Ruzne slike nase svakodnevnice

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Dragi forumovci,

posto me je mnogo potreslo nekoliko vesti iz nase nam drage Srbije, moram da podelim to sa vama i pitam sta mislite na tu temu:
1. devojka kojoj su polomili obe ruke
2. 2 devojcice od 14 godina pobegle od kuce
3. 15-godisnji decak nestao sa psom u setnji

i svaki dan tako procitam u novinama po nesto stravicno, a vezano je za decu ili obracun u porodici, ili porodicne probleme.
Znam da je ovoga uvek bilo i bice, ali mi se cini da je u odnosu na pre 10 godina stanje mnogo gore. Svaki dan u novinama i na TV smo zasuti ovakvim vestima. Sta se desilo sa nasom omladinom i drustvom da smo svedoci ovakvih i jos gorih uzasa svaki dan?
I da li postoji nacin da se situacija menja na bolje? I kako?
I da li mislite da su policija i druge nadlezne sluzbe uradile svoj deo posla ili su ga samo otaljale, i uopste u ovom slucaju - da li institucije zaista rade u interesu svojih gradjana ili ne? Jer kako mi se cini, ovo sve izgleda kao kolektivni pakao
Nadam se da ce me vasi postovi demantovati
 
Juce sam od poznanice cula podatak da u toku godine u Srbiji nestane 1000 osoba (za sad), a da se deca i te kako "otimaju" i gube bez traga. Znaci da nismo bas tako mirna i idilicna zemlja u kojoj se ne desavaju stvari koje smo do sad vidjali u raznim filmovima...
 
nemam reci vise za ovu Srbiju, mada koliko vidim nista nije bolje ni kod komsija, sveopste nezadovoljstvo nastalo tokom svih ovih godina,mislim da se nastavlja i dalje ,jer roditelji su optereceni pronalazenjem novca za sve skuplji zivot , dok se ova vlast bahati kao milosevic a sta reci to su njegovi ucenici:evil::evil::evil:
 
Vrlo jednostavna logika,mnogoj deci je vise previse svega,drustvo je otislo totalno i najcesce se velika grupa dece u jednom odeljenju solidarise sa siledzijom i kolektivno ucestvuju u nasilju,a roditelji dece nasilnika se drze price kako su njihova deca zlatna i takvi nikad ne budu kaznjeni,pa zrtvi vise dosadi pa u skolu ponese noz,motku ili dovede starijeg nekog i izbode,ubije,premlati siledziju i nakraju ta deca (siledzije) ispadaju nevina i zrtve a oni su ustvari problem!! U Finskoj je cesto da neko dodje u skolu sa pistoljem i pocne da ubija sve redom,tako da ocekujte uskoro to i kod nas,jer kad tad ce nekom puci film i sledeci put moze vase dete biti u sanduku,zato vaspitajte lepo decu! Jos veliki uticaj na decu imaju domace televizije Pink gde klinke po uzoru na pevacice pocinju da stupaju u seksualne odnose u 12-13 godini,pa razne crtane emisije Pokemoni,Digimoni,Zmajeva kugla,Americko Rvanje,akcioni filmovi,repmuzika gde se velica podzemlje i snaga i zajebanost nekih kriminalaca,sada je to in!! Sto se tice kidnapovanja dece to je unosan posao,kidnapovani se posle prosvercuju na Kosovo i izvade organi ili se dalje salju kao roblje ili se koriste za prostituciju!!
 
Nisam slusala vesti ni citala hroniku mesecima. Ali ne znam sta mi bi jutros i pogledam prvo tu stranu. I imam sta da vidim: dve devojcice gasile cigaru trecoj na obrazu! Pa kuda ide ovaj lud svet? Sokirala sam se kad sam procitala kako celo odeljenje misli da je ta treca kriva i da je (valjda) zasluzila!
Nema veze policija sa ludim ljudima. To se sve nosi iz kuce. Da se roditelji bave decom onako kako bi trebali ovo se ne bi desavalo.
 
Poslednja izmena:
Da, primera i to losih nikad kraja
Vaspitanje, dobro
Ali uopste trend u drustvu sta cemo s tim?
Moze moje dete da bude super vaspitano i maltretirano i sta mi kao roditelji da radimo - da li treba da ga pratimo i na casove i odmore?
Mnogo je do roditelja, ali drustvo je veliki pojam koji obuhvata kako dobre tako i mnogo cesce lose i roditelje i primere nasoj deci
Sta moze da se uradi?
 
Bas teska tema.
Ja i dalje verujem u dobro vaspitanje ,pricanje,razgovori sa decom...
Verujem da se te stvari desavaju osobama sa nekom traumom,ne verujem da bi se desilo
detetu koje ima ljubavi i paznje.
Ili je ima premalo,ili previse,ne valja ni jedno,ni drugo.
Bahato,ili traumatizovano dete moze napraviti u najvecoj meri roditelj.
 
Друштво обликује политичка елита.

Наша политичка ''елита'' не мари ни за кога осим за себе и свој џеп.

Шта раде по питању насиља у породици, по питању насила међу децом, насиља на улици...?
Ништа.

Знате, све је узрочно- последично.
Ако нема посла, народ је незадовољан и гладан, ако је неко незадовољан и гладан, онда има пуно право за почетак да буде љут, ако се и даље ништа не ради да се том човеку помогне, онда он стиче есклузивно право да постане и агресиван.
Сад ће неко рећи, а шта је са свешћу.
Нема свести кад је човек гладан, кад нема за основно егзистенцијално.

Како променити?
Извући се из ове дугогодишње инерције у коју смо запали, из летаргије, доста смо нашим пребедним политичарима дозвољавали да нас утуцавају у главу и да нам причају бајке о лепом животу и високом стандарду.

Народ у Србији је јако незадовољан, а то незадовољство мора на неки начин да ескалира.
Неко ће дићи руку на себе, а неко на свог ближњег.
Неко ће смоћи снаге да трпи и животари, али глобално, оно што ја знам, јесте да брзином светлости стижемо Јанези у количини суицида, да је стопа криминала све већа, да се млади све више дрогирају ( не виде перспективу, а ни могућност да је нађу негде другде, па своје незадовољство утапају у опијатима), да се народ све више разводи, да се људи све мање одлучују на грађење породице због недостатка средстава...зна се ко је крив!

А надам се да ће колективна свест прорадити и да ће овај народ смоћи снаге да све љигавце, политиканте, лопове у рукавицама, преваранте...смести тамо где заслужују- у историју Србије.
 
Проблем је у томе што у Србији не одлучује народ ни о чему.
У великим проблемима је наша Србијица.
Не будемо ли се призвали памети, неће нас више бити, нестаћемо.
 
U mom malom gradu sr...a se dešavaju sve više i više. I svaka od tih prića je povezana sa drogom na neki način. Postalo je strašno koliko se dece drogira. Pa još kada sam čula za bračni par sa dve male devojčice (obe manje od 7 god) kako se drogiraju dok deci nema ko da da hranu. Užas. Policija kao ne može da uhvati dilere, a svi znaju ko su, kako rade i sve što treba.
Otišao čovek u policiju i tražio rešenje kako da sina narkomana smesti u neku ustanovu. Komandir ga lepo primio, još lepše ispratio, a nesrećni čovek ukapirao da se sin i komandir mnogo dobro poznaju....
Direktor jedne srednje škole otišao isto tamo moleći da stave školu malo pod prismotru jer ujuru ne može da se uđe u školu od špriceva. Odgovor je bio ''šta si video, nisi video''.
Narkomanija nam je veliki problem i nezna se čije dete može da postane narkoman, više nema pravila. Ne bih da ulazim u priču o tome šta rade policija i sud, ali po tom pitanju loše rade.
 
U mom malom gradu sr...a se dešavaju sve više i više. I svaka od tih prića je povezana sa drogom na neki način. Postalo je strašno koliko se dece drogira. Pa još kada sam čula za bračni par sa dve male devojčice (obe manje od 7 god) kako se drogiraju dok deci nema ko da da hranu. Užas. Policija kao ne može da uhvati dilere, a svi znaju ko su, kako rade i sve što treba.
Otišao čovek u policiju i tražio rešenje kako da sina narkomana smesti u neku ustanovu. Komandir ga lepo primio, još lepše ispratio, a nesrećni čovek ukapirao da se sin i komandir mnogo dobro poznaju....
Direktor jedne srednje škole otišao isto tamo moleći da stave školu malo pod prismotru jer ujuru ne može da se uđe u školu od špriceva. Odgovor je bio ''šta si video, nisi video''.
Narkomanija nam je veliki problem i nezna se čije dete može da postane narkoman, više nema pravila. Ne bih da ulazim u priču o tome šta rade policija i sud, ali po tom pitanju loše rade.
Kao da pises o mom rodnom gradu... Ne prodje mnogo vremena, a da ne cujem da je neki mladi zivot ugasen, upravo zbog droge. Uglavnom sam sve te ljude poznavala, uglavnom iz vidjenja, jer je to mali gradic gde svako svakog poznaje. Takodje se zna ko je glavni diler, ko su m,u " radnici " a policija ne mrda prstom, niko od njih nije nikad uhapsen... Obijaju se prodavnice, pljackaju se sa carapama na glavi, iako jasno vidis ko je ispod carape, a policija nista...
Inace sto se tice teme, jako dugo vec razmisljam o tome. Ne moze da prodje dan a da me ne potrese nesto iz novina. Jedno vreme nisam ni citala novine, a izgleda da cu opet prestati. Mozda pre nisam obracala paznju, ali sada kad imam dete jako me brine sve to. Brine me kako ce moje dete kada bude krenulo u skolu, kad vidim na sta su sve deca spremna... Brine me kako ce moje dete kada pocne da izlazi, jer vidim sta se sve desava, tuce, klinci nose pistolje, droga, pice... On je jos mali, nema jos ni 2 god. ali me jako brine buducnost kada vidim koliko je sve crno... Strasno... U udesima da i ne govorim. Po drumovima se vozi kao na reliju...Jeza me hvata kada setam sa malim, a kola pored nas propice kao da nismo tu... Strasno...
 
Znam da je tema teska, ali ako mozemo da negde ostavimo svoj stres zbog takvih stvari onda je to ovde. I da ukazemo na probleme, svi znaju da ih ima, ali o tome se svuda cuti.
Ne kazem da je lako naci neko resenje za ovakve stvari, ali je dobro da se vidi da ima ljudi koji su spremni da se ukljuce u borbu protiv nasilja, droge, i socijalnih devijacija svih oblika.
Slazem se da mnogo stvari polazi iz porodice, ali je veliki problem sto je danas porodica degradirana i porodicne vrednosti se ne cene. Danas su na ceni da budes in, da imas lovu, da imas masinu, da si na belom, da zivis brzo i sto bi se reklo ispunis svoj zivot glupostima maksimalno da bi se reklo - a u sto taj zivi!
Mnogo losih primera su postali uzori nasoj deci - nepismene pevaljke, nemoralni politicari, medijski magnati, tajkuni, momci iz podzemlja, jeftine sponzoruse, a mediji su krivi sto ta slika postaje pozeljna u ocima nase dece.
Nema nijedne TV koja propagira zdrav razum, porodicne vrednosti i kulturu ponasanja prema sebi i drugima. Sve sto gledamo je kic i iznosenje svih vrsta prljavog vesa u javnost da bi se gledaoci, kao u drevnom amfiteatru, zabavili gledajuci razne uzase. Cak i u emisijama koje se po tematici bave decom i sl. Razni oblici nasilja u crtacima, a da ne govorim o filmovima, neprimereni termini pojedinih emisija i bavljenje raznim mafijama uvek ce dati los primer onima koji su zbog necega izgubili nadu u prave vrednosti. Otici stranputicom danas je lakse nego ikad.
Duzni smo da svojoj deci objasnimo da je sve ovo sto se desava i sto gledaju zaista los primer, a kada naidjemo na dobar da ga velicamo da bismo ih sacuvali i usmerili. To je minimum koji mozemo da uradimo kao roditelji.
Ali sta cemo sa drustvom i ljudima koji vode ovu zemlju? Ako samo pogledate zakon o radu i na koji sve nacin je porodica podredjena poslodavcu (iako je prividno obrnuto) vidjecete da je drzava ta koja nedvosmisleno podstice degradaciju drustva i kroz zakone i kroz medije.
Ja sam stoga da se tome stane na put. Nama je potrebna jedna potpuno nova vlast, koja ce zaustaviti duhovnu degradaciju drustva, makar pocevsi od institucija i porodice. U ovim postojecim politickim partijama ne vidim nijednu koja ima ideju da nesto uradi u tom pravcu.
Na nama obicnim ljudima je da uzmemo stvar u svoje ruke i ukljucimo se u politicki zivot, da nas ne bi pravili budalama oni koji su manje vredni od nas.
Nije nikakva propaganda nikakve partije, niti osnivam ijednu, ali problem glavni je sto se politikom bave iskljucivo ljudi dvojnog morala.
Postenog coveka jos nisam srela, i to je glavni problem, jer evo ja prva kazem - nije to za mene, da prolazim kroz sve to, da dozivljavam ponizenja svake vrste i ucene i degradaciju licnog dostojanstva.
Ali ako ne uzmemo stvar u svoje ruke, zemlju ce nastaviti da vode ljudi koji su u politici jedino iz licne koristi i pod uticajem stare - ko da vise.
Mozda u tome lezi mogucnost da se nesto pokrene na bolje?
Ovo je samo moje misljenje, a sta vi mislite?
 
Nasilje nad pravdom

1. slucaj Aleksandre kojoj su polomili obe ruke - Denis (21) dobio 20 dana zatvora, a maloletnici kaznjeni sa po 10.000 dinara kazne za prebijanje ruku ovoj nesrecnoj devojci (a kad opsujes babu iz komsiluka platis 5.000, neverovatno, a za prebijanje ruku 10.000?!), a Uros (18) kaznjen sa 10 godina zatvora zbog ‘napada na drzavu‘ - znaci policajac i devojka nisu isti, a da ne pominjem razliku u kazni
Nikoga ne branim, samo kazem da je kazna za ove mlade sadiste preblaga, a da je tom nesrecnom Urosu unisten zivot sa kaznom od 10 godina zatvora.
Da li uopste postoji sansa da se taj decak, Uros, vrati na pravi put?
I da li su ove nasilnike koju su tukli devojku i profesora zaista odvratili od nasilnickog ponasanja ovako ‘primerenim‘ kaznama.
Ali pravda izgleda ima 2 lica.:otkacio:
A nase institucije zaista rade svoj posao ‘profesionalno‘, ‘ni po babu ni po stricevima‘:otkacio:

U ovoj drzavi je ozakonjeno svako nasilje, a kao sto vidite i nasilje nad pravdom.:otkacio:

Vec sam pisala sta se moze uraditi, a na nama toliko pominjanim ‘obicnim ljudima‘ je da postanemo ucesnici u vlasti a ne nemi svedoci ili ne daj Boze zrtve vlasti koja nije ono sto smo mislili kada smo je izabrali tj. glasali.
 
Nas pravni sistem ne vredi ni komentarisati, kada je maksimalna kazna 40 god. i sad zamisli da neki balavac od 20 i kusur godina pocini neko gnusno ubistvo. Znaci dobice 40 god. a uz dobro vladanje izaci ce za manje...
Ne znam da li se secate onog jezivog slucaja, sva se najezim, kada je onaj manijak, psihopata iskasapio 5-godisnje dete i njegovog ujaka... E, pa taj manijak uopste nije u zatvoru nego na lecenju!!!!! Ja ne mogu da verujem!!!! Takodje onaj sto je nedavno ubio svoju majku sa asovom je ranije bio lecen... Ljudi, policija ne reaguje, nazalost dok se nesto ovako odvratno, podlo ne dogodi.
A da pomenem i Bobana Mitica ( ako se ne varam ) koji je pobio svoju decu i zenu i tastu, od koga se nesrecna zena sklanjala u sigurnu kucu 2 puta, i koja je prijaavila njegove pretnje... A to da ga je policija uhapsila u njegovoj kuci, kako pece papriku i u kojoj se " skrivao " 2 meseca, a po danu je isao da pomaze roditeljima na njivi, vozio traktor, pa jos komsija prijavio da ga je video, a oni se ubili koliko su kucu drzali pod nadzorom...
Takodje slucaj kada je nenormalni rodjak napao dete od 5-6 god. u prisustvu njegove majke i tukao ga dal' sa motikom ili sa cim po glavi, a majka je prethodno godinama unazad dobijala pretnje od doticnog...Na srecu dete je prezivelo...A u to vreme neki mafijasi su imali obracun na ulicama, i policija je cuvala jadne, povredjene u bolnici, a ova jadna zena strahuje sta ce biti kada izadju iz bolnice i da li ce imati ikakvu zastitu od policije...
Danas sam procitala kako se sudi majci koja je ubila dete po rodjenju... Zamislite, ona se brani sa slobode !!!!! Ovo nije noprmalno!!!!!
Sve dok god su ovakve blage kazne, ovakvih slucajeva ce biti... kada svaki psihopata moze da se izvadi na psihicku neuracunljivost olako ce pocinjavati krivicna dela...
Sto se tice Urosa, mislim da kazna nije mala, ali bi mnogo bolje bilo kada bi kazne za sve pocinioce krivicnih dela bile takve...
I da pomenucu i majku koja je svog 2-godisnjeg sina ubila nakon sto ga je tukla 3 dana, a koja je dobila 2 god. Ubila je svoje dete !!!!!!!!!!!! Joj, sva sam se potresla, jako mi je tesko...
 
Dragi forumovci,

posto me je mnogo potreslo nekoliko vesti iz nase nam drage Srbije, moram da podelim to sa vama i pitam sta mislite na tu temu:
1. devojka kojoj su polomili obe ruke
2. 2 devojcice od 14 godina pobegle od kuce
3. 15-godisnji decak nestao sa psom u setnji

i svaki dan tako procitam u novinama po nesto stravicno, a vezano je za decu ili obracun u porodici, ili porodicne probleme.
Znam da je ovoga uvek bilo i bice, ali mi se cini da je u odnosu na pre 10 godina stanje mnogo gore. Svaki dan u novinama i na TV smo zasuti ovakvim vestima. Sta se desilo sa nasom omladinom i drustvom da smo svedoci ovakvih i jos gorih uzasa svaki dan?
I da li postoji nacin da se situacija menja na bolje? I kako?
I da li mislite da su policija i druge nadlezne sluzbe uradile svoj deo posla ili su ga samo otaljale, i uopste u ovom slucaju - da li institucije zaista rade u interesu svojih gradjana ili ne? Jer kako mi se cini, ovo sve izgleda kao kolektivni pakao
Nadam se da ce me vasi postovi demantovati

da dodam...nestala 14 godišnja devojčica u Novom Sadu...okačena slika u autobusu...šta više dodati...i šta beše pre par meseci sa devojčicom od 15 godina isto u NS koja je iznenada nestala iz diskoteke,i posle nedelju dana našli je u Dunavu...roditelji prijatelji svi pričali da nema šanse da je izvršila samoubistvo...ja se zgrozim skroz kada čitam takve vesti,jeza me hvata...nešto se desilo sa ovim društvom,kada se ovako često dešavaju takve stvari...
 
Ne znam da li ste citala o neprimernim igrama u rodjendaonicama. Rec je bila o nekoj novosadskoj rodjendaonici. Na rodjendanu 12-godisnjaka organizovana je igra koja ide otprilike ovako:
Decaci sede, a devojcice defiluju pred njima kao manekenke. Zatim im sednu u krilo i poljube ih ( u obraz ). Onda sledi onaj zastrasujuci deo, decaci moraju da ocene devojcicu tako sto ce je ili poljubiti ako im se svidela, ili lupiti cveger ako nije... Stvarno mi nije jasno sta je poenta ove igre, da decu od malih nogu uce da devojcice moraju biti lepe, zgodne, koketne, jer ako to nisu od muskaraca ce dobijati cvegere ?!?!?!?!?!?!?!?!?!
:dash::dash::dash::dash::dash::dash:
A sta tek ta igra uci decake....Da se prema lepim devojkama odnose lepo, a da one manje lepe nisu ni za sta drugo osim za cveger ?!?!?!?!?!??!?!?!
 
šališ se????????????????...ne mogu da verujem šta čitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...i to kao vode diplomirani vaspitači ili te ljudi koji su edukovani kako raditi sa decom...eto odgovora kuda ide ova zemlja,i zašto se sve ovo dešava kod nas...upravo zbog toga što su ljudi toliko ogorčeni zbog materijalne situacije da u svojoj ogorčenosti ne vide svetlo,ne vide šta i kako treba da rade...ne vide koliko greše kada tu ogorčenost prenose na svoju desu,ne umeju da ih uče pozitivizmu i tome da lepa budućnost ipak postoji samo treba raditi,nego samo kukaju pa to prenose na mlađe generacije...znate kako je,kada staviš na vagu dobre i loše stvari...koja će strana prevagnuti?...naravno loša,zato što je ljudska psiha čudo jedno,uvek prvo vidimo loše,iako ima 5o-5o posto i dobrog i lošeg...
 
Jao Stefi,

grozne li igre!:dash:
To su ideali naseg drustva - za lepu poljubac, za ruznu cuska (s tim sto je sustina da su cuske u stvari za sve, nego po zasluzi:dash:)
E blago nama kad su to ideali nase dece
Sta se onda cudimo onim uzasima:cry:
Iskreno verujem da se nesto moze uciniti, ima toliko pametnih i dobrih ljudi koji bi mogli da se bave politikom i makar pokusaju, jer smo svi videli da institucije a ni zakoni ne valjaju...
 

Back
Top