POMOZTE LJUDI KO BOGA WAS MOLIM!!!!

D-Devil992

Zainteresovan član
Poruka
194
Owo je newerowatno a i pocelo je nekoliko dana po isteku garancije za komp.....
Nekad nece da mi se pokrene pa stane na windows logu a onda posle restarta udje pa mi se zabaguje na Desktopu ili kad udjem u neku igru i igram je oko 5 min
Sto je najgore swaki put kada se to desi cuje se neki cudan zwuk u kompijuteru....nisam siguran ali sam mislio da je kuler ......ma sta ja pricam nemam pojma sta se tu deshawa
Ajde molim was ako neko zna u cemu je problem neka napishe
posho ocu da siznem!!!
 
mozda je virus, mozda ti neki kabal tj kabal od hdd malo izglavljen, mozda ti se pregreva neka komponenta..
otvori kuciste i sve kablove dobro gurni u svoja lezista, proveri da li ti se vrte svi kuleri za pocetak..
preskeniraj komp antivirusom pa javi sta si uradio...
poizzZZz
 
Ok Hwala wam swima pokushacu.....ja sam prwo mislio da je kuler ...li nisam bio siguran.....
opste dobro --"Hwala ti" i za twoju "preporuku" znam ali to mi je postala nawika da umesto v pishem w nznm zasto ali prosto mi je tako brze pri kucanju!!!!Aj POZZ swima jawicu wam ako ima nekog progresa!!!
 
1. Ocisti komp od prasine(najbolje sa nekim malim kompresorom)
2.Proveri da li jos neki uredjaj prikacen na granu napajanja na koji je povezan hard!!!Ako je povezan otkaci i zakaci na neku slobodnu granu!!
3.Reinstaliraj sistem
Ako se i dalje cudno ponasa moraces da zamenis napajanje!!! U danasnjim kompovima to je najslabija tacka kompa posto ugradjuju razna "no name" sranja!!
Pozzz.puno srece
 
E owako ljudi poslushao sam wash sawet ....reinstaliro sam winXP nabawio najnowije drivere za komponente.....preskenirao komp swim mogucim antiwirusima ali nema ih "cist ko suza"....posle reinsalacije imao sam malo nekih problema oko instaliranja drivera za chipset pa mi se nepotrebno opterecivao procesor ali to sam reshio....nazalost komp mi ponowo zakucawa i nikad ne znam kad ce to da se dogodi....swe jedno nisam znao u cemuje problem a onda kad sam upalio kompjuter nishta mi se nije pojawilo na ekranu tjst ko da kuciste nema nikakwe konekcije s njim ....onda sam pomislio da mi je Grafika otisla u kur.c ....swe do danas kada sam ga upalio i sacekao 15 min kada je komp konacno uspostavio wezu sa kucistem i podigao sistem ....a owo je najcudniji problem ako ugasim komp i ostavim ga prikljucenog u struju on se sam upali posle 5 min zajedno sa skenerom koji pocne da se pali gasa ali na monitoru nema slike....i josh nesto primetio sam da u igricama zakucawa baguje secka itd to mi se nije deshawalo ranije .....i jos nesto POLUDECU ocu da se ubijem
znaci nesto je definitivno riknulo u kucistu, ili nesto tezi ka tome
AJ PLZ AKO BOGA ZNATE POMAGAJTE SWAKI KOMMENT IMA NEKU SWOJU WREDNOST POZZ
 
E owako ljudi poslushao sam wash sawet ....reinstaliro sam winXP nabawio najnowije drivere za komponente.....preskenirao komp swim mogucim antiwirusima ali nema ih "cist ko suza"....posle reinsalacije imao sam malo nekih problema oko instaliranja drivera za chipset pa mi se nepotrebno opterecivao procesor ali to sam reshio....nazalost komp mi ponowo zakucawa i nikad ne znam kad ce to da se dogodi....swe jedno nisam znao u cemuje problem a onda kad sam upalio kompjuter nishta mi se nije pojawilo na ekranu tjst ko da kuciste nema nikakwe konekcije s njim ....onda sam pomislio da mi je Grafika otisla u kur.c ....swe do danas kada sam ga upalio i sacekao 15 min kada je komp konacno uspostavio wezu sa kucistem i podigao sistem ....a owo je najcudniji problem ako ugasim komp i ostavim ga prikljucenog u struju on se sam upali posle 5 min zajedno sa skenerom koji pocne da se pali gasa ali na monitoru nema slike....i josh nesto primetio sam da u igricama zakucawa baguje secka itd to mi se nije deshawalo ranije .....i jos nesto POLUDECU ocu da se ubijem
znaci nesto je definitivno riknulo u kucistu, ili nesto tezi ka tome
AJ PLZ AKO BOGA ZNATE POMAGAJTE SWAKI KOMMENT IMA NEKU SWOJU WREDNOST POZZ

Zameni RAM memoriju ili bogledaj u biosu dal nije overklokovan!!!
 
Imao sam slichan problem i tako sam ga reshio shto sam sve kablove pochupao sa svog mesta i ponovo ih vratio isto to sam uradio i sa RAM memoriom i naravno sve kontakte i spojeve proverio i eno ga radi bezprekorno!Nadam se da cu bar malo pomoci sa ovim postom u svakom sluchaju ti zhelim da shto pre reshish problem. Sretno i pozdrav!
 
Prvo izduvaj računar od prašine,Drugo najverovatnije je memorija ili napajanje.Mada to štoti secka prilikom igranja može biti pregrejavanje procesora ili matične.
Sve u svemu instaliraj PC Wizard i prati temperature.
Skeniraj računar sa kasperskim KIS 2009.Pa javi.
 
Ewo javljam wam se posle mukotrpnog nalazenja problema ......bio sam upravu kad sam rekao da je neshto bilo pred crkavanje .....jer ubrzo nisam wishe mogao da ukljucim komp......
Ispostavilo se da mi je otishla maticna i napajanje,sad sam to swe zamenio ....da sam ranije uwideo problem mozda bi maticnu spasio ali....zbog neprawilnog rada napajanja i ono je otishlo u k.....
Hwala swima na pomoci!!!!
 
1. Ocisti komp od prasine(najbolje sa nekim malim kompresorom)
2.Proveri da li jos neki uredjaj prikacen na granu napajanja na koji je povezan hard!!!Ako je povezan otkaci i zakaci na neku slobodnu granu!!
3.Reinstaliraj sistem
Ako se i dalje cudno ponasa moraces da zamenis napajanje!!! U danasnjim kompovima to je najslabija tacka kompa posto ugradjuju razna "no name" sranja!!
Pozzz.puno srece

Ja ti lepo reko da zamenis napajanje a ti ne slusas!!!
 
Stara glupa fora za glupava napajanja.
Obicno kada napajanje oslabi pocne tako da se ponasa, tj. gasi i blokira komp.
Posle toga jednostavno kad askroz rikne ubije i plocu, ali zna cesto i to veoma cesto da ubije i hdd i optiku , kao i sve pci kompionente (ne PCI-E).
Predpostavljam da ti je racunar star nekoliko godina (2-3). Tad asu se uglavnom prodavala kucista koja su relativno dobro izgledala ali su imala krs napajanje.


Ljudi shvatite ako hocete , kada na napajanju pise (doslovno ili slicno ): Model:400w to ne znaci da je napajanje 400 vati vec da je oznaka modela 400w. Uzmite recimo napajanje model 400w u ruku sa brand name napajanjem od stvarnih 400w videcete da je skoro duplo teze. E pa to je zato sto je napajanje model 400w realno oko 250w.
 

Back
Top