Kucni poslovi

andjeosko srce

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
130
:)Dame,kako ste sa muzevima podelile kucne poslove?Da li isto kao i vasi roditelji?Koliko vasi muzevi rade po kuci?Delite li poslove na musko-zenske?Kod mene stvari stoje ovako:moj tata nista ne zna da uradi,ni ekser u zid da zakuca,nije ga to nikad interesovalo a nije imao ni vremena,ali zato je uvek imao para da plati majstora(i za najmanju sitnicu),mama sama radi sve one"zenske stvari",ja takodje,ali moj dragi nece nista,sve zna da radi ali kad nesto"crkne"on pozove svog tatu i nameste zajedno kao,tj.tata namesti,on mu pomaze...kako je kod vas?:bye:
 
:)Dame,kako ste sa muzevima podelile kucne poslove?Da li isto kao i vasi roditelji?Koliko vasi muzevi rade po kuci?Delite li poslove na musko-zenske?Kod mene stvari stoje ovako:moj tata nista ne zna da uradi,ni ekser u zid da zakuca,nije ga to nikad interesovalo a nije imao ni vremena,ali zato je uvek imao para da plati majstora(i za najmanju sitnicu),mama sama radi sve one"zenske stvari",ja takodje,ali moj dragi nece nista,sve zna da radi ali kad nesto"crkne"on pozove svog tatu i nameste zajedno kao,tj.tata namesti,on mu pomaze...kako je kod vas?:bye:

Šta hoćeš, imaš snalažljivog muža"!:) Što da radi on, kad može tata! Šalim se, verovatno je tako i naučio, pomažući tati.

Naše obe mame (mm i moja), su bile domaćice, i to odlične, pa sad imamo naviku da nam u kući bude sve odlično, (ali ne i želju da budemo domaćice :lol: ). Pošto ni jedno od nas nije domaćica, nekako smo se prirodno raspodelili, kako nas je život vodio, i tako, sada u kući radimo one poslove za koje smo sposobni, a ono što ni jedno od nas ne ume, platimo majstora. Ima dosta stvari koje znamo, a neke od njih radimo i zajedno. Nikada nismo imali nesporazume oko toga ko će šta da radi, jedino što mm, kad je umoran, postaje razdražljiv, pa je u stanju da ustvrdi da on "više" radi (onako, sve ukupno), što smesta porekne, čim se odmori...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
I ja... :mrgreen:

Ne, naravno.
Kupovine volim kao i pijacu, to mi nije problem.
Usisavam, brisem prasinu, perem sudove, kupam dete
nemamo neku rednu listu, prosto zavisi od situacije.
Na primer ako ja cuvam dete popodne, normalno je da sve to ja radim.
Mislim, bilo bi glupo da napunim sudoperu prljavim sudovima, ostavim sto sa sve sudovima i sl.
Retko peglam, samo ako moram i retko kuvam, tj spremam nesto za jelo.
Oko deteta sve znam i sve sam radio, bukvalno sve, a kupanje je i dalje samo moje zaduzenje :)
 
I ja... :mrgreen:

Ne, naravno.
Kupovine volim kao i pijacu, to mi nije problem.
Usisavam, brisem prasinu, perem sudove, kupam dete
nemamo neku rednu listu, prosto zavisi od situacije.
Na primer ako ja cuvam dete popodne, normalno je da sve to ja radim.
Mislim, bilo bi glupo da napunim sudoperu prljavim sudovima, ostavim sto sa sve sudovima i sl.
Retko peglam, samo ako moram i retko kuvam, tj spremam nesto za jelo.
Oko deteta sve znam i sve sam radio, bukvalno sve, a kupanje je i dalje samo moje zaduzenje :)



a nije Mirka naivna :lol::lol:
 
I ja... :mrgreen:

Ne, naravno.
Kupovine volim kao i pijacu, to mi nije problem.
Usisavam, brisem prasinu, perem sudove, kupam dete
nemamo neku rednu listu, prosto zavisi od situacije.
Na primer ako ja cuvam dete popodne, normalno je da sve to ja radim.
Mislim, bilo bi glupo da napunim sudoperu prljavim sudovima, ostavim sto sa sve sudovima i sl.
Retko peglam, samo ako moram i retko kuvam, tj spremam nesto za jelo.
Oko deteta sve znam i sve sam radio, bukvalno sve, a kupanje je i dalje samo moje zaduzenje :)

da te nema trebalo bi te izmisliti
 
Naravno da delimo.
Ja mu proračunavam lančanike i zupčanike za motor, crtam iste, nalazim majstora.
Kupujem opremu za kupatilo i tražim majstora.
Šmirglala sam drvenu ogradu koju je on posle lakirao.
On samnom ide na pijacu da bi nosio sve teže od 2kg jer sam u poodmakloj trudnoći, inače mi samo kaže gde su ključevi od kola.
Kad smo postavljali ogradu na terasi on držao daske, a ja sa druge strane bušila na licu mesta.
Nije ni reč rekao kada se jednog dana vratio sa posla i zatekao sudomašinu ispred vrata jer on ne može da pere sudove, tako da je veoma brzo i priključio istu.:whistling:
Kada sam ga jednog zimskog dana po kijametu dva puta slala u prodavnicu po hleb odmah popodne nas je izveo u šetnju i kupio mini pekaru. :dash:
Sam se seti da usisa kuću.
Pa nek neko kaže da ne delimo kućne poslove.
 
Naravno da delimo.
Ja mu proračunavam lančanike i zupčanike za motor, crtam iste, nalazim majstora.
Kupujem opremu za kupatilo i tražim majstora.
Šmirglala sam drvenu ogradu koju je on posle lakirao.
On samnom ide na pijacu da bi nosio sve teže od 2kg jer sam u poodmakloj trudnoći, inače mi samo kaže gde su ključevi od kola.
Kad smo postavljali ogradu na terasi on držao daske, a ja sa druge strane bušila na licu mesta.
Nije ni reč rekao kada se jednog dana vratio sa posla i zatekao sudomašinu ispred vrata jer on ne može da pere sudove, tako da je veoma brzo i priključio istu.:whistling:
Kada sam ga jednog zimskog dana po kijametu dva puta slala u prodavnicu po hleb odmah popodne nas je izveo u šetnju i kupio mini pekaru. :dash:
Sam se seti da usisa kuću.
Pa nek neko kaže da ne delimo kućne poslove.


:rotf::rotf::dash::rotf::rotf: Delite! Priznajem!:hahaha:
Samo nemoj se tako robovlasnički ponašati prema čoveku, pošalji ga češće na vazduh! Po kijametu!:hahaha:
 
:rotf::rotf::dash::rotf::rotf: Delite! Priznajem!:hahaha:
Samo nemoj se tako robovlasnički ponašati prema čoveku, pošalji ga češće na vazduh! Po kijametu!:hahaha:

Ne brini se. Naredne nedelje počinje lovna sezona, pa će se sit našetati svojevoljno, ma kakvo vreme bilo.
Par puta sam i ja išla sa njim. Onda mu je neki lovac u šali opsovao ženu i od tad ame više ne vodi. A išla sam i pre braka sa ocem u lov i niko ništa nije rekao. Ćerku voditi je OK, ali ženu... kakav užas. Ovo ne spada u kućne poslove ali smo barem imali pokušaj da i to delimo. Ipak ne treba baš sve deliti po svaku cenu.
 
Ne brini se. Naredne nedelje počinje lovna sezona, pa će se sit našetati svojevoljno, ma kakvo vreme bilo.
Par puta sam i ja išla sa njim. Onda mu je neki lovac u šali opsovao ženu i od tad ame više ne vodi. A išla sam i pre braka sa ocem u lov i niko ništa nije rekao. Ćerku voditi je OK, ali ženu... kakav užas. Ovo ne spada u kućne poslove ali smo barem imali pokušaj da i to delimo. Ipak ne treba baš sve deliti po svaku cenu.


Tja! Daj šta daš...:) nije ti baš neka korist, osim da da'neš dušom...:lol: i da te se zaželi...:heart: A ja sam mislila na one šetnje po čistom vazduhu radi rekreacije, tipa : po hleb, po majstora, po nešto što bi tebi baš dobro došlo....:mrgreen: :bye:
 
Tja! Daj šta daš...:) nije ti baš neka korist, osim da da'neš dušom...:lol: i da te se zaželi...:heart: A ja sam mislila na one šetnje po čistom vazduhu radi rekreacije, tipa : po hleb, po majstora, po nešto što bi tebi baš dobro došlo....:mrgreen: :bye:

Eh, nisam ukapirala iz prve šta si mislila. U svakom slučaju poslušaću te.
U jednoj stvari zaista imam sreće i tu se uopšte ne žalim. Muž mi je majstoričav tako da u kuću zovemo samo majstore za građevinske radove, sve ostalo završavaju MM i moj otac. Iznerviram se i ja često kada spava dugo, oteže sa nekim poslom, davi i gnjavi dok ne počne da radi, ali neću ni sve da stavljam na kantar i merim ko koliko šta radi. Sigurno i njega iznervira neispeglan veš jer sam ja na netu.
 
:)Dame,kako ste sa muzevima podelile kucne poslove?Da li isto kao i vasi roditelji?Koliko vasi muzevi rade po kuci?Delite li poslove na musko-zenske?Kod mene stvari stoje ovako:moj tata nista ne zna da uradi,ni ekser u zid da zakuca,nije ga to nikad interesovalo a nije imao ni vremena,ali zato je uvek imao para da plati majstora(i za najmanju sitnicu),mama sama radi sve one"zenske stvari",ja takodje,ali moj dragi nece nista,sve zna da radi ali kad nesto"crkne"on pozove svog tatu i nameste zajedno kao,tj.tata namesti,on mu pomaze...kako je kod vas?:bye:

Kod nas nema baš utanačeno pravilo ko šta radi... generalno po kući JA sam ta koja radi sve a kad mene nešto mrzi on bez reči to uradi... Juče me je mrzelo da peglam - on će danas.......
 
:)Dame,kako ste sa muzevima podelile kucne poslove?Da li isto kao i vasi roditelji?Koliko vasi muzevi rade po kuci?Delite li poslove na musko-zenske?Kod mene stvari stoje ovako:moj tata nista ne zna da uradi,ni ekser u zid da zakuca,nije ga to nikad interesovalo a nije imao ni vremena,ali zato je uvek imao para da plati majstora(i za najmanju sitnicu),mama sama radi sve one"zenske stvari",ja takodje,ali moj dragi nece nista,sve zna da radi ali kad nesto"crkne"on pozove svog tatu i nameste zajedno kao,tj.tata namesti,on mu pomaze...kako je kod vas?:bye:
i ja i muz vrlo uspesno izbegavamo kucne poslove
ja radim tu i tamo nesto po kuci, ali nemam vremena puno za to... pa se redovno zatrpamo, pa onda moj muz krece u veliku akciju... tako da smo otprilike na istom, ja radim malo svaki dan, a on ima zivaca za velike akcije koje mene obeshrabruju
 
..... Meni on baš pre neki dan držao predavanje o tome kako ne može sve odma i kako treba da batalim taj stan - ja se raspadam, baš sam picajzla za stan, da prođe nedelju dana a da podovi nisu oribani asepsolom, šanse nema.... Bojim se jer je ona mala pa se vuče po podovima, lice gnjura u tepihe a non stop neko ulazi i izlazi... izuvaju se al opet... Noćas baš sam u neka doba legla zbog tih podova, to mi je bilo na redu, uzela bi i taj veš da sredim, al on će danas, pa mi ostaje večeras da spremim ručak za sutra i prekosutra da bi sutra mogla da se pozabavim kupatilom....... naravno sve kad ona legne da spava
 

Back
Top