Kako pametno uloziti 30.000 eura ???

Uh,evo pokusacu ja malo da ti dam neki savet.Sto se tice nekretnina i sam znas da su to male pare,gotovo da nista i ne mozes da kupis.Koje afinitete imas?Sta bi voleo da radis?Jesi li ikad bio prodavac?Ne,znam sta da ti kazem,kriza u svetu,oseca se to i kod nas,mozda je i najbolje turnuti sada pare u banku i sacekati izvesno vreme.Te pare uvek mozes da izvadis i pocnes da se bavis nekim biznisom.Nisam ti puno pomogao,ali eto bar neki komentar da ti dam...
 
купи земљу


Zemlja je već počela da poskupljuje, jer ima vizionara koji shvate stvar pre ostalih, ali još je ima po povoljnima cenama, i, da sam u prilici, ne bih se dvoumila oko toga - zemlja će biti vredna kao zlato.
Ako želiš nešto što će odmah početi da daje "plodove", onda nekretninu, pa iznajmljivanje.Kod iznajmljivanja, cene kvadratnog metra nekretnine su odgovarajuće ceni zakupa na određenoj lokaciji, pa, tako, računajući, ja sam došla do rezultata računice, da jedna nekretnina u potpunosti isplati samu sebe za 15-20 godina. Znači, ti 15-20 godina imaš neki prihod od nje, i na kraju, ona je i dalje tvoja.
Ulaganje u posao je dobra stvar, ako već postoje neke osnove, koje će obezbediti siguran plasman onoga u šta si uložio, inače je rizik gubitka veliki.
 
Zemlja ce biti vredna ali samo ako je na dobroj lokaciji.
A takva nije jeftina a vlasnici nisu glupi da je prodaju, posebno ne za male pare.
Pored toga, ako nisi na izvoru informacija i ne znas koja ce zemlja i u kom delu biti atraktivna recimo za 5 godina jer ce tu da prodje put ili je planirana neka ind.zona ili stagod....nemas bas mnogo toga sem svog osecaja, recimo na koju stranu ce neki grad da se shiri jer na primer nema prostora za firme, stovarishta, pumpe ili stanove.
Mislim da perionica nije lose resenje, malo ulaganja trazi, radne snage ima, a moze da donese neku da kazemo pristojnu zaradu. Zalihe nemas, carine nemas, uvoze izvoze nemas, speditere nemas....svakako pre savetujem usluge nego robe
 
Hvala svima na brzim odgovorima.
Svestan sam da je to malo novca za neku ozbiljniju nekretninu osim mozda negde u Jagodini, Indjiji ili nekom drugom perspektivnom mestu. Kao sto neko rece, kada bi se znali neki urbanisticki planovi za buducnost pa da se uzme neka njiva i ceka.
Nisam nikada bio prodavac i tesko da bi sa necim uspeo u mom kraju jer ima previse svega i svacega, mada je za to i lokacija presudna. Rizik je veliki novac zarobiti u neki biznis i cekati da li ce da krene.
Novac nisam dobio na poklon vec sa teskom mukom zaradio i ne bi bas mnogo da rizikujem.
 
Za par meseci razradi se posao i mozes komotno da imas 2-3 hiljade evra mesecno ciste zarade....znam iz komsijinog iskustva.


3 soma evra čiste zarade (pošto si napisao čiste to znaci da je "gazda" vec isplatio radnike, dažbine, poreze, doprinose, prihode i stavio sebi u džep 3k €).... pa dajte onda ljudi da svi mi otvaramo perionice kada se tako dobro zivi.

Mislim da si malo omanuo oko cifara, ja znam jednu perionicu koji drzi decko od moje sestre, u tu perionicu nije usao auto koji kosta ispod 15.000 € ljudi od guzve zakazuju kada da dodju na pranje, Pored klasicnog rucnog pranja im i "četke". Čovek nikad nije uzeo više od 1500€ mesečno a izuzetno je skupo pranje.


BTW moj predlog ti je da otvoriš neki biznis sa hranom, neke kucne dostave, picerije, najbolje pekare pored nekih prometnih ulica, srednjih škola itd itd.

Jer pazi nešto, čovek ne mora da pare auto svaki dan, ne mora da kupuje pivo svaki dan, ne mora da se šiša svaki dan, ali mora svaki dan da jede i da pije vodu! Sam razmisli o tome i šta je isplatljivije, ja da imam pare, bez zezanja seo bi i debelo razmislio oko otvaranja nekog restorana ili kioska sa hranom.
 
3 soma evra čiste zarade (pošto si napisao čiste to znaci da je "gazda" vec isplatio radnike, dažbine, poreze, doprinose, prihode i stavio sebi u džep 3k €).... pa dajte onda ljudi da svi mi otvaramo perionice kada se tako dobro zivi.

Mislim da si malo omanuo oko cifara, ja znam jednu perionicu koji drzi decko od moje sestre, u tu perionicu nije usao auto koji kosta ispod 15.000 € ljudi od guzve zakazuju kada da dodju na pranje, Pored klasicnog rucnog pranja im i "četke". Čovek nikad nije uzeo više od 1500€ mesečno a izuzetno je skupo pranje.


BTW moj predlog ti je da otvoriš neki biznis sa hranom, neke kucne dostave, picerije, najbolje pekare pored nekih prometnih ulica, srednjih škola itd itd.

Jer pazi nešto, čovek ne mora da pare auto svaki dan, ne mora da kupuje pivo svaki dan, ne mora da se šiša svaki dan, ali mora svaki dan da jede i da pije vodu! Sam razmisli o tome i šta je isplatljivije, ja da imam pare, bez zezanja seo bi i debelo razmislio oko otvaranja nekog restorana ili kioska sa hranom.

Ovaj komsija sto drzi ima perionicu za nekoliko automobila odjednom,tj 4 prostorija da ih tako nazovem i non stop ceka jos minimum 3 automobila.
Takodje je pametna investicija kupiti bager za tih 30000 evra i raditi privatno,koliko znam sat rada sa tom masinom kosta 30-40 evra....pa reci da se ne isplati.
 
Oroči u deset banak po 3.000,oo evra, tako ćeš biti siguran u svoj ulog, obzirom da NBS garantuje štedišama uloge do visine od 3.000,oo evra za slučaj da banka ode u stečaj. Tako da ako bilo koja od banak u kojoj imas novac ode u stečaj država će ti isplatiti iznos ulog sa pripoadajućom kmatom u roku od 90.dana. Ako uložiš u jednoj banci dolazis u rizik da ostaneš bez 27.000, oo evra za slučaj da ta banka ode u stečaj.
 
vidi ovako, plac, lokacija Pinosava, Jajinci, Suncan breg, raspitaj se kolike su cene bile ranije, kolike su sada i kojom brzinom rastu

ako se odlucis na taj korak, moras da obratis paznju da zemlja nije manastirska, da su sredjeni imovinsko-pravni odnosi itd, kod advokata po savet
 
Zemlja ce biti vredna ali samo ako je na dobroj lokaciji.
A takva nije jeftina a vlasnici nisu glupi da je prodaju, posebno ne za male pare.
Pored toga, ako nisi na izvoru informacija i ne znas koja ce zemlja i u kom delu biti atraktivna recimo za 5 godina jer ce tu da prodje put ili je planirana neka ind.zona ili stagod....nemas bas mnogo toga sem svog osecaja, recimo na koju stranu ce neki grad da se shiri jer na primer nema prostora za firme, stovarishta, pumpe ili stanove.
Mislim da perionica nije lose resenje, malo ulaganja trazi, radne snage ima, a moze da donese neku da kazemo pristojnu zaradu. Zalihe nemas, carine nemas, uvoze izvoze nemas, speditere nemas....svakako pre savetujem usluge nego robe


Nisam htela da se mnogo "rasplinjujem", o zemlji bih mogla da napišem čitave referate, i nekoliko biznis planova, ali sam napomenula (nadam se?:???:), da je za bržu zaradu pogodnije nešto drugo.
Ima tu razlike:
1. Hoće da uloži novac jer mu banke, u ovom trenutku, nisu sigurne, ali mu trenutno novac nije u prvom planu.
2. Hoće da uloži novac, nije mu baš zarada bitna, ali da može, u slučaju potrebe, da ga "aktivira" - za takav slučaj, predložila sam nekretninu.
3. za svaki sledeći slučaj, potrebni su konkretniji podaci, a nama je nepoznata njegova lokacija, a, takođe nije svejedno ni da li taj novac mora da mu posluži za tekuće preživljavanje, ili već ima neki izvor prihoda.
No, mi tu, svako iz svog ugla posmatranja, dajemo ideje, a on će već videti šta se uklapa u njegove potrebe.
 

Back
Top