Kucni poslovi

Danas sam ja isla na pijac,ja odvela dete u vrtic,ja promenila posteljinu(juce je bio utorak i sve drugo u kuci je cakum pakum!)ja spremala veceru za goste,ja postavila sto, ja zalivala cvece na terasi i u hodniku,ja otisla u pekaru po svez baget,i ja sluzila veceru gostima.On je posluzio pice,dobro ajde i pridrzao mantile kada su dosli i odlazili.:roll:
Ja namestila detetu krevet i dezurala prilikom pranja zuba,ja slozila sudove, ja odpostavila sto i dovela sve u stanje predjasnje.
Ja se okupala i namazala,ja ukljucila masinu..i ja sela izpred svog kompa.
A onda je on rekao:subota,Vrsac,odgovara?!
Nije los mali necemo ga menjati;)
P.S. svuda gde fali zamenica ja..se podrazumeva;)

A sta je ON radio,i ja imam jednog takvog.Dodje sa posla baci stvari na fotelju i pali komp da igra igricu,igra do uvece,jede,kupa se i spava,one stvari izguzvaju se,upiju dim od cigareta,sklonim ih ujutru,kao i sve ostalo,beznadezan slucaj,mrzim lenjost.Svima nam se desi da ti je muka od svega ali da ti je tesko svoje da sklonis to nikad necu razumeti.A nece zbog toga sto ima budalu koja sklanja za njim...:banovati:
 
A sta je ON radio,i ja imam jednog takvog.Dodje sa posla baci stvari na fotelju i pali komp da igra igricu,igra do uvece,jede,kupa se i spava,one stvari izguzvaju se,upiju dim od cigareta,sklonim ih ujutru,kao i sve ostalo,beznadezan slucaj,mrzim lenjost.Svima nam se desi da ti je muka od svega ali da ti je tesko svoje da sklonis to nikad necu razumeti.A nece zbog toga sto ima budalu koja sklanja za njim...:banovati:


E, žene, moje, sve je to banda! Treba nekako pronaći čemu još mogu da posluže (osim ...zna se..), pa se onda usmeriti na eksploataciju te osobine.. ako ima neka korisna...:confused::lol::whistling:
 
On rešio da ide u lov.
On preksinoć ubacio lovačko odelo u mašinu i čak je uključio.
On otišao da kupi klopu za lov.
On ispekao hleb u pekarici.
Ranije me je terao da mu ja spremam klopu za lov, video čovek da to radi moja majka za mog oca pa se i on tu priključivao. Onda je teškom mukom shvatio da ja nisam ni prići mojoj majci.
 
Evo ja imam nesto da izjavim:
jutros sam po ko zna koji put u zivotu zakljucila da je za muskarce prasina nesto ne vidljivo("ti stvarno nisi normalna opet mases tom krpom po stolu juce si ga brisala)" i morala da objasnjavam da ves masina treba samo da se napuni i ukljuci i da mu ne treba doktorat za to...(otkud znam kad ima deset dugmica i tockica koji cemu sluzi):roll:
Ponasa se kao da je usao u kokpit:otkacio:Dugmici i tockici,gospode...
Onda je prostro taj isti ves i uneo cvece sa terase u hodnik za kaznu.A drugi deo ce da odsluzi popodne jer ce da plati rucak,ne pada mi na pamet da kuvam i danas.
 
I ja... :mrgreen:

Ne, naravno.
Kupovine volim kao i pijacu, to mi nije problem.
Usisavam, brisem prasinu, perem sudove, kupam dete
nemamo neku rednu listu, prosto zavisi od situacije.
Na primer ako ja cuvam dete popodne, normalno je da sve to ja radim.
Mislim, bilo bi glupo da napunim sudoperu prljavim sudovima, ostavim sto sa sve sudovima i sl.
Retko peglam, samo ako moram i retko kuvam, tj spremam nesto za jelo.
Oko deteta sve znam i sve sam radio, bukvalno sve, a kupanje je i dalje samo moje zaduzenje :)

lyon odusevljavas me stvarno
i mada ne volim kad ti nekoliko puta cestitaju da to radim i ja ali ovo je zasluzilo cestitke
e da mije takav muzic..... ja ovog moram sve da teram da radi
muske poslove (menjenje sijalice i bilo sta oko struje, lozenje, cepanje drva, unosenje drva) mm radi i kad je bolestan
doduse,on uhvati pa usisa, padne mu napamet pa skuva, iznenadi me...a ja ga zezam> jeste, bilo ti dosadno...ti kuvas kad oces a ja kad moram...
ma salu n stranu
nikad nije oprao sudove, npr
ali ide u kupovinu i kupi sve sto mu kazem, ali nekad idem i ja i ponesem njegovu karticu:mrgreen: pa se on zaprepasti kad donesem racun:mrgreen:
usisa i napravi rucak ponekad
i sve oko struje i popravke je na njegova ledja
 
a sto te odusevljava majke ti :think:
mislim lyon jeste izuzetan muskarac :) ali ne zato sto radi ovo nabrojano,ovo nabrojano ga cini za pocetak normalnim,i mislim da je pogresno hvaliti bilo koga sto se brine o svojoj kuci i porodici jer je to nesto sasvim normalno i ocekivano
 
a sto te odusevljava majke ti :think:
mislim lyon jeste izuzetan muskarac :) ali ne zato sto radi ovo nabrojano,ovo nabrojano ga cini za pocetak normalnim,i mislim da je pogresno hvaliti bilo koga sto se brine o svojoj kuci i porodici jer je to nesto sasvim normalno i ocekivano



ma ne kazuje sve nece da se izda strah ga od St Muerte Monastery
 
On rešio da ide u lov.
On preksinoć ubacio lovačko odelo u mašinu i čak je uključio.
On otišao da kupi klopu za lov.
On ispekao hleb u pekarici.
Ranije me je terao da mu ja spremam klopu za lov, video čovek da to radi moja majka za mog oca pa se i on tu priključivao. Onda je teškom mukom shvatio da ja nisam ni prići mojoj majci.


:mrgreen:
Napredujemoooo, napredujemooo...!:klap::lol:
 
Evo ja imam nesto da izjavim:
jutros sam po ko zna koji put u zivotu zakljucila da je za muskarce prasina nesto ne vidljivo("ti stvarno nisi normalna opet mases tom krpom po stolu juce si ga brisala)" i morala da objasnjavam da ves masina treba samo da se napuni i ukljuci i da mu ne treba doktorat za to...(otkud znam kad ima deset dugmica i tockica koji cemu sluzi):roll:
Ponasa se kao da je usao u kokpit:otkacio:Dugmici i tockici,gospode...
Onda je prostro taj isti ves i uneo cvece sa terase u hodnik za kaznu.A drugi deo ce da odsluzi popodne jer ce da plati rucak,ne pada mi na pamet da kuvam i danas.


Ja iz ovog posta mogu da zaključum:
1. Prašinu treba brisati samo kad nama smeta.
2. Sve im treba pokazati kako se radi, (točkići, dugmići...:otkacio:) da bi umeli da cene naše sposobnosti i pamet, jer nam je sasvim jednostavno ono što oni nisu u stanju da svladaju,:mrgreen:
3. Stvarno im prepuštati samo jednostavnije radnje (gde ne mogu ništa da pokvare, pa da plaćamo majstora).
4. Ne dozvoliti da veruje da je on platio ručak, jer su "pare zajedničke".:mrgreen::lol:
(nema veze ako je to od njegovog "džeparca")
 
a sto te odusevljava majke ti :think:
mislim lyon jeste izuzetan muskarac :) ali ne zato sto radi ovo nabrojano,ovo nabrojano ga cini za pocetak normalnim,i mislim da je pogresno hvaliti bilo koga sto se brine o svojoj kuci i porodici jer je to nesto sasvim normalno i ocekivano


Što ste se primile na mačketininu rečitost! :rotf:
Ko zna šta on...osim što lepo piše...Možda samo mami ženske po forumu?:think:
(al' nema veze, nama je lepo dok čitamo :lol::heart: )
 
Mozda je malo off topic ali sad se nesto setih kako sam pre neki dan sedela sa jednom zenom koja je kazu nasla idelan recept za brak....zajednicki zivot ali ne na istoj adresi.:)On je neki umetnik,konceptualista,sta li, pa mu treba prostora..u svakom smislu:roll:...Kaze ona zivi sama sa decom a on dve ulice dalje sam i sve funkcionise savrseno.Ima muskarca kad god joj treba i za sta god joj zatreba na poziv:roll:,deci niko ne nedostaje,a ona i onako ima sve obaveze ovog sveta pa bar pride ne mora da gleda u njega kako stvara,cita novine ili bulji u Mac.
Kaze da im je zajednicki zivot bio zabavan u pocetku dok se nisu uloge podelile a onda je poceo da bude kompromis u kome nikome vise nije bilo zabavno..
Loodilo.:lol::lol::lol:
Mada kad malo bolje razmislim...valjda i treba da nas spajaju i odrzavaju emocije a ne isto prezime i adresa....:confused:

I
 
Evo ja imam nesto da izjavim:
jutros sam po ko zna koji put u zivotu zakljucila da je za muskarce prasina nesto ne vidljivo("ti stvarno nisi normalna opet mases tom krpom po stolu juce si ga brisala)" i morala da objasnjavam da ves masina treba samo da se napuni i ukljuci i da mu ne treba doktorat za to...(otkud znam kad ima deset dugmica i tockica koji cemu sluzi):roll:
Ponasa se kao da je usao u kokpit:otkacio:Dugmici i tockici,gospode...
Onda je prostro taj isti ves i uneo cvece sa terase u hodnik za kaznu.A drugi deo ce da odsluzi popodne jer ce da plati rucak,ne pada mi na pamet da kuvam i danas.

:D i za mene je nevidljiva ali trebalo bi da stavim ovog ustvari :rumenko: mislim i kad je primetim potrudim se da tu cinjenicu brzo zaboravim :mrgreen: ali nazalost ima ko da me podseti da sam ja trazila police i ja dovukla dzidze, i knjige i grinje-zovite me kraljica grinja ;) u stan i da zato ja treba to da brisem... a onda ja kazem ja brisem prasinu 2xgodisnje i to ti je kompromis, jer meni ona ne smeta, a onda on kaze ajde obrisi bar jednom ove godine :thumbdown: i pre ili kasnije mom eskiviranju mora da dodje kraj... mislim stvarno ko je umro od grinja, moraju i one od neceg da zive...:roll:

mrzim brisanje prasine iz dna duse... pogotovo sto ja ne mogu samo da je obrisem, a da se pritom ne igram slagalice iz hiljadu delova dok reorganizujem red i polozaj knjiga i dzidza, a to se razvuce... i nikad nisam zadovoljna...
 
O tome sta je ko dovukao u stan i kako od krsa mog tipa:roll: ne moze da se zivi mogla bih da ti pricam svakog dana jer ne prodje ni jedan da se oko toga ne pokacimo...Onda ga ja podsetim da se i on dovukao u MOJ stan,da koristi MOJE police,MOJ sto,i da trosi MOJE zivce pa se nekako stvari izglade...:)
Licno ne podnosim prasinu i meni kao control freaku po mnogim stavkama ne prodje dan da ne mahnem bar dva puta krpom po najfrekventnijim povrsinama.A da obedujemo bez da se trpezarijski sto obrise Antibacterico Chicco sprejem..to ne dolazi u obzir...:rumenko:;)
 
:)Dame,kako ste sa muzevima podelile kucne poslove?Da li isto kao i vasi roditelji?Koliko vasi muzevi rade po kuci?Delite li poslove na musko-zenske?Kod mene stvari stoje ovako:moj tata nista ne zna da uradi,ni ekser u zid da zakuca,nije ga to nikad interesovalo a nije imao ni vremena,ali zato je uvek imao para da plati majstora(i za najmanju sitnicu),mama sama radi sve one"zenske stvari",ja takodje,ali moj dragi nece nista,sve zna da radi ali kad nesto"crkne"on pozove svog tatu i nameste zajedno kao,tj.tata namesti,on mu pomaze...kako je kod vas?:bye:

E bas sam danas otprilike o ovome razmisljala. Dakle, moj muzh je sve znao da napravi i sve kucne poslove smo delili po dogovoru u konkretnoj situaciji (ali bas sve, cak i kuvanje i peglanje i majstorisanja). Sada sam sama, i u mnoge popravke i sl. po kuci uputila sam se, ali kod fizichki tezhih stvari i struje obavezno zovem majstore. lakse mi da platim nego da rizikujem. Tako da su mi juche okrechili terasu majstori i primetila sam da im je bilo prosto krivo sto se cimaju za takvu sitnicu koju po njihovim recima "svako mozhe sam da odradi" pa su me nerealno novchano ojadili da nadomeste svoje napore oko dolaska.:otkacio: I opet se ne bih s tim sama petljala.
 
...moj samo vozi i razvozi decu na treninge i jezike...Ništa drugo ne radi.Kaže- plaća ženu!
On plaća??! A što sam ga ovlastila na sve kartice, čijim novcem plaća??!
Muškarci...:roll:
 
a sto te odusevljava majke ti :think:
mislim lyon jeste izuzetan muskarac :) ali ne zato sto radi ovo nabrojano,ovo nabrojano ga cini za pocetak normalnim,i mislim da je pogresno hvaliti bilo koga sto se brine o svojoj kuci i porodici jer je to nesto sasvim normalno i ocekivano

zato sto to treba da posluzi kao primer ostalim muskarcima koji sve to ne rade, tj stide se da o tome pricaju
a evo on o tome javno prica pa sve nek i nije tacno
vazno je da se time hvali:mrgreen:
 
Ja iz ovog posta mogu da zaključum:
1. Prašinu treba brisati samo kad nama smeta.
2. Sve im treba pokazati kako se radi, (točkići, dugmići...:otkacio:) da bi umeli da cene naše sposobnosti i pamet, jer nam je sasvim jednostavno ono što oni nisu u stanju da svladaju,:mrgreen:
3. Stvarno im prepuštati samo jednostavnije radnje (gde ne mogu ništa da pokvare, pa da plaćamo majstora).
4. Ne dozvoliti da veruje da je on platio ručak, jer su "pare zajedničke".:mrgreen::lol:
(nema veze ako je to od njegovog "džeparca")

svaka ti je zlatna:worth::worth::worth:
 
Ne opterecujem se. Ako je prasnjavo a ja u tom momentu imam nesto drugo da radim, bas me briga! Nije to samo moja prasina i od nje jos niko nije umro. :D
Nema rucka? Kupatilo ne blista svaki dan? Razbacane stvari? E tacno me boli q.
Necu da budem rob svoje kuce! Volim da je lepo i cisto ali necu sebi a ni njemu od toga da pravim razlog za nervozu.
Jednom nedeljno oboje ocistimo i operemo sve a sve ostalo sto je na dnevnoj bazi (prodavnica, bacanje djubreta - mada ovde se baca djubre 2 puta nedeljno u odredjene dane, odvojeno za reciklazu i slicne sadisticke akcije gde treba provesti 2 sata u sopstvenom djubretu :D, kupatilo i slicno) - to svako radi usput, opusteno i kad ima vremena.
I dosta vise sa je.banim kucnim poslovima!!! Uaaa!!!
 
zato sto to treba da posluzi kao primer ostalim muskarcima koji sve to ne rade, tj stide se da o tome pricaju
a evo on o tome javno prica pa sve nek i nije tacno
vazno je da se time hvali:mrgreen:


Vidiš ti to molim te, tako mlada a tako napredna...:think:
Ali, mačka je to...možda i ona lovi? A?! :lol::think:
Nekog mačora... a mož'misliti koliki mačor je lav!:mrgreen:
 

Back
Top