Kako pametno uloziti 30.000 eura ???
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 184

Tema: Kako pametno uloziti 30.000 eura ???

Početnik
    Učlanjen
    17.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Kako pametno uloziti 30.000 eura ???

Pozdrav svima,
    Imam na raspolaganju 30.000 eura i hteo bi da uložim u nešto (biznis, nekretninu...), ili je možda bolje oročiti u banci. Ako imate neki konkretan i PAMETAN predlog molim da napišete.
    Šale ostavite za neki drugi put. Hvala.

Primećen član Jedan obican tata (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: Kako pametno uloziti 30.000 eura ???

Uh,evo pokusacu ja malo da ti dam neki savet.Sto se tice nekretnina i sam znas da su to male pare,gotovo da nista i ne mozes da kupis.Koje afinitete imas?Sta bi voleo da radis?Jesi li ikad bio prodavac?Ne,znam sta da ti kazem,kriza u svetu,oseca se to i kod nas,mozda je i najbolje turnuti sada pare u banku i sacekati izvesno vreme.Te pare uvek mozes da izvadis i pocnes da se bavis nekim biznisom.Nisam ti puno pomogao,ali eto bar neki komentar da ti dam...

Starosedelac gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    639

kupi neku lepu zemlju negde u picci materinoj, to je jos uvek prejeftino a nema sanse da tako ostane.
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Primećen član lakoni (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Malo je rizik davati pare u banku, bar dok neprodje ova globalna kriza,koja
    polako i nas zahvata.
    Malo sacekaj sa bilo kakvim ulaganjima, bas nije vreme za to.
    Poz...

Starosedelac gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    639

rizik ti je i da imas te pare kod sebe, vrlo je izgledno da ce ih pojesti inflacija. uzi nekretninu i boli te doope. ili ih potrosi u zdravlju i veselju. ziveli!
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Primećen član
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

купи земљу

Primećen član Wim86 (avatar)
    Učlanjen
    24.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ja bih da sam na tvom mestu otvorio perionicu automobila....jako puno ih ima u svim gradovima ali isto tako sve rade odlicno. Sto se tice troskova jako su mali.....Pozzz

Učlanjen
    24.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Za par meseci razradi se posao i mozes komotno da imas 2-3 hiljade evra mesecno ciste zarade....znam iz komsijinog iskustva.

Zaslužan član Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Prodavnica komp i fotografske opreme.
    Za start ti treba jedno 10 000 evra, a ako jos das pa imas svasta na lageru, pa si azuran, pa su ti cene niske.....to moze da bude dobro....

A mozes da kupis i camac pa da svercujes benzin
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio minalex Pogledaj poruku
    купи земљу

Zemlja je već počela da poskupljuje, jer ima vizionara koji shvate stvar pre ostalih, ali još je ima po povoljnima cenama, i, da sam u prilici, ne bih se dvoumila oko toga - zemlja će biti vredna kao zlato.
    Ako želiš nešto što će odmah početi da daje "plodove", onda nekretninu, pa iznajmljivanje.Kod iznajmljivanja, cene kvadratnog metra nekretnine su odgovarajuće ceni zakupa na određenoj lokaciji, pa, tako, računajući, ja sam došla do rezultata računice, da jedna nekretnina u potpunosti isplati samu sebe za 15-20 godina. Znači, ti 15-20 godina imaš neki prihod od nje, i na kraju, ona je i dalje tvoja.
    Ulaganje u posao je dobra stvar, ako već postoje neke osnove, koje će obezbediti siguran plasman onoga u šta si uložio, inače je rizik gubitka veliki.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Buduća legenda
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zemlja ce biti vredna ali samo ako je na dobroj lokaciji.
    A takva nije jeftina a vlasnici nisu glupi da je prodaju, posebno ne za male pare.
    Pored toga, ako nisi na izvoru informacija i ne znas koja ce zemlja i u kom delu biti atraktivna recimo za 5 godina jer ce tu da prodje put ili je planirana neka ind.zona ili stagod....nemas bas mnogo toga sem svog osecaja, recimo na koju stranu ce neki grad da se shiri jer na primer nema prostora za firme, stovarishta, pumpe ili stanove.
    Mislim da perionica nije lose resenje, malo ulaganja trazi, radne snage ima, a moze da donese neku da kazemo pristojnu zaradu. Zalihe nemas, carine nemas, uvoze izvoze nemas, speditere nemas....svakako pre savetujem usluge nego robe

Početnik
    Učlanjen
    17.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala svima na brzim odgovorima.
    Svestan sam da je to malo novca za neku ozbiljniju nekretninu osim mozda negde u Jagodini, Indjiji ili nekom drugom perspektivnom mestu. Kao sto neko rece, kada bi se znali neki urbanisticki planovi za buducnost pa da se uzme neka njiva i ceka.
    Nisam nikada bio prodavac i tesko da bi sa necim uspeo u mom kraju jer ima previse svega i svacega, mada je za to i lokacija presudna. Rizik je veliki novac zarobiti u neki biznis i cekati da li ce da krene.
    Novac nisam dobio na poklon vec sa teskom mukom zaradio i ne bi bas mnogo da rizikujem.

Početnik BlackXS (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wim86 Pogledaj poruku
    Za par meseci razradi se posao i mozes komotno da imas 2-3 hiljade evra mesecno ciste zarade....znam iz komsijinog iskustva.

3 soma evra čiste zarade (pošto si napisao čiste to znaci da je "gazda" vec isplatio radnike, dažbine, poreze, doprinose, prihode i stavio sebi u džep 3k €).... pa dajte onda ljudi da svi mi otvaramo perionice kada se tako dobro zivi.

Mislim da si malo omanuo oko cifara, ja znam jednu perionicu koji drzi decko od moje sestre, u tu perionicu nije usao auto koji kosta ispod 15.000 € ljudi od guzve zakazuju kada da dodju na pranje, Pored klasicnog rucnog pranja im i "četke". Čovek nikad nije uzeo više od 1500€ mesečno a izuzetno je skupo pranje.

BTW moj predlog ti je da otvoriš neki biznis sa hranom, neke kucne dostave, picerije, najbolje pekare pored nekih prometnih ulica, srednjih škola itd itd.

Jer pazi nešto, čovek ne mora da pare auto svaki dan, ne mora da kupuje pivo svaki dan, ne mora da se šiša svaki dan, ali mora svaki dan da jede i da pije vodu! Sam razmisli o tome i šta je isplatljivije, ja da imam pare, bez zezanja seo bi i debelo razmislio oko otvaranja nekog restorana ili kioska sa hranom.

Učlanjen
    24.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio BlackXS Pogledaj poruku
    3 soma evra čiste zarade (pošto si napisao čiste to znaci da je "gazda" vec isplatio radnike, dažbine, poreze, doprinose, prihode i stavio sebi u džep 3k €).... pa dajte onda ljudi da svi mi otvaramo perionice kada se tako dobro zivi.

Mislim da si malo omanuo oko cifara, ja znam jednu perionicu koji drzi decko od moje sestre, u tu perionicu nije usao auto koji kosta ispod 15.000 € ljudi od guzve zakazuju kada da dodju na pranje, Pored klasicnog rucnog pranja im i "četke". Čovek nikad nije uzeo više od 1500€ mesečno a izuzetno je skupo pranje.

BTW moj predlog ti je da otvoriš neki biznis sa hranom, neke kucne dostave, picerije, najbolje pekare pored nekih prometnih ulica, srednjih škola itd itd.

Jer pazi nešto, čovek ne mora da pare auto svaki dan, ne mora da kupuje pivo svaki dan, ne mora da se šiša svaki dan, ali mora svaki dan da jede i da pije vodu! Sam razmisli o tome i šta je isplatljivije, ja da imam pare, bez zezanja seo bi i debelo razmislio oko otvaranja nekog restorana ili kioska sa hranom.
    Ovaj komsija sto drzi ima perionicu za nekoliko automobila odjednom,tj 4 prostorija da ih tako nazovem i non stop ceka jos minimum 3 automobila.
    Takodje je pametna investicija kupiti bager za tih 30000 evra i raditi privatno,koliko znam sat rada sa tom masinom kosta 30-40 evra....pa reci da se ne isplati.

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Oroči u deset banak po 3.000,oo evra, tako ćeš biti siguran u svoj ulog, obzirom da NBS garantuje štedišama uloge do visine od 3.000,oo evra za slučaj da banka ode u stečaj. Tako da ako bilo koja od banak u kojoj imas novac ode u stečaj država će ti isplatiti iznos ulog sa pripoadajućom kmatom u roku od 90.dana. Ako uložiš u jednoj banci dolazis u rizik da ostaneš bez 27.000, oo evra za slučaj da ta banka ode u stečaj.

Zainteresovan član Mirko BGD (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

vidi ovako, plac, lokacija Pinosava, Jajinci, Suncan breg, raspitaj se kolike su cene bile ranije, kolike su sada i kojom brzinom rastu

ako se odlucis na taj korak, moras da obratis paznju da zemlja nije manastirska, da su sredjeni imovinsko-pravni odnosi itd, kod advokata po savet

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio lyon69 Pogledaj poruku
    Zemlja ce biti vredna ali samo ako je na dobroj lokaciji.
    A takva nije jeftina a vlasnici nisu glupi da je prodaju, posebno ne za male pare.
    Pored toga, ako nisi na izvoru informacija i ne znas koja ce zemlja i u kom delu biti atraktivna recimo za 5 godina jer ce tu da prodje put ili je planirana neka ind.zona ili stagod....nemas bas mnogo toga sem svog osecaja, recimo na koju stranu ce neki grad da se shiri jer na primer nema prostora za firme, stovarishta, pumpe ili stanove.
    Mislim da perionica nije lose resenje, malo ulaganja trazi, radne snage ima, a moze da donese neku da kazemo pristojnu zaradu. Zalihe nemas, carine nemas, uvoze izvoze nemas, speditere nemas....svakako pre savetujem usluge nego robe

Nisam htela da se mnogo "rasplinjujem", o zemlji bih mogla da napišem čitave referate, i nekoliko biznis planova, ali sam napomenula (nadam se?:???, da je za bržu zaradu pogodnije nešto drugo.
    Ima tu razlike:
    1. Hoće da uloži novac jer mu banke, u ovom trenutku, nisu sigurne, ali mu trenutno novac nije u prvom planu.
    2. Hoće da uloži novac, nije mu baš zarada bitna, ali da može, u slučaju potrebe, da ga "aktivira" - za takav slučaj, predložila sam nekretninu.
    3. za svaki sledeći slučaj, potrebni su konkretniji podaci, a nama je nepoznata njegova lokacija, a, takođe nije svejedno ni da li taj novac mora da mu posluži za tekuće preživljavanje, ili već ima neki izvor prihoda.
    No, mi tu, svako iz svog ugla posmatranja, dajemo ideje, a on će već videti šta se uklapa u njegove potrebe.

Početnik
    Učlanjen
    17.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li postoji u Srbiji trgovina zlatom - zlatnim polugama?
    Gde bi se moglo kupiti zlato u komadu?
    Razne ideje mi padaju na pamet.

Obećava
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Uvezi kontejner igrachaka iz Kine! Taman toliko i da ti petekne za jedan dooobar ruchak...

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio bgkiwi Pogledaj poruku
    Da li postoji u Srbiji trgovina zlatom - zlatnim polugama?
    Gde bi se moglo kupiti zlato u komadu?
    Razne ideje mi padaju na pamet.
    Zlatara Majdanpek, odnosno RTB Bor.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    87

Za trgovinu zlatom postoje posebni, vrlo rigorozni zakoni - ni zlatari ne smeju da kupuju zlato tek tako, kao običnu robu - zato i pišu na reklamama da kupuju lomljeno zlato, i nakit.

Početnik
    Učlanjen
    17.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Paracin Pogledaj poruku
    Uvezi kontejner igrachaka iz Kine! Taman toliko i da ti petekne za jedan dooobar ruchak...
    One otrovne igracke koje su zaplenjene sirom Evrope?

Početnik
    Učlanjen
    17.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vlada je danas najavila povecanje garancija na orocena sredstva sa 3.000eur na 50.000eur. Sta mislite o tome? Koliko su to jake garancije i koja banka bi po vama bila najbolja za stednju?

Zainteresovan član Mirko BGD (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

po meni Erste, tu i drzim novac. jako su profesionalni i jedna od retkih banaka gde mozete bilo gde na svetu da podignete novac bez provizije na salteru/bankomatu Erste banke

a vladi nista ne verujem. neka vrate 6000eur sto je pojela Beobanka mojima!

Učlanjen
    24.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Mirko BGD Pogledaj poruku
    po meni Erste, tu i drzim novac. jako su profesionalni i jedna od retkih banaka gde mozete bilo gde na svetu da podignete novac bez provizije na salteru/bankomatu Erste banke

a vladi nista ne verujem. neka vrate 6000eur sto je pojela Beobanka mojima!
    A ti bi da se omrsis za neki autic?

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Kako pametno potrositi 100.000 evra?
    Autor cecaforever u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.07.2008., 11:29
  2. GDE ULOZITI 400.000 EURA
    Autor gagilili u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 17.06.2008., 22:45