Font

eh, pa samo da krenem da trazhim kroz moje fontove na hardu smorio bi se milion puta...
poenta je da neko zna koji je font da ne moram da trazhim...
hvala u svakom sluchaju :D

Poenta je u tome što svi imamo mnogo fontova, samo su svi nabacani na gomilu. Meni se to jednog dana smučilo, pa sam krenula da uradim katalog fontova. Pre toga smo koristili knijižicu u kojoj je suprug odštampao sve fontove koji imamo. Jeste neka pomoć (listaš stranice, ne otvaraš fajlove), ali brate, dok pregledaš 2-3000 hiljade fontića, oči ti ispadnu. Imali smo i neki kao program za prepoznavanje fontova, ali nije bio naročito funkcionalan.
Dakle, podelila sam fontove najpre na ćirilične i latinične. Onda sam uradila podelu prema izgledu fonta: serifni (to su one "nožice" na slovima), bezserifni, ukrasni, pisani, polupisani, dečiji, kaligrafski, inicijalni, visoki, okrugli i šuplji.
Sada mi je neopisivo lakše da pronađem font koji mi treba, jedino su još "ukrasni" problem, ima ih oko 1500 pa bih trebala da ih razbijem na manje grupe... Kad se setim da sam katalog radila oko 6 meseci, nešto mi se i ne kreće u isti okršaj.:sad2:
 
Sve je to lepo i krasno i sve ja to znam i imam katalog svih svojih fontova i sve je to u redu...

but, ne kapiram poentu tvog posta? pitanje je jednostavno, dal znash ili ne znash koji je font, a ne da filozofiramo ko gde kad kako....
 
Da li neko ima Sony Ericsson font potreban mi je, ne mogu da nadjem pravi nikako.

EDIT

Ipak sam našao.
 
Poslednja izmena:

Back
Top