pravopis filozofa

divlja-u-srcu

Poznat
Banovan
Poruka
8.396
Dragi filozofi, otvaram vrlo aktuelnu temu, gde mozete ulagati javne zalbe u vezi pravopisa svakog pojedinca koji ucestvuje na forumu. Ako primetite da je neko napravio neku gresku, a vi u interesu opismenjavanja clanova slobodno iznesite svoje misljenje! Naravno, verujem u vasu uctivost i lepo vaspitanje! Unapred, hvala! :D
 
izvini divlja, na tvoje greske je ovde nekoliko ljudi ukazalo a ti vec znas kako si odreagovala. sta si mislila da postignes ovom temom jer vec na 3 teme raspravljamo o pravopisu? posebno tvom i slayer.
 
Evo, ja cu prva. U pravopisu postoji nesto sto se zove veliko slovo kojim bi trebalo oznaciti pocetak svake nove recenice ili misli. :D
Koliko me secanje sluzi, meni je ukazano samo na pogresku koja se tice koriscenja space-a, a drugo ukazivanje je proslo neslavno, koliko se dobro secam! :roll:
Ali to smo doktorirali, pa mozemo da nastavimo dalje... :D
 
Razbicu ovaj komp :twisted: :twisted: :evil: :evil: ,nece da prebaci na Cirilicu :evil: :evil: :evil:
Nego,ne bih da kvarim temu al' meni bi bas mnogo moralo da bude dosadno da bih trazila tudje pravopisne greske.A, i nije to neki bas zanimljiv posao.Al' nije ovo losa tema,kada bi svi malo trazili i pisali imalo bi sta da se nauci.Bar bi bilo zanimljivije nego buljiti u pravopis. :roll:
 
Ružne su fundamentalne greške koje bez izuzetka govore o nepismenosti autora, kao što neko reče: "neznam", "ne ću", PISANJE POSTA VELIKIM SLOVIMA i slične. To što neko piše malim slovima ipak je prihvatljivije, jer to možemo nazvati blagom lenjošću - isto kao i kad nekoga mrzi da prebacuje sa engleske na srpsku tastaturu. (Ja sam se navikao da mi je srpska tastatura default, jer se sa njom vrlo lako piše i engleski, dok obrnuto ne važi... probajte, meni je trebalo dan-dva, a sada ne mogu da zamislim da ponovo vratim na englesku.)
 
Sizife?????
Nema tu prihvatljivo, neprihvatljivo!
Pismenost je pismenost, ne podrazumeva lenjost!
Ne moze malo slovo gde mu nije mesto da bude manje znacajno od udaranja space-a! :twisted:

CUJES LI TI MENE????? :x

ps. I nikako da skapiras gresku???? :lol:
 
Pomaze_Bog:
A što ne kucate šđžčć kad postoji mogućnost nego sdjzcc. Ili Ćirilicu?

Iz prostog razloga - mrzi me. Nemam YU tastaturu, i namestanje latinicnog kodnog rasporeda mi pojede mnogo, meni vrlo vaznih, karaktera (recimo 'kukicaste' i 'kockaste' zagrade koje su esencijalne sa svaki vid programiranja).

Cirilicu tek nemam nameru da koristim, jer su svi dostupni cirilicni fontovi odradjeni neprofesionalno, i opasno grozno izgledaju na ekranu... Prosto se stresem kad naletim na cirilicni post...
 
Incognito:
recimo 'kukicaste' i 'kockaste' zagrade koje su esencijalne sa svaki vid programiranja.
I ja sam se nekad nervirao zbog toga, ali stvar je u tome da se vrlo lako dobijaju, srednje zagrade su Alt-F i Alt-G a velike Alt-B i Alt-N, @ znak je Alt-V a znak za € je Alt-E. Pomaže ako imaš srpsku tastaturu, onda je sve obleženo pa možeš da "viriš" dok se ne navikneš. :D
 
Sizif:
Incognito:
recimo 'kukicaste' i 'kockaste' zagrade koje su esencijalne sa svaki vid programiranja.
I ja sam se nekad nervirao zbog toga, ali stvar je u tome da se vrlo lako dobijaju, srednje zagrade su Alt-F i Alt-G a velike Alt-B i Alt-N, @ znak je Alt-V a znak za € je Alt-E. Pomaže ako imaš srpsku tastaturu, onda je sve obleženo pa možeš da "viriš" dok se ne navikneš. :D

Znam ja za neke druge shortcut-ove... Mada uglavnom pamtim kodni raspored pa lupam po numerickoj tastaturi...

I nije Alt+F, Alt+G itd. vec Ctrl+Alt+G, Ctrl+Alt+F itd., a to je 3 tastera radi obicne zagrade... Sve sto se ne moze uraditi s' jednom rukom BEZ akrobacija nije vredno pomena... Da ne pominjem da mi u nekim programima (u kojima cesto radim) trebaju Ctrl+Alt+V, Ctrl+Alt+F i slicni (recmo u Flash-u, Lightwave-u, Nokia Developer's Suite, JCreator Pro, PHPEdit...).

Mogu reci da od svih karaktera najvise koristim kukicaste zagrade i ctrl+alt+b odnosno ctrl+alt+n je akrobacija obaviti jednom rukom, a i sa dve nije lako...

U svakom slucaju, i onako vise komuniciram sa ljudima koji nisu ni culi za kukicasta slova ;) ... Vazno je da njima imam sta da ponudim, a lokalna raja od koje i nemam neke koristi neka se navikne da cita bez kukica ;)
 
Incognito:
I nije Alt+F, Alt+G itd. vec Ctrl+Alt+G, Ctrl+Alt+F itd., a to je 3 tastera radi obicne zagrade...
Ne, dva tastera su dovoljna ako koristiš desni Alt taster onda ti ne treba Ctrl. (Ako baš želiš levi, onda moraš i Ctrl, mada sam ja skroz navikao na korišćenje desnog)
 

Back
Top