Bittorent 'guši' FFox

SS88

Primećen član
Poruka
915
Kad otpočne download preko Bittorenta, FireFox neće da mi radi, to jest- da otvara nove stranice... Samo u tabu piše 'loading...' i ništa se ne otvara.
Šta mi se dešava i kako to da rešim?
 
Kad otpočne download preko Bittorenta, FireFox neće da mi radi, to jest- da otvara nove stranice... Samo u tabu piše 'loading...' i ništa se ne otvara.
Šta mi se dešava i kako to da rešim?
Kod torrenata je zapravo problem sa upload-om jer on guši konekciju, a ne download. Znači, ako hoćete da koliko-toliko rasteretite konekciju da biste mogli i dalje da surfujete net-om, ne morate isključivati torrent klijenta, već treba ograničiti brzinu upload-a (oko 1-3kB/s) naročito kod onih sa ADSL-om! ;)
 
Hvala na ovom, baš mi je takav savet trebao.

Ja torente uključujem samo noću,odnosno dok ne radim, pošto ionako ne gasim PC nikada (i po nekoliko meseci)

Ipak....da li misliš da bi mi bilo korisno da uklonim prethodno downlodovane torente koji u trenutku mog downloada idu kao upload nekom drugom. Da li bih time nešto dobio na brzini ? Mislim...ono...nije baš fer samo uzimati, a ništa ne davati...ali ipak ....
 
@sch

Ako ograničiš brzinu upload-a (kao što sam gore napisao), tebi je sasvim svejedno da li ćeš pustiti da se svi upload-i završe (zbog fair-playa :)) ili ne, nećeš dobiti ništa na brzini osim ako ne staviš upload 0. Ali to onda stvarno nije fer... :D ;)
 

Back
Top