Vajfert ide u Zaječar

xxxLORENCIOxxx

Primećen član
Poruka
548
Posle 300 godina zatvorena najstarija pivara „Vajfert“ ide u Zaječar .


PANČEVO - Najstarija na Balkanu, pančevačka pivara „Vajfert“ osnovana 1722. godine više ne postoji. Zaposleni će uzeti otpremnine, „vajfert“ pivo stizaće iz Zaječara i Novog Sada, a plac će biti prodat. Posle sastanka poslovodstva i predstavnika Sindikata, koji je održan iza zatvorenih vrata, održan je i sastanak sa 200 zaposlenih kojima su saopštene odluke poslovodstva.

Aleksandar Dostanić, predsednik sindikata Nezavisnost posle sastanka sa poslodavcima rekao je da će bez posla ostati 114 ljudi.
- Poslodavac je odlučio da zadrži 30 zaposlenih. Obećali su da će ostalima pomoći da pronađu posao u Pančevu ili Beogradu, rekao je Dostanić. On je dodao da postoji mogućnost prodaje zgrade ako se nađe adekvatan kupac. Proizvodnja u pivari je prestala još u avgustu. Radnicima su ponuđene otpremnine od 300 evra po godini staža.
Pančevačka pivara je u vlasništvu Hajnekena (78 odsto) i Efesa (22 odsto), a tokom jučerašnjih dešavanja njihovo obezbeđenje sprečilo je novinare da fotografišu sastanak direktora i radnika.
Kako je saopšteno cilj „Hajnekena“ i „Efesa“ je da kao „Ujedinjene srpske pivare“ postanu vodeća kompanija na srpskom tržištu, što za sobom povlači i poteze kao što su zatvaranje pivare u Pančevu i smanjenje proizvodnje u pivarama u Zaječaru i Novom Sadu sa sadašnjih 2,1 miliona hektolitara na 1,5 miliona hektolitara piva. Oni su dodali da je dalje investiranje u pančevačku pivaru ekonomski neisplativo.


Zar je moguce oguglati na ovakav lopuvluk?
 
Poslednja izmena:
Posle 300 godina zatvorena najstarija pivara „Vajfert“ ide u Zaječar .


PANČEVO - Najstarija na Balkanu, pančevačka pivara „Vajfert“ osnovana 1722. godine više ne postoji. Zaposleni će uzeti otpremnine, „vajfert“ pivo stizaće iz Zaječara i Novog Sada, a plac će biti prodat. Posle sastanka poslovodstva i predstavnika Sindikata, koji je održan iza zatvorenih vrata, održan je i sastanak sa 200 zaposlenih kojima su saopštene odluke poslovodstva.

Aleksandar Dostanić, predsednik sindikata Nezavisnost posle sastanka sa poslodavcima rekao je da će bez posla ostati 114 ljudi.
- Poslodavac je odlučio da zadrži 30 zaposlenih. Obećali su da će ostalima pomoći da pronađu posao u Pančevu ili Beogradu, rekao je Dostanić. On je dodao da postoji mogućnost prodaje zgrade ako se nađe adekvatan kupac. Proizvodnja u pivari je prestala još u avgustu. Radnicima su ponuđene otpremnine od 300 evra po godini staža.
Pančevačka pivara je u vlasništvu Hajnekena (78 odsto) i Efesa (22 odsto), a tokom jučerašnjih dešavanja njihovo obezbeđenje sprečilo je novinare da fotografišu sastanak direktora i radnika.
Kako je saopšteno cilj „Hajnekena“ i „Efesa“ je da kao „Ujedinjene srpske pivare“ postanu vodeća kompanija na srpskom tržištu, što za sobom povlači i poteze kao što su zatvaranje pivare u Pančevu i smanjenje proizvodnje u pivarama u Zaječaru i Novom Sadu sa sadašnjih 2,1 miliona hektolitara na 1,5 miliona hektolitara piva. Oni su dodali da je dalje investiranje u pančevačku pivaru ekonomski neisplativo.


Zar je moguce oguglati na ovakav lopuvluk?

Ovo mi nije bas najjasnije :think::think: Hoce da budu vodeci a smanjuju proizvodnju za trecinu. Ako je to put do vodeceg mesta onda najbolje da ukinu proizvodnju :D:D:D

Ili bolje reci zatvorice ovdasnje pivare i uvozice pivo iz pivara van Srbije. Vrlo dobro po Srbiju je to.Sjajno radi nasa vlada ...za 5.
 
kod mene su svojevremeno radnici KNJAZ MILOSa imali u svojim rukama 60% akcija preduzeca, kada je doslo do prvih ponuda potrcali su kao mutavi mentoli da ih prodaju, sada je SALFORD sveo broj radnika sa 1800 na 500, yebiga...ono malo para sto su dobili sprckali su na sredjivanje kuca i kupovinu kola, sada ta kola koriste kao taxi vozila, imamo 1 taxi po glavi stanovnika
 
Poslednja izmena:
a ebiga , kad ne funkcionise nista kako treba ..Srbi su dok je bila SCG ulagali u CG , sada se odvojila CG i zive tamo kao lordovi , dok se mi , ajde da nazovom sebe srbinom, a nisam Srbin , mi samo mozemo da gledamo kako nam kradu ispred nosa a nas zadovoljvaju sa nekim bednim platama...kada se prodaje kukuruz,jeftin nenormalno ,kada treba da se kupi tri puta skuplji, pa gde to ima ,samo u Srbiji
 
E vidis nisam ni znao da se Waifert ne proizvodi vise u Pancevu, ali pivo je stvarno bilo ocajno...
Pivo ko pivo, sta sad, iako je bila najstarija pivara u Evropi, nego mi zao tih ljudi, koji skoro ostaju bez icega... Eto to nam je taj put Evropskih integracija i Jevrope...
 
nisam pio zajecerasko pivo al kazu svi da je najvece djubre , posle mozda beogradskog kontam da vlada mrtva trka koje je gore , realno kod nas ima dva ozbiljna brenda i kvalitetna piva -Lav i Jelen , a ostalo je manje vise sranje .
 
nisam pio zajecerasko pivo al kazu svi da je najvece djubre , posle mozda beogradskog kontam da vlada mrtva trka koje je gore , realno kod nas ima dva ozbiljna brenda i kvalitetna piva -Lav i Jelen , a ostalo je manje vise sranje .

Meni je Vajfert bio ok i taj Lav sve ostalo krsh. Mada pio sam neki Efes u nekoj smesnoj debeloj flasi koji se toci u Zajecaru i onako .... nije los. Mada sam posle pio neki u obicnoj flasi i samo sto peglu nisam bacio.Mada nisam bacio pogled na flashi gde se puni.
 

Back
Top