Пуњење батерије без пуњача

Да ли је могуће пунити батерију од 220 волти директно из градске мреже (из утичнице)

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Registrovan Korisnik

Zainteresovan član
Poruka
239
Изгубио сам пуњач од бријача. Бријач има батерију која се пуни под напоном од 220 волти. Да ли би могао да се пуни бријач тако да га повежем директно проводницима у струју?

edit: не бих рекао да је БАТЕРИЈА од 220 волти али треба повезати бријач на 220 волти, при чему пуњач нема трансформатор колико сам видео, нема места за њега, предпостављам да је трансформатор у самом бријачу, ако је то могуће уопште..или шта већ не разумем се, немојте ми се смејати :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
па тај кабл је део пуњача...:)
Kabl je dio frizidera, kompjutera, ves masine....

Da ... jednom sam pogubio punjac (kabl) za televiziju.
Taj punjac (kabl) direktno vodi do naponskog trafoa koji pegla napon na onoliko koliko je potrebno.


U stvari ni sam ne znam da li sam izgubio kabl ili punjac televizije sto mislis? :think: :eek:
 
U tvom slucaju je kabl- KABL i moze da bude samo kabl ili mrezni kabl i nije punjac niti njegov deo.A ti mozes da ga zoves kako hoces...mozes i kompjuter a on ipak ostaje samo obican kabl.U tvom slucaju punjac baterije se nalazi u samom uredjaju a da li je on napravljen kao klasican transformatorski,switch ili kondenzatorski to je izbor proizvodjaca.
Odgovor na anketu-bateriju od 220V NE MOZES napuniti vezivanjem iste na mrezni napon cak i ako napravis bateriju od 220V.;)
 

Back
Top