Zvanična Podgorica - na Madonu može, na miting opozicije ne može

27E

Legenda
Poruka
52.416
ono sto nije objavljeno u medijima to se nije desilo, ipak negde produri nesto iz rezimskog medijskog sumraka

sima spasic, predstavnik udruzenja ubijenih i otetih sa kosova i metohije danas na jednom slobodnom radiju izjavio o svojim impresijama sa mitinga u podgorici

prepricavam po secanju

stigli smo u podgoricu, bili su tu i momci iz 1389., opkolili su nas dzipovi sa policijom i privedeni smo u neku stanicu, 4,5 sata sam drzan i ispitivan, i pusten

kad sam otisao na miting nosio sam slike ubijenih i otetih, srba i sto je vazno crnigoraca, imao sam i megafon i smirivao masu koju su neki nepoznati gadjali kamenjem sa strane, i upravo tada su me trojica zgrabila i recima ` polazi, policija` izveli sa mitinga i opet u neku stanicu i neku prostoriju, na visecasovno ispitivanje. cak su zvali policiju `nezavisnog` kosova da me tamo isporuce ako ovi to hoce. i tako celu noc. receno mi je da sam pracen jos od ulaska u crnu goru.
kad sam pusten, sam sam putovao preko rozaja i novog pazara, sve strahujuci za zivu glavu i od crnogorske policije i od...


izvinjavam se g,spasi simicu zbog ovakvog nacina citiranja, ali mislim da sam preneo duh njegove storije

moj zakljucak vodi na drugu stranu, na jos jedan aspekt, ne tako davno stotine i hiljade gradjana srbije vazdusnim desantom, vozom, automobilima i autobusima odose na koncert g.dje madone.ok
ali, simo nastrada ni kriv ni duzan zbog ocigledno prekrsaja zabrane slobode kretanja po cg. pa sto je onda i zavanicno ne objave.
vazno da se on izvukao ziv i zdrav, a cg rezim ce stici po zasluzi. ne sumnjam.
 
Poslednja izmena:
Steta u vrijednosti od 54.000€ je razlog za to

Sloboda okupljanja

Član 52

Jemči se sloboda mirnog okupljanja, bez odobrenja, uz prethodnu prijavu nadležnom organu.
Sloboda okupljanja može se privremeno ograničiti odlukom nadležnog organa radi sprječavanja nereda ili vršenja krivičnog djela, ugrožavanja zdravlja, morala ili radi bezbjednosti ljudi i imovine, u skladu sa zakonom.
 
Steta u vrijednosti od 54.000€ je razlog za to

Sloboda okupljanja

Član 52

Jemči se sloboda mirnog okupljanja, bez odobrenja, uz prethodnu prijavu nadležnom organu.
Sloboda okupljanja može se privremeno ograničiti odlukom nadležnog organa radi sprječavanja nereda ili vršenja krivičnog djela, ugrožavanja zdravlja, morala ili radi bezbjednosti ljudi i imovine, u skladu sa zakonom.

Zakon postoji da bi ga narod krsio... :D

Sta je za Mugija 54000€, ionako ce to narod da plati...
 
Steta u vrijednosti od 54.000€ je razlog za to

Sloboda okupljanja

Član 52

Jemči se sloboda mirnog okupljanja, bez odobrenja, uz prethodnu prijavu nadležnom organu.
Sloboda okupljanja može se privremeno ograničiti odlukom nadležnog organa radi sprječavanja nereda ili vršenja krivičnog djela, ugrožavanja zdravlja, morala ili radi bezbjednosti ljudi i imovine, u skladu sa zakonom.

Koliko vidim on je priveden prije mitinga, dakle prije povrede clana 52.
P.S. nadam se da je taj nadlezni organ bar obrazlozio svoje privodjenje tj zasto ga smatraju za opasnost.
 
Poslednja izmena:
Steta u vrijednosti od 54.000€ je razlog za to

Sloboda okupljanja

Član 52

Jemči se sloboda mirnog okupljanja, bez odobrenja, uz prethodnu prijavu nadležnom organu.
Sloboda okupljanja može se privremeno ograničiti odlukom nadležnog organa radi sprječavanja nereda ili vršenja krivičnog djela, ugrožavanja zdravlja, morala ili radi bezbjednosti ljudi i imovine, u skladu sa zakonom.

vrijedi li to i za strane drzavljane....
mislim ono da i mi iz Kroacije malo navratimo...;)
 

Back
Top