da se vade na to da "se tesko zivi"

dakle glavni krivci su oni koji su to napravili i treba da ih odrape posteno pogotovo ubicu

/me je pristalica smrtne kazne

brzo po zakonu spaliti kretena visokim naponom pa ces da vidis kad ce sledece klanje srafcigerom da im padne na pamet!
 
wild_child nema to veze sa osvetom vec sa pravdom..

Nista ispod te kazne ne moze i ne treba da zadovolji bilo koga ko je povezan sa onim ko je ubijen

ne cini se to da bi se nesto osvetilo vec da bi se poravnao racun i jasno deklarisalo koliko se dobija za ubistvo

Ako postoje dokazi i ako se sve zna jasno ko dan ne treba da se oko toga mnogo razmislja
 
wild_child nema to veze sa osvetom vec sa pravdom..

Nista ispod te kazne ne moze i ne treba da zadovolji bilo koga ko je povezan sa onim ko je ubijen

ne cini se to da bi se nesto osvetilo vec da bi se poravnao racun i jasno deklarisalo koliko se dobija za ubistvo

Ako postoje dokazi i ako se sve zna jasno ko dan ne treba da se oko toga mnogo razmislja

A ko si ti da delis pravdu?
Ti ili bilo ko drugi?

Da bi se izravnao racun?
Takvo neljudsko dokazivanje pravde nije nista bolje nego ubistvo nevinog.
Kazes dokazivanje pravde? Znas li zasto uopste postoje zakoni ? Upravo da bi se znao red, da bi se ogranicila apsolutna vlast pojedinca I drzave.

Dokazi?
Dokazi ne mogu da lazu?
Svedoci ne mogu da se prevare ili slazu?
Kazna? Da!
Ubistvo? Ne!
Kazna dozivotna ako treba ! Spustanje na nivo svirepog ubice? Nikako!
Jednaka kazna za ubistvo iz nehata I za masovno ubistvo?
Tesko.


Medjutim o boze, najlakse je baciti nekog na stolicu, prosecan gradjanin ni ne zna za bolje nego za divljacku necivilizovanu osvetu.
Premalo se ti razumes u pravo I sudstvo kada mozes tako olako da tvrdis.
 
A ko si ti da delis pravdu?
Ti ili bilo ko drugi?

Neko mora.
Ja ili bilo ko drugi ali uredu je da svako odgovara za svoja dela prema tezini tih dela.

Da bi se izravnao racun?
Takvo neljudsko dokazivanje pravde nije nista bolje nego ubistvo nevinog.
Kazes dokazivanje pravde? Znas li zasto uopste postoje zakoni ? Upravo da bi se znao red, da bi se ogranicila apsolutna vlast pojedinca I drzave.

Dokazivanje pravde? Ko je govorio o bilo kakvom dokazivanju pravde. Pravda se sprovodi krivica ili nevinost se dokazuju.

Ako mislis da si nesto ponosan/a na svoju sposobnost da zastitis ugrozene makar bile ubice i da time dajes svima do znanja da verujes rehabilitaciju istih i socijalnu pravdu, bla, blah, whatever
ja mislim da je to najobicnije mediokritetsko pomodarstvo. Svako treba da odgovara za svoja dela i siguran sam da nije isto kad se nesto nehotice desi u saobracaju na gradilistu ili nesto u tom fazonu ali kad ubiju nekog samo zbog toga sto su stoka neopevana onda treba da se primene najstrozi moguci zakoni

Dokazi?
Dokazi ne mogu da lazu?
Svedoci ne mogu da se prevare ili slazu?
Kazna? Da!
Ubistvo? Ne!
Kazna dozivotna ako treba ! Spustanje na nivo svirepog ubice? Nikako!
Jednaka kazna za ubistvo iz nehata I za masovno ubistvo?
Tesko.

Ako ti mislis da je to ubistvo iz nehata onda imas problem sa rukovanjem hladnim oruzjem. Takvo ubistvo ne moze da bude slucajno, mozda su hteli da ga recnu, bocnu da se skonta? Nema to veze sa bilo kakvim nivoom ili spustanjem na bilo sta. Zalim slucaj i nimalo se ne uzbudjujem ili prizeljkujem smrtnu kaznu da me to lozi ili nesto samo tvrdim da ne bi bilo toliko klinaca na dva tri vinjaka sto opijeni pubertetskim hormonima ili jeftinom drogom divljaju ulicama sa mission to kill

Medjutim o boze, najlakse je baciti nekog na stolicu, prosecan gradjanin ni ne zna za bolje nego za divljacku necivilizovanu osvetu.
Premalo se ti razumes u pravo I sudstvo kada mozes tako olako da tvrdis.

premalo se ti razumes u zivot da bi mogla bilo sta da stitis ili obrazlazes. Mozda u svetu barbika sa marcipanom Ken virtualno rokne drugog udvaraca barbi ali u svetu ljudi od krvi i mesa to ne moze tek tako da se radi

licemeri su svi koji stite ubice jer je to tako socijalno, i tako kul moderno i emancipovano. Video bi sta bi mislili da je vama neko tako roknut ili ubijen
 
A ko si ti da delis pravdu?
Ti ili bilo ko drugi?

Neko mora.
Ja ili bilo ko drugi ali uredu je da svako odgovara za svoja dela prema tezini tih dela.

Da bi se izravnao racun?
Takvo neljudsko dokazivanje pravde nije nista bolje nego ubistvo nevinog.
Kazes dokazivanje pravde? Znas li zasto uopste postoje zakoni ? Upravo da bi se znao red, da bi se ogranicila apsolutna vlast pojedinca I drzave.

Dokazivanje pravde? Ko je govorio o bilo kakvom dokazivanju pravde. Pravda se sprovodi krivica ili nevinost se dokazuju.

Ako mislis da si nesto ponosan/a na svoju sposobnost da zastitis ugrozene makar bile ubice i da time dajes svima do znanja da verujes rehabilitaciju istih i socijalnu pravdu, bla, blah, whatever
ja mislim da je to najobicnije mediokritetsko pomodarstvo. Svako treba da odgovara za svoja dela i siguran sam da nije isto kad se nesto nehotice desi u saobracaju na gradilistu ili nesto u tom fazonu ali kad ubiju nekog samo zbog toga sto su stoka neopevana onda treba da se primene najstrozi moguci zakoni

Dokazi?
Dokazi ne mogu da lazu?
Svedoci ne mogu da se prevare ili slazu?
Kazna? Da!
Ubistvo? Ne!
Kazna dozivotna ako treba ! Spustanje na nivo svirepog ubice? Nikako!
Jednaka kazna za ubistvo iz nehata I za masovno ubistvo?
Tesko.

Ako ti mislis da je to ubistvo iz nehata onda imas problem sa rukovanjem hladnim oruzjem. Takvo ubistvo ne moze da bude slucajno, mozda su hteli da ga recnu, bocnu da se skonta? Nema to veze sa bilo kakvim nivoom ili spustanjem na bilo sta. Zalim slucaj i nimalo se ne uzbudjujem ili prizeljkujem smrtnu kaznu da me to lozi ili nesto samo tvrdim da ne bi bilo toliko klinaca na dva tri vinjaka sto opijeni pubertetskim hormonima ili jeftinom drogom divljaju ulicama sa mission to kill

Medjutim o boze, najlakse je baciti nekog na stolicu, prosecan gradjanin ni ne zna za bolje nego za divljacku necivilizovanu osvetu.
Premalo se ti razumes u pravo I sudstvo kada mozes tako olako da tvrdis.

premalo se ti razumes u zivot da bi mogla bilo sta da stitis ili obrazlazes. Mozda u svetu barbika sa marcipanom Ken virtualno rokne drugog udvaraca barbi ali u svetu ljudi od krvi i mesa to ne moze tek tako da se radi

licemeri su svi koji stite ubice jer je to tako socijalno, i tako kul moderno i emancipovano. Video bi sta bi mislili da je vama neko tako roknut ili ubijen
 
A ko si ti da delis pravdu?
Ti ili bilo ko drugi?

Da bi se izravnao racun?
Takvo neljudsko dokazivanje pravde nije nista bolje nego ubistvo nevinog.
Kazes dokazivanje pravde? Znas li zasto uopste postoje zakoni ? Upravo da bi se znao red, da bi se ogranicila apsolutna vlast pojedinca I drzave.

Dokazi?
Dokazi ne mogu da lazu?
Svedoci ne mogu da se prevare ili slazu?
Kazna? Da!
Ubistvo? Ne!
Kazna dozivotna ako treba ! Spustanje na nivo svirepog ubice? Nikako!
Jednaka kazna za ubistvo iz nehata I za masovno ubistvo?
Tesko.


Medjutim o boze, najlakse je baciti nekog na stolicu, prosecan gradjanin ni ne zna za bolje nego za divljacku necivilizovanu osvetu.
Premalo se ti razumes u pravo I sudstvo kada mozes tako olako da tvrdis.

Kao prvo to nije dokazivanje pravde vec kazna za dokazanu nepravdu!!!

A ko ce da mu placa hranu i sve ostale ,,zivotne potrebe'' na toj robiji??? Zasto bi neciji roditelji koji jedva krpe kraj sa krajem placali skota do kraja njegovog zivota???? Zasto bi mu ja placao??? Nije me pitao da li se slazem sa tim njegovim cinom!!! :evil:

Vidim jako se razumes u pravo....:roll:
 
Ja bih takvoj bagri presudio zakonom koji se zove oko za oko , prvo bi ih izbo , pa bi iz ostavio na sred ulice da umiru pa kad umru onda bi ih bacio na deponiju, a onima 50 ljudi bi grebao ruke i noge pa bi ih solio shto nisu pomogli da se spreci tuca :otkacio:
to je van svake pravde dvojca biju jednog pa josh i bodu , a on ne moze da uzvrati :(
To je postalo svakodnevnica , a 50 ljudi samo gleda i nada se da ce biti dobro , a ne zele ni da mrdnu , svi se usrali :otkacio:
To je jedno veliko njesra , josh shto ovi verovatno nece mnogo da robijaju:cry:
Kako neko ovo moze nazvati ubistvom iz nehara , da nije onom srafciger slucajno upau u njegove grudi , ovo nije slucajno , i ne moze pijanost da se smatra olaksavajucom okolnoshcu , ako oce da izbegne sranja nek ne pije , nije mu niko kriv shto je bicman , sad nek truli u zatvoru
 
Poslednja izmena:
Ja bih takvoj bagri presudio zakonom koji se zove oko za oko , prvo bi ih izbo , pa bi iz ostavio na sred ulice da umiru pa kad umru onda bi ih bacio na deponiju, a onima 50 ljudi bi grebao ruke i noge pa bi ih solio shto nisu pomogli da se spreci tuca :otkacio:
to je van svake pravde dvojca biju jednog pa josh i bodu , a on ne moze da uzvrati :(
To je postalo svakodnevnica , a 50 ljudi samo gleda i nada se da ce biti dobro , a ne zele ni da mrdnu , svi se usrali :otkacio:
To je jedno veliko njesra , josh shto ovi verovatno nece mnogo da robijaju:cry:
Kako neko ovo moze nazvati ubistvom iz nehara , da nije onom srafciger slucajno upau u njegove grudi , ovo nije slucajno , i ne moze pijanost da se smatra olaksavajucom okolnoshcu , ako oce da izbegne sranja nek ne pije , nije mu niko kriv shto je bicman , sad nek truli u zatvoru

Eh da postoji takav zakon kod nas....Ali bi trebao da postoji svaki dan ubio po xx ljudi
 

Back
Top