250E za epidural a 400E za doktora

Poruka
2
Da,Da...
Tako se krecu neZVANICNE cene porodjaja u novosadskom porodilistu betaniji.
Kada sam to cuo bukvalno sam zinuo. Pa zar se te stvari naplacuju. Malo sam pronjuskao po internetu i po bolnickim sajtovima i shvatio da se u stvari edpidural normalno naplacuje 10 000din, preko racuna sto je ok. Ali sam takodje cuo da je anestezaiolog za neke svoje usluge (za koje je vec placen iz zdravstvenog osiguranja) trazi dodatnih 200-250eura.

Posto za fakultet radim pricu o korupciji u zdravstvu voleo bih kada bi mame koje su imale lose iskustva sa lekarima ili cak i dobra iskustva nakon "podmazivanja" da podele svoju pricu sa nama.

Jedino ako se o korupciji prica na svim nivoima, ona se moze smanjiti.

Hvala
 
Pa ako vec radis tu pricu, nema boljeg nacina nego da ti ovde neki virtuelni likovi, prospu svoje virtuelne a tuzne price.
Koje je naravno nemoguce proveriti.
Sto je inace osnova za svako kvalitetno istrazivanje


Naravno da ovo nije osnovni metod istrazivanja vec nacin da se prikupe price (svaka prica o korupciji je tuzna), lociracju problemi i razlozi. Jedan vid VOX populi-ja koji ce omoguciti da se "istrazivanje" sa nekog teorijiskog nivoa dovede na pricu o ljudima koji su iskorisceni u jednijim od najosetljivijih faza u njihovom zivotu.

Inspiraciju za ovo kvalitetno istazivanje je iskustvo moje rodjene sestre koja me je upoznala sa cenama koje sam naveo. :neutral:
 
Ima i ovakvih slucajeva.
Niko mi nista nije trazio. Sama sam par nedelja posle porodjaja otisla da im se zahvalim i uz pice predala koverat.
I mislim da je to ok. Nek da ko ima i ko moze, verovatno ce onda manje da traze od onih koji ne mogu ili ne zele. A da im je plata mizerna, jeste. Definitivno.
 
Ja sam se naslusala kojecega, ali iz trece, pete, sedme ruke... Volela bih da neko, ko je to doziveo licno (ili cija je supruga) to dozivela da se javi. Ove fore "cuo sam, prica se" ne doprinose situaciji. Da se razumemo, ja verujem da postoji korupcija tog tipa, ali neko bi morao da otvoreno o tome prica. Najbolje bi bilo od kolega, ako se neko usudi.

S druge strane, sigurna sam da ima slucajeva zena koje nisu nista platile. NtasaNatasa, izvini na indiskretnosti, ali da li je tvoja kuma imala neku vezu u porodilistu? Ili je zaista dosla kao obicna pacijentkinja, platila samo ono sto je zakonom propisano i sve je bilo ok?
 
Ja sam se naslusala kojecega, ali iz trece, pete, sedme ruke... Volela bih da neko, ko je to doziveo licno (ili cija je supruga) to dozivela da se javi. Ove fore "cuo sam, prica se" ne doprinose situaciji. Da se razumemo, ja verujem da postoji korupcija tog tipa, ali neko bi morao da otvoreno o tome prica. Najbolje bi bilo od kolega, ako se neko usudi.

S druge strane, sigurna sam da ima slucajeva zena koje nisu nista platile. NtasaNatasa, izvini na indiskretnosti, ali da li je tvoja kuma imala neku vezu u porodilistu? Ili je zaista dosla kao obicna pacijentkinja, platila samo ono sto je zakonom propisano i sve je bilo ok?



Najnormalnije došla, platila anesteziju i to je bilo to ... nije imala nikakvu vezu.

Ja imam utisak da mnogo plaćaju samo oni koji zapravo traže vezu, pa traže i djavola ..... Kao dao sam doktoru 400Eura ... mislim stvarno - pa dao si kad si hteo .....
 
Poslednja izmena:
ja sam se 2 puta poradjala i oba puta nisam dala nista
poradjale su me babice uz dopustanje doktora> doktor me je prvo pregledao na ultrazvuku, uz prisustvo sestre tj babice i rekao/ sve je ok poradjajte je...
babice su sve vreme ili presedele na mom krevetu ili su bile u sobi i na svaki moj poziv bi dolazile odnah
sve vreme su bile ljubazne> govorile mi ajde polako, duso, srce.... i sve vreme me obavestavale o stanju bebe....
a nisam im dala nista....
dolazio je i doktor da me obidje, tj da vidi kako napreduje i kad bi video da sve ide kako treba odlazio bi da spava> bila je nocna smena
ali sutadan sam videlasledecu scenu> sestra vice > doooktooooreeeee i trce njih nekoliko
hm ne daj Boze da doktor mora da dodje, znaci da nesto nije u redu, sto ne znaci da nece doci ako mora...
sta ima da im dajem oni primaju platu za to
ako im je malo pacijenti su najmanje krivi
 
Drage dame, vasi postovi pomalo ohrabruju, jer sam se, verujte, svacega naslusala i nacitala. Nisam u drugoms tanju, ali zelim decu i po svoj prilici porodicu se u Srbiji. A sve sto osecam kao covek i sav moral koji imam odbijaju da potplate osoblje, a pitanje da li bih i imala da "calnem 500" evra. Veze nemam i ne verujem da cu imati.

Dakle, zaista ohrabrujuce zvuci da je neko naisao na iole normalan prijem a da nije imao (tj. imala) vezu, 500 evra i sl.
 
Jeste ohrabrujuce, nego imam jedno pitanje, ne bih da skrecem s ateme, ali me jako zanima da li je epiduralna anestezija obavezna?

Epiduralna anastezija

Lekar daje inekciju u prostor oko kicme i kicmene mozdine.Zatim se iglom uvodi silikonski krater kroz koji se dalje ubrizgava lokalni anastetik za blokiranje bola.On prvo dospeva u veliki mozak prolazeci duz kicmene mozdine.Preparat ne dospeva u majcinu krv,pa samaim tim ne moze ni da ugrozi bebu.Majka je svesna i reaguje na savete lekara,ali su joj pokreti delimicno ograniceni.I ovaj metod donosi odredjeni rizik:desava se da igla probije tvrdu opnu kicmene mozdine a zena to neoseca u istom treutku,pa porodjaj prodje bezbolno,ali sledeceg dana dobija jaku glavobolju koja traje dve nedelje.Osim toga,epiduralana anestezija usporava i otezava porodjaj,moze da se dovede do naglog pada pritiska i pojave mucnine!
Naravno da nije obavezna!
:bye::bye::bye::bye::bye:
 
Ja sam kao klinka (mislim bas klinka, devojcica 7-8 godina) bila 100% za epidural, pa sam stalno pitala mamu kada ce to da dovedu kod nas.

Sad... Nisam bas sigurna da bih uzela to, zavisi koliki bude bol. Ja se najvise plasim usivanja pa bih samo zato uzela epidural :P

Izvin'te za off.
 
Ima i ovakvih slucajeva.
Niko mi nista nije trazio. Sama sam par nedelja posle porodjaja otisla da im se zahvalim i uz pice predala koverat.
I mislim da je to ok. Nek da ko ima i ko moze, verovatno ce onda manje da traze od onih koji ne mogu ili ne zele. A da im je plata mizerna, jeste. Definitivno.

Kolke god da su im plate nije moje da im dajem pare....
 
Poslednja izmena:

Back
Top