Cena za plaćanje Vrtića

bikivlad

Početnik
Poruka
10
Problem sa plaćanjem vrtića
Do 1 avgusta sam bila nezaposlena.[/COLOR]Podnela sam sad u septembru molbu za subvencionisano plaćanje vrtića,smatrajući da imam prava na osnovu toga što sam u prethodnom periodu bila nezaposlena.
Papire su primili,i stiže mi uplatnica za oktobar za vrtić sa punim iznosom-oko 7000din.
Zvala sam Finansije -U pitanju je vrtić na opštini Voždovac- i tu su mi rekli da nemam prava da mi se smanji cena za dete jer bože moj -ja sad radim.
Mene zanima-Kako se radi obračun za određivanje cene koju će dete da plaća za vrtić.Koliko sam ja shvatila u obračun ulazi prosek iz prethodnog obračunskog perioda-mada me u računovodstvu ubuđuju da je obračun na mesečnom nivou.(bar u mom slučaju)
Najveći problem je što nemam koga da pitam da proverim informaciju,a lično smatram da me ovi u Predškolskoj ustanovi Čika Jova Zmaj-Voždovac farbaju.
 
Ja ne mogu da verujem da je racun toliki... ja sam iz NS, dete mi takodje ide u vrtic Cika Jova Zmaj u Sr. Kamenici... Jos nismo dobili racun, ali kontam da nece biti vise od 3 000. I ja i muz radimo. Mislim ako je tako bolje da je ostao u privatnom vrticu....
 
Mene zanima-Kako se radi obračun za određivanje cene koju će dete da plaća za vrtić.Koliko sam ja shvatila u obračun ulazi prosek iz prethodnog obračunskog perioda-mada me u računovodstvu ubuđuju da je obračun na mesečnom nivou.(bar u mom slučaju)
obracun se radi dva puta godisnje, u septembru i u martu, i obracun se odnosi na prosek plate za 6 meseci.
sabiraju se prosecna majcina i oceva primanja, i zbir se deli na clanove porodice, pa se prema tome odredjuje cena vrtica.
evo ti skala.
http://www.roditeljportal.com/korisne-tabele/regresna-skala-za-vrtice.htm
 
Slučajno znam za NS .I tu su cene normalne.Sad sam čula da će da povećaju možda na 2700din.

E pa što se Bg tiče - veoma je skupo raditi ,imati dete.Znači moja računica:
7000 vrtić
1200 engleski
1000 ples ili nešto slično
1000 svaki mesec za pozorište,za bojice...uvek bude nešto
min.4000. ako ste dete upisali na neki sport
----------------------------------------------------------------------------
14000 samo na ovo ,bez ostalih troškova,a gde je infostan,komunalije, struja,hrana ,odeća...

Najblaže rečeno baš sam revoltirana.Meni je plata 24000.Ako ne uspem ništa da uradim(zvala sam Zavod za zapošljavanje i rekli su mi da slobodno pošaljem bilo koga sa ličnom kartom i da će mi oni izdati potvrdu da do 1 avgusta nisam bila u radnom odnosu)
ne znam...
Sve to sad jurim do petka da predam ponovo.Stvarno bi mi značilo kad bi mi neko rekao da li imam prava.
 
Mi smo do sada placali vrtic nesto oko osam hiljada..Visok nam je prosek:( Sada kao predskolci imamo popust od 20%-to nas drzava casti taj predskolski program:roll:
Mi samo moramo da kupimo:2 sveske,olovke,bojice,gumicu i rezac,pernicu,fasciklu i radne listove koji su 380din.Samo to i nista vise:roll:
Engleski u vrticu je 800 din,a ples 750din.
Dva do tri puta mesecno je pozoriste po 200 din a sutra recimo idu na izlet u Zvezdarsku sumu i to je 260dinara..
Eto..
 
Jeste, u NS-u te niko ne pita kolika ti je plata, svi plaćaju istu cifru, 20% ukupne cene.
Sad su malo poskupeli u odnosu na prošlu godinu, ali je svakako i dalje super cena
Najveća cena, ako dete ide svim danima je oko 2 800 din, samo u septembru se još plaća 360 din za godišnje osiguranje deteta
 
Ni u nasem gradu nije bitan prosek plate
(bitno je samo da radis, u protivnom nemozes dete ni da upises)
svi placaju isto
i sad citajuci koliko vi placate vrtic za vasu decu
kod nas ispadne da je najpovoljnije
ja placam negde oko 1500 din...(zavisi koliko je dete bilo redovno)
i na to naravno osiguranja, radni listovi i potrosnji materijal
ali to je jednokratno
u prvih 2 meseca obicno roditelji isplate sve, tako da kasnije ostaje samo ona prva cena koju sam navela...
 
Da li to znači da će meni uzeti za prosek platu koju sam dobila za avgust? Bez obzira što nisam radila do 1 avgusta?
evo ovako:
kada podnosis prijavu u septembru, obracun se radi od 01.03. do 31.08. (obracun se podnosi dva puta godisnje, za 6 meseci).
u vrticu uzmes onu prijavu za regres i nosis u firmu (ti u tvoju, muz u njegovu) da oni popune.
posto ti radis tek mesec dana, i za to vreme si dobila 24.000 dinara, znaci da 24.000 delis na 6 meseci, sto znaci da je tvoj prosek plate za 6 meseci 4.000 dinara.
ne znam koliki je prosek plate tvog muza, ali ako npr. uzmemo da je 30.000, onda saberes tvoj i njegov prosek i to je 34.000.
e onda pogledas ovu regresnu skalu (postavila sam link) i nadjes se u tabeli (u zavisnosti od broja clanova porodice).
u ovom slucaju (ako vas ima troje) placali bi 4.057,65 dinara.
inace, najniza cena vrtica je 694,05 a najvisa 7.429,50 dinara.
ako ti nesto nije jasno, pitaj. :)

p.s. ako vas je troje, a tvoj muz ima prosek plate minimum 54.000 dinara, neces imati pravo na popust.
 
Hvala na odgovoru You better stop.
Tako sam i ja shvatila-ali me u Vrtiću ubeđuju suprotno.(inače plata mog muža je 36000)
Sabrali su 6-mesečni prosek moga muža i 1 moj mesečni prosek i podelili sa brojem članova domaćinstva.
Čak sam uzela i potvrdu sa zavoda da sam do 1 avgusta bila nezaposlena.
Poslaću sutra muža kod njih u finansijsko ,ali mislim da ništa nećemo moći da uradimo.:dash:
Pada mi jedino na pamet neka finansijska inspekcija ili tako nešto.
Ko je nadležan za nadzor nad radom vrtića ?
 
kako mogu da saberu prosek tvog muza i tvoju jednu platu?
moguce da su se onda nesto preracunali, ne verujem da to rade namerno.
tamo na onom papiru pise ukupna primanja za period od - do, pretpostavljam da su tebi u firmi napisali 24.000?
ne znam ko je nadlezan, u nasem vrticu uzmes taj papir od glavne sestre, popune proseke plata kod tebe i muza i posle samo taj papir vratis nazad glavnoj sestri.
mislim da se visina regresa ne obracunava u vrticu.
 
Dakle u Ministarstvu prosvete su me saslušali,rekli da obračun ne bi trebao da bude takav ,ali oni nemaju prava da se mešaju-zato što predškolske ustanove imaju svoju autonomiju-da ja tu ništa najverovatnije ne mogu da uradim i da oni ne znaju kome ja mogu da se obratim
Na kraju su mi ipak dali i tel-Školske uprave Bg.(odeljenje za predškolce).Dobijem ih ja i ovi mi kažu da oni nemaju veze sa obračunom i da zovem gradski sekretarijat za obrazovanje Beograd....
Nažalost vidim kuda to vodi....
I pored toga idem u ponedeljak u vrtić da pišem žalbu.
 
Napisala sam žalbu.Bila kod direktorke -predškolske ustanove Čika Jova Zmaj (Voždovac).
Sve je primljeno K znanju - ali mislim da je sve uzalud.
Oni ce razmotriti moju žalbu- pa ako uvide da je greška uvažiće je.No meni je već u računovodstvu rečeno da mi neće uvažiti žalbu.
Nije baš u fazonu -Kadija te tuži - kadija ti sudi-ali je vrlo slično tome.

Baka servis je super stvar za decu do 4 godine-ali mislim da obavezno moraju posle da krenu u vrtić.
Stvarno dosta nauče.Socijalizuju se.Ja stvarno nemam ništa protiv vrtića i imam generalno odlična iskustva sa vaspitačicama u državnim vrtićima,
ali ovo, ovo me dotuklo-klasičan birokratski šablon
Osetila sam se kao u Kafkinom Procesu.:dash:
 
Nisam imala pojma da postoji tolika razlika u cenama usluga vrtica. Strasno, znaci dvoje dece iz dve porodice provode isti period u vrticu, primaju istu negu, obroke, i ostalo a cena se zasniva iskljucivo na proseku licnog dohotka roditelja??? Uostalom, ko ima pravo da za istu uslugu naplacuje razlicite cene.. recimo neko ko je nezaposlen, i vlasnik neke kompanije, koriste iste usluge javnog prevoza na istoj relaciji ali placaju kartu reciprocno svojim primanjima.. to bi bilo isto kao i sa vrticima. :eek:
 

Back
Top