123.407 građana Crne Gore potpisalo peticiju

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.669
Na šesti dan makijavelističkog štrajka glađu Andrije Mandića u zgradi parlamenta Crne Gore, opozicija je sakupila peticiju sa 123.407 potpisa građana Crne Gore za raspisivanje referenduma, posle odbijanja Vlade Crne Gore da poništi svoju odluku.

Crna Gora ima nešto više od 490.000 glasača, odnosno oko oko 330.000-340.000 aktivnog biračkog tela, koje prebiva u Crnoj Gori.
 
Na šesti dan makijavelističkog štrajka glađu Andrije Mandića u zgradi parlamenta Crne Gore, opozicija je sakupila peticiju sa 123.407 potpisa građana Crne Gore za raspisivanje referenduma, posle odbijanja Vlade Crne Gore da poništi svoju odluku.

Crna Gora ima nešto više od 490.000 glasača, odnosno oko oko 330.000-340.000 aktivnog biračkog tela, koje prebiva u Crnoj Gori.

secam se onomad oko one peticije protiv nezavisnosti kosova, koju sam i ja potpisao, solidarnost forumasima krste:roll: trajala nekolikomeseci, ali mislim da je jedva presla brojku od 60.000 potpisnika. hocu reci ako je ovo tacno,o nda zaista treba da se zabrinete.
mada ja verujem da nemate razloga za brigu. nadam se da se razumemo
 
secam se onomad oko one peticije protiv nezavisnosti kosova, koju sam i ja potpisao, solidarnost forumasima krste:roll: trajala nekolikomeseci, ali mislim da je jedva presla brojku od 60.000 potpisnika. hocu reci ako je ovo tacno,o nda zaista treba da se zabrinete.
mada ja verujem da nemate razloga za brigu. nadam se da se razumemo

Čekaj, govoriš o onoj smešnoj internet peticiji? :mrgreen:
 
Na šesti dan makijavelističkog štrajka glađu Andrije Mandića u zgradi parlamenta Crne Gore, opozicija je sakupila peticiju sa 123.407 potpisa građana Crne Gore za raspisivanje referenduma, posle odbijanja Vlade Crne Gore da poništi svoju odluku.

Crna Gora ima nešto više od 490.000 glasača, odnosno oko oko 330.000-340.000 aktivnog biračkog tela, koje prebiva u Crnoj Gori.

Super što su potpisali.. Nije to mala brojka za CG... Ipak, ne vidim svrhu... Mislim kome će da predaju tu peticiju??? Milu???:think:

Svašta.

Za Mila ne postoji moral, zakoni i pravo... :evil:
 
Super što su potpisali.. Nije to mala brojka za CG... Ipak, ne vidim svrhu... Mislim kome će da predaju tu peticiju??? Milu???:think:

Svašta.

Za Mila ne postoji moral, zakoni i pravo... :evil:

Ukoliko je peticija ozbiljna i ukoliko sadrži toliki broj potpisnika, onda se upućuje na razmatranje u parlament.
Toliki procenat ljudi ni diktatura ne može da ignoriše, a kamoli država koja se deklariše kao demokratska.
 
Ukoliko je peticija ozbiljna i ukoliko sadrži toliki broj potpisnika, onda se upućuje na razmatranje u parlament.
Toliki procenat ljudi ni diktatura ne može da ignoriše, a kamoli država koja se deklariše kao demokratska.

Jedino sto moze opozicija da trazi su vanredni parlamentarni izbori. Za podnosenje zahtjeva potebana je u Skupstini 1/3 odnosno 27 poslanika, a da bi se isti usvojio, potrebne su 3/5, odnosno da 49 polanika da glasa za usvojenje pomenutog zahtjeva. U Skupstini Crne Gore imaju ukupno 81 poslanik, a vladajuca koalicija raspolaze apsolutnom vecinom sa 42 poslanika.
 
Jedino sto moze opozicija da trazi su vanredni parlamentarni izbori. Za podnosenje zahtjeva potebana je u Skupstini 1/3 odnosno 27 poslanika, a da bi se isti usvojio, potrebne su 3/5, odnosno da 49 polanika da glasa za usvojenje pomenutog zahtjeva. U Skupstini Crne Gore imaju ukupno 81 poslanik, a vladajuca koalicija raspolaze apsolutnom vecinom sa 42 poslanika.

A ko je vlasnik tih mandata ako ne narod koji je potpisao tu peticiju?

Bez bespotrebne šuplje priče, ignorisanje peticije koju je potpisala četvrtina populacije je ozbiljan udar na demokratiju jedne zemlje.
 
Ukoliko je peticija ozbiljna i ukoliko sadrži toliki broj potpisnika, onda se upućuje na razmatranje u parlament.
Toliki procenat ljudi ni diktatura ne može da ignoriše, a kamoli država koja se deklariše kao demokratska.

sumnjam da je ispunjen i jedan uslov od ta dva "ukoliko"
inace bi bilo sasvim normalno da se uzme u obzir peticija od toliko potpisnika. na stranu sto, kako rekoh jednom,pravno gledano, od ponistenja odluke nema nista.
 
sumnjam da je ispunjen i jedan uslov od ta dva "ukoliko"
inace bi bilo sasvim normalno da se uzme u obzir peticija od toliko potpisnika. na stranu sto, kako rekoh jednom,pravno gledano, od ponistenja odluke nema nista.
Kato to, "pravno gledano", 'leba ti? Ne znam je li tebi poznato ali drzava moze i da prizna neku drzavu ili "drzavu" kao nezavisnu, ali isto tako moze to priznanje i povuci.
 
sumnjam da je ispunjen i jedan uslov od ta dva "ukoliko"
inace bi bilo sasvim normalno da se uzme u obzir peticija od toliko potpisnika. na stranu sto, kako rekoh jednom,pravno gledano, od ponistenja odluke nema nista.

Pravno gledano od nezavisnog Kosova ne bi trebalo da bude bilo šta, pa vidimo da se pravo ne meša mnogo.

Poenta je, ako se stanovništvo države ne slaže sa odlukom, onda odluka treba da bude povučena. E to je isto pravo.
 
Pa ko priča o smeni vlasti? Priča se o raspisivanju referenduma o zadnjoj odluci vlade.
To je više nego legitiman zahtev.

Legitiman, ali ne legalan

Evo ti iz Ustava Crne Gore par stvari vezanih za taj potez

3. VLADA CRNE GORE

Nadležnost

Član 100

Vlada:
1) vodi unutrašnju i vanjsku politiku Crne Gore ;
2) izvršava zakone, druge propise i opšte akte;
3) donosi uredbe, odluke i druge akte za izvršavanje zakona;
4) zaključuje međunarodne ugovore;
5) predlaže plan razvoja i prostorni plan Crne Gore ;
6) predlaže budžet i završni račun budžeta;
7) predlaže strategiju nacionalne bezbjednosti i strategiju odbrane;
8) odlučuje o priznavanju država i uspostavljanju diplomatskih i konzularnih odnosa sa drugim državama;
9) predlaže ambasadore i šefove drugih diplomatskih predstavništava Crne Gore u inostranstvu;
10) vrši i druge poslove utvrđene Ustavom ili zakonom.

Potvrda na referendumu

Član 157

Promjena članova 1, 2, 3, 4, 12, 13, 15, 45 i 157 konačna je ako se na državnom referendumu za promjenu izjasni najmanje tri petine svih birača.

A koji su to clanovi evo ti link da ih ne stavljam posebno
http://www.snp.cg.yu/strana.asp?kat=1&id=1278
 
Kato to, "pravno gledano", 'leba ti? Ne znam je li tebi poznato ali drzava moze i da prizna neku drzavu ili "drzavu" kao nezavisnu, ali isto tako moze to priznanje i povuci.

bioje neki profesor medjunarodnog prava na TV. i on kaze "ako izvrsno telo prizna neku drzavuo nda je to konacna odluka" ako on laze onda lazem i ja.
ili ja bih tolaickiovako:
znaci ako srbija [odgovarajuci organ] potpise neki sporazum sa nemackom nikakav referendum vise ne moze ponistiti tu odluku, tj. obavezu koja iz te odluke nastaje.
nadam se da ima neki forumas koji bi mogao "razjasniti" ovo bolje
 
Zanima me da li će se Crna Gora (i ostale države koje priznaše Kosovo) ponašati po pravu ako ICJ donese pozitivnu odluku po Srbiju...

kao sto verovatno znas,odluka je savetodavna, znaci nije oabvezujuca.
Yopa_2.0
Ukucaj u Google "Western Sahara", samo ce ti se kas'ti. Tu paradrzavu su priznavale i povlacile priznanje razno-razne drzave...

ta ista osoba je navodila primer priznanja kosova od strane albanije 1981 [valjda, nisam siguran] ali to priznanje nije doneo kompetentni organ vec... recimo skustina albanije. znaci nema pravnu odluku, ili kakose vec to kaze, vec cisto moralni podstrek prema kosovu.
 
kao sto verovatno znas,odluka je savetodavna, znaci nije oabvezujuca.

Znam, ali svejedno, radi se o pravu kojem toliko mašete.

Znači dozvojeno je pljuvati po pravu i nepoštovati ga dok god nema sile koja stoji iza tog prava?
Ako ćemo iskreno, tako je pravo i koncipirano sa stvaranjem prvih oblika države, ali ovo je ipak neko moderno doba...
 

Back
Top