Mogla bi sestra da ti bude NEMA a mogla bi cerka da ti bude IMA. Zasto?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

16machkova32machka

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
107
Kad bi mi neko rekao "mogla bi da ti bude kcerka, jesi li lud" ja bih rekao koliko ima njegova cura, pa bih mu rekao (najverovatnije) da bi to u svakom slucaju mogla da mu bude "sestra". Sta hocu reci, naravno, nebitno je da li ja bih sa puno mladjima ili ne, bitno je da (veci deo) ljudi (u nasoj zemlji) misle da je u tim nekim vezama problem to sto bi "mogla da mu/mogo da joj bude CERKA/sin" (jer je slicnost sa INCESTOM) ali ne prave problem oko toga sto bi zena istih godina ili muskarac istih godina nekome mogao da bude BRAT?

Molim bez spama, teorija je sledeca: vecina ljudi nema nista protiv incesta brat-sestra, pa zato nikad ne kaze "mogla bi sestra da ti bude po godinama" ali ima protiv incesta "otac cerka".

Jednostavno: Svima nam ona prva izjava izgleda normalno, a druga (za sestru) nenormalno (i niko je nikad ne kaze). Zasto to?
 
to je onda samo slikovit prikaz

A slikoviti prikazi se koriste tek onako? Ma ajde...

Ako umesto "vidim zene" kazem, vidim "dupad zenska", onda ja time kazem da je za moje interesovanje bitno samo da imaju dupe, a one mi nisu bitne... uvek se slikovitim prikazima kaze jos nesto sem onoga sta slika prikazuje. Navedi primer gde nije tako...
 
a mozda se ukazuje na neki snosaj iz proslosti sa majkom doticne, cije vreme desavanja koincidira sa vremenom zaceca ponovo doticne

Mozda. To bi onda znacilo kompliment za coveka, i oni koji kazu za nekoga "kako je odvratan, mogla bi da mu bude kcerka" u stvari oce mozda da kazu "kako je on dobar ebac", ali to sigurno nije jedini motiv (nesvesan) tu.
 
4pmla3t.jpg


image-crop.inc.php
 
Slikoviti prikazi se ne koriste "tek onako", sem ako ih koristi covek koji je toliko lud pa da i ne zna zasto pravi metafore... to je onda bolest.

Ali kada svakodenvno od mnooogo ljudi mozemo cuti jedan te isti "slikoviti prikaz" ne smemo pretpostaviti da je to ni "samo slikoviti prikaz", posto je nemoguce da je vecina ljudi sklona umetnickom oblikovanju na isti nacin. Dajte 100 ljudi cetke da crtaju NA ISTU TEMU, nece nacrtati isto ni 2, a "mogla bi da ti bude cerka, jesi lud" ce reci 98 od 100 kad vide da im prijatelj oce mladju. Dakle, o "slikovitom prikazu" nema govora...
 
A teorija da je ono kompliment, tipa, "ako muva i mladje aktivan je, ako je aktivan sad onda je toliko aktivan mozda bio i pre da joj je mozda ebo majku..." ne stoji zbog toga sto nema sta da je drzi, i previse je nategnuta. Juriti mladje ne mora da znaci i biti aktivan.

stooooj
smisao onoga sto sam rekao o jembanju majke te devojke jeste da joj je mozda taj (jembac) zapravo otac
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top