"Zeitgeist"- ili- relativizovan pogled na duhovnost i politiku

ali, ni Ra, ni Horus, ni Brama, ni Buda, Ni Šiva niti bilo koji drugi nisu taj bog...već njegova suprotnost....

„Jer dođe Jovan, koji niti jede niti pije, a oni kažu: Đavo je u njemu.”

“Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam se suditi; i kakvom mjerom mjerite, onakvom će vam se mjeriti.”

“Blaženi ste kada vas sramote i progone i lažući govore protiv vas svakojake rđave riječi, zbog mene.”

“Radujte se i veselite se, jer je velika plata vaša na nebesima, jer su tako progonili i proroke prije vas.”

Novi Zavet




Za mene, Satanizam = Egoizam.

Mislim da toga ima dosta kod mnogih tzv. Hrišćana.
 
samo reci mi nesto alles gut ende gut KO KONTROLIRA VENERA PROJEKT? Bog-Covek KO?

Ljudi. Ključna stvar je ZAINTERESOVATI ljude da rade na sopstvenom PRODUHOVLJENJU jer PRODUHOVLJENOST je SVESNOST.

Ključna stvar je raditi sa mladim naraštajima - posvetiti im pažnju, omogućiti im slobodno obrazovanje, ulagati u obrazovni sistem, ne u ratove.

Mislim da sva s.ranja nastaju iz NEZAINTERESOVANOSTI.

Tako si i ti uleteo ovde sa svojim "HAHA" - a da li si preslušao intervjue sa Frescom o Venus Projectu i sl.?

Ljudi bi rado da sude drugima, ali sebe izgleda ne vide.

To se zove NESVESNOST.
 
Ljudi. Ključna stvar je ZAINTERESOVATI ljude da rade na sopstvenom PRODUHOVLJENJU jer PRODUHOVLJENOST je SVESNOST.
Teško da ćeš doći do prosvetljenja, ako misliš da ne postoji apsolutno dobro oslikano u Isusu Hristu...

Moraš znati šta je moralno a šta ne...a to se može lako definisati...ali ljudi su postali zaglupljeni i žive po svom nahođenju koje je varljivo...Da svi poštuju samo 10 Božijih zapovesti,niko ne bi imao problema da svi zajedno ostvarimo nešto slično Venus Projektu...
 
Šta je KRST danas - modni detalj, prijatelju, onoliko koliko ja vidim...

Nikakav spoljni simbol nije potreban oslobođenom čoveku.

Ali ljudima je izgleda važno da IZGLEDAJU kao Hrišćani, ne da to i BUDU...

Prijatelju...Simboli su samo simboli...možda je tebi i meni jasno da je jedno, prava vera, a drugo formalizam...to je prisutno oduvek...
čist primer su ti Fariseji u doba Hrista...toliki su postali formalisti da su zaboravili da je srce bitno, a ne forma...
Danas ima mnogo fariseja...što je najgore infiltrirali su se i u našu pravoslavnu crkvu... polako je razdiru iznutra...A mi ako se sami ne vratimo na pravi put, bićemo kao ovce koje blejeći idu na klanje....
Po podacima iz 2004te u Srbiji se 87% izjašnjava kao pravoslavno...Pa Srbija bi bila oaza Raja na zemlji da se svi ti ljudi istinski i drže pravoslavlja...Zar ne?
 
ovo je iz filma :

Horus bi svakoga jutra dobijao bitku protiv Seta
dok bi uveče Set pobeđivao Horusa i slao ga u podzemni svet.



zamenite Horus sa Re
i Apep sa Set
i dobijate istinu

oni su zamenili protagoniste kako bi slozili pricicu

Samo, Set nije pobedjivao Horusa vec je smena dana i noci objasnjena na posve drugi nacin.
apep2.jpg


Evo ga....Re u obliku divlje macke(takozvana "macka Heliopolisa"-grada Sunca) ubija Apepa

Треба детаљно изчитати онај превод, и мене интересује, али сам сигуран да је борба између Хоруса и Сета борба између бобра и зла што може у пренесеном значењу бити борба светла и таме. Али се не сећам баш најбоље шта су у филму тачно рекли у сваком случају мало ћу проверити.
 
Prijatelju...Simboli su samo simboli...možda je tebi i meni jasno da je jedno, prava vera, a drugo formalizam...to je prisutno oduvek...
čist primer su ti Fariseji u doba Hrista...toliki su postali formalisti da su zaboravili da je srce bitno, a ne forma...
Danas ima mnogo fariseja...što je najgore infiltrirali su se i u našu pravoslavnu crkvu... polako je razdiru iznutra...A mi ako se sami ne vratimo na pravi put, bićemo kao ovce koje blejeći idu na klanje....
Po podacima iz 2004te u Srbiji se 87% izjašnjava kao pravoslavno...Pa Srbija bi bila oaza Raja na zemlji da se svi ti ljudi istinski i drže pravoslavlja...Zar ne?

Mislim da bi ceo svet bio Raj da se ljudi više "drže" DUHA SVETOGA, a da se manje "drže" EGA, makar to bio i hrišćanski, pravoslavni ego.
 
Prijatelju...Simboli su samo simboli...možda je tebi i meni jasno da je jedno, prava vera, a drugo formalizam...to je prisutno oduvek...
čist primer su ti Fariseji u doba Hrista...toliki su postali formalisti da su zaboravili da je srce bitno, a ne forma...
Danas ima mnogo fariseja...što je najgore infiltrirali su se i u našu pravoslavnu crkvu... polako je razdiru iznutra...A mi ako se sami ne vratimo na pravi put, bićemo kao ovce koje blejeći idu na klanje....
Po podacima iz 2004te u Srbiji se 87% izjašnjava kao pravoslavno...Pa Srbija bi bila oaza Raja na zemlji da se svi ti ljudi istinski i drže pravoslavlja...Zar ne?

Наравно да би, али када се ни свештеници не држе православља шта очекивати од остатка људи којима су ланчић и наруквица модни детаљи и од деце која су гледала аркана и мафијаше са огромним крстачама.

Оно што је чињеница да је вера уопште створила много мржње међу људима.
 
Наравно да би, али када се ни свештеници не држе православља шта очекивати од остатка људи којима су ланчић и наруквица модни детаљи и од деце која су гледала аркана и мафијаше са огромним крстачама.

Оно што је чињеница да је вера уопште створила много мржње међу људима.

Крива вера јесте створила мржњу...али за то није крив Бог него људи...Бог је људима дао слободну вољу...Јасно побожан човек може да разликује убицу од хероја...
Не можеш окривити целу цркву за тако нешто...Ја бих волео да је црква много строжија и сложнија данас...Али она попушта и губи то мало снаге које има...Хришћанство је постало сувише либерално...А у цркву је ушла мафија...Ми можем својим личним примером да се боримо против тога...Наравно, људе није брига за то...
 
Ја бих волео да је црква много строжија и сложнија данас...Али она попушта и губи то мало снаге које има...Хришћанство је постало сувише либерално...А у цркву је ушла мафија......

Mafija je bila u crkvi i za vreme Isusa Hrista.

On je pokušao da istera menjače novca iz crkve, ali izgleda da nije uspeo do kraja.

No, ljudi će se probuditi, i HRIST će se probuditi u ljudima.

Tad nam više neće biti potrebne ni crkve, ni političari, ni ostala BANDA.

"Zeitgeist addendum" je film o tome.
 
Крива вера јесте створила мржњу...али за то није крив Бог него људи...Бог је људима дао слободну вољу...Јасно побожан човек може да разликује убицу од хероја...
Не можеш окривити целу цркву за тако нешто...Ја бих волео да је црква много строжија и сложнија данас...Али она попушта и губи то мало снаге које има...Хришћанство је постало сувише либерално...А у цркву је ушла мафија...Ми можем својим личним примером да се боримо против тога...Наравно, људе није брига за то...

Да ли Бог постоји и да ли је црква божија кућа на земљи или обична земаљска институција нећу да улазим пошто имам специфично мишљење. Та крива вера је проистека из вере. Неулазећи у причу да ли има Бог ја се слажем да вера не постоји да би њу требало измислити и оно значи и оно мало људи што искрено верује. Опет са друге стране имамо огроман број изразито побожних наркомана, убица, манијака...

Па у праистојији су се људи понашали по одрећењим нормама плашећи се некаквих небеских сила, магија и слично. И колико ја знам ти обичаји и магије су много боље функционисали него било какви данашњи закони били они овоземаљски или некакви небески. То мене наводи да се запитам да ли је могуће да су ти примитивни врачеви и секте, цркве или веровања не знам како да их назовем били бољи од данашњих.
 
Mafija je bila u crkvi i za vreme Isusa Hrista.

On je pokušao da istera menjače novca iz crkve, ali izgleda da nije uspeo do kraja.

No, ljudi će se probuditi, i HRIST će se probuditi u ljudima.

Tad nam više neće biti potrebne ni crkve, ni političari, ni ostala BANDA.

"Zeitgeist addendum" je film o tome.

Морам признати да имаш интересатно тумачење филма, које ми се свиђа.
 
Mafija je bila u crkvi i za vreme Isusa Hrista.

On je pokušao da istera menjače novca iz crkve, ali izgleda da nije uspeo do kraja.

No, ljudi će se probuditi, i HRIST će se probuditi u ljudima.

Tad nam više neće biti potrebne ni crkve, ni političari, ni ostala BANDA.

"Zeitgeist addendum" je film o tome.

Не сумњам ја у моћ Христа, али немој да се завараваш да ће се Христ пробудити у људима...неће...
пише ти у Писму да неће,
пише да ће људи изабрати смрт у поседњим временима...
не пише да ће се људи пробудити и живети срећно заувек...
Само људи очишћени у Христу ће се пробудити и добити вечни живот...
Остали ће заспати заувек...
Много си ти оптимистичан ако мислиш да ће доћи до неке револуције или нагле промене свести...То је бајка...

Zeitgesit пљује по Богу, и говори о томе како Бог не постоји већ да смо ми еволуирана случајност у мртвом свемиру...
Како си ти спојио Христа у то, не знам...
То о чему они причају није Христ...него вапај за нечим што није дефинисано...
 
Mislim da je vera jedna faza koju je možda neophodno proći.

Npr., da bi dete steklo tzv. "znanje ovog sveta", ono je prinuđeno da primi informacije „iz druge ruke“.

Međutim, ako to dete ostane na tom "znanju" i kad odraste – ono kao da nije ni živelo.

Živelo je tuđe „laži“, ili tuđe "istine", svejedno - živelo je TUĐI život - kao programirani robot.

Nepreispitan život nije vredan da bude proživljen, mislim da je to Sokrat rekao.

Dok god čovek bude imao neku svoju subjektivnu VERU, neku svoju subjektivnu NADU, neku svoju subjektivnu IDEJU - dotle će boraviti van ISTINE.

ISTINA JE OVDE I SAD.
 
Poslednja izmena:
Не сумњам ја у моћ Христа, али немој да се завараваш да ће се Христ пробудити у људима...неће...
пише ти у Писму да неће,
пише да ће људи изабрати смрт у поседњим временима...
не пише да ће се људи пробудити и живети срећно заувек...
Само људи очишћени у Христу ће се пробудити и добити вечни живот...
Остали ће заспати заувек...
Много си ти оптимистичан ако мислиш да ће доћи до неке револуције или нагле промене свести...То је бајка...

Zeitgesit пљује по Богу, и говори о томе како Бог не постоји већ да смо ми еволуирана случајност у мртвом свемиру...
Како си ти спојио Христа у то, не знам...
То о чему они причају није Христ...него вапај за нечим што није дефинисано...

Možda se HRIST neće probuditi odmah i u svima, ali će se probuditi.

"Zeitgeist addendum" ne pljuje po Bogu, Duhu i Istini, nego po egocentričnosti i po gluposti egocentričnih ljudi.

Među tim egocentričnim ljudima, mnogi su "vernici", bilo da veruju u Novac ili bilo kakvog drugog LIČNOG BOGA.
 
Možda se HRIST neće probuditi odmah i u svima, ali će se probuditi.

"Zeitgeist addendum" ne pljuje po Bogu, Duhu i Istini, nego po egocentričnosti i po gluposti egocentričnih ljudi.

Među tim egocentričnim ljudima, mnogi su "vernici", bilo da veruju u Novac ili bilo kakvog drugog LIČNOG BOGA.

Ja i ti onda izgleda nismo gledali isti film...
Zeitgaist koji ja znam pljuje po Bogu, ismeva 10 Božijih zapovesti i traži od čoveka da se odrekne svega ličnog...što nije nikako po Bogu....uz to traži da se ljudi pobune protiv sistema ali na pogrešan način...
Koliko sam ja čuo, Taj film su napravili ljudi iz NEW AGE POKRETA, a to mi govori koliki je to satanizam...
Standardna malipulacija duhovno slabim ljudima, šta drugo reći...
Ta filozofija da ljudi treba da treže u sebi produhovljenje nekim meditacijama, da smo mi svi Hrist je glupa i neistinita...Mi nismo Bogovi i tačka...Ovaj film može ubediti neke ljude da je čovek sam svoj Bog...bolest
 

Back
Top