Ulemek je, u stvari, glup

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Biljana Srbljanović
06.10.2008.

«Zašto ovo pišem, verovatno će se mnogi zapitati. Zašto, ako nisam i sam prozvan. E pa, jesam. Prozvan sam. Zato što je ta nepismena larva prozvala mog omiljenog pisca, mog omiljenog režisera, mog omiljenog kolumnistu. Napala je moju Crkvu, vojsku, napala je sve što volim, cenim, poštujem, uvažavam. Napala je sve ono za šta sam spreman život da dam da bih sve to što volim zaštitio.» (Milorad Ulemek u napadu na Sonju Biserko, Kurir 6. oktobar, «Prozivka podguzne muve»)

Pismo je potpisano sa «pritvorenik Milorad Ulemek». Ulemek nije pritvorenik, on nije u pritvoru, on je u zatvoru. Osuđen je na više od sto godina robije za najteže zločine, među kojima je i ubistvo premijera Đinđića. On, po zakonu, nema nikakvo pravo da komunicira sa javnošću, posebno ne da se oglašava u medijima bez posebne dozvole, naročito ne pretnjama.

«Pritvorenik» je, kako Kurir lažno predstavlja Ulemeka, inače napisao začuđujuće neinteligentan tekst. Ne samo vulgaran, uličarski, prostački, već i tekst koji odaje prilično tupog čoveka, kojim je samo potvrđeno ono što svi godinama unazad znamo: Ulemek jednostavno nije bio sposoban da sam osmisli državni udar, koji je atentatom na premijera započeo. To je jedan glup, izuzetno ograničen čovek, koji je ovim nasilničkim pismom, potpisom i posebno delom koji sam citirala u uvodu, zapravo sebe, a i svoje medijske jatake, svoje zaštitnike u strukturama vlasti, doveo u nemoguću situaciju.

Glupi Ulemek, rano se otvorio. Povući će sa sobom one koji misle da su pametniji od njega.
 
Ето, знао сам да си такав какав си због погрешно изабраних узора. На кога се ти угледаш, човече, на јадну сељанчуру и тешку малограђанку (како ти волиш да кажеш: која се овде довукла из босанске вукојеб*ине), жену тотално изгубљену и недојеб*ну, са увек голим рукама и необријаним длакама испод мишке... мислим... њених "политичких коментара" ми је стварно пун к...уфер...... него, изгледа нема више "наруџбина из иностранства" да пљује по Србима, па своје комплексе мора на овакав начин да лечи...:cool:

п.с. Иначе, није лош писац - али је зато веома лош и поремећен човек.
 
Ето, знао сам да си такав какав си због погрешно изабраних узора. На кога се ти угледаш, човече, на јадну сељанчуру и тешку малограђанку (како ти волиш да кажеш: која се овде довукла из босанске вукојеб*ине), жену тотално изгубљену и недојеб*ну, са увек голим рукама и необријаним длакама испод мишке... мислим... њених "политичких коментара" ми је стварно пун к...уфер...... него, изгледа нема више "наруџбина из иностранства" да пљује по Србима, па своје комплексе мора на овакав начин да лечи...:cool:

п.с. Иначе, није лош писац - али је зато веома лош и поремећен човек.

ne bih se slozio da je Biki nedoyebana.......naprotiv......:mrgreen:

sem toga, mene nekako loze one njene diskretne malje ispod mishke......;)

a kada smo kod uzora.....nije mi bas uzor, ali kada bih morao da biram izmedju nje i Ulemeka, uvek sam za Biki........u svakom pogledu:mrgreen:
 
Nisam pristalica onih, koji su svoje ućešće i zasluge u ratnim dejstvima, kasnije kroz raznorazne malverzacije naplatili! Bez obzira dal' je u pitanju Arkan, Legija ili neko njima slićan!

Ko iz rata izađe sa puno love je đubre, u svakom pogledu!:evil:
 
Ne diraj mi bosansku vukoje*inu!:nono:
A sto se tice Legije,nije vazno da li je na njegovo pisanije reagovala Biki ili neko drugi.Covek ce trunuti u zatvoru citav zivot i komunicirace sa spoljnim svetom dok god bude ljudi koji to citaju i reaguju.
 
Nisam pristalica onih, koji su svoje ućešće i zasluge u ratnim dejstvima, kasnije kroz raznorazne malverzacije naplatili! Bez obzira dal' je u pitanju Arkan, Legija ili neko njima slićan!

Ko iz rata izađe sa puno love je đubre, u svakom pogledu!:evil:

..jutro!!..moram ti na ovo odgovoriti..u pravu si..ali je ipak "pun love"..neki su shvatili da je rat samo dobar posao..tko "nam"..je kriv sto nismo to bili... i ti..i ja...a Boro čorba je davno rekao-pjevao..za ideale ginu budale..sjecas se tih rijeci..e sad..izgleda da smo mi..:dash::dash::dash::dash:
 
..jutro!!..moram ti na ovo odgovoriti..u pravu si..ali je ipak "pun love"..neki su shvatili da je rat samo dobar posao..tko "nam"..je kriv sto nismo to bili... i ti..i ja...a Boro čorba je davno rekao-pjevao..za ideale ginu budale..sjecas se tih rijeci..e sad..izgleda da smo mi..:dash::dash::dash::dash:

Dobro jutro!

Slažem se... Mada, kad shvatiš rat kao biznis, onda na kraju nije bitno dal' skidaš nekome prsten sa ruke ili prodaješ šleper oružja "drugoj strani"... A za tako nešto... :thumbdown:

Ipak, bolje je ovako!
 
Biljana Srbljanović
06.10.2008.

«Zašto ovo pišem, verovatno će se mnogi zapitati. Zašto, ako nisam i sam prozvan. E pa, jesam. Prozvan sam. Zato što je ta nepismena larva prozvala mog omiljenog pisca, mog omiljenog režisera, mog omiljenog kolumnistu. Napala je moju Crkvu, vojsku, napala je sve što volim, cenim, poštujem, uvažavam. Napala je sve ono za šta sam spreman život da dam da bih sve to što volim zaštitio.» (Milorad Ulemek u napadu na Sonju Biserko, Kurir 6. oktobar, «Prozivka podguzne muve»)

Pismo je potpisano sa «pritvorenik Milorad Ulemek». Ulemek nije pritvorenik, on nije u pritvoru, on je u zatvoru. Osuđen je na više od sto godina robije za najteže zločine, među kojima je i ubistvo premijera Đinđića. On, po zakonu, nema nikakvo pravo da komunicira sa javnošću, posebno ne da se oglašava u medijima bez posebne dozvole, naročito ne pretnjama.

«Pritvorenik» je, kako Kurir lažno predstavlja Ulemeka, inače napisao začuđujuće neinteligentan tekst. Ne samo vulgaran, uličarski, prostački, već i tekst koji odaje prilično tupog čoveka, kojim je samo potvrđeno ono što svi godinama unazad znamo: Ulemek jednostavno nije bio sposoban da sam osmisli državni udar, koji je atentatom na premijera započeo. To je jedan glup, izuzetno ograničen čovek, koji je ovim nasilničkim pismom, potpisom i posebno delom koji sam citirala u uvodu, zapravo sebe, a i svoje medijske jatake, svoje zaštitnike u strukturama vlasti, doveo u nemoguću situaciju.

Glupi Ulemek, rano se otvorio. Povući će sa sobom one koji misle da su pametniji od njega.
бла-бла-бла-бла...
 
А што да не комуницира?Има право и да пише књиге. И да их чита.
Којим је то законом забрањено да комуницира?
Ко је донео тај закон?
Ови који узимају Владету Дивца за саветника министра МУП?
Колико трају суђења у Србији у просеку?
И парнице и кривица?
Како је могуће да, на пример, човек који је на "подмукао начин" убио најближег рођака с леђа буде помилован?
 
А кад смо код тога реците ми - колико година затвора је добио наручилац и налогодавац убиства премијера Зорана Ђинђића, Ивана Стамболића, Славка Ћурувије...?
 
А што да не комуницира?Има право и да пише књиге. И да их чита.
Којим је то законом забрањено да комуницира?
Ко је донео тај закон?
Ови који узимају Владету Дивца за саветника министра МУП?
Колико трају суђења у Србији у просеку?
И парнице и кривица?
Како је могуће да, на пример, човек који је на "подмукао начин" убио најближег рођака с леђа буде помилован?
Видиш да имају проблем с логиком.;)
Немо' се нервираш.

Природа све ради сама.;)
Трулеж увек буде замењена новим, свежим и здравим.
Тако ће бити и у Србији кад су политичари и политиканти у питању.
А та Србљановићка, чак неће бити записана ни у једној књизи...додуше, можда ће је се неко сетити као Караџићеве сестричине.
 
Нико се не сети да отвори тему о господи која су сада на власти, а која су умало била похапшена током Јочићевог министровања због малверзација.
 
Нико се не сети да отвори тему о господи која су сада на власти, а која су умало била похапшена током Јочићевог министровања због малверзација.
Па знаш основну Српску бољку: КОЛЕКТИВНА АМНЕЗИЈА.

И да, још битније, способне под тепих, неспособне на површину.:roll:
 
Па ја не причам да је неко глуп и томе слично...
А ви видим пратите те политичке ствари, што вас аутоматски означава за упућене.
Помислих - ови Форумаши на овом ПДФ стално исте људе прозивају, сигурно им се тастатуре закоче кад треба поменути неке друге.
 
Biljana Srbljanović
06.10.2008.

«Zašto ovo pišem, verovatno će se mnogi zapitati. Zašto, ako nisam i sam prozvan. E pa, jesam. Prozvan sam. Zato što je ta nepismena larva prozvala mog omiljenog pisca, mog omiljenog režisera, mog omiljenog kolumnistu. Napala je moju Crkvu, vojsku, napala je sve što volim, cenim, poštujem, uvažavam. Napala je sve ono za šta sam spreman život da dam da bih sve to što volim zaštitio.» (Milorad Ulemek u napadu na Sonju Biserko, Kurir 6. oktobar, «Prozivka podguzne muve»)



....verovatno onu u koju je isao da se pomoli pre no sto krene jos nekog da ubije
 
To o Ulemeku neko objavljuje u novinama u njegovo ime,verovatno iz podrške i nadajući se da će pobeći spektularno iz zatvora(kao bekstvo iz alkatraza),čime bi dobio na veličini i da bi se stvorila pretnja;e kad on pobegne osvetiće se svima.
 

Back
Top