Vanredno skolovanje i problemi sa njim

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

skoljkica90

Obećava
Poruka
94
Isla sam u gimnaziju i posle prvog polugodista zbog zdravstvenih problema morala da napustim skolovanje. Zdravstveni problemi su trajali nekih 5-6 meseci, i kad sam probala posle toga da se vratim u skolu, nije mi omoguceno.
Obracala sam se Ministarstvu prosvete i nastavnickom vecu, ali mi je receno da gimnazija ne upisuje vanredne ucenike i da ne mogu da mi izadju susret.
To je trajalo godinu dana, sledece godine sam probala da se upisem kao redovan ucenik u generaciju godinu dana mladju od moje, ali su mi rekli da su sva mesta popunjena. Moja borba da se vratim trajala je do prosle godine. Moji su slali mnogo pisama i Ministarstvu i svima koji mogu nekako da pomognu, ali ljudi jednostavno nisu imali sluha, pa ne bi ni odgovarali na te zahteve...
Ove godine sam se upisala kao vanredan ucenik u jednu Ekonomsku skolu, smer na IV stepenu.Napunila sam 18 godina u avgustu, moja generacija ove godine maturira, a ja sam tek krenula u prvi razred i to vanredno.Jako sam druzeljubiva i skola mi mnogo fali.Ne znam kako izdrzavam bez skolskih drugara, simpatija, ogovaranja profesora...A kad si vanredan ucenik celo skolovanje ti se svodi da jednom u 2-3 meseca izadjes na ispit, i polozis predmete. Nema nikakvog druzenja sa vrsnjacima i to mi nedostaje, posebno moje drugarice sa kojima sam prestala da se druzim.
Inace sam skolu upisala zato da bih mogla da studiram, a jako mi je jadno to sto zaostajem tri godine za svojom generacijom i ako sam u osnovnoj skoli bila odlican djak.
Zna li neko kako da prevazidjem ovaj osecaj usamljenosti i sta da uradim da mi bude lakse??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top