Vicevi

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Igraju Arhimed, Njutn i Paskal žmurke i Arhimed žmuri.

Paskal se sakrije a Njutn nije imao gde i stane iza Arhimeda i nacrta oko sebe kvadrat metar puta metar.

Arhimed izbroji, okrene se i zapljune Njutna, kad ovaj

A ne, za***o si se, ja sam Paskal - Njutn po metru kvadratnom!

---------------------------------------------

Zasto plavusa konvergira?
Zato sto je monotona i ogranicena.

----------------------------------------------


sretnu se proton i neutron,
i kaže proton:
"Ma nabijem te"

----------------------------------------------

Razbolele se farmeru kokoške. Pošto veterinar nije utvrdio o čemu se radi, farmer je pozvao naučnike: hemičara, biologa i fizičara.

Prvo hemičar počne da ispituje hemijski sastav krvi, međutim ne nađe ništa.
Zatim biolog uzme uzorke tkiva, ali ne prođe ništa bolje.

Dođe fizičar, nađe jedan kamen u dvorištu, sedne na njega i ćuti. Posle pola sata počne nešto brzo da piše i uskoro vikne: "Imam rešenje! Međutim ono se može primeniti samo na sferične kokoške u vakuumu."

---------------------------------------------

Ide Hajzenberg kolima, juri, piči, gazi, džumbus pravi.
I naravno počne da ga juri policija. I jure ga, i jure, i jure, nikako da ga stignu.
Napokon Hajzenberg izgubi kontrolu nad vozilom i udari u neko drvo u punoj brzini.
Kad se osvestio pitali ga: "Čoveće, jel znaš kojom si brzinom išao?"
A Hajzenberg će ponosno: "Ne, ali znam gde se nalazim!"

----------------------------------------------

Neutron loses an electron and says to his friend Proton: "Dude, I just lost an electron!"
Proton: "Are you sure?"
Neutron: "I'm positive!"

-----------------------------------------------

Rešio integral da postane lopov. I tako dođe on do prve funkcije i kaže: "Daj sve pare što imaš ili ću da te izintegralim!" Funkcija se uplaši i da mu sve pare. Dođe do druge, kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim!" I druga funkcija se uplaši i isplati ga. Kod treće ista priča, i tako za nekoliko narednih. I onda dođe on kod n-te po redu i kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim", a funkcija samo počne da se smeje. Integral se nađe u čudu, a funkcija odgovara: "Ma integrali me slobodno, ja sam ex!"

------------------------------------------------

Dobili zadatak inženjer, fizičar i matematičar da stado ovaca zatvore u što manji krug ograde.
Inženjer okupi ovce u krug i kaže "za datu površinu krug će najmanje ograde da potroši" i onda ih ogradi tom ogradom.
Fizičar napravi kružnu ogradu beskonačnog prečnika, i smanjuje prečnik ograde dok se sve ovce ne skupe na najmanju moguću gustinu
Matematičar stane malo i zamisli se, a onda uvati ogradu i ogradi sebe i kaže : "Sada označimo da sam ja spolja"

------------------------------------------------

matematičar, teoretski fizičar i praktični fizičar, zatvoreni u 3 različite ćelije i svakome data po jedna konzerva sardine, bez otvarača.
Posle nedelju dana dolaze da ih provere...
Kod teoretskog fizičara ispisano milion formula po zidovima, konzerva otvorena i sardina pojedena. "Znate, ja sam tačno izračunao pod kojim uglom i kojom brzinom treba da bacim konzervu prema zidu da bi se otvorila"
Kod praktičnog fizičara zidovi izlupani, konzerva skroz izgužvana, ali otvorena. "Ja sam pokušavao na sve moguće načine da je otvorim i na kraju sam uspeo"
Matematičar... umro od gladi. Na zidu napisano samo: "Konzerva je zatvorena. Pretpostavimo suprotno..."

------------------------------------------------
 
Koliko je kvantnih fizičara potrebno da zamene sijalicu?
Nijedan jer oni to ne mogu. Ukoliko znaju gde je sijalično grlo onda ne znaju gde je nova sijalica.

Koliko astronoma je potrebno da zamene sijalicu?
Nijedan. Oni preferiraju mrak.

Koliko radio astronoma je potrebno da zamene sijelicu?
Nijedan. Ne zanimaju ih toliko kratki talasi.

Sretne student Ajnštajna u vozu i pita: Izvinite profesore, ali da li Njujork staje u vozu?

Zašto je pile prešlo Mebijusovu traku?
Da bi stiglo na istu stranu.

Gde završava loša svetlost?
U prizmi.

Avgustus de Morgan u piljari:
Prodavac:Papirna ili plastična kesa.
AM:NE NE papirna I NE plastična

Zenofobija: Iracionalni strah od konvergentnih redova.

Algebarski simboli se koriste kada nemate pojma o čemu pričate.

Reši matematičar da nauči nešto više o praktičnim problemima. Vidi on seminar pod nazivom "Teorija zupčanika" i ode na njega. Predavač počinje predavanje: Teorija zupčanika sa realnim brojem zubaca je dobro poznata...

Materija je fundamentalno lenja: Uvek ide putanjom najmanjeg truda.
Materija je fundamentalno glupa: Uvek prvo isproba svaku drugu putanju .
To je srce fizike, ostalo su detalji.

Obećavajući kandidat brani svoju doktorsku disertaciju pred komisijom. Kao rezultat povećeg izvođenja dobije on jednačinu F=-ma. Kandidatu je bilo neprijatno i komisiji je bilo neprijatno. Kandidat se nervozno nakašlja i reče: Izgleda da sam negde napravio malu grešku. Jedan od matematičara iz komiteta suvo ubaci: Ili to, ili neparan broj njih.

Studije nelinearne fizike su kao studije neslonovske biologije.

Zašto je Albert Ajnštajn prešao ulicu? Da bi pobegao od Nilsa Bora, ali kada je stigao na drugu stranu Nils Bor je bio tamo takođe.

Cigla koja je pala sa kuće pogodi studenta fizike i onesvesti ga. Kada se povratio počeo je da se smeška. Prisutnio su ga zbunjeno upitali zašto se smeška. Odgovorio je: Shvatio sam koliko sam srećan zato što je kinetička energija samo mv^2/2.

burazeru, mnogo dobra riba - u svakoj tacki mozes da joj povuces tangentu
 
Igraju Arhimed, Njutn i Paskal žmurke i Arhimed žmuri.

Paskal se sakrije a Njutn nije imao gde i stane iza Arhimeda i nacrta oko sebe kvadrat metar puta metar.

Arhimed izbroji, okrene se i zapljune Njutna, kad ovaj

A ne, za***o si se, ja sam Paskal - Njutn po metru kvadratnom!

Јоооооооооој!!!! :dash:

:lol:
 
Meni je najbolji ovaj u kom Hajzenberg jurca kolima :):)
evo jedan na sopstveni racun: Dosao molekularni biolog u selo i naleti na chichu koji cuva nepregleeno stado ovaca i upita ga Je li cica, kolko to ovaca cuvas? Na to cica odgovori da mu je to stado jos pradeda imao, jagnjile se umirale, niko ih nikad nije izbrojao. Cuvsi to molekularni biolog ponudi da izracuna tacan broj, a cica za uzvrat da ga casti jednom ovcom za rostilj. I cica pristade. Posle vise pocupanih ovcijih dlaka i 15minutne kompjuterske analize, naucnik rece 1432! I uprti ovcu da ponese. Na to ce cica: sinak, ajde ja da pogodim cime se ti bavis, a ti da mi vratis tu ovcu. Ti si molekularni biolog! Kako znas, zaprepasti se naucnik. PA ZATO STO BI SAMO TA BUDALA UPRTILA SARPLANINCA MESTO OVCE!
 
Има и ова... мало је непреводива:

pianditwofc0.jpg
 
Ја признајем да нисам онај за Хајзенберга... не знам чак ни ко је, мораћу то да прогуглам, физика ми никад није била јача страна.

Има и онај за програмера... Пошаље жена супруга-програмера у продавницу и каже му: "Купи један хлеб, а ако има јаја, купи двадесет". Програмер се враћа кући и уноси 20 векни хлеба. Жена га запањено гледа и пита: "Због чега си, побогу, купио 20 векни хлеба?!!" а програмер одговара: "Па, рекла си, ако има јаја, да купим 20".
 
Ја признајем да нисам онај за Хајзенберга... не знам чак ни ко је, мораћу то да прогуглам, физика ми никад није била јача страна.

У својој теорји неодређености тврдио је да је немогуће једној честици у исто време знати и брзину и тачан положај.
 
(Превод)

Неколико студената је добило задатак да докажу да су сви непарни бројеви већи од 2 прости.

Математичар: 3 је прост, 5 је прост, 7 је прост и по индукцији - сваки непаран цео број већи од 2 је прост.

Физичар: 3 је прост, 5 је прост, 7 је прост, 9... 9 је експериментална грешка, 11 је прост. Како бисмо били сигурни, узмимо пар случајних непарних бројева и проверимо: 17 је прост, 23 је прост, 59 је прост. Дакле, сваки непаран цео број већи од 2 је прост.

Информатичар: 3 је прост, 3 је прост, 3 је прост, 3 је прост...

. . .

Rešio integral da postane lopov. I tako dođe on do prve funkcije i kaže: "Daj sve pare što imaš ili ću da te izintegralim!" Funkcija se uplaši i da mu sve pare. Dođe do druge, kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim!" I druga funkcija se uplaši i isplati ga. Kod treće ista priča, i tako za nekoliko narednih. I onda dođe on kod n-te po redu i kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim", a funkcija samo počne da se smeje. Integral se nađe u čudu, a funkcija odgovara: "Ma integrali me slobodno, ja sam ex!"

Има сличан. Каже, стоје функције на ћошку, кад једна функција дотрчи и повиче: "Бежите, ено иду изводи!!!", и све се функције разбеже, остане само једна и каже више за себе: Ма, могу да ми попу*е, ја сам e[SUP]x[/SUP].

Друга варијанта: Долазе изводи, и све се функције разбеже, једино остане e[SUP]x[/SUP]. Прилази јој један извод и каже: "А зашто ти ниси побегла?" :) Она одговара: "Ма, можеш да ми попу*иш, ја сам e[SUP]x[/SUP]!" :lol: А извод одговара: "Да, али ја сам извод по y." :mrgreen:
 
Nisu u pitanju prirodne nauke ali u deficitu viceva iz tih oblasti moze i ovaj da posluzi :D

U Grckoj Sokrat je bio na glasu kao covek koji ceni znanje. Jednog mu je dana prisao poznanik i rekao:
"Znas li sta sam upravo cuo o tvom prijatelju?"
"Stani malo", odgovori Sokrat: "Pre nego sto mi ista kazes, zelim napraviti mali test. Zove se 'Test trostrukog kriterijuma'."
- "Trostrukog kriterijuma?"
- "Upravo tako", nastavi Sokrat: "pre nego sto pocnes pricati o mom prijatelju, mogao bi na trenutak razmisliti zadovoljava li to neke kriterijume. Prvi kriterijum je Istina. Jesi li potpuno siguran da je to sto mi zelis reci istina?"
- "Ne", odgovori poznanik, "zapravo sam to tek cuo i..."
- "Dobro", veli Sokrat: "znaci, nisi potpuno siguran je li to istina ili nije. Da vidimo sada i drugi kriterijum, kriterijum Dobra. Je li to sto zelis reci o mom prijatelju nesto dobro?"
- "Ne, naprotiv..."
- "Dakle", nastavi Sokrat: "zelis mi reci nesto lose o njemu, a nisi ni siguran je li to tacno. Jos uvek mozes proci na testu, jer je ostao jos jedan kriterijum, kriterijum Koristi. Hoce li to sto mi zelis reci o mom prijatelju biti meni korisno?"
- "Ne, ne bas"
- "Pa", opet ce Sokrat: "ako to sto mi zelis reci mozda nije istina, za njega nije dobro, a za mene nije korisno, zato bi mi to uopste rekao?"
Eto, zato je Sokrat bio veliki mislilac i cenjena osoba stare Grcke.









To takodje objasnjava zasto nikad nije saznao da mu prijatelj j**e zenu.
 

Back
Top