P.Galbraith: Što bi bilo da smo pustili Hrvate...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

alkar

Ističe se
Banovan
Poruka
2.862
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...stili-hrvatima-da-uzmu-banju-luku/406224.aspx

NEKADAŠNJI veleposlanik SAD-a u Hrvatskoj, Peter Galbraith, u intervjuu za Dnevni avaz pojasnio je svoje izjave za američki nacionalni radio NPR kada je rekao da su "bosanski Srbi genocidni fašisti".

"Ne znam koje sam točno riječi koristio na NPR-u, gdje je bila akademska rasprava o ratovima na Balkanu i u BiH", rekao je Galbraith dodajući kako je možda rekao nešto slično.

"No, ne mislim da su bosanski Srbi fašistički i genocidni. Rukovodstvo RS i Vojska RS iz tog doba - jesu", ustvrdio je.

"Govorio sam o tadašnjoj situaciji, špekuliralo se što bi se odgodilo da smo pustili Hrvatima da uzmu Banju Luku. Istaknuo sam da je tadašnje vodstvo bosanskih Srba genocidno i fašistoidno te da bi možda bilo bolje da smo dopustili da budu potpuno poraženi nego da smo se odlučili na kompromis", rekao je Galbraith.

Dodao je da je govorio o okolnostima koje su dovele do takvog raspleta.
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...stili-hrvatima-da-uzmu-banju-luku/406224.aspx

NEKADAŠNJI veleposlanik SAD-a u Hrvatskoj, Peter Galbraith, u intervjuu za Dnevni avaz pojasnio je svoje izjave za američki nacionalni radio NPR kada je rekao da su "bosanski Srbi genocidni fašisti".

"Ne znam koje sam točno riječi koristio na NPR-u, gdje je bila akademska rasprava o ratovima na Balkanu i u BiH", rekao je Galbraith dodajući kako je možda rekao nešto slično.

"No, ne mislim da su bosanski Srbi fašistički i genocidni. Rukovodstvo RS i Vojska RS iz tog doba - jesu", ustvrdio je.

"Govorio sam o tadašnjoj situaciji, špekuliralo se što bi se odgodilo da smo pustili Hrvatima da uzmu Banju Luku. Istaknuo sam da je tadašnje vodstvo bosanskih Srba genocidno i fašistoidno te da bi možda bilo bolje da smo dopustili da budu potpuno poraženi nego da smo se odlučili na kompromis", rekao je Galbraith.

Dodao je da je govorio o okolnostima koje su dovele do takvog raspleta.

:eek::eek:Sta.........oni pustili...........da su oni ista pustili hrvatske ne bi bilo :rtfm:
ovo je neka glupa recenica verovatno izvucena iz konteksta ili nesto slicno.......
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...stili-hrvatima-da-uzmu-banju-luku/406224.aspx

NEKADAŠNJI veleposlanik SAD-a u Hrvatskoj, Peter Galbraith, u intervjuu za Dnevni avaz pojasnio je svoje izjave za američki nacionalni radio NPR kada je rekao da su "bosanski Srbi genocidni fašisti".

"Ne znam koje sam točno riječi koristio na NPR-u, gdje je bila akademska rasprava o ratovima na Balkanu i u BiH", rekao je Galbraith dodajući kako je možda rekao nešto slično.

"No, ne mislim da su bosanski Srbi fašistički i genocidni. Rukovodstvo RS i Vojska RS iz tog doba - jesu", ustvrdio je.

"Govorio sam o tadašnjoj situaciji, špekuliralo se što bi se odgodilo da smo pustili Hrvatima da uzmu Banju Luku. Istaknuo sam da je tadašnje vodstvo bosanskih Srba genocidno i fašistoidno te da bi možda bilo bolje da smo dopustili da budu potpuno poraženi nego da smo se odlučili na kompromis", rekao je Galbraith.

Dodao je da je govorio o okolnostima koje su dovele do takvog raspleta.


Шта би било кад би било?
А шта би било да су Срби на почетку рата искористили премоћ у наоружању и бољој организацији? Тада НАТО није ни имао снаге на терену нити су имали било какво допуштење од стране УН-а. Док би се све то прогурало кроз УН и они дошли, рат би био давно завршен. Али, каква сврха данас о томе причати? Да сам играо Х2, а не 1, сада бих био богат!
Једина сврха твог текста је да кажеш како сте ви били много јаки али ето нису вам дали да сами завршите посао. Ви нисте ратовали са Србијом и због тога будите много сретни. Људски и материјални ресурси вам уопште не иду у прилог, а овдје се не ради о Палестинцима и Израелцима. Ваша "војска" тек постаје војска, а помисао да сте онда могли логистиком пратити своје јединице је чиста утопија. Да сте на једном мјесту изгубили 20 људи одједном, све би стало. Сјети се мало Козарске Дубице и Мамби! Зато, о'лади мало!
Далеко смо сви ми из бивше СФРЈ и од државе и од војске. Србија је томе можда најближа, али ипак, још увијек, много далеко.
 
Bosanski Srbi jesu tada bili genocidni u saradnji sa miloševićem su planirali da prave veliku Srbiju... Primitivčine koje su pokusale da osvoje bosnu, otcepe jug dalmacije, slavoniju... Čak su smislili i izlaz na more :hahaha:
Kakvi su to debili ratovali za te ciljeve 90tih godina :lol:

Брена је Брена, ал' двапут је двапут. Бацио си удицу али баш нећу да ти одговорим.
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...stili-hrvatima-da-uzmu-banju-luku/406224.aspx

NEKADAŠNJI veleposlanik SAD-a u Hrvatskoj, Peter Galbraith, u intervjuu za Dnevni avaz pojasnio je svoje izjave za američki nacionalni radio NPR kada je rekao da su "bosanski Srbi genocidni fašisti".

"Ne znam koje sam točno riječi koristio na NPR-u, gdje je bila akademska rasprava o ratovima na Balkanu i u BiH", rekao je Galbraith dodajući kako je možda rekao nešto slično.

"No, ne mislim da su bosanski Srbi fašistički i genocidni. Rukovodstvo RS i Vojska RS iz tog doba - jesu", ustvrdio je.

"Govorio sam o tadašnjoj situaciji, špekuliralo se što bi se odgodilo da smo pustili Hrvatima da uzmu Banju Luku. Istaknuo sam da je tadašnje vodstvo bosanskih Srba genocidno i fašistoidno te da bi možda bilo bolje da smo dopustili da budu potpuno poraženi nego da smo se odlučili na kompromis", rekao je Galbraith.

Dodao je da je govorio o okolnostima koje su dovele do takvog raspleta.

Koliko me sećanje služi to je onaj što se peo na Srpske traktore dok je trajala Oluja koju su oni organizovali i učestvovali!!! I sada on našao za nekog da kaže da je fašista?! Što nije zaustavio oluju? Što nije digao NATO avijaciju? Pederčina jedna usrana!!! LICEMER!!!
 
Прво, заборавио је рећи, да су хрвати помогнути америчким беспилотним, обавештајцима, и директном командом на терену, једва одрадили олују и бљесак, и то нису могли без злочина и геноцида над Србима...е сада што су видели да ће РС ускоро постати независна, па ваде из нафталина неке давно превазиђене политичаре, као да се Срби уплаше..
Ово је смешно, жалосно...шта пре сами одлучите!
 
]Bosanski Srbi jesu tada bili genocidni [/B]u saradnji sa miloševićem su planirali da prave veliku Srbiju... Primitivčine koje su pokusale da osvoje bosnu, otcepe jug dalmacije, slavoniju... Čak su smislili i izlaz na more :hahaha:
Kakvi su to debili ratovali za te ciljeve 90tih godina :lol:

da, to je to...
samo neki nikako da uvide...
mozda je korektnije reci vodstvo Srba, a narod kao stado svugdje, lako ga povuci za sobom..
p.s. sad si gadno nadrljao...
 
Прво, заборавио је рећи, да су хрвати помогнути америчким беспилотним, обавештајцима, и директном командом на терену, једва одрадили олују и бљесак, и то нису могли без злочина и геноцида над Србима...е сада што су видели да ће РС ускоро постати независна, па ваде из нафталина неке давно превазиђене политичаре, као да се Срби уплаше..
Ово је смешно, жалосно...шта пре сами одлучите!
:eek:
Jedva ? sta bi tek bilo da su ih glatko odradili :think:
 
:eek:
Jedva ? sta bi tek bilo da su ih glatko odradili :think:

Тако ми је речено...са шкуторске стране.
Имали су доста техничких, људских и других проблема, амерички официри су на терену водили јединице!
Уз подршку беспилотних и пентагона!
 
da, to je to...
samo neki nikako da uvide...
mozda je korektnije reci vodstvo Srba, a narod kao stado svugdje, lako ga povuci za sobom..
p.s. sad si gadno nadrljao...

A kako bi neko i znao nesto u Srbiji kada se nista na vestima nije govorilo... Sve neke budalastine pricali a ja lepo okrenem telefon (bosna, hrvatska) i pitam sta se desava ( dok je josh radio telefon a bilo jeftino) Čuješ bombe u pozadini i rešetanje :lol:

Narod je stoka sitnog zuba kako je govorio buđman nekada...
 
да су пустили хрвате како каже онда би неминовно дошло до померања фронта а и сигурно брзе контре јер ипак је бањалука пре велик залогај.осим тога дејства би се због подршке проширила на славонију и барању а сигурно би се поново укључила активно у војска србије па би то било једно велико финале са сигурно другачијим крајем него што је било.чињеница је да се пришло близу бањалуке али с обзиром да до тада и није било конкретног отпора није ни чудо.чим се је почела давати контра све је стало.а мало је фалило да пукне у славонији и херцеговини у правцу мора.па мислим да би хрватска морала тада да развуче своје снаге које је пустила у босну а то би им било врло неповољно.свет је урадио оно што је договорено а то је да се узму неки делови српске а да то не изгледа као продаја већ војно.тако да су наши политичари остали чисти и не зна се за ту трговину.а народ није битан.углавном срби су се сасвим добро држали с обзиром на омјер снага који им није ни мало био повољан.а и фртутма са избјеглим крајишницима је мало унијела конфузије у све то.
 
Тако ми је речено...са шкуторске стране.
Имали су доста техничких, људских и других проблема, амерички официри су на терену водили јединице!
Уз подршку беспилотних и пентагона!

ја могу смо да кажем да је на мојој страни било деловања ракетних система са мора од стране нато.тако су уништавали системе везе у унутрашњости.а када је нато запретио и забранио дизање наше авијације хрватски авиони су слободно летели узнад крајине без страха па чак нису користили ни мамце.један авион је толико ниско летио изнад нас да се пилот видио у кабини.тада је рањено једно дете из колоне и једна жена остала без ока после његовог дејства.то се дешавало на самом почетку повлачења н кордуну.
 
Bosanski Srbi jesu tada bili genocidni u saradnji sa miloševićem su planirali da prave veliku Srbiju... Primitivčine koje su pokusale da osvoje bosnu, otcepe jug dalmacije, slavoniju... Čak su smislili i izlaz na more :hahaha:
Kakvi su to debili ratovali za te ciljeve 90tih godina :lol:

nisu to bile" primitivčine" kako ti kažeš već običan narod koji je umjesto odlaska u Srbiju izabrao da ostane i da se bori.zaboravio si onih 13 beba u banjaluci što su umrle zbog nedostatka kiseonika kada UN nisu dozvolile avion da poleti izSrbije dali su i te bebe bile genocidne šta misliš ?
 
nisu to bile" primitivčine" kako ti kažeš već običan narod koji je umjesto odlaska u Srbiju izabrao da ostane i da se bori.zaboravio si onih 13 beba u banjaluci što su umrle zbog nedostatka kiseonika kada UN nisu dozvolile avion da poleti izSrbije dali su i te bebe bile genocidne šta misliš ?

Običan narod koji je palio i pljackao? Drzao u okupaciji Sarajevo? Pravio radne logore i svašta nešto? Fin neki narod :think:

Mislim da su te bebe pale za ideju velike Srbije, sta ti mislish? Da nije bilo tih bolesnih ambicija...
 
Шта би било кад би било?
А шта би било да су Срби на почетку рата искористили премоћ у наоружању и бољој организацији? Тада НАТО није ни имао снаге на терену нити су имали било какво допуштење од стране УН-а. Док би се све то прогурало кроз УН и они дошли, рат би био давно завршен. Али, каква сврха данас о томе причати? Да сам играо Х2, а не 1, сада бих био богат!
Једина сврха твог текста је да кажеш како сте ви били много јаки али ето нису вам дали да сами завршите посао. Ви нисте ратовали са Србијом и због тога будите много сретни. Људски и материјални ресурси вам уопште не иду у прилог, а овдје се не ради о Палестинцима и Израелцима. Ваша "војска" тек постаје војска, а помисао да сте онда могли логистиком пратити своје јединице је чиста утопија. Да сте на једном мјесту изгубили 20 људи одједном, све би стало. Сјети се мало Козарске Дубице и Мамби! Зато, о'лади мало!
Далеко смо сви ми из бивше СФРЈ и од државе и од војске. Србија је томе можда најближа, али ипак, још увијек, много далеко.

:ok::ok::ok:

Да сте на једном мјесту изгубили 20 људи одједном, све би стало. Сјети се мало Козарске Дубице и Мамби! Зато, о'лади мало!

:ok::ok::ok:
 
Običan narod koji je palio i pljackao? Drzao u okupaciji Sarajevo? Pravio radne logore i svašta nešto? Fin neki narod :think:

Mislim da su te bebe pale za ideju velike Srbije, sta ti mislish? Da nije bilo tih bolesnih ambicija...

e pa burazeru ako mogu tako da ti kažem mislili ste da će opet da bude 1941 ali zajebali ste se gadno,Sarajevo pa bila je krajina u blokadi pa nikom ništa tada su te bebe umrle,radni logori to je ljaga ne sporim JASENOVAC. Da li ti znaš koliko je ljudi iz te iste Bosanske krajine stradalo u Jasenovcu znaš naravno samo se praviš budala i sramota je da se izdaješ za nešto što nisi
 
e pa burazeru ako mogu tako da ti kažem mislili ste da će opet da bude 1941 ali zajebali ste se gadno,Sarajevo pa bila je krajina u blokadi pa nikom ništa tada su te bebe umrle,radni logori to je ljaga ne sporim JASENOVAC. Da li ti znaš koliko je ljudi iz te iste Bosanske krajine stradalo u Jasenovcu znaš naravno samo se praviš budala i sramota je da se izdaješ za nešto što nisi

Sva velikosrpska sranja su zavrsena olujom, ceo svet je to pozdravio i podrzao... Sta reći više... Od tolikih ambicija ostade samo traktor sa prikolicom i patrijotom za volanom...

Jasenovac jeste sramota i ne moze da se poredi sa idejom velike srbije na pomolu 21 veka...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top