NOVI SRPSKI SULTANI

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
NOVI SRPSKI SULTANI
Ovo kako srpski vlastodršci danas vladaju to se u političkoj teoriji zove sultanizam. Ovo kako mi trpimo to njihovo vladanje, e, to se već zove podanički mentalitet.



Dragan J. Vučićević

Naši, dakle, političko-ekonomski Sultani ponašaju se prema Srbima kao Turci osmanlije prema sirotinji raji. Mi im služimo jedino da plaćamo harač, sve veće račune i sve veće poreze i da, svake dve-tri godine, glasamo onako kako nas oni, preko svojih medija, ubede.

Srpski Sultani na narod gledaju s visine, kao na bića nižeg ranga, kao na ljude koji ne umeju da misle svojom glavom. Oni, stoga, nikome ništa ne objašnjavaju, nikoga ni za šta ne pitaju, nikome se ne pravdaju... Može im se, jer većina nas, običnih smrtnika, zapravo i ne pokušava da bilo šta promeni, ogromna većina nas samo ćuti i trpi.

Pa, tako, kada Srpski Sultani odluče da telefon, preko noći, poskupi za 100 odsto (?!?), a da cena gasa skoči za 60 odsto, oni i ne pokušavaju da nam bilo šta objasne. A i zašto bi? Jer, kada bi se tako nešto desilo u Italiji, Francuskoj ili Grčkoj, pola zemlje bi bilo u štrajku, tresla bi se vlast, svi bi na sav glas tražili konkretne odgovore i precizna objašnjenja. Ali, mi srpski podanici, mi ćutke plaćamo i to naši Sultani znaju.

Elem, Srpski Sultani misle da je narod bezlična, siva masa glupaka dostojna prezira. Jer, da nije zaista tako, pa neko bi odavno izašao pred građane i objasnio kako će aktuelna svetska ekonomska kriza, najveća u poslednjih 90 godina, uticati na naše živote. Da nije tako, neko od vajnih državnih ekonomista odavno bi posavetovao Srbe šta da rade, kako da štede, da li da uzimaju kredite, da li i na šta da troše svoje pare... Ali, ne! Srpski Sultani smatraju da za tim nema potrebe. Briga njih za običan svet, zabole ih za gladne penzionere, za roditelje koji nemaju deci za patike... Jer, za njih nema krize. Za njih će uvek biti, oni će od usta naroda uvek odvojiti sasvim dovoljno za svoje podgojene guzice, dovoljno za svoj ničim zasluženi raskoš.

Ali, što reče onaj pesnik, nisu krivi oni. Krivi smo mi. Krivi smo mi koji trpimo. Mi koji njima, korumpiranim skotovima, prepuštamo politiku, mi koji ćutke gledamo sve njihove lopovluke i mi koji godinama gutamo njihove masne laži. Krivi smo mi koji decenijama pristajemo da nas vode gori od nas.

Vreme je! Vreme je da se nešto menja, vreme je da Srbi, konačno, prestanu da budu podanici i počnu da budu građani.

Dragan J. Vučićević/press
 

Back
Top